مهاجرت به کشور سوئیس

زندگی در شهرهای اصلی سوئیس

زندگی در شهرهای اصلی سوئیس

کشور سوئیس با وجود کوچک بودنش، از جمله کشورهای پیشرفته جهان است و افراد بسیاری زندگی در شهرهای اصلی سوئیس را بر می گزینند. این کشور دارای زیبایی های بکر و دست نخورده ای از جمله کوه ها و قله های پوشیده از برف است که جذابیت و علاقمندی زندگی در این کشور را دوچندان می کند. کشورهایی مانند فرانسه، ایتالیا، لیختن اشتاین و آلمان در همسایگی کشور سوئیس قرار دارند. مردم این کشور به چندین زبان تکلم می کنند که شامل آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و انگلیسی است.

شهرهای بسیار دیدنی، بزرگ و پیشرفته ای در این کشور قرار دارد که در بخش های بعدی مقاله به بررسی خصوصیات هر یک از آنها خواهیم پرداخت. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از برگزیده ترین موسسات مهاجرتی است که تاکنون بسیار موفق عمل کرده و همواره همراه مهاجران عزیز می باشد. این مقاله از سوی محققان موسسه مذکور تهیه گردیده است.

 • شرایط زندگی در سوئیس چیست؟
 • زبان رسمی مردم سوئیس چیست؟
 • هزینه های زندگی در سوئیس چگونه است؟
 • آیا می توان به عنوان یک شهروند خارجی به سوئیس مهاجرت کرد؟

زندگی در شهرهای اصلی سوئیس در 2022

اصلی ترین مرکز تجاری، بازرگانی و فرهنگی کشور سوئیس، شهر زوریخ است که واقع در شمال مرکزی سوئیس و در دامنه های رشته کوه آلپ می باشد. در نظرسنجی های جهانی، زوریخ را به عنوان ایده آل ترین شهر برای زندگی می شناسند. شاید آگاهی نداشته باشید اما 150 سازمان بین المللی، سازمان جهانی صلیب سرخ و همچنین سازمان ملل متحد مقر خود را در این شهر بنا نهاده اند. در سال 2022 این شهر از شهرهای مهم گردشگری و توریستی زوریخ محسوب می شود اما شهرهای مهم دیگری هم در سوئیس وجود دارند که در این مقاله راجع به آن ها صحبت خواهد شد.

جذابیت های زندگی در شهرهای اصلی سوئیس

قدمت طولانی ساختمان های همجوار با رودخانه لیمات، نمای دل انگیز رشته کوه های آلپ و ترغیب گردشگران به کوهنوردی، صحنه های فرهنگی زوریخ و سرگرمی های این شهر، از جمله مواردی است که بر جذابیت زوریخ افزوده است. قدرت اقتصادی سوئیس، شهر زوریخ است. کیفیت و استانداردهای بالای آموزش و پرورش، حمل و نقل و بهداشت این شهر باعث گردیده که در رتبه بندی مرسر جای گیرد. زوریخ دارای 12 منطقه مختلف است و هر منطقه به 4 بخش تقسیم بندی گردیده است. برخی دیدنی های زوریخ عبارتند از:

 • Kunsthaus
 • موزه کلاسیک مدرن هنر Bahnhofstrasse (شانزه لیزه زوریخ در نظر گرفته)
 • گروسمونستر
 • یک کلیسا ساخته شده در قرن نهم

زوریخ گران ترین شهر سوئیس به حساب می آید. اما از طرفی میزان درآمد کسانی که در زوریخ و سایر شهرهای اصلی سوئیس زندگی می کنند نیز به مراتب بالاتر از شهرهای کوچک این کشور می باشد. در جدول ذیل متوسط درآمد سالانه در زوریخ و سایر شهرهای اصلی سوئیس بیان شده است:

شهرهای اصلی سوئیس برای زندگیمتوسط درآمد سالانه طی 2022 به فرانک سوئیس
BaselCHF132000
BernCHF127000
BielCHF115000
GeneveCHF134000
LausanneCHF129000
LuganoCHF118000
LuzernCHF122000
St. GallenCHF120000
WinterthurCHF125000
ZurichCHF136000

لازم به ذکر است درصد افزایش درآمد در سوئیس بسیار بیشتر از نرخ تورم در این کشور است در نتیجه قدرت خرید مردم به مرور کاهش پیدا نمی کند. در نمودار ذیل این موضوع طی سال 2022 بررسی شده است:

مقایسه افزایش درآمد نسبت به نرخ تورم در سوئیس

زندگی در شهرهای اصلی سوئیس نظیر شهر بازل

در شمال غرب سوئیس و در کنار رود راین، شهر فرهنگی بازل سوئیس قرار دارد. شهری که در اقتصاد نقش مهمی داشته و مرکز صنعتی مهمی جهت صنایع شیمیایی و داروسازی به شمار می رود. آلمان و فرانسه در همسایگی این شهر هستند. شرایط زندگی در شهرهای اصلی سوئیس از جمله شهر بازل فوق العاده است. شهر بازل موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی دارد. از این رو از جذاب ترین مقاصد تاجران و صنعتگران می باشد. از لحاظ ورزش کاملا موفق عمل نموده است. به طوری که همپای شهرهای ژنو، زوریخ و برن توانست میزبانی جام ملت های اروپا را در دست گیرد.

وجود راه های آبی مانند رودخانه و دریاها نقش بسزایی در امر تجارت دارند. بازل نیز در جوار رودخانه راین واقع است و به همین دلیل در زمینه اقتصادی قوی بوده و در حوزه صادرات و واردات کالاها نقش مهمی را در کشور سوئیس ایفا می کند. جالب است بدانید تنها راه خروجی به اقیانوس، شهر بازل سوئیس است.

زندگی در شهرهای اصلی سوئیس نظیر شهر ژنو

دومین شهر سوئیس که از تراکم جمعیتی بالایی برخوردار است، شهر ژنو است. رتبه اول تراکم جمعیت به شهر زوریخ تعلق دارد. در واقع اکثریت افراد زندگی در شهرهای اصلی سوئیس را انتخاب می کنند. این شهر در جنوب غربی کشور سوئیس و در میان کوه های آلپ و ژورا قرار گرفته و در کنار آن دریاچه ژنو قرار دارد. این شهر به عنوان دومین قطب اقتصادی کشور سوئیس محسوب می گردد. از این رو از لحاظ گرانی، رتبه 8 جهانی را کسب کرده است. زبان تکلم مردمان این شهر، فرانسوی می باشد.

مقر سازمان هایی مانند سازمان بهداشت جهانی، صلیب سرخ و سازمان ملل در این شهر واقع است. شمار زیادی از سیاستمداران عالی رتبه و همچنین دیپلمات ها در این مشغول کار بوده و زندگی می کنند. جاذبه های توریستی و خیره کننده ای در شهر ژنو قرار دارد که مراکز بزرگ خرید، دریاچه ژنو همراه با چشمه معروفی که دارد، از جمله آنهاست. اسکی در آلپ از تفریحات منحصر به فرد در زمستان ژنو است. شما می توانید با اخذ ویزای توریستی سوئیس، به این شهر سفر نموده و لحظات خوش و خاطره انگیزی را برای خود و خانواده رقم بزنید.

زندگی در شهرهای اصلی سوئیس نظیر شهر ژنو

شهرهای لوزان و برن در سوئیس

همان طور که گفته شد زندگی در شهرهای اصلی سوئیس، هدف بسیاری از افراد در سطح جهان است. شهر لوزان از شهرهای فرانسوی زبان سوئیس است که تقریبا جمعیت 13000 نفری دارد. از آنجایی که شهر لوزان بر فراز 3 تپه قرار دارد، لذا فراز و نشیب های زیبایی در آن دیده می شود. همچنین لقب شهر دانشجویی را دارد. چرا که دارای دانشگاه های بسیار زیادی است و معروف ترین آنها دانشگاه لوزان و دانشگاه پلی تکنیک فدارل لوزان می باشد. کمیته بین المللی المپیک واقع در لوزان است جلوه خاصی از ورزش را نمایان می سازد. جاذبه های توریستی لوزان به شرح زیر است:

 • کلیسای نتردام لوزان
 • قصر رومین
 • موزه المپیک
 • موسسه هرمتیاژ
 • گالری و پیست های اسکی

پایتخت سوئیس شهر برن است. پس از شهرهای ژنو، زوریخ و بازل، به عنوان چهارمین شهر پرجمعیت سوئیس شناخته شده است. زبان تکلم مردم این شهر، زبان آلمانی می باشد. موزه های یخ که در اطراف برن قرار دارند، جذابیت چشم نوازی را به این شهر بخشیده اند. برج ساعت قدیمی Zytglogge معروف ترین و مشهورترین جذابیت های برن به شمار می رود که دارای عروسک های متحرک است. این شهرها از بهترین شهرهای سوئیس هستند که برای زندگی وجود دارند و معمولا همواره جزو بهترین شهرهای دنیا برای زندگی انتخاب می شوند.

شهر زرمات و لوسرن سوئیس

زندگی در شهرهای اصلی سوئیس جذابیت فراوانی دارد. به طور مثال شهر زرمات سوئیس شهری است که فاقد خودرو است و از زیباترین و مهم ترین شهرهای سوئیس به شمار می رود. این شهر بالاترین ارتفاع در سطح اروپا را دارا است. از این رو بهترین منطقه برای اسکی محسوب می شود. این شهر دارای مناظر کوهستانی چشم نوازی است که کوه های ماترهورن را دربردارد. به همین دلیل شهر بسیار ایده آلی برای عاشقان طبیعت بکر کوهستانی تلقی می گردد.

در مرکز سوئیس، شهر لوسرن قرار دارد و از شهرهای اصلی این کشور است. لوسرن واقع در کنار دریاچه لوسرن بوده و دارای بافت سنتی و ساختمان های قدیمی است که قدمت آنها به سال ها و قرن ها پیش باز می گردد. معماری مدرن شهری بسیار زیبایی را نیز دارا است. برای مهاجرت به سوئیس و زندگی در شهرهای اصلی سوئیس، قبل از هر اقدامی با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و کسب مشاوره نمایید.

4/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *