هزینه زندگی

ساعت به وقت زاگرب کرواسی

ساعت به وقت زاگرب کرواسی

از جمله اطلاعات مهمی که پیش از مهاجرت به کرواسی باید به آن توجه داشت، ساعت به وقت زاگرب کرواسی است که به آن می پردازیم. اختلاف زمانی موجود میان کشورها می تواند یک چالش جدی برای بسیاری از افرادی باشد که مهاجرت را برای زندگی خود انتخاب کرده اند. افرادی که تجارت را در دستور کار خود قرار داده اند باید در نظر داشته باشند که مهاجرت به خارج از کشور می تواند برای آن ها محدودیت هایی را ایجاد کند و یکی از مهم ترین محدودیت هایی که باید به آن توجه داشت، اختلافات زمانی است که میان کشورهای مختلف وجود دارد. باید در نظر داشت که اختلافات اندکی که میان زمان در کشورهای اروپایی وجود دارد بسیار مناسب است اما اختلاف با سایر کشورها می تواند یک چالش جدی به همراه داشته باشد.

مهاجرت به کرواسی در سال های اخیر روندی سریع تر نسبت به گذشته پیدا کرده است اما همچنان به این دلیل که کشور کرواسی در جمع کشورهای حوزه شنگن قرار ندارد، نمی توان انتظار داشت که جمعیت زیادی به مهاجرت به سمت این کشور ترغیب شوند. در حال حاضر باید به این نکته اشاره کرد که توجه به اختلاف زمانی موجود در این کشور با ایران برای توریست ها، دانشجویان، نیروی کار و سرمایه گذاران، بنا به دلایل مختلف می تواند اهمیت داشته باشد و به همین دلیل است که مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعات، به بررسی شرایط ساعت به وقت زاگرب کرواسی پرداخته اند.

  • شرایط زندگی در زاگرب چگونه است؟
  • آیا شرایط آب و هوایی برای زندگی در این شهر مناسب است؟
  • فرایند اختلاف ساعت در این کشور چگونه زندگی را تحت تاثیر قرار می دهد؟
  • اختلاف زمانی زاگرب و تهران چقدر است؟

دلایل اهمیت اختلاف ساعت به وقت زاگرب کرواسی با تهران

افرادی که قصد مهاجرت به خارج از کشور از جمله در زاگرب کرواسی را دارند، باید به این نکته توجه داشته باشند که ارتباطات آن ها با ایران به طور کامل قطع نمی شود و به همین دلیل است که همچنان باید روابط خود را با این کشور حفظ کنند. در حال حاضر باید به این نکته توجه کرد که اکثر افرادی که کرواسی را برای زندگی خود در خارج از کشور انتخاب می کنند، به سمت زاگرب روانه می شوند چراکه بالاترین کیفیت زندگی در این کشور را به همراه دارد و در نتیجه بهترین گزینه موجود برای کار و تحصیل نیز به حساب می آید.


مساحت شهر زاگرب در حدود 641 کیلومتر مربع است و جمعیتی در حدود 769944 نفر نیز در آن زندگی می کنند و به همین دلیل است که می توان انتظار یک زندگی به دور از شلوغی را در این شهر داشت. بیشتر مردم این شهر را جمعیت بومی تشکیل داده است اما اکثریت مهاجران خارجی در همین شهر سکونت دارند و به همین دلیل است که رفته رفته بر تعداد انگلیسی زبان ها در این شهر نیز افزوده می شود.

دلایل اهمیت اختلاف ساعت به وقت زاگرب کرواسی با تهران

شرایط آب و هوایی کرواسی

دمای هوا در کرواسی بسیار معتدل است و کمتر روزی از سال را می توان در گرما تصور کرد به طوری که دمای هوا در این شهر در سردترین روزهای سال به 3- درجه سانتی گراد در ماه ژانویه می رسد و ماه جولای به عنوان گرم ترین روزهای سال نیز دمای هوا به 18 درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد. در برخی از قسمت های کرواسی که ارتفاع آن به 1200 متر از سطح دریا می رسد، دمای هوا بسیار سرد تر است. در سال 1919، دمای هوا در این کشور به 35.5- درجه رسیده است و گرم ترین دمای ثبت شده در این کشور نیز 42.8 درجه سانتی گراد بوده است.

درون تصویر زیر می توان اطلاعات دقیقی در رابطه با دمای هوا در طول یک سال در شهرهای اصلی کرواسی به دست آورد. مشخص است که اسپلیت یکی از بهترین شرایط آب و هوایی در این کشور را دارد.

شرایط آب و هوایی کرواسی

شرایط آب و هوایی شهر زاگرب

در زاگرب، تابستان های گرم و زمستان های برفی و بسیار سرد حکم فرما است و آسمان این شهر معمولا همیشه ابری است در طول سال، دمای هوای این شهر بین 3- تا 28 درجه سانتی گراد در حال تغییر است و به ندرت پیش می آید که دمای هوا از 10- درجه سردتر یا از 33 درجه گرم تر شود. بهترین زمان برای سفرهای توریستی به این شهر از اواخر ماه می تا میانه سپتامبر است.

فصل گرما در زاگرب حدود 3.5 ماه طول می کشد و از 27 می تا 11 سپتامبر به طول می انجامد. متوسط دمای هوا در این شهر معمولا بالای 23 درجه سانتی گراد است. گرم ترین ماه سال در زاگرب ماه جولای است که در گرم ترین روزها به 27 درجه سانتی گراد می رسد و در خنک ترین روزها به 15 درجه کاهش می یابد.

در فصل سرد سال نیز که از اواخر نوامبر تا اواخر فوریه به طول می انجامد، دمای هوا معمولا کمتر از 8 درجه سانتی گراد است که در سردترین روزهای ماه ژانویه به 3- و در گرم ترین روزها به 4 درجه سانتی گراد می رسد.

در تصویر زیر می توان اختلافات دمای هوا در زاگرب در روزهای مختلف یک سال را مشاهده کرد.

اختلافات دمای هوا در زاگرب در روزهای مختلف یک سال

بررسی اختلاف ساعت به وقت زاگرب کرواسی با تهران

خوشبختانه کرواسی از نظر جغرافیایی فاصله زیادی با ایران ندارد و به همین دلیل است که اختلاف ساعت در این کشور با ایران نیز بسیار محدودتر از کشورهای آمریکایی و آسیای شرقی است. در تصویر زیر می توان دریافت که بعد از مهاجرت به کرواسی چه اختلاف زمانی را برای برقراری ارتباط با ایران باید تجربه کرد.

بررسی اختلاف ساعت به وقت زاگرب کرواسی با تهران

فاصله 2:30+ دقیقه تهران با زاگرب نشان می دهد که افراد حتی امکان برقرار ارتباط با ساعت های اداری در ایران را نیز خواهند داشت و می توانند کلیه امور مربوط به زندگی خود را در این شهر پیگیری کنند. در صورتی که شما به دنبال مسیرهای مناسب مهاجرت به کشورهای برتر جهان هستید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *