ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت

سرمایه گذاری در مکزیک

سرمایه گذاری در مکزیک

روش های مختلفی برای مهاجرت به مکزیک وجود دارد و سرمایه گذاری در مکزیک از جمله روشهای مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت دائم بشمار می­رود. این کشور دارای 123 میلیون جمعیت است که تقریباً 23% جمعیت این کشور را مهاجرین اسپانیایی تشکیل می­ دهند. افرادی که علاقمند مهاجرت به مکزیک هستند می­ توانند در زمینه های مهاجرتی به این کشور با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نمایند.

  • شرایط سرمایه گذاری در مکزیک چیست؟
  • ریسک های سرمایه گذاری در مکزیک چیست؟
  • شرایط کار و ثبت شرکت در مکزیک چگونه است؟
  • آیا می توان با خرید ملک در مکزیک اقامت این کشور را به دست آورد؟
  • بهترین فرصت های سرمایه گذاری در مکزیک چگونه به دست می آید؟

مکزیک و سرمایه گذار خارجی

شرایط اقتصادی در کشور مکزیک بسیار مناسب است. از طرفی موقعیت جغرافیایی این کشور بگونه ای است که مبادلات تجاری در دو سوی اقیانوس آرام براحتی امکان پذیر گردد. در گذشته بیشترین درآمد این کشور برپایه بخش کشاورزی این کشور بود اما به تازگی بیشترین درآمد این کشور در بخش تولید می­باشد. همانطور که در مقدمه بیان نمودیم این کشور رتبه 15 را در جذب سرمایه گذاران خارجی بخود اختصاص داده است. گروه های بین المللی زیادی در این کشور مشغول به فعالیت هستند و می­ توان اینطور بیان نمود که تعداد سرمایه گذاران خارجی در این کشور رابطه مستقیمی با فعالیت های این گروه های بین المللی در این کشور دارد.

مزایای سرمایه گذاری در مکزیک در 2021

موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب کشور مکزیک بگونه ای است که آمریکای شمالی را به آمریکای جنوبی مرتبط می­ سازد و این باعث هجوم اکثر سرمایه گذاران به بازارهای این کشور و گسترش یافتن زنجیره های تأمین در این کشور گردیده است. دولت مکزیک از سرمایه گذاران خارجی استقبال گرمی ­نماید و سعی نموده است تا قوانینی که باعث ایجاد مشکلاتی برای سرمایه گذاری در این کشور برای سرمایه گذاران شده است را اصلاح نموده و در سال 2021 فرصت های جدید برای سرمایه گذاران ایجاد نماید.

وجود منابع طبیعی بسیار زیاد و متنوع در این کشور باعث شده است تا افراد در بخش های مختلفی در این کشور به سرمایه گذاری بپردازند. این کشور از جمله کشورهای توریستی است و سالانه افراد زیادی با اخذ اقامت های کوتاه مدت برای بازدید از این کشور دیدنی به مکزیک سفر می­ نمایند و سرمایه گذاران می­ توانند در کنار فعالیت های اقتصادی خود در این کشور از جاذبه های گردشگری در این کشور نیز لذت ببرند.

مزایای سرمایه گذاری در مکزیک

معایب سرمایه گذاری در مکزیک

در مقابل تمامی مزایایی که در بخش قبل در زمینه سرمایه گذاری در این کشور بیان نمودیم، با معایبی نیز روبرو خواهیم بود که از جمله آنها عبارتند از:

  • با توجه به رشد بخش های بانکی در مکزیک این کشور مالیات های نسبتاً بالایی از شرکت های کوچک و متوسط سالانه اخذ می­ نماید.
  • ثبات اقتصادی در این کشور رابطه مستقیمی با رفاه اقتصادی کشور دارد.
  • سرمایه گذاران خارجی نمی­ توانند در تمامی بخش های اقتصادی و تجاری در این کشور سرمایه گذاری نمایند، زیرا طبق قوانین این کشور سرمایه گذاری در برخی از این بخش ها تنها مخصوص سرمایه گذاران محلی این کشور است.
  • همانطور که می­ دانید این کشور از جمله پهناورترین کشورهای آمریکای شمالی است که این مسئله مشکلاتی را برای توزیع و عرضه زنجیره ای بوجود می ­آورد.

اقدامات دولت مکزیک برای جذب سرمایه گذاران خارجی

با توجه به اینکه سرمایه گذاری در برخی از بخش های اقتصادی و تجاری منحصراً مربوط به شهروندان محلی این کشور است، دولت این کشور جهت جذب سرمایه گذاران خارجی اصلاحاتی را در این زمینه انجام داده است. علاوه بر اصلاح برخی از قوانین سرمایه گذاری این دولت طرح های زیر ساخت های ملی بسیاری را که بیشترین تمرکز آنها بر حمل و نقل، آب و برق، بهداشت و انرژی و توسعه شهری مکزیک است را در سال 2014 به سرمایه گذاران خارجی ارائه داده است. طرح های فوق فرصت های بسیاری را برای سرمایه گذاران خارجی برای انعقاد قرارداد با دولت فدرال این کشور بوجود آورده است.

فرصت های سرمایه گذاری در مکزیک

سرمایه گذاران در کشور مکزیک می­ توانند در بخش های اقتصاد ملی این کشور همچون قطعات خودرو، ماشین آلات، مواد شیمیایی، خدمات مالی و بیمه و بخش هایی که دارای پتانسیل های بالایی هستند سرمایه گذاری نمایند. همچنین سرمایه گذاران خارجی بسیاری در بخش های خدمات پس از فروش الکترونیک، زنجیره توزیع مواد غذایی، آشامیدنی و دخانیات مشغول به فعالیت می­ باشند.

ناگفته نماند سرمایه گذاران خارجی می ­توانند در برنامه خصوصی سازی این کشور نیز شرکت نموده و در بخش های خصوصی این کشور نیز سرمایه گذاری نمایند. سرمایه گذاران خارجی می­ توانند در بخش های فرودگاه ها، پالایشگاه ها، مناقصات، پروژه ها و تدارکات دولتی و عمومی نیز سرمایه گذاری نمایند. در نهایت سرمایه گذاران با سرمایه گذاری در این کشور می­ توانند اقامت دائم مکزیک را دریافت نمایند که این امر موجب شده است سرمایه گذاری در مکزیک را از جمله راه های جذاب مهاجرت به مکزیک شناخته شود. کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این زمینه تمامی دوستان و عزیزان را راهنمایی و یاری می ­نمایند.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *