مهاجرت سرمایه گذاری در چین

سرمایه گذاری در چین

سرمایه گذاری در چین

سرمایه گذاری در چین یکی از طرق رایج برای مهاجرت و اقامت می باشد. برای مهاجرت به این کشور روش های مختلفی وجود دارد که از تمامی جهات قابل بحث می باشد، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مقاله پیش رو سعی دارند اطلاعاتی در رابطه با سرمایه گذاری در چین در اختیار شما عزیزان قرار دهند.  به دلیل وجود صنایع بسیار قدرتمند و رشد سریع اقتصاد کشور چین سرمایه گذاران خارجی و بین المللی زیادی تصمیم  به سرمایه گذاری در این کشور دارند. اگر قصد آغاز فعالیت تجاری در این کشور را دارید، مقاله پیش رو می تواند نکات مهمی را در اختیارتان قرار دهد.

درباره کشور چین

این کشور با نام رسمی جمهوری خلق چین در شرق آسیا واقع شده است، مساحت کشور چین بالغ بر 9596000 کیلومتر مربع می باشد. کشور چین توسط حزب کمونیست و در قالب نظامی تک حزبی بر 22 استان، 4 شهر و 5 منطقه خود مختار حکومت می کند. پکن بزرگترین شهر این کشور بوده و به عنوان پایتخت چین محسوب می شود. طبق آخرین سرشماری انجام شده در سال 2019 میلادی کشور چین دارای 1396890000 نفر جمعیت می باشد، این کشور پرجمعیت ترین کشور در دنیا می باشد. شهروندان چین به زبان های ایالتی، زبان ماندارین و چندین زبان منطقه ای به مکالمه می پردازند. زبان چینی با حدودا 1 میلیارد و 700 میلیون گوینده پرشمارترین زبان در دنیا می باشد.

شرایط عمومی برای سرمایه گذاری در چین

متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری در کشور چین را دارند باید بدانند سرمایه گذاری در این کشور از طریق راه های گوناگونی مثل: ثبت شرکت و خرید ملک امکان پذیر می باشد. پیش از آن که به بررسی شرایط و قوانین سرمایه گذاری در کشور چین بپردازیم سعی داریم اطلاعاتی در رابطه با اقتصاد چین در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. یکی از بزرگترین و برترین بازارهای در حال ظهور و رشد در دنیا، بازار کشور چین می باشد. در طول چند سال پیش رو انتظار می رود بازار این کشور از بازار کشور آمریکا پیشی بگیرد و به عنوان بزرگترین اقتصاد در جهان محسوب شود. اقتصاد کشور چین به واسطه بخش تولید شناخته شده می باشد.

همان طور که گفته شد کشور چین، دارای حکومت کمونیستی می باشد با این حال شرایط بسیار خوبی را برای سرمایه گذاران خارجی و بین المللی فراهم کرده است. طبق بررسی های انجام شده در سال 2016 میزان سرمایه گذاری افراد خارجی در کشور چین بالغ بر 170 میلیارد$  (دلار) بوده است.

شرایط عمومی برای سرمایه گذاری در چین

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در چین

افرادی که قصد دارند از طریق خرید ملک سرمایه گذاری در چین را تجربه کنند باید بدانند که قوانین و محدودیت هایی برای خرید ملک وجود دارد. با خرید ملک در شهر گوانژو و شهر شانگهای متقاضی بیشترین سود را به دست می آورد. تمامی ملک ها در این کشور تحت مالکیت دولت می باشند، و فرد می تواند برای مدت 70 سال منافع ملک را خریداری نماید.

همچنین متقاضیان خارجی باید 12 ماه پیش از اقدام برای خرید ملک در این کشور، در دانشگاه های چین تحصیل کنند و یا در موسسه ای مشغول به کار شوند.  اگر فردی قصد داشته باشد در شهر شانگهای ملکی را خریداری نماید باید با شهروندی با تابعیت کشور چین ازدواج کرده باشد. ارزش هر ملک در هر یک از شهرهای این کشور متفاوت می باشد، در ادامه سعی داریم به قیمت هر متر مربع از ملک در شهرهای مختلف کشور چین اشاره کنیم.

نام شهر قیمت هر متر مربع
شهر سوژو 元 16 هزار (یوان)
شهر پکن 元 60 هزار (یوان)
شهر شانگهای 元 59 هزار (یوان)
شهر تیانجین 元 23 هزار (یوان)
شهر شنژن 元 39 هزار (یوان)
شهر گوانگژو 元 30 هزار (یوان)

ثبت شرکت در کشور چین

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در کشور چین، ثبت شرکت می باشد. در این کشور انواع مختلفی از شرکت ها وجود دارد، و شما می توانید با توجه به شرایط خود یکی از شرکت های زیر را به ثبت برسانی.

  • ثبت شرکت با سرمایه گذاری مشترک
  • ثبت دفاتر در نمایندگی
  • ثبت شرکت های بازرگانی با مالکیت خارجی
  • ثبت شرکت با مالکیت محدود (با توجه به سهام سرمایه گذاری خارجی)
  • ثبت شرکت در منطقه آزاد شانگهای

برای ثبت شرکت در این کشور لازم است متقاضی مدارکی مانند: ایجاد حساب کاربری رفاهی، ارائه مدارک دریافت گواهینامه، ارائه مدارک احداث کارخانه یا یافتن دفتر کار مناسب در یکی از شهرهای این کشور، استخدام کارمندان و کارکنان محلی و خارجی، ثبت قانونی شرکت در کشور چین و یا ثبت دفتر نمایندگی شرکت ایرانی در کشور چین، انجام خدمات حسابداری و حسابرسی و ارائه مدارک آن و انجام امور مربوط به مالیات شرکت را آماده کرده و ارائه نمایند. دقت نمایید که تمامی مدرک ذکر شده باید به زبان انگلیسی ترجمه شده و ارائه شوند. متقاضیان می توانند با مطالعه مقاله ثبت شرکت در چین اطلاعات کامل تری در این رابطه به دست آورند.

با مطالعه این مقاله اطلاعات مختصری در رابطه با سرمایه گذاری در چین کسب کردید، اگر قصد مهاجرت به چین را دارید پیشنهاد می شود پیش از انجام اقدامات لازم با کارشناسان این حوزه مشورت نمایید. کارشناسان و وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همه روزه آمادگی دارند تا اطلاعات لازم را اختیار شما عزیزان قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *