ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت

سرمایه گذاری در کلمبیا

سرمایه گذاری در کلمبیا

برای مهاجرت به کلمبیا که یکی از کشورهای آمریکای لاتین می باشد راه های زیادی وجود دارد و یکی از آسان ترین راه ها سرمایه گذاری در کلمبیا می باشد. متقاضیان مهاجرت می توانند از طریق ثبت شرکت یا خرید ملک در کلمبیا اقدام به اخذ ویزای اقامت این کشور کنند. اقتصاد این کشور در حال رشد است و این دولت پایدار که در جهت گسترش نظام اقتصادی برنامه های طولانی مدت دارد، از پروژه های سرمایه گذاری بیش از گذشته استقبال می کند. مردم به راحتی مهاجران را می پذیرند و بسیار آرام و مهربان و مهمان نواز به نظر می رسند. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با هدف راهنمای تخصصی علاقه مندان مهاجرت نگارش شده است.

 • شرایط سرمایه گذاری در کلمبیا چیست؟
 • آیا می توان با سرمایه گذاری در کلمبیا به اقامت این کشور دست پیدا کرد؟
 • آیا امنیت اقتصادی کشور کلمبیا مناسب است؟
 • مزایای سرمایه گذاری در کلمبیا چیست؟

الزامات و شرایط سرمایه گذاری در کلمبیا

کلمبیا Columbia کشوری در شمال غربی قاره آمریکای جنوبی است. کشوری چسبیده به اقیانوس آرام که با کشورهایی مثل ونزوئلا، برزیل، پاناما، پرو و اکوادور مرز مشترکی دارد.(منبع: وب سایت britannica). پایتخت و بزرگترین شهر آن هم شهر بوگوتاست و زبان اصلی مردم کشور کلمبیا زبان اسپانیایی است و با توجه به این مهم که تقریباً هیچ لهجه ای در لحن بیان آن ها مشاهده نمی شود به راحتی می توانید با جامعه ارتباط بگیرید. این کشور برای مهاجران خارجی محدودیت خاصی در زمینه سرمایه گذاری قائل نشده است و تنها امکان سرمایه گذاری در بخش امنیت و دفاع ملی و کار با زباله های سمی وجود ندارد.

الزامات و شرایط سرمایه گذاری در کلمبیا

ظرفیت مناطق آزاد تجاری این کشور به اندازه ای است که سرمایه گذاری خارجی پس از ثبت در اداره نظارت و اتاق بازرگانی قطعاً سودآور خواهد بود. در آخرین آمار این کشور در واقع جزء 30 کشور دارای سرمایه گذاری مستقیم خارجی در جهان بوده است. امنیت سرمایه گذاری با توجه به ثبات سیاسی حکومت این کشور که دارای قدمت طولانی است، بسیار بالا می باشد. برای اخذ ویزای سرمایه گذاری باید 18 سال تمام داشته باشید و از نظر تمکن مالی در شرایط قابل قبول قرار بگیرید و بتوانید مبلغ مشخص شده توسط دولت کلمبیا را تهیه کنید.

الزامات و شرایط سرمایه گذاری در کلمبیا

مزایای سرمایه گذاری در کلمبیا

سرمایه گذاری در هر یک از کشورهای آمریکای لاتین یا اروپا مزایا و معایب خاص خود را دارد که سرمایه گذاران باید با چشم باز از آن ها اطلاع داشته باشند. سرمایه گذاری در این کشور دارای مزایا و معایب مشخصی به شرح زیر می باشد و مزایای سرمایه گذاری در این کشور به معایب آن کاملاً برتری دارند:

 • ثبات اقتصادی و عدم تغییر شرایط اقتصادی در زمان بحران جهانی
 • دموکراسی کلمبیا ثبات سیاسی خوبی به این کشور بخشیده است.
 • حضور 700 شرکت بین المللی در برنامه ریزی های سرمایه گذاری بلند مدت
 • منابع انسانی شایسته در مقایسه با کشورهای آمریکای لاتین
 • سطح سواد و تحصیلات بیشتر از 95% در این کشور متمدن
 • موقعیت جغرافیایی استراتژیک میان بازارهای مختلف جهانی

از سال 2008 میلادی که بحران جهانی اقتصاد پایان یافت کشور کلمبیا رشد اقتصادی بسیار خوبی داشته است و از لحاظ سیاسی در آمریکای لاتین قدرت بزرگی محسوب می شود. دولت کلمبیا برنامه های آگاهی عمومی زیادی برای جذب سرمایه گذاران خارجی راه اندازی کرده است که با ایده های نوین و حمایت های دولتی بتواند سرمایه های زیادی به این کشور وارد کند. کلمبیا همچنین اقتصاد باثباتی دارد به نحوی که نرخ تورم آن همان طور که نمودار ذیل نشان می دهد همواره پایین است:

نرخ تورم در کلمبیا

معایب سرمایه گذاری در کلمبیا

از دیگر موارد مهمی که در زمینه سرمایه گذاری در کلمبیا بایستی توجه کرد، معایب سرمایه گذاری در این کشور آمریکای لاتین می باشد. بنا به تحلیل انجام شده در سایت cofaca مهمترین معایب و به تعبیر دیگر نقاط ضعف سرمایه گذاری در کشور کلمبیا شامل:

 • کمبود زیرساخت های مناسب بندری و راهی
 • شرایط جغرافیایی و توپوگرافیکی سخت
 • ضریب ثبات و امنیت پایین به سبب قاچاق مواد مخدر و معدن کاری غیرقانونی
 • بیکاری ساختاری
 • فقر و نابرابری بالا
 • سیستم های آموزشی و بهداشتی ناکافی
 • موانع زبانی و فرهنگی

روش های سرمایه گذاری در کلمبیا در 2024

برای مهاجرت به کلمبیا راه های زیادی وجود دارد که با توجه به شرایط، افراد می توانند بهترین را برای خود برگزینند. لیست زیر شامل راه های سرمایه گذاری در این کشور طی سال 2024 و نگاهی به شرایط و الزامات این روش هاست:

روش سرمایه گذاری در کلمبیاشرایط
سرمایه گذاری از طریق صندوق قابل معامله در بورس کلمبیاافرادی که قصد ندارند به وسیله خرید سهام به کلمبیا مهاجرت کنند و اقامت دریافت کنند می توانند از ETF که آمریکای لاتین را در بازار نو ظهور قرار می دهد استفاده کنند.
سرمایه گذاری از طریق خرید سهام شرکت کلمبیاییسرمایه گذاری در شرکت های دولتی یا خصوصی از طریق خرید سهام با درصد مشخص یکی از راه های سرمایه گذاری در این کشور است. خرید و فروش سهام شرکت ها در بازار مبادلات محلی انجام می پذیرد از این رو برای سرمایه گذاران خارجی امکان خرید قبض های سپرده آمریکایی وجود دارد.
سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در خاک کلمبیاسرمایه گذاران می توانند از طریق خرید ملک و انتقال حقوق املاک توسط فروشنده و ثبت در اداره ثبت، اقامت کلمبیا را دریافت کنند.
سرمایه گذاری از طریق تاسیس شرکت در کلمبیادر مناطق آزاد تجاری این کشور سازمان هایی وجود دارند که بصورت تشویقی راهنمای سرمایه گذاری به متقاضیان واجد شرایط ارائه می دهند.

حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در کلمبیا چقدر است؟

سوال خوبی است. در کل طی چند سال اخیر دولت کلمبیا برای جذب حداکثری سرمایه گذاران خارجی اقدام به ارایه یکسری مشوق هایی نموده است. یکی از این مشوق ها صدور ویزاهای سرمایه گذاری کلمبیا Columbia investor visas است. ویزاهایی که از نوع اقامت موقت کلمبیا بوده و با نام ویزای M-10 و M-6 شناخته می شود. منتها برای اخذ هر یک از این ویزاها سرمایه گذاران خارجی بایستی شرایطی را مدنظر قرار دهند. از آنجمله اینکه آنها بایستی حداقل سرمایه لازم برای درخواست این ویزاها را به شرح زیر تامین بکنند:

نوع ویزاروش سرمایه گذاریحداقل مبلغ سرمایه لازم
ویزای M-10خرید ملک از کلمبیاUS$75000 (دلار)
ویزای M-6ثبت یک شرکت در کلمبیاUS$25000 (دلار)

منبع: وب سایت imidaily

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذار کلمبیا 2024

عزیزان در نظر داشته باشند که این کشور به کسانی که بخواهند در بخش های املاک و یا بیزینس این کشور سرمایه گذاری بکنند ویزاهای موسوم به ویزاهای نوع M ارایه می کند. که با اعتبار 3 ساله و قابل تمدید صادر شده و در ضمن پس از گذشت 5 سال نیز امکان تبدیل آنها به ویزاهای نوع R (یا همان مجوز اقامت دائمی کلمبیا) را هم دارند. همچنین این به سرمایه گذاران خارجی فرصت آنرا می دهد که پس از 10 سال اقامت در کلمبیا برای اخذ تابعیت کلمبیایی نیز اقدام بکند. برای بررسی بیشتر و آشنایی بهتر با ویزاهای سرمایه گذاری در این کشور توصیه می شود به جدول زیر توجه کنید:

ویزاهای سرمایه گذار کلمبیا 2024
نوع برنامهگلدن ویزای کلمبیا
حداقل سرمایه مورد نیازحدود $25000 (دلار) یا 100 برابر حداقل دستمزد در کشور کلمبیا
روش ها/ گزینه های سرمایه گذاریخرید ملک و ثبت شرکت
نوع ویزا صادرهویزاهای اقامت موقت M-10 و M-6 کلمبیا
مدت اقامت مجاز3 سال
قابلیت تمدیددارد
اقامت دائم و تابعیت کلمبیابه ترتیب بعد از 5 و 10 سال دیگر

نکته آخر اینکه فرآیند درخواست و رسیدگی به ویزای سرمایه گذاری این کشور نیز خیلی سریع بوده و رسیدگی به درخواست متقاضیان نهایتا 1 تا 2 ماه طول می کشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید. هرچند در مجموع پیشنهاد می شود بیشتر به دنبال مهاجرت به کشورهای اروپایی از جمله مجارستان، آلمان، هلند و غیره باشید. چرا که کلمبیا و سایر کشورهای آمریکای لاتین علاوه بر این که کشورهای در حال توسعه به شمار می آیند، امنیت اجتماعی پایینی دارند و نرخ ارتکاب جرایم خشنی مثل قتل در آن ها فوق العاده بالا است.

سوالات مهم درباب سرمایه گذاری در کلمبیا

<p&gt;کلمبیا به خاطر وجود منابع طبیعی فراوان و نیز راحتی اخذ ویزا می تواند گزینه خوبی برای سرمایه گذاری باشد. منتها سوالات و ابهاماتی در همین باب وجود دارد که شامل:

 • مزایا و معایب سرمایه گذاری در کلمبیا چیست؟ از جمله مزایای این سرمایه گذاری می توان به محیط بیزینسی پر رونق، دسترسی به نیروی کار ارزان، دسترسی به منابع طبیعی فراوان، انواع مشوق های مالیاتی، افتتاح حساب بانکی و غیره اشاره کرد. اما در نقطه مقابل از معایب این نوع سرمایه گذاری نیز می توان به ضریب امنیت پایین، زیرساخت های ضعیف، نرخ بیکاری بالا و غیره اشاره کرد.
 • حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در کشور کلمبیا چقدر است؟ حدود $ 25000 (دلار) بابت ثبت شرکت تجاری در کلمبیا لازم است.
 • انواع ویزای سرمایه گذار کلمبیا چیست؟ یکی از این مشوق ها صدور ویزاهای سرمایه گذاری کلمبیا Columbia investor visas است. ویزاهایی که از نوع اقامت موقت کلمبیا بوده و با نام ویزای M-10 و M-6 شناخته می شود.
 • اعتبار ویزای سرمایه گذار کلمبیا چقدر است؟ 3 سال
 • انواع روش ها برای سرمایه گذاری در این کشور چیست؟ برای سرمایه گذاری در این کشور و اخذ مجوز اقامت از این کشور راه های مختلفی مثل خرید ملک و نیز ثبت شرکت وجود دارد.
 • آیا امکان اخذ اقامت دائم کلمبیا نیز برای سرمایه گذاران خارجی فراهم است؟ بله، آنها پس از 5 سال اقامت
1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *