مهاجرت به کشور کره جنوبی

شرایط ویزای همراه کره جنوبی

شرایط ویزای همراه کره جنوبی

شرایط ویزای همراه کره جنوبی با توجه به رشد اقتصادی بالا و رفاه اجتماعی موجود در کره، همواره مورد توجه افراد زیادی قرار داشته است. در مقاله پیش رو تیم کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به ارائه اطلاعاتی در خصوص این عنوان و سایر مطالب مرتبط با کره جنوبی خواهند پرداخت که امید است مطالعه آن مفید واقع گردد. کره جنوبی کشوری فوق پیشرفته است که از سال 2000 با سرعت زیادی به تقویت اقتصاد خود پرداخته و نتیجه آن آمار بیکاری 4.8%و تورم 0.47% در این کشور است.

  • چه کسانی می توانند از ویزای همراه کره جنوبی استفاده کنند؟
  • شرایط زندگی در کشور کره جنوبی برای همراهان چگونه است؟
  • برای دریافت ویزای همراه به چه مدارکی نیاز خواهد بود؟
  • شرایط دریافت ویزای همراه برای دانشجویان در کره چگونه است؟

شرایط اخذ ویزای کره جنوبی

متقاضیان اخذ ویزای کره جنوبی باید توجه داشته باشند که در حال حاضر تنها سه راه برای اخذ ویزای کره جنوبی وجود دارد: استخدام شدن برای یک کارفرما در کره و اخذ ویزای کاری، پذیرش از یک دانشگاه کره ای و اخذ ویزای تحصیلی یا ازدواج با یک فرد کره ای. درگذشته افراد همچنین می توانستند با خرید ملک در سئول اقامت کره را به دست آورند منتهی این راه حل مطابق قوانین اخیر کره جنوبی دیگر وجود ندارد.

کار در کره و اخذ ویزای کاری معمولا وقتی فرد در این کشور اقامت نداشته باشد عملا ممکن نیست چرا که بر خلاف کار در آلمان، کره جنوبی ویزایی تحت عنوان ویزای جستجوگر کار ارائه نمی دهد که اجازه دهد افراد برای پیدا کردن کار وارد خاک کره شوند. در نتیجه متقاضیان زندگی در این کشور در سال های اخیر گزینه تحصیل را انتخاب کرده اند و پس از فارغ التحصیلی یا در نهایت به کشورهای دیگر رفته اند یا با به استخدام یک کارفرمای کره ای درآمدن، درخواست تبدیل ویزای خود را به اقامت کاری داشته اند. کسی که موفق شود شغلی در کره جنوبی پیدا کند می تواند در صورتی که میزان درآمدش به قدری باشد که بتواند هزینه زندگی خود و افراد دیگر را پرداخت کند، تقاضای الحاق همراه یعنی همسر و فرزندان زیر 18 را داشته باشد.

شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای همراه کره جنوبی

پس از یافتن کار با درآمد کافی در کره جنوبی، فرد متقاضی برای الحاق همراه می بایست مدارک ذیل را تقدیم کند:

  • پاسپورت معتبر با حداقل دو صفحه خالی
  • گواهی تمکن مالی بانک به علاوه فیش حقوقی فرد مقیم کره جنوبی
  • گواهی نشان دهنده تهیه مسکن مناسب با تعداد افراد
  • گواهی عدم سوءپیشینه کیفری
  • واکسیناسیون برای افرادی که در یک سری کشورهای خاص از جمله سودان، کنگو و غیره سکونت دارند.

شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای همراه کره جنوبی

شرایط زندگی با ویزای همراه در کره جنوبی

همراه در کره جنوبی از حقوقی که کشورهای اروپایی برای افرادی که اقامت آن ها را اخذ نموده اند در نظر می گیرند، برخوردار نیست. به عنوان مثال فرد می بایست هزینه تحصیل در کره جنوبی را بپردازد در حالی که تحصیل در آلمان رایگان است. اما دولت کره جنوبی برای افراد خارجی یک سری دوره های زبان کره ای رایگان را در نظر گرفته است که در سطح مکالمات عادی روزمره یعنی توپیک سطح یک می باشد. کسانی که به نحوی اقامت تحصیلی یا کاری کره جنوبی را اخذ کرده باشند می توانند در این کلاس ها شرکت نمایند. لازم به ذکر است کره ای ها اکثرا آشنایی چندانی با زبان انگلیسی ندارند و فردی که بخواهد در این کشور کار و زندگی کند ناچار است در نهایت تسلط نسبی به زبان کره ای پیدا کند.

دانشجو از آن جایی که اجازه کار تمام وقت ندارد نمی تواند درخواست الحاق همراه داشته باشد اما کسی که در کره کار می کند این امکان را دارد. همراه نیز پس از حضور در کره در صورت داشتن تخصص کافی اجازه کار خواهد داشت منتهی اگر چه آمار بیکاری در کره جنوبی تنها 4.8 درصد است اما این بدان معناست که 1.197.000 کره ای بیکار هستند و طبیعتا کارفرمایان کره ای به این نکته توجه دارند و تمایل بیشتری به استخدام کره ای ها دارند. علی رغم پیشرفت های اجتماعی زنان در سال های گذشته حقوق زنان و مردان همچنان برابر نیست و یک فرصت شغلی مساوی درآمد متفاوتی را با توجه به جنسیت فرد در پی خواهد داشت. درآمد متوسط یک مرد در کره 3.370.000₩ (وون) ماهیانه است در حالی که زنان ماهیانه به طور متوسط 2.100.000₩ (وون) حقوق دریافت می کنند.

هزینه زندگی برای همراه در کره جنوبی

فردی که به تنهایی در کره جنوبی زندگی می کند ماهیانه 1.256.667₩ (وون) که معادل 1.061.68$ (دلار آمریکا) است هزینه زندگی خواهد داشت. لازم به ذکر است هزینه زندگی در سئول نسبت به برخی دیگر از شهرهای کره جنوبی و حتی نسبت به کشورهای دیگر آسیا، نسبتا بالا می باشد اما همچنان 16.24% از هزینه زندگی در نیویورک پایین تر است. در واقع به لحاظ هزینه های بالای زندگی سئول رتبه بیست و دومین شهر گران دنیا را به خود اختصاص داده است.

در مقاله پیش رو اطلاعاتی در خصوص موضوع شرایط ویزای همراه کره جنوبی و یک سری دیگر از مطالب مرتبط با این عنوان از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه شد که امید است مطالعه ان مفید بوده باشد. علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می توانند سایر مقالات سایت را مطالعه فرمایند تا در نهایت با کسب اطلاعات جامع در مورد کشورهای دنیا، راحت تر کشور مقصد خود را متناسب با شرایط شخصی و خانوادگی خویش انتخاب نمایند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.