مهاجرت کاری صربستان

شرایط کار در صربستان

شرایط کار در صربستان

ساختار دستمزد در کشور صربستان پیچیده می­ باشد و شرایط کار در صربستان ممکن است از راه توافقنامه جمعی، قوانین کار و قراردادهای کاری فراهم گردد. کارفرما حداقل یک بار در ماه می بایست دستمزد افراد را پرداخت نماید کشور صربستان، با نام رسمی جمهوری صربستان معروف می­باشد و یک کشور محصور در خشکی است که در جنوب شرقی اروپا قرار دارد، همسایگان این کشور، کشورهای رومانی، مجارستان، بلغارستان، مقدونیه، مونته نگرو، کرواسی و بوسنی می باشد. وکلا و مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اعطای آگهی و اطلاعات در ارتباط با دریافت ویزای کار، قوانین کار در کشور صربستان به متقاضیان می­ باشد.

الزامات و شرایط کار در صربستان در 2021

شهر بلگراد پایتخت کشور صربستان است، این کشور در سال 2006 بعد از جدایی مونته نگرو، استقلال یافت و از جمله شهرهای مهم صربستان می­توان به شهرهای نیس، نووی ساد و کراگویواتس اشاره کرد. رودخانه معروف دانوب نیز در این کشور قرار دارد. در باب مقاله شرایط کار در صربستان، ساعات کار تمام وقت در کشور صربستان 40 ساعت در هفته می باشد و معمولاً هفته کاری 5 روز به طول می­انجامد اما حداکثر به مدت 40 ساعت در هفته نیز ممکن است بسته به نیازهای کاری کارفرما، افزایش پیدا نماید.

کار بیش از ساعت تمام وقت، اضافه کاری محسوب می شود و ممکن است تنها در موارد خاص لحاظ شود و سبب افزایش حقوق و دستمزد گردد. کارمندان و مدیریت ارشد از اضافه کاری معاف نمی­باشند و یک کارمند نمی­تواند بیش از 12 ساعت در روز اضافه کاری انجام دهد. در سال، کارکنان حق استفاده مرخصی سالیانه حداقل 20 روز کاری را دارند، کارمندان حق دارند بعد از یک ماه کار مداوم از مرخصی سالیانه استفاده نمایند.

کار در دوران بارداری در صربستان

مرخصی دوران بارداری از 45 روز تا سه ماه بعد از زایمان ادامه خواهد داشت و حقوق این دوران از سوی دولت پرداخت می­ گردد. ترک مراقبت از نوزاد بعد از اتمام دوره بارداری آغاز می گردد و مرخصی بارداری و مراقبت از دوران کودکی ممکن است تا 365 روز ادامه یابد. حقوق دوران مرخصی مراقبت از کودك به طور کامل از سوی دولت پرداخت می­گردد، در طول بارداری کارمند نمی­تواند به صورت قانونی از شغل خود استعفا دهد.

الزامات و شرایط کار در صربستان

قانون کار در کشور صربستان

کشور صربستان به عنوان جانشین قانونی اتحاد شوروی صربستان و مونته نگرو تبدیل شده بود که در سال 2006 متوقف شد، هنگامی که مونته نگرو بعد از یک رفراندوم سخت، به جدایی از جمهوری صربستان رای داد، اختلاف نظر در رابطه با آینده منطقه تشدید گردید. برای اخذ اقامت صربستان، افرادی که بیش از 15 سال سن دارند و از لحاظ سلامت عمومی مشکلی نداشته باشند، قادر خواهند بود مشغول به کار شوند، قرارداد کاری به مدت حداکثر یک سال خواهد بود.

یک قرارداد کاری ممکن است جهت شغل پاره وقت برنامه ریزی گردد، بنابراین مشمولیت­های اجتماعی تأیید بر طبق زمان کار صورت می­ پذیرد و همچنین احتمال دارد حداکثر یک سال کارآموزان استخدام شوند. قانون مرتبط با کار در ابن کشور تا حدود زیادی در 5 سال گذشته پیشرفت کرده است، فعالیت­های مورد نیاز برای ایجاد بازار کار جهت انعطاف پذیری بیشتر صورت گرفته است.

شرایط کار در صربستان در بخش سرمایه گذاری

2 نوع روابط کاری در کشور صربستان وجود دارد که به دلیل مدت زمان آنها، متفاوت می­ باشد و به عنوان یک اصل، یک رابطه کاری جهت مدت زمان نامحدود استفاده می شود، همچنین به صورت انحصاری، توافق نامه­ های استخدامی می ­توانند برای یک دوره محدود تا دو سال یا بیشتر در موارد خاصی، اعمال گردند. کارگران می­ توانند از شرایط کار در این کشور در خارج از یک رابطه شغلی، مشغول به کار شوند. مفاد قانون کار معمولاً شرایط کارمندان را تنظیم می­نماید و حقوق استخدامی در اغلب موارد برای این افراد محفوظ می­باشد، در صورتیکه سایر کارگران از حفاظت محدودتری برخوردار می باشند.

اخذ اقامت کشور صربستان

در پایان مقاله شرایط کار در صربستان، به بررسی شرایط اخذ اقامت در این کشور می­پردازیم. در صورتی که اقامت یک شخص خارجی در کشور صربستان بیشتر از 90 روز نباشد، در طول مدت 6 ماه از تاریخ اولین ورود به خاک این کشور می­تواند بدون اخذ مجوز، به کار کردن مشغول شود.، همچنین این افراد می­توانند برای ایجاد ارتباطات تجاری در جلسات کاری شرکت نمایند. متقاضیان خارجی می توانند سایر فعالیت­ های تجاری مرتبط با یک کارفرمای خارجی جهت ایجاد یک کسب و کار در این کشور را انجام دهند، درخواست مجوز اقامت موقت می­بایست دارای پیوست­های زیر باشد:

  • سند سفر معتبر یا گذرنامه
  • تأییدیه مسکونی یا کارت سفید
  • دو قطعه عکس 3*4
  • فرم­های تکمیل شده
  • پرداخت هزینه اداری
  • رسید پرداخت

اگر متقاضیان قصد آگاهی از شرایط کار در صربستان را دارند، وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که از معتبرترین موسسه مهاجرت کشور است، می­ توانند شما را در این امر یاری دهند.

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *