مهاجرت به کشور امارات

قوانین دبی

قوانین دبی

یکی از موارد مهم در امر مهاجرت به دبی اطلاع از قوانین دبی است، در واقع می توان گفت با کسب اطلاعات در خصوص قوانین دبی روند مهاجرت برای فرد آسان می شود. برای مهاجرت به شهر دبی راه های مختلفی مثل: مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی، سرمایه گذاری، ازدواج با تبعه کشور امارات و تولد فرزند وجود دارد، اما نکته قابل توجه این است که امکان اخذ تابعیت دبی برای متقاضیان وجود ندارد. در این نوشتار کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی دارند به بررسی قوانین دبی بپردازند.

  • محدودیت های زندگی در دبی برای شهروندان خارجی چیست؟
  • قوانین تولد شهروندان خارجی در دبی چیست؟
  • شرایط کار در دبی برای شهروندان خارجی چیست؟
  • آیا امارات از قوانین اسلامی برای اداره کشور خود استفاده می کند؟
  • جرائم قانونی در امارات چگونه پرداخت می کنند؟
  • قوانین مربوط به ازدواج در امارات چیست؟
  • قوانین مربوط به سرمایه گذاری در دبی چگونه تنظیم شده است؟

مهاجرت کاری به شهر دبی

نرخ بیکاری در شهر دبی کمتر از 2% اعلام شده است که این عدد نشان می دهد که تعداد بیکاران در این شهر بسیار کم است. با توجه به تلاش برای پیشرفت و ارتقاء زیر ساخت ها کارفرمایان دبی به استخدام نیروهای متخصص و ماهر می پردازند، پس اگر قصد مهاجرت کاری به شهر دبی را دارید باید واجد شرایط لازم مثل ارائه مدارک تحصیل، سوابق کاری مرتبط و تسلط به زبان رایج در این شهر باشید.

همانطور که می دانید مهاجرت کاری به بیشتر کشورهای دنیا بدون اخذ دعوت نامه شغلی امکان پذیر نیست که شهر دبی نیز از این قائده مستثنی نمی باشد. برای ورود به بازار کار دبی به دعوت نامه/ قرارداد کاری صادر شده از کارفرمایی در این شهر نیاز دارید. با ارسال دعوت نامه شغلی کارفرما مربوطه اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای کار دبی انجام می دهد، پس از ورود به این شهر فرد می تواند با انجام آزمایشات لازم و دریافت شناسه اقدامات لازم را در جهت اخذ مجوز اقامت دبی انجام دهد.

قوانین تحصیل در دبی

همواره آسانترین و سریع ترین نوع مهاجرت به کشورهای خارجی، مهاجرت تحصیلی است. هر ساله تعداد کثیری از متقاضیان ایرانی برای ادامه تحصیل به خارج از کشور مهاجرت می کنند، با توجه به دانشگاه های معتبر در شهر دبی و موقعیت استراتژی این شهر تحصیل در دانشگاه های دبی مورد توجه ایرانیان است. برای مهاجرت تحصیلی به دبی به گواهی اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی دبی احتیاج دارید.

هزینه تحصیل در این شهر با توجه به نوع دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است، میانگین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی 50000AED (درهم امارات) و میانگین هزینه های تحصیل در دوره های تخصصی 120000AED (درهم امارات) می باشد. دانشجویان با سابقه تحصیلی موفق و درخشان می توانند از بورسیه های تحصیلی در نظر گرفته شده در دانشگاه های دبی بهره مند شوند. همچنین طبق قوانین دانشجویان می توانند با شروع کار در مشاغل پاره وقت بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را در دبی تامین کنند.

قوانین تحصیل در دبی

قوانین سرمایه گذاری در دبی

سرمایه گذاری در شهر دبی یکی از راه های مطمئن برای مهاجرت به این شهر محسوب می شود، که بر خلاف مهاجرت کاری و مهاجرت تحصیلی با استرس کمتری همراه است. متقاضیان واجد شرایط می توانند از طرق مختلفی مانند: خرید اوراق قرضه، خرید ملک و ثبت شرکت در دبی سرمایه گذاری کنند. با سرمایه گذاری در این شهر می توانید اقامت 5 یا 10 ساله (با توجه به میزان سرمایه گذاری) کسب کنید. حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در شهر دبی 5000000AED (درهم امارات) است. اگر قصد ثبت شرکت در دبی را دارید باید آگاه باشید که دبی از ایده های خلاقانه و نوآورانه استقبال می کند پس ارائه بیزینس پلن قوی به شما برای راه اندازی کسب و کار در دبی کمک زیادی می کند. اگر قصد خرید ملک در کشور امارات را دارید پیشنهاد می شود به مقاله خرید ملک در امارات رجوع کنید.

قوانین ازدواج در دبی

اگر قصد ازدواج با فردی با تابعیت کشور امارات را دارید باید آگاه باشید که برای ازدواج در شهر دبی قوانین و مقرراتی وضع شده است. با ازدواج رسمی با فردی با تابعیت امارات به شما مجوز اقامت 3 ساله اعطاء می شود که می توانید پس از گذشت این مدت اقدامات لازم را در جهت تمدید اعتبار آن انجام دهید. حداقل سن قانونی برای ازدواج در امارات برای دختران 18 سال و برای پسرها 21 سال تعیین شده است.

برای بررسی درخواست ازدواج لازم است فرد مدارک تمکن مالی جهت اثبات توانایی در پرداخت هزینه های زندگی را ارائه کند همچنین باید محل زندگی همسر را اعلام کند. طبق قوانین در زمان ثبت ازدواج باید پدر دختر در دادگاه حاضر شود در صورتی که پدر فوت کرده باشد حضور یکی از بستگان دختر الزامی است. در صورتی که متقاضی زن پیش از این ازدواج کرده باشد یا همسر وی فوت شده باشد ممکن است از او مدارک بیشتری درخواست شود.

تولد فرزند در شهر دبی

اگر قصد مهاجرت از طریق تولد فرزند به دبی را دارید باید بدانید که امارات طبق سیستم خون به افراد تابعیت اعطاء می کند و متقاضیان خارجی صرفا از طریق تولد فرزند نمی توانند تابعیت و پاسپورت دبی را کسب کنند. اگر در زمان تولد طفل حداقل یکی از والدین دارای تابعیت کشور امارات باشند، به فرزند متولد شده تابعیت این کشور تعلق میگیرد. طبق قوانین دبی در صورتی که پدر و مادر طفلی نامشخص باشد آن فرد جزء اتباع این کشور محسوب می شود، همچنین اگر طفلی از مادری با تابعیت امارات و پدری نامشخص متولد شود جزء تبعه این کشور محسوب خواهد شد. کشور کانادا یکی از کشورهایی است که تابعیت را بر اساس اصل خاک به طفل اعطاء می کند برای اطلاع از قوانین تولد در این کشور به مطالعه مقاله اخذ تابعیت از طریق تولد در کانادا بپردازید.

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص قوانین دبی کسب کردید، توصیه ما به متقاضیان این است که برای دریافت مشاوره های برتر و کسب اطلاعات در خصوص اخذ فوری اقامت و تابعیت کشورهای مطرح در دنیا با وکلاء مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

2/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.