مهاجرت کاری آرژانتین

مدارک مورد نیاز ویزای کار آرژانتین

مدارک مورد نیاز ویزای کار آرژانتین

یکی از الزامات مهاجرت کاری به کشور آرژانتین ویزای کار این کشور است که برای دریافت آن متقاضی باید مدارک مورد نیاز ویزای کار آرژانتین را ارائه کند. متقاضیان خارجی و بین المللی برای دریافت ویزای کار به قرارداد کاری صادر شده از کارفرمایی معتبر در کشور آرژانتین نیاز دارند. از اواسط دهه 70 بازار کار کشور آرژانتین روند متفاوتی را تجربه کرد، به طوری که تا سال 1976 سیاست های صنعتی سازی را کنار گذاشت و کالاها و بازارهای مالی را آزاد کرد. از سال 2000 شرایط کار در این کشور وضعیت مطلوبی داشته به طوری که در چند سال گذشته شاهد شرایط بسیار خوبی در بازار کسب و کار این کشور هستیم. در ادامه این مقاله کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی شرایط کار و مدارک مورد نیاز ویزای کار آرژانتین می پردازند.

 • چه کسانی می توانند برای دریافت ویزای کار آرژانتین اقدام کنند؟
 • مزایای دریافت این ویزا چیست؟
 • مهم ترین ویژگی های این ویزا چیست؟
 • شرایط کاریابی در آرژانتین چگونه است؟
 • آیا می توان با استفاده از ویزای کاری آرژانتین تابعیت گرفت؟

بازار کار کشور آرژانتین

این کشور به خصوص شهر بوینس آیرس مقصد ایده آل برای افرادی است که در زمینه های هنری مثل: نقاشی، رقص، عکاسی و طراحی لباس فعالیت می کنند. فرهنگ زندگی مردم در کشورهایی مثل آرژانتین بسیار شاد و پویا است و شاید این یکی از دلایلی باشد که متقاضیان این کشور را برای کار و زندگی انتخاب می کنند. در شهرهای آرژانتین معماری های خاصی وجود دارد که مورد توجه معماران و عکاسان زیادی است. صنعت توریست و گردشگری در کشور آرژانتین در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد به طوری که هر ساله مسافران زیادی از سراسر دنیا این کشور را برای سفر و گذراندن تعطیلات خود انتخاب می کنند.

متقاضیانی که قصد کار در کشور آرژانتین را دارند باید بدانند که برخی از مشاغل در این کشور مثل: مهندسی مکانیک، پرستاری، شغل های بهداشت و درمان، مهندس فناوری اطلاعات، حسابداری، بانکداری، شغل آموزش و تدریس و فعالیت های حوزه نفت و گاز فرصت شغلی بسیار خوبی برای متقاضیان کار در آرژانتین محسوب می شوند. لازم به ذکر است که حقوق و دستمزد برای شغل آموزش و تدریس بسیار کم است، این شغل برای دانشجویان خارجی که قصد کار در مشاغل پاره وقت دارند شغل مناسبی است. مشکل عمده کار در کشور آرژانتین این است که فرصت های شغلی زیادی در این کشور وجود ندارد به همین جهت کارفرمایان ترجیح می دهند در صورت نیاز به نیروی کار شهروندان بومی این کشور را استخدام کنند.

اخذ ویزا و مدارک مورد نیاز ویزای کار آرژانتین

افراد جویای کار در این کشور می توانند از طریق موسسات کاریابی، وب سایت های کاریابی و آگهی شغلی هفتگی منتشر شده کاریابی کنند. پس از یافتن شغل مورد نظر خود می توانند مدارک تعیین شده را به کارفرما مربوطه ارسال کنند تا درخواست آنها مورد بررسی قرار گیرد. اگر شرایط لازم برای شروع کار را داشته باشند کارفرما برای ایشان قرارداد شغلی و دعوت نامه شغلی صادر می کند. وی پس از دریافت دعوت نامه شغلی باید درخواست خود را به سفارتخانه یا کنسولگری کشور آرژانتین مبنی بر دریافت ویزای کار اعلام کند، پس از مشخص شدن زمان مصاحبه حضوری متقاضی باید با در دست داشتن مدارک لازم به سفارتخانه مراجعه کند تا درخواست وی بررسی شود.

اخذ ویزا و مدارک مورد نیاز ویزای کار آرژانتین

معرفی مدارک مورد نیاز ویزای کار آرژانتین

همانطور که گفته شد برای دریافت ویزای کار باید مدارک و مستنداتی را به سفارتخانه ارائه کنید تا درخواست شما دقیق تر بررسی شود، روند بررسی درخواست شما معمولا 21 روز کاری است. دقت داشته باشد اگر کارفرمایی که برای شما دعوت نامه شغلی ارسال می کند به عنوان شخص حقوقی در کشور آرژانتین ثبت نشده باشد باید مجوز لازم از طرف مقامات کشور را برای شما ارسال کند. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار آرژانتین عبارتند از:

 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای کار آرژانتین (100$ (دلار) بابت هزینه برنامه و 80$ (دلار) بابت هزینه صدور گواهینامه)
 • قرارداد کاری با شرکت یا موسسه در کشور آرژانتین
 • ارائه مدارک شناسایی
 • ارائه پاسپورت معتبر با حداقل 18 ماه اعتبار و 2 برگ خالی
 • در صورتی که قصد دریافت ویزای همراه برای همسر خود را دارید باید سند ازدواج و مدارک شناسایی و پاسپورت همسر را ارائه کنید. متقاضیانی که دارای فرزندان با سن کمتر از 18 سال هستند نیز باید برای دریافت ویزا مدارک شناسایی و پاسپورت فرزندان را ارائه کنند.
 • 3 قطعه عکس پاسپورتی جدید و رنگی
 • گواهی تمکن مالی
 • رزومه و سوابق کاری
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده توسط مراجع مربوطه
 • مدارک تحصیلی
 • مدرک معتبر زبان

متقاضیان باید تمامی مدارک خود را توسط مترجم رسمی به زبان اسپانیایی ترجمه کنند، این مدارک باید توسط مراجع مربوطه تایید شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیقتر در رابطه با دریافت ویزای همراه می توانید مقاله شرایط ویزای همراه آرژانتین را مطالعه کنید.

مهاجرت تحصیلی میانبری برای کار در آرژانتین

همانطور که گفته شد کارفرمایان آرژانتینی ترجیح می دهند به جای نیروی کار خارجی نیروی کار بومی را استخدام کنند پس مشخص می شود یافتن کار برای نیروی کار خارجی در این کشور دشوار است. اما اگر متقاضیان از طریق راه های دیگری مثل مهاجرت تحصیلی وارد این کشور شوند و پس از پایان دوره تحصیلی به دنبال یافتن شغل باشند شانس فرد برای یافتن کار افزایش می یابد. برای مهاجرت تحصیلی به کشور آرژانتین به گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه و ویزای تحصیلی این کشور نیاز دارید، ویزای تحصیلی آرژانتین نیز توسط سفارتخانه یا کنسولگری این کشور صادر می شود.

پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه می توانید به دنبال شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود باشید، با عقد قرار داد کاری متقاضی می تواند اقدامات لازم را در جهت تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کار آرژانتین انجام دهد. اعتبار ویزای کار بین 1 تا 3 سال است، متقاضی باید پیش از اتمام اعتبار ویزا اقدامات لازم را در جهت تمدید ویزا انجام دهد پس از گذشت مدت زمان مشخص از شروع کار و پرداخت مالیات در کشور آرژانتین می توانید اقامت دائم این کشور را برای خود و اعضای خانواده دریافت کنید و پس از اخذ اقامت دائم می توانید تابعیت و پاسپورت این کشور را به دست بیاورید.

یکی دیگر از کشورهای آمریکای جنوبی که برای کار و زندگی شرایط مناسبی دارد کشور برزیل است، برای اطلاع از شرایط کار در این کشور می توانید مقاله مهاجرت به برزیل از طریق کار را مطالعه کنید. هموطنان عزیز می توانند برای اطلاع از شرایط کار در کشورهای مختلف در دنیا با کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *