مهاجرت کاری هنگ کنگ

مدارک مورد نیاز ویزای کار هنگ کنگ

مدارک مورد نیاز ویزای کار هنگ کنگ

شرایط و مدارک مورد نیاز ویزای کار هنگ کنگ اصلی ترین موارد برای مهاجرت کاری به هنگ کنگ می باشند که از سوالات متداول متقاضیان است. تمامی متقاضیانی که به فکر مهاجرت کاری به هنگ کنگ هستند و یا قصد کسب ویزای این منطقه اداری جهت انجام فعالیت های تجاری را دارند، باید از شرایط و مدارک مورد نیاز ویزای کار هنگ کنگ اطلاعات کافی داشته باشند. با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تا انتهای این نوشتار همراه باشید تا از شرایط و مدارک مورد نیاز ویزای کار هنگ کنگ، نحوه درخواست و مدارک مورد نیاز ویزای کار هنگ کنگ و سایر موارد مرتبط مطلع شوید.

شرایط و مدارک مورد نیاز ویزای کار کشور هنگ کنگ

قبل از شروع هرگونه فعالیت شغلی و کسب درآمد و اشتغال كوتاه مدت یا بلند مدت در هنگ کنگ، متقاضیان باید از طریق وزارت مهاجرت ویزای كار معتبر هنگ كنگ را کسب کنند، مگر اینکه به متقاضیان حق اقامت، حق خرید زمین، اقامت بی قید و شرط در هنگ کنگ یا غیره داده شود. زمان پردازش ویزای کاری هنگ کنگ معمولاً 4 تا 6 هفته از تاریخ ارسال مدارک مورد نیاز ویزای کار هنگ کنگ است. پس از تأیید درخواست، ویزای کاری دو ساله به متقاضی اعطا میشود، سپس به متقاضی اجازه داده می شود تا برای کسب کارت شناسایی هویتی مقیم هنگ کنگ اقدام کند. همچنین متقاضی باید قبل از اشتغال و مهاجرت به هنگ کنگ اقدام به کسب ویزای کار کند. به طور کلی، برای موفقیت در درخواست ویزای کار در هنگ کنگ، معیارهای مختلفی وجود دارد که مهاجران باید آنها را در نظر داشته باشند:

  • فرد باید قبل از ارائه درخواست ویزا، یک پیشنهاد شغلی یا کاری داشته باشد
  • یک فرد باید مهارت های منحصر به فرد و تجربه کاری مربوطه را داشته باشد که برای کسب ویزا، به راحتی در هنگ کنگ در دسترس نباشد
  • یک فرد باید در یک موقعیت شغلی در سطح مدیریت قرار بگیرد و حقوق دریافتی با نرخ بازار تأمین شود
  • شرکت حمایت کننده باید از نظر اقتصادی پایدار و با ثبات باشد
  • شركت حامی مالی متقاضی باید دارای كاركنان داخلی نیز باشد

کسب ویزا برای کار، تحصیل، تأسیس شرکت یا سرمایه گذاری یا اقامت در هنگ کنگ لازم است. کارگران خارجی موظفند ویزاهای مناسب و مجوزهای کاری را طبق قوانین مهاجرت در هنگ کنگ داشته باشند تا بتوانند در این منطقه اداری مشغول به کار شوند. برای حمایت از یک کارمند، ثبت نام داخلی و مجوز لازم است که بسته به نوع ساختار تجاری می تواند یک روند طولانی باشد.

شرایط و مدارک مورد نیاز ویزای کار کشور هنگ کنگ

اسناد و مدارک مورد نیاز ویزای کار کشور هنگ کنگ

برای درخواست ویزای کار هنگ کنگ باید شرایط زیر را رعایت کنید:

  • متقاضی هیچ سابقه ای از جنایات جدی نداشته و خطر امنیتی نیز به همراه نداشته باشد
  • متقاضی پیشینه خوب مانند مدرک تحصیلی در یک رشته مربوطه، مدارک فنی، مدارکی برای اثبات توانایی های حرفه ای یا پرونده سابقه های کاری داشته باشد
  • متقاضی یک پیشنهاد شغلی تأیید شده داشته باشد
  • متقاضی با ارائه قرارداد کاری ثابت کند که حقوق وی با سایر افرادی که در هنگ کنگ کار می کنند یکسان است

همچنین لازم به ذکر است که کارمند علاوه بر فرم درخواست باید مدارکی چون گذرنامه، کپی مدارک تحصیلی و تجربه کاری مرتبط و عکس جدید ارائه دهد و کارفرمای وی نیز مدارکی چون قرارداد کاری شرکت یا نامه انتصاب به متقاضی حاوی اطلاعات مربوط به شغل، حقوق، سایر مزایای حاشیه ای و دوره های کاری، فتوکپی گواهی ثبت نام مشاغل، فتوکپی اثبات وضعیت مالی، مانند گزارش مالی حسابرسی شده، اسنادی با جزئیات سوابق شرکت مانند فعالیتهای تجاری و برنامه تفصیلی تجارت ارائه دهد. متقاضیان و مهاجران باید مدارک فوق را جمع آوری و به اداره مهاجرت از هنگ کنگ تحویل دهند. در صورت اعطای درخواست ویزا، برچسب مجوز برای متقاضی صادر می شود که باید آن را روی گذرنامه خود بچسباند. در این مرحله باید هزینه ها نیز پرداخت شود. با برچسب درج شده بر گذرنامه، متقاضی می تواند وارد هنگ کنگ شود و مشغول به کار شود.

اگر فردی قبل از اقدام به درخواست ویزای کار به هنگ کنگ برود یا و ویزای کار را در حالی که در هنگ کنگ است درخواست کند، این امر بر تغییر درخواست وضعیت از ویزای بازدید کننده به ویزای کار تأثیر می گذارد. این نوع درخواست ویزا نسبتاً دشوارتر است و نیاز به توضیح دارد كه چرا فرد قبل از آمدن ویزای كار خود را درخواست نداده است.

نحوه درخواست ویزای کار هنگ کنگ

برای دریافت ویزای کاری منطقه اداری هنگ کنگ متقاضی باید فرم درخواست مربوطه را پر کرده و کلیه اسناد مورد نیاز را ارائه دهند کند. اگر مدارک متقاضی به زبانی غیر از انگلیسی یا چینی است، وی نیاز به ترجمه مدارک خود دارد. همچنین، لطفاً به یاد داشته باشید که برای اخذ ویزای کار در هنگ کنگ متقاضی به یک سند مسافرتی معتبر (گذرنامه) نیاز دارد. متقاضی می تواند درخواست ویزا خود را مستقیماً به اداره مهاجرت هنگ کنگ یا از طریق نزدیکترین سفارت یا کنسولگری چین ارسال کند. متقاضی اگر تبعه خارجی باشد و در سرزمین اصلی چین زندگی کند، می تواند درخواست ویزا خود را به بخش دفتر مهاجرت دولت هنگ کنگ در پکن ارسال کند. برنامه های ویزا باید به صورت شخصی ارسال شوند. از طرف دیگر، متقاضی می تواند درخواست خود را از طریق یک اسپانسر محلی، به عنوان مثال، کارفرمای آینده خود ثبت کند.

اگر متقاضی به دلایل کاری به هنگ کنگ مهاجرت کرده باشد، باید طبق روال استخدام عمومی درخواست ویزای کار کند. وی می تواند فرم درخواست ویزای کار در هنگ کنگ را از طریق نامه پستی یا با ارائه اسناد به صورت حضوری ارائه کند. درخواست متقاضی تا شش هفته طول می کشد تا پردازش شود. با این حال به خاطر داشته باشید که ویزای متقاضی فقط پس از ارائه مدارک مربوطه، شروع به پردازش خواهد شد. در صورتی که مدارک بیشتری از متقاضی خواسته شود، ممکن است مدت زمان پردازش پرونده وی افزایش یابد. متقاضی معمولاً می تواند قبل از اتمام اعتبار ویزا درخواست تمدید اقامت خود کند. متقاضی باید اطمینان حاصل کند که حداقل چهار هفته قبل از تاریخ انقضا اقدام کرده است. هموطنان عزیزی که فکر کسب اطلاعات از شرایط مهاجرت به کشورهای خارجی هستند می توانند با متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *