مهاجرت کاری کرواسی

مشاغل مورد نیاز کرواسی

مشاغل مورد نیاز کرواسی

کشور کرواسی در سال های اخیر با توجه به رشد اقتصادی و تجاری صنعتی خود بیشتر از گذشته نیاز به نیروی کار خارجی پیدا کرده است. سفارت کرواسی سالانه فراخوان استخدام اعلام می کند. متقاضیان کار با توجه به مشاغل مورد نیاز کرواسی برنامه مهاجرتی خود را تنظیم می کنند.

از قوانینی که برای مهاجرت کاری به کرواسی که در سال 2023 باید رعایت کنید داشتن گواهی نامه مهارت یا مدرک تحصیلی معتبر است. شرایط سنی نیز در این موضوع دخیل است و سن کمتر از 40 سال مناسب تلقی می شود. البته باید به زبان انگلیسی یا کروات مسلط باشید. کشور کرواسی با مناظر طبیعی زیبا و کم نظیر و البته هزینه های زندگی مقرون به صرفه انتخابی ایده آل برای متقاضیان مهاجرت کاری به اروپا محسوب می شود. این مقاله توسط وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای راهنمایی علاقه مندان مهاجرت کاری به اروپا و بخصوص کشور کرواسی تهیه و تنظیم شده است.

لیست مشاغل مورد نیاز کرواسی در 2023

اطلاعیه مشاغل مورد نیاز که سالانه توسط وزارت کار و سفارت کشورها ارائه می شود باید به صورت آنلاین در سایت رسمی سفارت یا سایت وزارت کار آن کشور ملاحظه و بررسی شود. اما ما برای راهنمایی بهتر عزیزان علاقه مند تصمیم داریم که در ادامه آخرین لیست ارائه شده توسط وزارت کار و سفارت کشور کرواسی را طی سال 2023 بررسی کنیم:

 • در امور ساختمانی مکانیک و جوشکار
 • در امور حمل و نقل راننده وسایل نقلیه سنگین
 • در امور چاپ و انتشارات کارگر چاپخانه صحاف و کارگر خط تولید چاپخانه
 • در امور صنایع غذایی کارگر پرورش ماهی و تکنسین تاسیسات کارخانه
 • در امور صنایع تولیدی کارگر خط تولید و کارگر کارخانه گوشت و کنسرو
 • در امور کامپیوتر به مهندس کامپیوتر و اپراتور کامپیوتر و مسئول نگهداری اطلاعات و مهندس الکترونیک و نرم افزار
 • در امور صنایع فلزات به تراشکار و نقاش صنعتی
 • در امور کادر پزشکی به پرستاران بیمارستان و پرستاران خصوصی و مددکار اجتماعی و فیزیوتراپ و پزشکان متخصص و جراحان با سابقه
 • در امور طراحی صنعتی به عکاس تبلیغاتی و طراح صنعتی
 • در امور رستوران به سر آشپز با سابقه و کمک آشپز کار بلد

توجه داشته باشید در لیست مشاغل مورد نیاز کرواسی که برای شما عزیزان ذکر شد تعداد محدود و مشخص در هر شاخه تخصص و تحصیل پذیرش می شوند. قبل از انتخاب کرواسی به عنوان مقصد کاری خود باید به لیست سالانه مشاغل مورد نیاز این کشور مراجعه کنید و تخصص خود را در لیست جستجو کنید.

اخذ ویزا برای مشاغل مورد نیاز کرواسی

اخذ ویزا برای مشاغل مورد نیاز کرواسی

کشور کرواسی از نظر گردشگری در جایگاه خیلی خوبی قرار دارد. سالانه بیش از 16 میلیون گردشگر به این کشور سفر می کنند. با گذر از بحران مالی جهانی کشور کرواسی به ثبات اقتصادی قابل قبولی رسیده است. در سال 2023 این کشور نرخ رشد اقتصادی خوبی دارد. اگر شهروند اتحادیه اروپا و حوزه شنگن نباشید برای کار در کرواسی نیاز به دریافت ویزای کار و مجوز اقامت موقت خواهید داشت. شهروندان اتحادیه اروپا برای کار و تحصیل و اقامت در کرواسی نیاز به دریافت ویزا ندارند. زیرا کرواسی عضو اتحادیه اروپا است و در سال 2023 به حوزه شنگن نیز پیوست. ویزای کار کشور کرواسی برای افرادی که در لیست مشاغل مورد نیاز کرواسی قرار می گیرند صادر می شود. امکان تمدید این مجوز نیز در شرایط خاص و با تمدید قرارداد کاری با کارفرما دارد.

خوب است بدانید که این کشور اروپایی در واقع از شبکه کارت آبی یا Blue Card پشتیبانی می کند. این مسئله برای شهروندان کشورهای جهان سوم که حداکثر جواز دریافت ویزای قانونی 12 ماه اقامت و کار در کرواسی را داشتند یک ابزار مفید محسوب می شود. با دریافت کارت آبی افراد می توانند تا دو سال در کشور کرواسی و اروپا اقامت و کار را تجربه کنند. در نظر داشته باشید که مراحل دریافت کارت آبی فقط باید توسط متقاضی یا کارفرمای او انجام شود. بعضی از مشاغل در کرواسی وجود دارند که به متقاضی اجازه می دهند با گواهینامه ثبت نام در شغل به جای ویزای کار یا مجوز در این کشور مشغول شوند. افرادی که به عنوان روزنامه نگار یا اعضای گروه های مذهبی یا مشاورین و مجریان مهندسی و هنری مشغول به کار هستند جزو این دسته خواهند بود.

شرایط درآمد و هزینه ها در کشور کرواسی

نرخ بیکاری کشور کرواسی در سال 2023 حدودا 6.9% است بیان شده است. در 5 سال گذشته بالاترین نرخ بیکاری در این کشور تقریبا 10.5 بوده است. این اعداد و ارقام نشان دهنده رشد اقتصادی و کاهش میزان بیکاری در این کشور است. درباره میزان درآمدها در این کشور می توان گفت میانگین آن به صورت ماهیانه 14.800 HRK (کونای کرواسی) است. این میزان در بیشترین حالت خود به 66.300 HRK (کونای کرواسی) خواهد رسید. آگاهی از حقوق شغل های مختلف می تواند راهنمای خوبی برای کار و اقامت در کشور مقصد باشد. البته این مبالغ، بسته به سوابق کاری، سن، مهارت ها و حتی مرد یا زن بودن تفاوت خواهند داشت.

درآمد برترین مشاغل در کشور کرواسی در سال 2023 به شرح جدول زیر است:

برترین مشاغلمیزان درآمد ماهیانه به HRK (کونای کرواسی) 
مشاغل آموزشی10000 تا HRK 11.600
مهندسی کامپیوتر11.100 HRK
مدیریت فناوری اطلاعات23.800 HRK
دندانپزشک36.400 HRK
پرستار11.000 HRK
مدیریت هتلداری26.900 HRK
آشپزی9000 HRK
مهندسی مکانیک13.200 HRK
حسابدار10.500 HRK

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار کرواسی

بعد از تکمیل و تحویل درخواست ویزای کار کرواسی به سفارت این کشور باید مجموعه ای از اسناد و مدارک را با جزئیات کامل آماده کنید. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار کرواسی برای لیست مشاغل مورد نیاز کرواسی به شرح زیر است:

 • ارائه پاسپورت معتبر با حداقل سه ماه اعتبار
 • دو فقره عکس پاسپورتی جدید با زمینه سفید
 • اثبات تمکن مالی برای تامین هزینه زندگی در کرواسی
 • گواهی بیمه سلامت پزشکی جسمی و فیزیکی
 • دعوت نامه یا گواهی ثبت نام در کمپانی داخل کرواسی
 • گواهی اثبات مهارت و توانایی برای کار در کرواسی

البته با توجه به شرایط متقاضیان و رشته تحصیلی یا تخصص آن ها مجموعه مدارک فوق می تواند توسط سفارت کرواسی با تغییرات اندکی همراه شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کرواسی یا شرایط اخذ اقامت کرواسی از طریق کار با وکلای متخصص و مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *