مهاجرت به کشور اکوادور

مهاجرت به اکوادور

مهاجرت به اکوادور

همه ساله افراد با اهداف مختلفی شامل تحصیل، کار، سرمایه گذاری و غیره، برای مهاجرت به اکوادور و اخذ ویزای این کشور آماده می شوند. بنابراین آنچه که مسیر مهاجرتی به اکوادور را برای متقاضیان مشخص می کند، هدف از مهاجرت به این کشور می باشد. روش های مهاجرتی مختلفی برای مهاجرت به کشور اکوادور وجود دارد که ما در این مقاله به شرح مبسوطی در این خصوص می پردازیم. علاوه بر این کار، ما مصمم هستیم تا در همین مقاله پاسخ سوالات پرتکرار زیر را نیز ارائه کنیم:

 • شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت به اکوادور چیست؟
 • انواع روش های مهاجرتی به کشور اکوادور کدامند و هزینه هر روش به چه صورتی است؟
 • برای دریافت اقامت دائمی و پاسپورت اکوادور چه شرایطی لازم می باشد؟

جمهوری اکوادور کشوری کوچک در شمال شرقی قاره آمریکای جنوبی است. پایتخت و بزرگترین شهر این کشور شهر کیتو (Quito) می باشد. مردمان اکوادور اسپانیایی زبان هستند. طبق آمارهای موجود این کشور دارای بیش از 16 میلیون نفر جمعیت می باشد. اکوادور در لبه غربی اقیانوس آرام هم مرز با کشورهای کلمبیا و پرو می باشد. جاذبه های طبیعی، اقتصادی و فرهنگی اکوادور بزرگترین امتیاز مهاجرتی این کشور از دید مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت محسوب می شود.

شرایط اخذ ویزای مهاجرت به اکوادور

کشور اکوادور دارای سیاست ویزایی مستقلی برای خود می باشد. شهروندان کشورهایی که با دولت اکوادور دارای قرارداد ویزایی متقابل هستند، معاف از اخذ ویزا می باشند. مابقی اتباع کشورها برای ورود به کشور اکوادور نیازمند اخذ ویزا (e-visa) هستند. مطابق قوانین کشور اکوادور، اتباع ایرانی برای ورود به کشور اکوادور نیازمند اخذ ویزا در لحظه ورود (Visa on arrival) هستند. امتیاز این روش برای هموطنان ایرانی عدم نیاز به صرف زمان و باقی ماندن در صف نوبت سفارت و موارد اداری دیگر می باشد.

افراد با نیات و مقاصد مختلفی به اکوادور مهاجرت می کنند. عده ای برای تحصیل، برخی برای کار، برخی برای ازدواج و عیره به این کشور آمریکای جنوبی سفر می کنند. بنابراین برای هر یک از این اهداف یک نوع ویزا توسط دولت اکوادور تعریف شده است. باید توجه کرد که شرایط و ضوابط حاکم بر هر یک از این ویزاها با همدیگر متفاوت است. با این شرح، انواع روش های مهاجرت به اکوادور در سال 2020 و ویزای مربوطه شامل موارد ذیل می باشد:

روش مهاجرتی نوع ویزا هزینه ویزا ($) مدت اعتبار
مهاجرت تحصیلی ویزای تحصیلی (12-V visa) 130 تا 1 سال (قابل تمدید)
مهاجرت کاری ویزای کاری (12-VI visa) 230 تا 2 سال (قابل تمدید)
مهاجرت توریستی ویزای توریستی (12-IX visa) 230 90 روز
مهاجرت سرمایه گذار ویزای سرمایه گذار (60-II visa) $40000 + $500 برای هر یک از اعضای خانواده تا 2 سال
مهاجرت خانوادگی ویزای وابستگان (60-XII visa) 1700 برای بزرگسالان و 750 برای افراد زیر 18 سال حداقل تا 6 ماه

مهاجرت به اکوادور از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی به اکوادور یکی از روش های سریع و آسان جهت اخذ اقامت کشور اکوادور می باشد. بر طبق قانون کشور اکوادور، دانشجویانی که قصد تحصیل در اکوتدور برای مدت بیش از 90 روز را دارند ملزم به اخذ ویزای تحصیلی (Visa 12:V) هستند. مدت اعتبار ویزای تحصیلی اکوادور تا 1 سال و قابل تمدید مجدد می باشد. اما هزینه درخواست این ویزا حدود 130$ (دلار) می باشد. در همین راستا، دانشجویان بایستی مدارک زیر را برای درخواست ویزا از طریق سفارت اکوادور آماده نمایند:

 • پاسپورت معتبر (با اعتبار باقی مانده حداقل 6 ماه فراتر از تاریخ های مسافرت)
 • گواهی عدم سوء سابقه مجرمیت
 • گواهی سلامت
 • بلیط برگشت
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • گواهی ثبت نام دوره از دانشگاه اکوادوری
 • گواهی تمکن مالی کافی متقاضی
 • هزینه درخواست و ویزا

مهاجرت به اکوادور از طریق سرمایه گذاری

اکوادور برای سرمایه گذاران خارجی به واسطه وجود منابع طبیعی و نیروی کار ارزان می تواند فرصتی جذاب جهت سرمایه گذاری تلقی شود. بنابراین، گزینه های سرمایه گذاری مختلفی در کشور اکوادور شامل ویزای حقوق بگیر یا Pensioner Visa وجود دارد که مخصوص افرادی است که درصدد بازنشستگی با دریافت حقوقی حداقل $800 (دلار) در ماه هستند. فرصت اخذ ویزای سرمایه گذار اکوادور از طریق خرید ملک با حداقل سرمایه $25000 (دلار) نیز فراهم است. اما ویزای سرمایه گذار صنعتی اکوادور ویژه متقاضیانی است که در شرکت فعالی سرمایه ریزی می کنند به شرط آنکه آورده سرمایه آنها حداقل معادل $40000 (دلار) باشد. مشخصات و شرایط اخذ ویزای سرمایه گذار اکوادور (2020) را همراه هم بررسی می کنیم:

نام ویزا ویزای سرمایه گذار اکوادور (60-II visa)
نوع اقامت اقامت کوتاه مدت
مدت اقامت 2 سال
حداقل سرمایه لازم $40000 (دلار)
روش های سرمایه گذاری پس انداز بانکی، خرید ملک و ثبت شرکت
امکان به همراه آوردن خانواده وجود دارد
امکان تمدید ویزا وجود دارد

مهاجرت به اکوادور از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به اکوادور از طریق کار

فرصت های کاری مختلف و فراوانی در بازار کار کشور اکوادور برای مهاجران خارجی وجود دارد. بخش های فنی و مهندسی، بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات، بخش سلامت و صنایع ساختمانی از جمله بخش های پر متقاضی برای جذب نیروی کار خارجی متخصص هستند. اما باید این نکته را مد نظر قرار داد که همانند کار در آلمان، شرط کار در کشور اکوادور داشتن پیشنهاد کاری است. پس از یافتن کار و تنظیم قرارداد کاری، متقاضیان می توانند با تهیه مدارک زیر آماده اخذ ویزای کاری اکوادور (12-VI visa) باشند:

 • فرم درخواست ویزای کار تکمیل شده
 • پاسپورت معتبر با حداقل اعتبار 6 ماه
 • یک قطعه عکس پاسپورتی جدید
 • رزومه یا CV متقاضی
 • کپی قرارداد کاری
 • رسید پرداخت هزینه ویزا

مهاجرت به اکوادور از طریق توریستی

در اولین ورود به کشور اکوادور، افراد مهر T-3 tourist را در پاسپورت خود دریافت می کنند. این مهر اجازه اقامت در این کشور را برای مدت 90 روز را فراهم می کند. اما افرادی که قصد سفر به کشور اکوادور را با هدف گردشگری و دید و بازدید دارند نیازمند اخذ ویزای توریستی (12-IX visa) هستند. ویزای12-IX اغلب به عنوان ویزای توریستی، تجاری یا ورزشی هم نامیده می شود. این ویزا به دارنده آن حق اقامت 180 روزه در اکوادور را فراهم می کند. مطابق قانون مهاجرتی کشور اکوادور با ویزای توریستی کشور اکوادور نمی توان کار یا تحصیل کرد. اگر فردی قصد درخواست اقامت دائمی اکوادور را داشته باشد، بایستی به هنگام ارائه درخواست خود ویزای 12-IX داشته باشد. تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی به علاوه به همراه داشتن پاسپورت معتبر با اعتبار 6 ماه از شرایط اعطای این نوع ویزا می باشد.

مهاجرت به اکوادور توسط الحاق خانواده

یکی از امتیازات مهم مهاجرتی به کشور اکوادور امکان به همراه آوردن اعضای خانواده است. این کار نیز از طریق اخذ ویزای وابستگان (60-XII visa) امکان پذیر است. لازم به ذکر است که از این طریق امکان اخذ اقامت اکوادور توسط ازدواج با اتباع اکوادوری نیز فراهم می شود. مدارک مورد نیاز برای اخذ این نوع ویزای اکوادور عبارتند از:

 • فرم درخواست تکمیل شده Aplicacion de Visa
 • پاسپورت با اعتبار 6 ماهه
 • شناسنامه یا گواهی تولد
 • سند ازدواج محضری
 • 2 قطعه عکس پاسپورتی
 • هر گونه مدرک دیگری دال بر اثبات رابطه فامیلی یا خانوادگی

شرایط اخذ اقامت دائم و پاسپورت اکوادور

یکی از کشورهای آسان برای اخذ PR و پاسپورت دوم کشور اکوادور است. چرا که متقاضیان با کمترین زمان اقامت و با هزینه حداقلی می توانند اقامت و تابعیت اکوادوری خود را دریافت کنند. پس از 21 ماه داشتن اقامت موقتی اکوادور، متقاضیان می توانند درخواست ویزای اقامت دائمی (PRV) دهند. تحت این نوع ویزا هر فرد واجد شرایط مجاز به اقامت 180 روزه در هر سال در طی دو سال اول می باشد. اما پس از 3 سال اقامت، اخذ تابعیت اکوادوری برای متقاضیان فراهم می شود. لازم به ذکر است که دریافت پاسپورت دوم در اکوادور منعی ندارد. فرآیند مذکور برای اخذ اقامت دائم و تابعیت اکوادوری عبارتند از:

فرآیند اخذ تابعیت اکوادور

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سال هاست که با ارائه برترین خدمات مشاوره حقوقی در خدمت هموطنان عزیزی می باشد که قصد مهاجرت و اخذ ویزا را دارند. در صورت علاقه مندی به اخذ انواع ویزای مهاجرتی از جمله ویزای کار آلمان یا ویزای تحصیلی کانادا و غیره با این موسسه در تماس باشید.

4.4/5 - (5 امتیاز)

4 دیدگاه برای “مهاجرت به اکوادور

 1. هومان گفت:

  با سلام و احترام،
  برای اخذ ویزای کاری اکوادر موسسه شما پیشنهاد کاری هم خودش فراهم میکند ؟ در زمینه کامپیوتر،برنامه نویسی و فناوری اطلاعات.

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   اگر شما پیشنهاد کاری داشته باشید موسسه برای شما ویزای کاریش رو دریافت میکنه

 2. Jose گفت:

  سلام و وقت بخیر
  چطور میتونم ویزا اکوادور رو تهیه کنم ایران نیستم
  ایا میشه غیر حضوری درخواست ویرا توریستی داد؟

  1. داوری گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر
   برای اخذ ویزای توریستی با آژانس های مسافرتی هماهنگ بفرمائید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *