مهاجرت

مهاجرت به مالتا

مهاجرت به مالتا

مهاجرت به مالتا از راه های مختلفی امکان پذیر میباشد و متقاضیان باید دقت کنند که حتما راه های قانونی، آسان و کم هزینه را انتخاب کنند. همه ساله افراد بسیار زیادی از سرتاسر دنیا در اندیشه مهاجرت هستند و بسیاری از آن ها به این امر مبادرت هم می ورزند. پیشنهاد میکنیم برای اطلاعات دقیق تر در خصوص مهاجرت به مالتا، آلمان، ایتالیا، هلند، کانادا، ترکیه و غیره با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

 • راه های مهاجرت به مالتا چیست؟
 • آیا درست است که مالتا روی پذیرش کالج زبان ویزا صادر می کند؟
 • هزینه زندگی در مالتا چه میزان است؟
 • راه اصلی مهاجرت به مالتا چه راه هایی است؟

درباره مهاجرت به مالتا در 2023

مالتا یا همان جمهوری مالت، کشوری بسیار کوچک در دریای مدیترانه است که گرداگرد آن را آب فرا گرفته است. در واقع این کشور مرکب از چند جزیره است که در نزدیکی سواحل جنوبی ایتالیا قرار دارد. این کشور در حدود نیم قرن پیش استقلال خود را از بریتانیا به دست آورد و با پذیرش نظم نوین جهانی و همراهی جریان آزاد، به سرعت جذب در جامعه جهانی گردید.

مالت پس از سال 2000 میلادی به اتحادیه اروپا پیوست و عضوی از پیمان منطقه ای شنگن شد. این 2 اتفاق سر فصل جدیدی در حیات این کشور بود. مالتا که به تعبیری حیات خلوت اروپا است، یعنی در سال 2023 از تمام امکانات و فرصت های کشورهای اروپایی عضو اتحادیه بهره مند است، در حالی که برخی از محدودیت های آن ها را ندارد. مالتا را همچنین می توان به دلیل موقعیت جغرافیایی یکی از دروازه های ورود به اروپا نامید.

درباره مهاجرت به مالتا

راه های مهاجرت به مالتا

فردی که خواستار مهاجرت به مالتا و اخذ اقامت آن است، می تواند از یکی از راه های شناخته شده سرمایه گذاری در مالتا، کار در مالتا، تحصیل در مالتا، ازدواج با شهروند مالتا و پناهندگی در مالتا به آن دست یابد. قانون در کشور مالتا، به وضوح به این امر تصریح دارد و بیان می دارد که از طرق فوق، اجازه اقامت بلند مدت صادر می کد و آن اقامت نیز نهایتا می تواند به تابعیت مالتا منجر شود. اقامت اتباع کشورهای ثالث توسط مقررات مهاجرت سال 2004 – قوانین زیر مجموعه قانون مهاجرت (Cap 217) تنظیم شده است. بر طبق این مقررات، یک تبعه کشور ثالث، شخصی است که نه شهروند مالتا و نه شهروند اتحادیه اروپا است و نه یک شخص بدون تابعیت است.

یکی از پرمخاطب ترین و راحت ترین راه های مهاجرت به کشور مالتا تحصیل در مالتا میباشد که افراد در مقاطع مختلف تحصیلی مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا اقدام نمایند اما از مهم ترین دوره هایی که افراد این روزها این کشور حوزه شنگن را انتخاب می کنند، دوره های زبان در مالتا با اخذ پذیرش از کالج زبان مالتا است؛ زیرا این دوره های دارای هزینه های پایینی بین 4000€ تا 12000€ (یورو) همراه با اجازه کار حین تحصیل برای رسیدن به اقامت می باشد.

البته باید توجه داشت اخذ اقامت مالتا اگرچه برای همه ممکن است اما برای شهروندان 3 کشور ایران، کره شمالی و افغانستان در نهایت منجر به اخذ تابعیت مالتا نمی شود.

تحصیل در مالتا

یکی از راه های مهاجرت به کشور مالتا، تحصیل در این کشور است. البته به این دلیل که وستعت سرزمینی مالتا کم است، این کشور دانشگاه های کم تعدادی را در خود جای داده است. هزینه های تحصیل در مالتا مقرون به صرفه است و کیفیت آموز در این کشور بسیار مناسب است. به همین دلیل در سال های اخیر جمعیت قابل توجهی به این کشور مهاجرت کرده اند. طول دوره تحصیل در کشور مالتا در مقطع کارشناسی 3 سال، در مقطع کارشناسی ارشد 2 و در مقطع دکتری 3 سال به طول خواهد انجامید و دلیل اصلی این موضوع آن است که همچون سایر کشورهای اروپایی، مالتا نیز از سیستم آموزش عالی بلونیا پیروی می کند.

برای دانشجویان اتحادیه اروپا و شهروندان مالتا، تحصیلات دانشگاهی در تمامی مقاطع رایگان است. دانشجویان خارج از اتجادیه اروپا ملزم به پرداخت شهریه خواهند بود. مبلغ شهریه ممکن است بر اساس دوره، مقطع تحصیلی و دانشگاه متفاوت باشد.  به طور متوسط میانگین شهریه برای دانشجویان بین المللی حدود €2000 (یورو) سالانه می باشد.

هزینه ای که در مقایسه با متوسط شهریه تحصیلی در برخی از کشورهای اروپایی صاحب نام نسبتا بالاست:

مقایسه متوسط شهریه ترمی در کشورهای مختلف

ولی با این حال دانشجویان بین المللی جهت جبران این هزینه خود به انواع برنامه های بورس تحصیلی در مالتا و نیز حق کار پاره وقت دانشجوئی تا 20 ساعت نیز دسترسی دارند.

برترین دانشگاه های مالتا برای دانشجویان بین المللی

با پیروی از الگوی سیستم آموزشی بریتانیا، دانشگاه‌های مالتا آموزشی متناسب با استانداردهای جهانی ارائه می‌دهند که سالانه تعداد زیادی دانشجو را جذب خود می‌کند. در دانشگاه های مالتی دوره های فشرده و منحصر به فرد با بهترین کیفیت در هر دو سطح لیسانس و فوق لیسانس ارائه می شود. اگر قصد تحصیل در مالتا را دارید، در این جا برخی از برترین دانشگاه هایی که می توانید در آن ها به تحصیل بپردازید، ذکر شده است:

 • University of Malta
 • American University of Malta
 • Malta College of Arts, Science and Technology (MCAST)
 • St Martin’s Institute of Higher Education
 • Queen Mary University of London (QMUL) in Malta
 • STC University
 • Advenio eAcademy
 • London School of Commerce Malta

5 دلیل اصلی که شما را تشویق می کند تا به تحصیل در مالتا مشغول شوید

ویژگی های تحصیل در مالتا

سرمایه گذاری جهت مهاجرت به مالتا

یکی از بهترین و سریعترین روش ها بمنظور مهاجرت به مالتا 2023 استفاده از برنامه اقامت سرمایه گذار مالتا یا همان برنامه ویزای طلایی GOLDEN VISA است. روشی که نهایتا منجر به اخذ اقامت موقت و دائمی مالتا می گردد. خود این برنامه نیز از چندین روش به صورت زیر تشکیل شده است که شرایط هریک از آنها با همدیگر متفاوت است:

شیوه های مختلف جهت اخذ اقامت سرمایه گذار مالتا 2023
روش هاشرایط
روش اول (خرید یا اجاره ملک در مالتا)اجاره ملک در مالتا با هزینه سالیانه حدود €10000 (یورو) و یا خرید ملکی در مالتا با حداقل ارزش €270000 (یورو)
روش دوم ( خرید سهام دولتی در مالتا)خریداری سهام و اوراق قرضه دولتی مالتا با حداقل ارزش حدود €250000 (یورو) به مدت حداقل 5 سال
روش سوم (اثبات درآمد)حداقل درآمد سالانه €100000 (یورو) خارج از مالتا و یا داشتن دارایی خالص (مثل ملک، سهام، اوراق قرضه، بیمه و دیگر دارایی های ثابت) به ارزش حداقل 500000€ (یورو)
روش چهارم (ثبت شرکت)با حداقل سرمایه 1165€ (یورو) و حداقل 20% از مبلغ سهام به عنوان سپرده در حساب بانکی شرکت

در این میان ارزانترین روش جهت سرمایه گذاری در مالتا 2023 همان روش ثبت شرکت از نوع شرکت های استارت آپی در مالتاست.

برنامه اقامت استارت آپ مالتا

کار در مالتا

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کشور مالتا، کار در این کشور است اما با توجه به این که یافتن شغل در این کشور و استخدام شدن توسط کارفرما بسیار دشوار است، بسیاری از افراد برای مهاجرت به مالتا از روش های فرعی استفاده می کنند. یکی از این روش ها تحصیل در مالتا است چرا که دانشجویان بعد از دریافت مدرک تحصیلی خود می توانند برای کار در این کشور اقامت موقت پیدا کنند.

منتها برای اخذ ویزای کاری مالتا دو چیز بایستی مدنظر متقاضیان قرار گیرد، اولا تنظیم یک رزومه CV قوی است. دوما اینکه آنها بایستی از لیست مشاغل مورد نیاز مالتا 2023 نیز با خبر باشند که از قرار زیر است:

 • مدیریت
 • حسابداری
 • هتلداری
 • مهندسی و فنی
 • فناوری اطلاعات (IT)
 • داروسازی
 • پزشکی
 • پرستاری

ضمنا بد نیست بدانید که نرخ بیکاری در مالتا حدود 2.9% بوده و همان طوری که در نمودار پایین هم ملاحظه می شود، میانگین سطح درآمد خالص ماهیانه در مالتا حدود €3669 (یورو) است. این درحالی است که متوسط هزینه زندگی در این کشور برای هر نفر ماهیانه در حدود €1971 (یورو) است. این نشانگر درآمد کار خیلی عالی و برقراری تعادل کار و زندگی در مالتا است:

مقایسه ماهیانه دخل و خرج در مالتا (یورو)

مسیر بسیار مناسب دیگر در این رابطه استفاده از شرایط استارت آپ در مالتا است. در این شرایط فرد به همراه خانواده خود می تواند یک اقامت موقت به دست آورد و این نوع از اقامت برخلاف اقامت از طریق تحصیل، در نهایت می تواند منجر به اخذ اقامت دائم در کشور مالتا شود. اگر در اندیشه مهاجرت به مالتا هستید، می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

سوالات پرتکرار در خصوص مهاجرت به مالتا

مالتا یکی از جذاب ترین کشورها برای زندگی است و بدیهی است که این امر سوالاتی را در ذهن متقاضیان ایجاد می کند. برخی از مهم ترین سوالات در خصوص سفر به مالتا عبارتند از:

 • بهترین روش برای مهاجرت به مالتا چیست؟ در حال حاضر رایج ترین روش برای مهاجرت به کشور مالتا، تحصیل در این کشور است.
 • آیا می توان از طریق مهاجرت به مالتا اقامت این کشور را بدست آورد؟ مالتا نیز مانند سایر کشورهای اروپایی اجازه اقامت را در صورت دارا بودن شرایط به شهروندان خارجی می دهد.
 • آیا مالتا کشور گران قیمتی برای مهاجرت تحصیلی است؟ خیر، تحصیل در دانشگاه های دولتی در کشور مالتا نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی مقرون به صرفه است.
 • شرایط مهاجرت کاری به کشور مالتا چیست؟ متقاضیان مهاجرت کاری به این کشور باید یک پیشنهاد کاری رسمی از یک تجارت فعال در این کشور در اختیار داشته باشند.
 • میانگین درآمد کار در مالتا چقدر است؟ میانگین سطح درآمد خالص ماهیانه در مالتا حدود EUR 3669 (یورو) است.
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *