شرایط مالزی

هزینه تحصیل و زندگی در مالزی

هزینه تحصیل و زندگی در مالزی

امروزه بسیاری از دانشجویان متوجه ارزش تحصیل در مالزی شده اند چراکه هزینه تحصیل و زندگی در مالزی مقرون به صرفه بوده و کیفیت آموزشی بالایی دارد. یکی از مواردی که دانشجویان دانشجویان خارجی و بین المللی برای تحصیل در کشور جدید باید همواره مد نظر قرار دهند هزینه زندگی در آن کشور است. اگر بخواهیم به طور کلی اشاره کنیم میتوانیم هزینه تحصیل و زندگی در این کشور را به 3 بخش اجاره مسکن، شهریه دانشگاه و هزینه های جاری تقسیم بندی کنیم.

هزینه اقامت و هزینه خوراک هزینه های اصلی یک دانشجو را در بر میگیرد. به طور کلی هزینه تحصیل و زندگی در مالزی به شرایط و محل زندگی بستگی دارد. تحصیل در مالزی با به همراه داشتن نکاتی مثبت همچون تنوع در رشته های تحصیلی، هزینه های تحصیلی پایین و آموزش با کیفیت بالا مورد توجه متقاضیان قرار گرفته است. چنانچه قصد مهاجرت به کشور مالزی و ادامه تحصیل در آن کشور را دارید میتوانید با کارشناسان خبره در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

هزینه تحصیل و زندگی در مالزی در 2022

دانشجو باید در طی دوره تحصیلی خود متحمل هزینه هایی شود که شامل هزینه های زندگی اعم از محل سکونت، نوع سکونت و شیوه زندگی می باشد. هزینه های دوره ای شامل هزینه های تحصیل و هزینه های مربوط به تحصیل می باشد. در 2022 کشور مالزی یکی از ارزان قیمت ترین کشورهای جهان از لحاظ هزینه زندگی به حساب می آید. هزینه تحصیل و زندگی در مالزی شامل هزینه های علمی که هزینه ثبت نام، هزینه تحصیل، سپرده، کامپیوتر، کتابخانه، بیمه و هزینه شرکت در امتحانات را دربرمی گیرد. هزینه های غیر علمی دانشجو شامل هزینه های ویزای دانشجویی، هزینه های پزشکی و هزینه های بیمه می باشد.

میزان هزینه تحصیل و زندگی در مالزی

هزینه زندگی در کشور مالزی

در جدول ذیل بخشی از قسمت های تشکیل دهنده هزینه زندگی در مالزی با توجه به قیمت های سال 2022 ارائه شده اند:

اقلام هزینه ها (یورو)
وعده های غذایی، رستوران ارزان €1.97
غذا برای 2 نفر، رستوران متوسطه €11.81
کاپوچینو €2.09
نوشابه کوکا یا پپسی (بطری 0.33 لیتر) €0.49
(آب (0.33 لیتر بطری €0.27
شیر (یک لیتری) €1.32
نان سفید تازه (500 گرم) €0.65
برنج (یک کیلوگرم) €0.79

یکی دیگر از بخش های تشکیل دهنده هزینه زندگی در مالزی حمل و نقل است. البته دانشجویان برای کاهش هزینه های زندگی خود غالبا از وسایل حمل و نقل عمومی مثل مترو و اتوبوس استفاده می نمایند. در جدول ذیل میانگین نرخ این موضوع با توجه به قیمت های سال 2022 بیان شده است:

نوع حمل و نقل هزینه (یورو)
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) €0.54
گذر ماهانه (بلیط کارت های شارژی) €20.09
شروع تاکسی (تعرفه عادی) €0.8

هزینه تحصیل در مالزی

متقاضیان باید به این نکته توجه کنند که تنها در صورتی که حمایت کننده مالی خوبی دارند و می توانند تمام هزینه های یک سال تحصیلی را تامین کنند برای مهاجرت اقدام کنند. در کشور مالزی دانشجویان اجازه کار ندارند و باید تمام هزینه ها را از ایران تامین کنند.

هزینه های تحصیل در مالزی در مقاطع مختلف به شرح زیر است:

  • تحصیل در مقطع کارشناسی به همراه خوابگاه 12000$ (دلار آمریکا) در سال می باشد.
  • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به همراه خوابگاه 7000$ (دلار آمریکا) در سال می باشد.
  • تحصیل در مقطع دکتری به همراه خوابگاه 7000$ (دلار آمریکا) در سال می باشد.

اجاره مسکن در مالزی

علاوه بر تهیه خوراک، حمل و نقل و پرداخت شهریه دانشگاه، یکی دیگر از عمده ترین هزینه هایی که دانشجویان با آن روبرو هستند اجاره مسکن در مالزی می باشد. در نموداری که در ادامه ترسیم شده میانگین نرخ اجاره مسکن در مالزی با توجه به قیمت های سال 2022 نشان داده می شود:

میانگین نرخ اجاره مسکن در مالزی

چنانچه قصد مهاجرت به کشور مالزی برای تحصیل و زندگی را داشتید می توانید با مشاورین و کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس برقرار کنید.

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *