هزینه زندگی

هزینه زندگی در سنگاپور

هزینه زندگی در سنگاپور

در صورتی که شما در حال برنامه ریزی جهت برآورد هزینه زندگی در سنگاپور هستید این نوشتار به شما کمک شایانی در این امر می نماید. این کشور یکی از کشورهای پیشرفته و مترقی در شرق آسیا است و همواره توریست بسیاری زیادی را هر ساله به خود جذب می نماید. صنعت توریسم این کشور بسیار قوی است و قوانین این کشور نیز در زمینه های زیست محیطی و آلایندگی بسیار سختگیرانه است.

 • آیا دانشجویان ایرانی امکان تحصیل رایگان در این کشور را خواهند داشت؟
 • برای کاهش هزینه ها دانشجویان امکان کار دانشجویی در این کشور خواهند داشت؟
 • چه مشاغل و کارهایی در این کشور بیشتر برای دانشجویان وجود دارد؟

قبل از اینکه به توضیح میزان هزینه ها در این کشور بپردازیم مناسب دیدم شما را با برخی قوانین حاکم در این کشور مدرن آشنا سازیم. نکات جالبی در مورد کشور سنگاپور وجود دارد، از جمله اینکه جویدن آدامس در این کشور ممنوع است. این کشور تا سال 1963 مستعمره بریتانیا بوده است. شکل جغرافیایی این کشور به صورت مجمع الجزایر با جزیره هایی کوچک می باشد. پیشنهاد می کنیم در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. شما عزیزان بعد از مطالعه این نوشتار می توانید سوالات خود را با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در میان بگذارید.

درباره کشور سنگاپور

در حال حاضر توانسته از حیث شرایط اقتصادی در میان پررونق ترین کشورهای جهان قرار بگیرد. نظام آموزشی این کشور بسیار پیشرفته می باشد و برخی از دانشگاه های این کشور توانسته اند در میان 100 دانشگاه برتر دنیا قرار بگیرند. زبان رسمی این کشور، زبان انگلیسی می باشد و دیگر زبان های بومی موجود در این کشور زبان های تامیل، زبان چینی و زبان مالایی می باشد. تنوع فرهنگی در میان این کشور بسیار زیاد می باشد به صورتی که می توان بیان نمود که، مردم این کشور قادر می باشند به بیش از 20 زبان تکلم داشته باشند.


میزان هزینه زندگی در سنگاپور در 2024

این کشور همواره توانسته در زمینه فعالیت های اقتصادی دارای عمل کردی به شدت قدرتمند و پویا باشد و همچنین توانسته برای مردم خود سطح بالایی از زندگی کردن در این کشور را از لحاظ اقتصادی فراهم نماید. واحد پول این کشور، دلار می باشد البته دلاری که واحد سنگاپور می باشد که واحد پولی این کشور با علامت اختصاری sgd نشان داده می شود. به صورت میانگین و متوسط میزان هزینه های زندگی در این کشور ویژه می باشد، که می تواند شامل موارد زیر باشد.

میزان هزینه زندگی در سنگاپور

میزان مخارج و هزینه های مربوط به خوراک در سنگاپور: غذا در این کشور بسیار مناسب و ارزان می باشد. در هر صورت مثل بسیاری از کشورهای دیگر جهان میزان مخارج و میزان هزینه غذا کاملا به خود شخص متقاضی بستگی دارد. در اینجا ما به قیمت چند مواد غذایی پر مصرف اشاره کرده ایم.

پارامترمیزان هزینه (دلار آمریکا)
هزینه یک وعده ناهار معمولی$10.9
هزینه یک وعده غذا از نوع فست فود$7.51
هزینه لازم برای نیم کیلو مرغ بدون استخوان$4.43
یک کیلو گوشت قرمز$20.43
پنیر محلی$18.03
یک شانه تخم مرغ$3.22

هزینه زندگی در سنگاپور در بخش حمل و نقل

یکی از بزرگترین مزیت های زندگی در سنگاپور، پایین بودن هزینه های حمل و نقل در این کشور می باشد. هزینه زندگی در سنگاپور به ویژه در بخش حمل و نقل به نسب اغلب کشورهای پیشرفته آسیایی حتی کشورهای مدرن در قاره اروپا بسیار پایین تر است. سنگاپور یکی از بهترین، جامع ترین و کم هزینه ترین سیستم های حمل و نقل عمومی در جهان را به خود اختصاص داده است. علاوه بر این، خدمات تاکسی در سنگاپور یکی از کارآمد ترین خدمات در سراسر جهان را در اختیار شهروندان خود به ویژه اتباع کشورهای خارجی قرار می دهد. زیرا رانندگان تاکسی در سنگاپور ترجیح می دهند کوتاه ترین مسافت ها را نیز در این کشور طی کنند. بنابراین بر خلاف اغلب کشورهای غربی، سفر با تاکسی در سنگاپور خیلی گران نیست. همچنین بر خلاف حمل و نقل عمومی ارزان قیمت در سنگاپور، داشتن یک ماشین شخصی در سنگاپور به دلیل مالیات سنگین دولت نسبتا گران است.

در جدولی که در این بخش از مقاله برای شما عزیزان تهیه و ارائه کرده ایم، می توانید با انواع مختلف هزینه های حمل و نقل در سنگاپور به طور دقیق آشنا شوید:

بخش های مختلف حمل و نقل در سنگاپورهزینه حمل و نقل به SGD (دلار سنگاپور)
کرایه تاکسی4.50SGD برای هر مایل سفر
کرایه متوسط اتوبوس یک طرفه1.90SGD
کرایه حمل و نقل اتوبوس روزانه3.70SGD
مینی بوس2.70SGD در ساعت
بلیط مترو یک طرفه1.10SGD

مسکن بخشی از هزینه زندگی در سنگاپور

میزان هزینه لازم در زمینه مسکن در این کشور بستگی به عوامل مختلفی دارد مثل سن، تعداد اعضای خانواده و غیره. جدول ذیل حدود اجاره مسکن در سنگاپور را نشان می دهد:

نوع مسکنحدود اجاره ماهانه (دلار آمریکا)
آپارتمان 1 خوابه$1420تا $4100
آپارتمان 3 خوابه$2620تا $9000

مخارج و هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی در این کشور بستگی به امکانات موجود در این کشور دارد و به صورت کلی می توان گفت که بسیار مناسب و پایین می باشد. در واقع می توان گفت که هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور و برای شخصی که سبک زندگی دانشجویی را انتخاب می نماید به نسبت شخصی که به سبک دیگری در این کشور زندگی می نماید بسیار مناسب می باشد. هزینه تحصیل در سنگاپور نیز با توجه به رشته و دانشگاه سالانه 6000$ تا 18000$ (دلار آمریکا) می باشد.

خدمات آب و برق بخشی از هزینه زندگی در سنگاپور

یکی از مهمترین بخش هایی که اتباع کشورهای خارجی قبل از مهاجرت به سنگاپور به طور کامل نادیده می گیرند، هزینه خدمات آب و برق در این کشور می باشد. زیرا خدمات آب و برق در این کشور بخش عمده ای از هزینه زندگی در سنگاپور را تشکیل می دهد و هزینه آب و برق در سنگاپور به مراتب بالاتر از برخی از کشورهای مدرن اروپایی خواهد بود. به طور کلی، هزینه آب و برق رقم قابل توجهی به هزینه زندگی در سنگاپور می دهد، بنابراین بهتر است اطلاعات دقیقی در این زمینه کسب کنید. در غیر این صورت با چالش های متعددی در طول اقامت در سنگاپور مواجه خواهید شد. هزنیه های آب و برق در سنگاپور شامل پول صرف شده برای پرداخت قبوض برق، تعرفه تلفن همراه، تامین گاز و غیره می شود.

در جدول ارائه شده در این بخش از مقاله می توانید با بخش های مهم هزینه های خدمات آب و برق در سنگاپور به طور دقیق آشنا شوید:

هزینه های خدماتی و پرداخت قبوض در سنگاپورهزینه تقریبی به SGD (دلار سنگاپور)
سرمایش، برق، آب، زباله و گرمایش199SGD
تعرفه تلفن همراه اعتباری محلی در سنگاپور0.5SGD در دقیقه
بسته اینترنت نامحدود78SGD

در نمودار ارائه شده در این بخش از مقاله می توانید با نرخ تورم سنگاپور طی سالهای اخیر آشنا شوید:

نرخ تورم سنگاپوردر صورتی که شما هم با مطالعه مقاله فوق مایل به کسب اطلاعات بیشتری در زمینه هزینه زندگی در سنگاپور و سایر برنامه های مهاجرتی هستید این فرصت را دارید تا با انجام مشاوره با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از اطلاعات جامع و بدست آوردن نتیجه ای مطلوب برخوردار شوید. دانشجویان عزیز به جهت تحصیل کم هزینه می توانند در سایر مقالات موضوع تحصیل رایگان در اروپا را مطالعه نمایند.

پرسش های مهم درباره هزینه زندگی در سنگاپور

برخی از مهم ترین پرسش هایی که در این رابطه مطرح می شوند عبارتند از:

 • آیا هزینه زندگی در سنگاپور بالا است؟ بله این کشور یکی از کشورهای گران جهان برای زندگی به حساب می آید.
 • هزینه زندگی در سنگاپور برای یک نفر چقدر است؟ برای یک نفر، 1120$ (دلار) در ماه بدون هزینه های اجاره ملک لازم است.
 • مهم ترین هزینه های مصرفی در این کشور چقدر است؟ این هزینه های مربوط به مسکن است که از 1420$ (دلار) در ماه آغاز می شود.
 • آیا امکان کاهش هزینه های زندگی دانشجویی در سنگاپور وجود دارد؟ دسترسی به بورسیه های تحصیلی در این کشور بسیار محدود است.
5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه برای “هزینه زندگی در سنگاپور

 1. جواد گفت:

  سلام و عرض ادب
  ممنون بابت مقاله خوبتان اگر توضیحی هم در مورد کاردانشجویی و هزینه ای که درمیاد از کار هم توضیح می دادید خیلی بهتر می شود تصمیم گرفت

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   در این خصوص مقاله تحصیل کارشناسی ارشد در سنگاپور رو مطالعه فرمائید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *