مهاجرت به کشور استرالیا

ويزاي سابکلس ٤٨٩ و ١٩٠ و ١۸۹ استراليا

اخذ ويزاي سابکلس ٤٨٩ و ١٩٠ و ١۸۹ استراليا

اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق ويزاي سابکلس ٤٨٩ و ١٩٠ و ١۸۹ استراليا که از بهترین نوع ساب کلاس های محبوب به شمار می آید. زیرا این سه سابکلاس از جمله ویزاهای مهارتی و یا همان ویزای کار برای ورود به استرالیا میباشند که در همان ابتدا به عنوان اقامت دائم نیز به شمار میروند  و برای اخذ ویزا از این طریق باید واجد شرایط بود و همواره از سوالات زیر اطلاع پیدا کرد.

شرایط اخذ ويزاي سابکلس ٤٨٩ و ١٩٠ و ١۸۹ استراليا چیست؟

امتیاز بندیويزاي سابکلس ٤٨٩ و ١٩٠ و ١۸۹ استراليا به چه صورت می باشد؟

آیا ویزای کار کانادا دارای ویزای همراه می باشد؟

اکثر مهاجران (نیروهای متخصص) شانس خود را برای این نوع ویزاها (189، 190، 489) می سنجند تا به هدفشان که اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق این ویزاهای 189 ، 190 ، 489 دست یابند. کشور استرالیا دارای اقلیمی عالی و کشوری ثروتمند و دارای رفاه اجتماعی بالا که معمولا دو شهر سیدنی و ملبورن هر ساله در رتبه بندی جهانی جزو 10 شهر برتر دنیا می باشند که این باعث شده تا هر ساله با ثبات قوانین جدید مهاجرتی فرایند ویزاهای نیروهای کار متخصص 189 و 190 و 489 از تقاضاهای بی شماری در بین سایر ویزاهای کاری دنیا و یا این کشور و حوزه آن برخوردار باشد.

شرایط اخذ ويزاي سابکلس ٤٨٩ و ١٩٠ و ١۸۹ استراليا

شرایط گرفتن ویزای سابکلس 189 و 190 و 489 به صورت جدولی و امتیاز بندی است و باید در میان این همه متقاضی خوب و تراز اول فرد متقاضی امتیاز بالایی داشته باشد یا اصطلاحا حداقل دارای 60 امتیاز باشد تا بتوان برای شانس متصور بود تا موفق به اخذ ویزای تخصصی و کاری سابکلس 189 ، 190 ، 489 استرالیا شوید.

فرد متقاضی با ارائه کامل مدارک خود می تواند با اخذ اقامت دائم استرالیا از همان اول ورود از مزایای این کشور و رفاه آن مانند کار و تحصیل و خدمات ببیمه و بیکاری و مدیکر کشور استرالیا (طرح بیمه کامل درمانی) استفاده نماید. کشور استرالیا از کشورهای مستعمره انگلستان بوده و از اعتبار بالایی برخوردار است و با داشتن مناظر گوناگون و همانطور که اشاره گردید اعتبار بالای این کشور که با دارا بودن موقعیت های کاری بسیار زیاد باعث گردیده تا مهاجران زیادی به دلیل زبان رایج در این کشور که انگلیسی است برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایند.

در این بین مهاجران ایرانی نیز سهم کثیری از متقاضیانی را دارند که برای مهاجرت به کشور استرالیا درخواست می دهند، از این رو بر آن شدیم که در مورد ویزاهای کاری کشور استرالیا که به زیر شاخه ها و یا همان ساب کلس های متفاوت تقسیم بندی می شوند توضیحاتی را به سمع شما عزیزان برسانیم. قبل از اقدام به مهاجرت از طریق اخذ ویزای کار بهتر است لیست مشاغل نیروی متخصص استرالیا را بررسی نمائید.

انواع ویزای کاری استرالیا از لحاظ مدت زمان

ویزاهای کاری استرالیا به ویزاهای موقت کاری و ویزاهای دائم کاری تقسیم می شوند که در سابکلس های متفاوتی از قبیل 489، 189، 190 قرار دارند در ادامه به توضیح جداگانه هر کدام از این ویزاها و شرایط اقدام و اخذ این ویزاها می پردازیم. ویزای کاری استرالیا به دلیل اقتصاد قوی این کشور و همچنین زبان رسمی انگلیسی و برتری مساحت نسبت به جمعیت این کشور یکی از محبوبترین ویزاهای کشور استرالیاست که متقاضی باید امتیاز بسیار خوبی برای پرونده اش به دست آورد.

همانطور که با هم بررسی کردیم یا خواهیم کرد ویزاهایی که نام بردیم از گونه های ویزاهای امتیازبندی و جدولی است که شخص متقاضی باید در مواردی نظیر مدرک آکادمیک مثل مدرک تحصیلی دانشگاهی، داشتن سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی با حرفه و تخصصشان، داشتن سن مناسب و خوب برای کار و همچنین مهمترین و سخت ترین مدرک که ارائه مدرک زبان از ابزار اصلی امتیازبندی و راه یافتن در جدول امتیازهاست.

ویزای ۱۸۹ استرالیا

ویزای 189 که در بین ویزاهای کاری فوق العاده پرطرفدار است و شخص متقاضی از همان ابتدا اقامت دائم کشور استرالیا را به دست می آورد، اما باید دانست که گرفتن این ویزا و در نهایت اقامت دائم استرالیا آن چنان راحت نیست و شخص متقاضی برای اینکه پرونده اش به جواب برسد در اولویت باید امتیازات بالایی کسب نماید و چیزی که طبق قوانین برای حد نصاب تعریف شده است کسب امتیاز 60 است. هرکدام از مقاطع تحصیلی مانند لیسانس ایران می تواند برای شخص حداکثر 15 امتیاز بیاورد که گاها در بعضی موارد نیز بر اساس رتبه و رنکینگ و اعتبار دانشگاه که آن چنان بالا نبوده و از لحاظ اعتبار با مدارک دانشگاهی استرالیا قابل قیاس نبوده پیش آمده که شخص 10 امتیاز کسب کرده و برای جبران آن باید در بقیه موارد امتیاز بالایی کسب نماید.

امتیازی که مدرک زبان برای شما می آورد در سطح آیلتس جنرال 6 در تمامی تکنیک ها، صفر است و اگر شخص می خواهد مدرک زبانی ارائه دهد باید از سطح 7 به بالا ارائه نماید تا شامل حداقل امتیاز زبان 10 امتیاز گردد و پارامتر بعدی دارا بودن سن مناسب است که در ایده آل ترین حالت بین 25 تا 32 سال می تواند 15 امتیاز را کسب نماید و در نهایت داشتن مدارک و سوابق کاری که این خیلی مهم است و دارا بودن بالای 5 سال سابقه کاری می تواند حداکثر امتیاز را در این بخش که 15 امتیاز هست را کسب کند که باید شخص این مدرک را مستند و محکم ارائه نماید چون این مدارک از سوی اداره مهاجرت مورد استعلام قرار می گیرد و نامعتبر بودن آن می تواند شانس ورود به این کشور را برای متقاضی مورد نظر سخت تر از قبل سازد.

مزایای اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا

از مزایای این ویزا می توان به موارد زیر اشاره نمود : شخص با داشتن اقامت دائم 5 ساله استرالیا برای کار و زندگی محدود به شهر یا ایالت خاصی نیست و می تواند آزادانه در هرکدام از شهرهای استرالیا کار و زندگی کند، در موارد دیگر شخص برای خود و خانواده خود نیز این اقامت را دریافت می کند که برای انجام خدمات درمانی می تواند از خدمات رایگان دولت استفاده نماید، می تواند تحصیلات خود و همچنین فرزندان خود را در بهترین مدارس و کالج ها و دانشگاهای این کشور ادامه دهد، برای شخصی که می خواهد برای این ویزا درخواست دهد نیز می تواند به عنوان اسپانسر باشد.

ويزاي سابکلس ٤٨٩ و ١٩٠ و ١۸۹ استراليا

جدول امتیاز بندی اخذ ویزای سابکلس ۱۸۹ استرالیا

به دلیل پرمخاطب بودن سابکلس 189 از سوی افراد به توضیح امتیازات آن میپردازیم:

امتیاز مدرک تحصیلی همسر امتیاز تجربه کاری در رشته مربوط امتیاز مدرک تحصیلی امتیاز  آیلتس امتیاز سن
5 لیسانس یا بالاتر 0 کمتر از 3 سال 20 مدرک دکترا یا بالاتر 10 نمره 7 25 18 تا 24 سن
5 3 الی 4 سال 15 مدرک لیسانس 20 نمره 8 30 25 تا 32 سن
10 5 الی 7 سال 10 مدرک دیپلم به همراه مدارک حرفه ای مرتبط 25 33 تا 39 سن
15 8 الی 10 سال 20 40 تا 44 سن
15 45 تا 54 سن
0 55 به بالاتر

البته این نکته را باید ذکر کرد که دو سابکلس دیگر ۱۹۰ و ۴۸۹ امتیاز بندی به همین صورت میباشد با تفاوت اینکه سابکلس ۱۹۰ دارای ۵ امتیاز اضافه و ۴۸۹ دارای ۱۰ امتیاز اضافه از سوی اسپانسر اسالتی خواهند بود و البته اقامت دائمشان به صورت مشروط خواهد بود.

ویزای ۱۹۰ کشور استرالیا

این ویزا نیز همانند زیر شاخه 189 بوده و شخص می تواند با اقامتی 5 ساله پا به استرالیا بگذارد و تنها تفاوتی که با زیر شاخه 189 دارد این است که شخص متقاضی اگر در جمع امتیازاتش به 60 نرسید و مثلا 55 امتیاز کسب کرد از طریق یک اسپانسر شیپ ایالتی که برای 5 امتیاز به ارمغان می آورد امتیاز اخود را به 60 برساند و در ازای این 5 امتیاز که از طریق اسپانسر دریافت گردیده شخص متقاضی باید تعهد حضور 2 ساله خود در آن ایالت را ایفا نماید.

با این توضیح که گاها این برداشت اشتباه برای افراد به وجود می آید که شخص باید یک کارفرما و یا یک موقعیت شغلی و یا یک دعوتنامه از استرالیا داشته باشد اما در اصل این است که در ویزای 190 شخص متقاضی می تواند درخواست خود را متناسب با مشاغلی که در ایالت هایی که درخواست نیرو دارند وجود داشته باشد 5 امتیاز بیشتر کسب نماید و این 5 امتیاز همان 2 سال تعهد را برای وی در بر خواهد داشت. مزایایی که این ویزا دارد همانند ویزای 189 بیمه ، تحصیلات و …. شامل می شود که فقط 2 سال اول را در ایالت مذکور باید اقامت داشته باشد.

ویزای ۴۸۹ کشور استرالیا

این ویزا یک فرق عمده با ویزاهای 189 و 190 دارد و آن هم این است که اقامت شما موقت بوده و بعد از چند سال می تواند به اقامت دائم استرالیا تبدیل شود. در این نوع ویزا شخص متقاضی نتوانسته آن 60 امتیاز حداقل را کسب نماید و می خواهد با 50 امتیاز برای این نوع ویزا به شرطی که یک اسپانسر ایالتی در مناطق کم جمعیت استرالیا و یا با داشتن اقوام در مناطق کم جمعیت استرالیا 10 امتیاز را که کمبود داشته را جبران نماید.

در ابتدا باید همانند دیگر ویزاهای کاری امتیازات خوبی کسب کرد و نوع امتیاز دهی همانند دو نوع ویزای قبلی بوده و یک شباهت با ویزای 190 دارد و آن هم این است که تعهدی 2 ساله برای شما در ایالت مذکور وجود دارد و بعد از 2 سال می تواند برای گرفتن اقامت دائم منوط به اینکه در طول این 2 سال مشکل قانونی نداشته باشد و بیمه و مالیات خود را پرداخت کرده باشد برای گرفتن اقامت دائم کشور استرالیا اقدام نماید.

معایب ويزاي سابکلس ٤٨٩ و ١٩٠ و ١۸۹ استراليا

با تمام این توضیحات باید یکسری موارد را در نظر داشت که از مهم ترین آنها طولانی شدن فرایند اخذ ویزای کاری استرالیا است که گاها افراد را برای دستیابی به آنچه که مورد نظرشان هست دلسرد می نماید. قبل از اقدام به مهاجرت به استرالیا و بررسی انواع ویزای کاری استرالیا باید لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا در سال 2019 را بررسی نمائید.

طول این فرایند می تواند در نزدیکترین حالتی که به اخذ ویزا ختم شود 1 سال باشد که گاها به بیش از یکسال و نیم و حتی بیشتر می رسد و با توجه به اینکه درخواست برای این ویزاها از تمامی نقاط دنیا و کشورهای مختلف صورت می گیرد شما باید امتیاز بالایی و با سطح زبان بالایی کسب نمایید، اما افراد می توانند از راه های دیگری از جمله اخذ ویزای تحصیلی استرالیا اقدام نمایند که البته لازم به ذکر است هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا بسیار بالا است. جهت دیافت اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 5 =