ویزای مسافرتی اکوادور

ویزای توریستی اکوادور

ویزای توریستی اکوادور

کشور اکوادر در آمریکای جنوبی واقع گردیده است و کشورهایی مانند کلمبیا و پرو دارای مرز خاکی با این کشور بوده و اقیانوس آرام نیز مرز آبی این کشور می باشد. هر ساله افراد خارجی زیادی به دنبال اخذ ویزای توریستی اکوادور بوده و قصد دارند مدت کوتاهی را در این کشور به تفریح و گردش بپردازند. جاذبه های گردشگری زیبا و چشم نوازی که در این کشور وجود دارند، سالانه شمار زیادی از توریست ها را به سمت و سوی خود می کشاند. در این مقاله توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی شرایط و نحوه اقامت توریستی در این کشور پرداخته شده است. پیشنهاد می گردد ابتدا مقاله را مطالعه نموده و پس از آن اگر دچار سوال یا ابهام خاصی شدید، با مشاوران و کارشناسان این موسسه ارتباط بگیرید.

اقامت توریستی در اکوادور

افراد خارجی تنها یک بار در سال می توانند نسبت به اخذ ویزای توریستی اکوادور تقاضا نموده و در این کشور اقامت توریستی داشته باشند. بنابراین پس از یک بار سفر به اکوادور، برای این که بتوانند مجددا وارد این کشور شوید، نیاز دارید که برای مدت یک سال صبر کنید. این شرط برای هر فرد با هر ملیتی صادق است. تنها در صورتی می توانید مجددا در همان سال وارد اکوادور شوید، که دارای شرایط ویژه و خاصی باشید. در این صورت شرایط مورد نظر در ویزای توریستی شما درج می گردد.

اخذ ویزای توریستی اکوادور

توریست ها و گردشگران خارجی برای این که بتوانند وارد کشور اکوادور شده و از جذابیت ها و مکان های گردشگری این کشور دیدن نمایند، نیاز به ویزای توریستی اکوادور دارند. در این مورد خبر خوشی را برای اتباع ایرانی داریم و آن این که کشور اکوادور برای ورود ایرانی ها و اقامت توریستی آنها در این کشور، هیچ گونه ویزایی دریافت نمی نماید. بنابراین شهروندان ایرانی بدون این که نیازی به ویزای توریستی داشته باشند می توانند به این کشور سفر کنند و در پس از مدت زمان مشخصی به ایران بازگردند. اما برای ورود به اکثر کشورهای جهان نیاز به دریافت ویزا می باشد.

مدت اقامت در ویزای توریستی اکوادور

همان طور که در بخش های قبلی مقاله ذکر گردید شهروندان ایرانی برای ورود به اکوادور و اقامت توریستی در این کشور نیازی به دریافت ویزای توریستی اکوادور نداشته و بدون ویزا حق ورود به این کشور را خواهند داشت. اما در مدت زمان معین و مشخصی اجازه اقامت در اکوادور را دارند که حداکثر به مدت 3 ماه می باشد. ایرانیان پس از گذشت این مدت بایستی سریعا به کشور خود بازگردند.

مدت اقامت در ویزای توریستی اکوادور

قوانین اقامت در ویزای توریستی اکوادور

اتباع ایرانی صرفا با ارائه پاسپورت خود که دارای اعتبار باشد، اجازه دارند به خاک کشور اکوادور ورود پیدا کنند و مجموعا به مدت 3 ماه در این کشور اقامت نمایند. اما شرایط خاصی در این میان وجود دارد که شامل اتباع ایرانی می گردد. یکی از این شرایط خاص، عدم اشتغال و فعالیت شغلی در اکوادور است. به عبارت دیگر شهروند ایرانی که به عنوان توریست وارد اکوادور شده است، حق کار و اشتغال در این کشور را نداشته و این امر غیر قانونی محسوب می گردد. بنابراین اگر به عنوان توریست در این کشور مشغول کار شوید، توسط ماموران اکوادور جریمه شده و اجازه اقامت شما باطل می گردد. البته کلیه کشورهای اروپایی و غیر اروپایی نیز شرایط اقامتی خاص خود را دارند. برای مثال به منظور مهاجرت به سوئد و اقامت در این کشور بایستی شرایط خاصی داشته باشید.

شرایط اقامت در اکوادور

برای اقامت در انواع مختلف در کشور اکوادور شرایط خاصی وجود دارد که بایستی آنها را دارا باشید. این شرایط عبارتند از:

 • دارا بودن پاسپورت ایرانی با اعتبار حداقل 6 ماهه
 • اخذ بلیت رفت و برگشت و رزرو هتل و ارائه آن به ماموران حاضر در فرودگاه اکوادور
 • ارائه مدارکی که ثابت نماید توانایی پرداخت و تامین هزینه های اقامتی خود در اکوادور را دارید.
 • ارائه نمودن نامه عدم سابقه کیفری یا عدم سوء پیشینه
 • مدارک هویتی و شناسایی شامل کارت ملی و شناسنامه

از آنجا که نیازی به مراجعه به سفارت و اخذ ویزای توریستی اکوادور ندارید، لذا کافی است کلیه مدارک فوق الذکر را به محض ورود به فرودگاه اکوادور در اختیار ماموران فرودگاه قرار دهید تا ویزای توریستی صادر گردد. اگر کلیه مدارک تکمیل باشد، در ورود شما به این کشور ممانعتی صورت نخواهد گرفت. نکته ای که در اینجا مورد توجه می باشد این است که برای دریافت ویزای توریستی در فرودگاه اکوادور ملزم به پرداخت هزینه نمی باشید.

واقعیت های جالب در اکوادور

برای این که سفر خوب و خاطره انگیزی به اکوادور داشته باشید، لازم می دانیم شما را کمی با واقعیت های جالب این کشور و مناظر دیدنی آن آشنا نماییم که به شرح زیر می باشند:

 • جزایر گالاپاگوس (Galapagos Islands) که دارای 19 جزیره زیبا و دل انگیز است.
 • شهر کیتو (Quito) که پایتخت اکوادور بوده و به دلیل بالا بودن از سطح دریا، به مرتفع ترین پایتخت جهان شهرت دارد.
 • کوئنکا (Cuenca) که شهر مورد علاقه آمریکایی های بازنشسته است. چراکه این شهر عاری از هر گونه آلودگی صوتی و هوا می باشد.
 • آتشفشان فعال کوتوپاکسی Cotopaxi در منطقه پارک های ملی کوتوپاکسی و کاجاس (Cotopaxi and Cajas National Parks) واقع شده است که بر زیبایی این کشور افزوده است.
 • شهر گوایاکیل که شهری ساحلی بوده و در غروب خورشید بسیار جذاب است.
 • پایتخت تولید شکلات و صادرات موز، کشور اکوادور می باشد.
 • نخستین داروی پیشگیری و درمان مالاریا، گنه گنه نام دارد که تنها در این کشور رشد می کند.
 • 3 گونه خفاش در این کشور زندگی می کنند که خون آشام هستند و در هیچ کجای دنیا زیست نمی کنند.

کلیات سفر توریستی به اکوادور

از نکات مهمی که در ویزای توریستی اکوادور وجود دارد این است که برخی بر این تصورند که با اخذ این ویزا مجاز به چندین بار تردد و رفت و آمد به کشور اکوادور هستند. اما لازم است بدانید فردی که این ویزا را داشته باشند، در هر سال تنها یک بار می تواند وارد این کشور شود. به عبارت دیگر چنانچه فرد خارجی قبل از پایان اعتبار ویزا از خاک اکوادور بیرون برود، مجددا حق ورود به این کشور را نخواهد داشت و بایستی یک سال منتظر بماند.

برخی مواقع این احتمال وجود دارد که کلیه مدارک ارسالی از سوی شما بدون عیب و نقص است. اما به دلیل این که مراحل امر به طور صحیحی پشت سر گذاشته نشده است، لذا با درخواست شما موافقت نمی گردد. از این رو لازم است در این رابطه با وکیل مهاجرت مشورت داشته باشید و از او کمک بگیرید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهترین وکلا را در اختیار دارد که در زمینه مهاجرت به کشورهای اروپایی و غیر اروپایی مانند مهاجرت به هلند تخصص و تبحر خاصی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *