ویزای توریستی

ویزای توریستی ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا

همه افرادی که قصد دارند برای مدت 90 روز در یک بازه زمانی 180 روزه به کشور ایتالیا سفر کنند، باید ویزای توریستی ایتالیا را از سفارت بدست آورند. این ویزا تنها در اختیار افرادی قرار خواهد گرفت که تنها مقصد یا مقصد اصلی سفر آن ها کشور ایتالیا باشد. در حقیقت در صورتی که فردی با ویزای توریستی کشور ایتالیا راهی سایر کشورهای عضو اتحادیه شنگن شود، آن کشور می تواند از ورود دارنده ویزا به خاک خود جلوگیری کند.

 • ویزای توریستی کشور ایتالیا چه نوع ویزایی است؟
 • برای اخذ این ویزا چه شرایط و مدارکی لازم است؟
 • مراحل درخواست ویزای توریستی کشور ایتالیا چیست؟
 • هزینه سفر توریستی به ایتالیا چقدر است؟
 • هزینه درخواست ویزای گردشگری ایتالیا چقدر است؟

با توجه به افزایش درخواست های ثبت شده برای دریافت پناهندگی در کشورهای اروپایی، دریافت ویزای توریستی برای بسیاری از افراد دشوار شده است. از آن جا که ثبت رد درخواست صدور ویزا نقش منفی در دریافت ویزاهای آینده فرد خواهد داشت، متقاضیان دریافت ویزای توریستی ایتالیا و سایر کشورها باید دقت داشته باشند که مدارک خود را به خوبی تهیه کرده و در اختیار سفارت این کشور قرار دهند. این مقاله در باب ویزای توریستی ایتالیا توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز نگارش شده است.

ویزای توریستی ایتالیا و فرآیند اخذ آن

ایتالیا از بهترین و معروفترین مقاصد توریستی اروپا و جهان به شمار می رود و جالب است بدانید که این کشور سالیانه حدود 50 میلیون گردشگر را به خود جذب می کند. گردشگرانی که برای سفر به کشور ایتالیا نیز قانونا نیازمند اخذ ویزای توریستی Tourist Visa می باشند که با عنوان ویزای شینگن برای اهداف گردشگری نیز شناخته می شود. چرا که ایتالیا نیز بخشی از توافق نامه شنگن محسوب می شود که متشکل از 27 کشور اروپایی است.

مدت اعتبار ویزای توریستی ایتالیا

بر طبق قوانین کشور ایتالیا نیز کلیه اتباع خارجی و نیز اتباع کشور سوئیس برای سفربه ایتالیا نیازمند اخذ این ویزا از سفارت کشور ایتالیا می باشند. این ویزا نیز همانند دیگر ویزاهای کشور ایتالیا از طریق سفارت ایتالیا و با طی مراحل زیر قابل دریافت می باشد:

 • مرحله اول: تعیین وقت سفارت
 • مرحله دوم: تکمیل فرم درخواست ویزای ایتالیا
 • مرحله سوم: جمع آوری مدارک لازم
 • مرحله چهارم: تحویل مدارک
 • مرحله پنجم: حضور در جلسه مصاحبه ویزا
 • مرحله ششم: پرداخت هزینه ویزای ایتالیا
 • مرحله هفتم: انتظار برای گرفتن پاسخ (تایید یا ریجکتی ویزا)

مدارک لازم برای روادید گردشگری ایتالیا

برای دریافت ویزای توریستی کشور ایتالیا هر فرد باید مدارک خود را تنها به صورت کاغذی به سفارت کشور ایتالیا تحویل دهد. در صورتی که در ایمیل های ارسالی تعیین وقت، هر گونه فایل ضمیمه شود، درخواست متقاضیان رد خواهد شد. هر فرد برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا، به مدارک زیر نیاز خواهد داشت:

 • تکمیل فرم درخواست صدور روادید
 • 2 قطعه عکس بیومتریک رنگی (3 در 4)
 • گذرنامه که حداقل 2 صفحه سفید داشته باشد و 3 ماه پس از خروج از شنگن اعتبار داشته باشد.
 • پرداخت هزینه 80€ (یورو) برای متقاضیان بزرگسال و 40€ (یورو) برای متقاضیان 6 تا 12 سال
 • ارائه دعوت نامه رسمی از طرف یکی از شهروندان رسمی کشور ایتالیا یا کسی که اقامت این کشور را در اختیار دارد به علاوه یک مدرک شناسایی از وی
 • اصل و کپی شناسنامه متقاضی بعلاوه ترجمه آن به زبان انگلیسی یا ایتالیایی
 • کلیه مدارک شغلی متقاضی بصورت ترجمه شده به زبان انگلیسی یا ایتالیایی (پروانه کسب معتبر یا کارت بازرگانی برای مشاغل آزاد؛ لیست پرداختی شش ماه آخر بیمه شغلی یا کارت پرسنلی که نشان دهنده شغل اصلی فرد باشد برای کارمندان دولتی)
 • اصل و کپی گواهی تمکن مالی متقاضی به زبان انگلیسی که شامل گردش مالی سه ماه اخیر و مهر و امضای بانک می شود.
 • اصل و کپی بیمه مسافرتی به ارزش 30000€ (یورو) متناسب با طول دوره اقامت فرد در منطقه شنگن
 •  رزرو هتل و یا محل اقامت فرد
 • اصل و کپی بلیت رفت و برگشت به ایتالیا
 • گواهی تمکن مالی کافی
 • کپی صفحه اول گذرنامه

تمامی مدارک باید در صفحه A4 ارائه شود اما نیازی به کپی تمام صفحه مدارک وجود ندارد.

اثبات تمکن مالی جهت اخذ ویزای توریستی ایتالیا

در هنگام درخواست ویزای توریستی یا همان شنگن ایتالیا، یکی از مدارک درخواستی از متقاضیان ارائه گواهی تمکن مالی کافی است. اولا باید متقاضیان در جریان باشند که ارائه این ویزا ضروری بوده و اثبات آن به مدت اقامت افراد بستگی دارد. از این نظر انواع گواهی تمکن به لحاظ اقامت در ایتالیا عبارتند از:

مدت اقامتهزینه به یورو
تا 5 روز269.60€ (یورو) برای هر نفر و 212.81€ (یورو) برای دو نفر همراه یا بیشتر
6 تا 10 روزه44.93€ (یورو) برای هر نفر و 26.33€ (یورو) برای دو نفر یا بیشتر
11 تا 20 روز51.64€ (یورو) برای هر نفر و 25.82€ (یورو) برای دو نفر یا بیشتر
بیش از 20 روز206.58€ (یورو) برای هر نفر و 118.79€ (یورو) برای دو نفر یا بیشتر

معرفی بهترین جاذبه های توریستی ایتالیا

ایتالیا کشوری مملو از آثار و نشانه های تمدن باستانی بازمانده از عصر رومیان می باشد. علاوه بر این ایتالیا به خاطر موقعیت جغرافیایی خاصی که در بین آب های بین المللی دارد دارای زیباترین جاذبه های توریستی است که در کل جهان لنگه ندارد. از برترین چاذبه های توریستی این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ساحل آمالفی: این ساحل جزء یکی از شگفت انگیزترین سواحل در شبه جزیره سورنتین می باشد که بیشتر به خاطر صخره های بزرگ، شهرهای تاریخی و تاکستان های زیبایش معروف است.
 • کانال های ونیز: که قایق سواری آنهم با گوندولاهای سنتی در این کانال ها آرزوی هر گردشگری در جهان است.
 • سینکو تره: یک ساحل صخره ای که بیشتر به عنوان پنج خشکی شناخته می شود. چرا که در این خط ساحلی 5 روستای زیبا وجود دارد که پیاده روی در آن بسیار رویایی و خاطره انگیز می باشد.

معرفی بهترین جاذبه های توریستی ایتالیا

دلایل ریجکتی ویزای توریستی ایتالیا

یکی از احتمالات درباره ویزای گردشگری ایتالیا، ریجکتی یا رد این ویزاست که ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد. در این صورت نیز نامه ای از طرف سفارت به متقاضی ارسال می شود که در آن به دلایل ریجکتی درخواست همان متقاضی اشاره شده است. معمولا افراد 60 روز وقت دارند تا با کمک وکیل ایتالیایی استینافی به سفارت ایتالیا ارائه دهند. از اهم دلایل ریجکتی این ویزا می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • داشتن سوء سابقه
 • ارائه اطلاعات نادرست
 • عدم رعایت قوانین ویزایی

هزینه سفر توریستی به ایتالیا چند؟

یکی از موضوعات مهمی که گردشگران در سفر به ایتالیا 2023 بایستی بدان توجه نمایند، هزینه سفر توریستی به این کشور می باشد. مطابق آمار واصله از سایت معتبر budgetyourtrip نیز متوسط هزینه روزانه یک گردشگر در ایتالیا در حدود €132 (یورو) و درحالی که متوسط هزینه ماهیانه در حدود €3969 (یورو) می باشد. در جدول زیر می توان با برخی آیتم های هزینه گردشگران در ایتالیا 2023 آشنا شد:

آیتم هاهزینه به یورو
اسکانهتل یا مهمانپذیر برای یک نفر: €67 (یورو)
حمل و نقل روزانه شهری (شامل تاکسی، اتوبوس، مترو و سایر)اتاق دو نفره معمولی: €134 (یورو)
حمل و نقل روزانه بین شهری39€
غذا (وعده های غذایی برای یک روز)36€
تفریح و سرگرمی21€
رهنمایی ها و نکات (برای مهمانان و تهیه کنندگان خدمات)9.97€
آب3.36€

تضمین روادید توریستی ایتالیا

متاسفانه بسیاری از افراد با وعده تضمین دریافت ویزای توریستی کشور ایتالیا، با دریافت مبالغ زیاد، اقدام به دریافت مدارک افراد کرده اما در نهایت موفق به دریافت ویزای توریستی ایتالیا نمی شوند. باید اشاره کرد که هیچ گونه تضمینی برای دریافت ویزاهای توریستی حوزه شنگن وجود ندارد و تنها در صورتی افراد موفق به دریافت این ویزا خواهند شد که سفارت این کشورها از بازگشت متقاضیان به کشور خود اطمینان حاصل کند. از آن جا که افراد به کمک ویزای توریستی شنگن می توانند به کلیه کشورهای این منطقه سفر کنند، تمامی این کشورها در رابطه با صدور روادید سخت گیری های فراوانی را اعمال می کنند. در جدول زیر کشورهای عضو اتحادیه شنگن ارائه شده است.

کشورهای اروپای شرقیکشورهای اروپای غربی
چکاتریش
استونیبلژیک
فنلانددانمارک
یونانفرانسه
مجارستانآلمان
لتونیایسلند
لیتوانیایتالیا
لهستانلیختن اشتاین
اسلواکیلوکزامبورگ
اسلوونیمالت
سوئدهلند
نروژ
پرتغال
اسپانیا
سوئیس

تضمین ویزای توریستی ایتالیا

محدودیت های ویزای گردشگری ایتالیا

یکی از مسائلی که باید به آن در امر مهاجرت توجه داشت، محدودیت های هر ویزا است. ویزای توریستی کشور ایتالیا به افراد این اجازه را خواهد داد که برای مدت مشخصی در خاک این کشور اقامت داشته باشند. یکی از محدودیت های موجود در ویزای شنگن ایتالیا، محدودیت خروج از این کشور است. در بسیاری از موارد ویزای توریستی ایتالیا یک طرفه خواهد بود و این به آن معناست که اگر فردی خاک ایتالیا را ترک کند و به کشور خود بازگردد، دیگر اجازه ورود به ایتالیا را نخواهد داشت مگر آن که مجدد برای دریافت ویزای توریستی این کشور اقدام کند.

محدودیت دیگر ویزای توریستی کشور ایتالیا فرصت کار در این کشور است. افرادی که از این ویزا استفاده می کنند اجازه کار در کشور ایتالیا را نخواهند داشت و متقاضیان این امر حتما باید از خاک کشور خود برای دریافت ویزای کاری ایتالیا که دارای مجوز کار در این کشور است استفاده کنند. تحصیل در ایتالیا با استفاده از ویزای توریستی نیز ممکن نخواهد بود مگر آن که دوره ثبت شده کمتر از مدت اقامت فرد در کشور ایتالیا باشد. برای تحصیل در ایتالیا نیز دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا اجباری است.

بهترین مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری در ایتالیا

ایتالیا یکی از زیباترین کشورهای حوزه اتحادیه اروپا است که سالانه به دلیل جاذبه های طبیعی و مناظر دیدنی و همچنین بناهای تاریخی، گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند. گردشگران از یک سو تمایل دارند تا از ویرانه های رومی دیدند کنند و از سوی دیگر نمی توانند دربرابر بازدید از ونیز و توسکانی مقاومت کنند. در این مقاله سعی داریم به بررسی 3 شهر برتر که قطب گردشگری ایتالیا به حساب می آیند، بپردازیم:

شهر رم: رم پایتخت ایتالیا علیرغم اینکه توریستی ترین شهر ایتالیا نیست و فلورانس و ونیز بازدید کنندگان بیشتری را جذب می کنند، اما این شهر نیز علاقمندان خود را دارد. از مزایای بازدید از این شهر می توان به این اشاره کرد که معمولا گردشگران می توانند با پای پیاده از اکثر مکان های دیدنی بازدید کنند. از مکان های دیدنی در رم می توان به پیاتسا ناوونا، کولوسیوم و فواره تروی اشاره کرد.

شهر ونیز: ونیز شهر عشق، یکی از توریستی ترین شهرهای اروپایی است که با کانال ها و تله کابین های معروف‌اش، مقصدی عالی برای یک سفر رمانتیک به حساب می آید. کارناوال ونیز هر ساله در ماه فوریه برگزار می شود و گردشگران زیادی را از سرتاسر جهان جذب می کند. از مکان های دیدنی در ونیز می توان به میدان سنت مارک، کلیسای سنت مارک و کاخ دوکال اشاره کرد.

شهر پیزا: اولین کلمه ای که بعد از کلمه پیزا به ذهن هر فرد خطور می کند، برج کج معروف در این شهر است. این شهر مکان های گردشگری دیگر نیز دارد، بنابراین به راحتی می توانید یک روز خود را به این شهر اختصاص دهید. از نمونه مکان های گردشگری در این شهر می توان به برج پیزا، کلیسای جامع شهر پیزا و گورستان کامپوسانتو اشاره کرد.

بایدها و نبایدها در ایتالیا

اطلاعات کلی شنگن از ایتالیا

در رابطه با دریافت ویزای شنگن از ایتالیا نکات عمومی وجود دارد که در این بخش به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

 • سفارت کشور ایتالیا تنها نهادی است که نسبت به صدور ویزای توریستی این کشور اقدام می کند و در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه به متقاضیان خدمات ارائه می کنند.
 • همه افرادی که بیش از 12 سال سن دارند، باید در تست انگشت نگاری شرکت کنند.
 • از طریق ویزای توریستی کشور ایتالیا هر فرد تنها می تواند به مدت 90 روز در کشور این کشور اقامت داشته باشد.
 • پس از دریافت ویزای توریستی کشور ایتالیا، متقاضی حتما باید در روز نخست، وارد کشور ایتالیا شود اما پس از آن قادر خواهد بود برای سفر به سایر کشورها اقدام کند.
 • در صورت رد درخواست صدور ویزا، فرد قادر خواهد بود نسبت به رد درخواست خود اعتراض رسمی به ثبت برساند تا مدارک او مجدد مورد بررسی قرار گیرد.

ایتالیا یکی از توریستی ترین کشورهای جهان است و هر ساله جمعیت قابل توجهی از سراسر جهان برای ورود به خاک این کشور راهی این کشور می شوند. شهرهای ورونا، رم، فلورانس، ونیز و میلان مهم ترین شهرهای توریستی کشور ایتالیا هستند. با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور ایتالیا، امکان دسترسی ساده به کشورهایی نظیر فرانسه، هلند، بلژیک، اتریش و آلمان نیز برای توریست های کشور ایتالیا فراهم است. در صورت تمایل به دریافت هر گونه خدمت مهاجرت به ایتالیا، می توانید با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول در خصوص ویزای مسافرتی ایتالیا

متقاضیان اخذ ویزای توریستی باید موارد زیر را مورد توجه قرار دهند:

 1. آیا دریافت ویزای مسافرتی ایتالیا تضمینی است؟ در حال حاضر هیچ گونه تضمینی برای دریافت ویزای این کشور و کلیه کشورهای عضو حوزه شنگن وجود ندارد و تنها در صورت دارا بودن شرایط می توانند این ویزا را دریافت کنند.
 2. آیا ویزای مسافرتی ایتالیا محدود به سفر به ایتالیا می شود؟ افرادی که ویزای مسافرتی ایتالیا را دریافت می کنند، می توانند با استفاده از این ویزا به کلیه کشورهای عضو حوزه شنگن سفر کنند در حالی که نیازی به دریافت ویزای توریستی این کشورها نخواهند داشت.
 3. هزینه درخواست ویزای شنگن ایتالیا چقدر است؟ هزینه 80€ (یورو) برای افراد بزرگسال و 40€ (یورو) برای افراد 6 تا 12 سال
 4. مدت اقامت در ایتالیا از طریق ویزای توریستی چقدر است؟ افرادی که از طریق ویزای مسافرتی به ایتالیا سفر کرده اند، قادر خواهند بود تا حداکثر به مدت 90 روز در خاک این کشور اقامت قانونی داشته باشند.
 5. محدودیت استفاده از ویزای مسافرتی چیست؟ دارندگان ویزای مسافرتی ایتالیا اجازه کار حتی به صورت موقت و تحصیل در کشور ایتالیا را پیدا نخواهند کرد.
 6. آیا ویزای مسافرتی ایتالیا قابلیت تبدیل دارد؟ ویزای مسافرتی ایتالیا قابلیت تبدیل ندارد و همه افرادی که قصد تبدیل کردن ویزای خود را دارند، باید به کشور محل زندگی خود بازگشته و نسبت به دریافت ویزای جدید خود اقدام کنند.
5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *