ویزای مسافرتی کانادا

ویزای پنج ساله مولتی پل کانادا

ویزای پنج ساله مولتی پل کانادا

ویزای پنج ساله مولتی پل کانادا یک نوع ویزا مختص اشخاصی است که قصد تردد با تعداد دفعات بالا در میان کشور کانادا را دارند. در صورتی که شما هم تمایل به تکمیل اطلاعات خود در زمینه ویزای پنج ساله مولتی پل کانادا هستید با مطالعه مقاله فوق می توانید به اطلاعات جامع دست یابید.

 • مدت زمان ویزای توریستی کانادا آیا همیشه 5 سال است؟
 • تبدیل ویزای توریستی به دیگر ویزاها به چه نحوی است؟
 • مدارک لازم جهت اخذ ویزا چیست؟
 • هزینه های مسافرت به کانادا کدام ها است؟

از نظر اداره مهاجرت این کشور توریست به شخصی گفته می شود که موفق به اخذ حق تابعیت نشده باشد و همچنین هدف اصلی وی این است که به روش قانونی از این کشور دیدن فرماید. با این توضیح که به ازای هر سال بیش از 35 میلیون گردشگر اقدام به سفر به این کشور می کنند و به وسیله ویزاهایی که به صورت غیر اقامتی هستند اقدام به ورود می نمایند. کلیه اشخاصی که دارای اقامت این کشور هستند و کلیه اشخاصی که دارای حق شهروندی این کشور هستند، برای اقامت در کانادا نیاز به مجوز ندارند. لازم به ذکر است که برای اقدام به مهاجرت و هم چنین مسافرتبه این کشور نیازمند مجوز ورود هستند.

نحوه تغییر ویزای توریستی به ویزای تحصیلی کانادا

بر اساس قوانین جدید ارائه شده، در حالتی که توریست اقدام به ورود به این کشور کرده باشد باید در یکی از موسسات آموزشی که مورد تایید اداره مهاجرت کانادا باشد، ثبت نام نماید. لازم به ذکر است که فرصت و هم چنین امکان تغییر وضعیت وی از حالت توریستی به حالت دانشجویی وجود خواهد داشت. بیان این نکته حائز اهمیت است که روش تغییر ویزا همواره دارای جزئیات زیادی است که نیازمند به تجربه و همچنین دانش و یا شناخت دقیقتر از کلیه مفاهیم حقوقی مهاجرت دارد. همیشه امکان و فرصت تبدیل و یا تغییر ویزای توریستی به ویزای دائم کانادا در درون مرزهای این کشور وجود نخواهد داشت.

تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی نیاز به درخواست تبدیل تایپ C ویزای به تایپ D است. برخی بر این باورند که با وبزای توریستی، برای کار در کانادا اقدام کرده و در آن کشور بمانند. لازم به ذکر است که این مورد امکان پذیر نیست. حتی اگر فردی با این نوع ویزا، در کانادا قرارداد کاری ببندد، باید از کشور خارج شده و سپس با ویزای کاری برای ورود مجدد اقدام کند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای پنج ساله مولتی پل کانادا

از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای پنج ساله مولتی کانادا عبارتند از:

 • پاسپورت دارای اعتبار
 • عکس دارای شرایط پاسپورتی
 • مدارکی که بیانگر میزان تمکن مالی اشخاص باشد.
 • دعوت نامه از جانب شخص و یا سازمانی که در این کشور دارای شرایط بازدیدکنندگی باشند.
 • فرم های تکمیل شده ویزا
 • مدارکی که دال بر پرداخت کلیه هزینه های قانونی ویزای توریستی باشد.
 • سایر مدارک تکمیلی که نشان دهنده وجود مدرک tie یا به عبارتی مدرکی که بیانگر میزان وابستگی اشخاص متقاضی ویزای پنج ساله مولتی به کشور متبوع خود باشد که به نوعی قادر به قانع نمودن آفیسر باشد که شما پس از موفقیت در زمینه دریافت ویزای مسافرتی به کشور خود باز می گردید.
 • تمامی سوابق شغلی این اشخاص از جمله انواع نامه های اشتغال به کار و همچنین فیش حقوقی و غیره
 • تمامی اسناد دارای ارتباط به دارایی اشخاص

زمان لازم برای دریافت ویزای پنج ساله مولتی پل کانادا

مدت زمان لازم برای دریافت این گونه ویزا که مختص هموطنان ما می باشد به میزان 100 روز است. در صورتی که در بیشتر موارد ذکر شده بر طبق تجربه به دست آمده کمتر از این مقدار برای این فرایند لازم است. در اکثر این موارد، بیشتر پرونده ها در فرایندی کمتر از 30 روز برای دریافت ویزا زمان نیاز دارند. مدت زمان لازم برای صدور انواع ویزای توریستی این کشور، بسته به میزان تراکم و شلوغی درخواست های ویزا متغیر است و به وسیله سایت اداره مهاجرت این کشور آپدیت و به روز می شود. البته در این زمینه و مدت زامان لازم دوران پسا کرونا شرایط جدید زمانی را رقم زده است.

زمان لازم برای دریافت ویزای پنج ساله مولتی پل کانادا

پیش نیازهای ویزای پنج ساله مولتی پل کانادا

اشخاص متقاضی دریافت ویزای پنج ساله مولتی پل کانادا ملزم به همراه داشتن مدارک زیر هستند.

 • پاسپورت دارای اعتبار (حداقل 6 ماه)
 • مدرکی که بیانگر میزان سلامتی این اشخاص است.
 • مدرکی که بیانگر اقناع نمودن افسر مهاجرت باشند مبنی بر اینکه این اشخاص به کشور خود باز می گردنند.
 • مدرکی که بیانگر داشتن پول کافی برای سفر خود است.
 • مدرکی که بیانگر انجام کلیه آزمایشات پزشکی این اشخاص باشد.
 • دعوت نامه از جانب اشخاصی که در کانادا زندگی می‌ کنند.
 • مدرکی که بیانگر نداشتن مشکلات پزشکی و همچنین نداشتن سابقه کیفری و سوء پیشینه این اشخاص است.
 • مدرکی که بیانگر میزان تمکن مالی این اشخاص باشد.

محدودیت های ویزای مولتی پل کانادا

تنها افرادی می توانند این ویزای را بدست آورند که ثابت کنند تمایلی به تحصیل و کار در کشور کانادا ندارند. با این وجود این امکان نیز وجود دارد که این افراد بتوانند با کسب مجوز از اداره مهاجرت کشور کانادا در دوره های آموزشی شرکت کنند و کار موقت داشته باشند. دارندگان این ویزا باید هر 6 ماه یک بار از خاک این کشور خارج شده و مجددا وارد شوند اما این امکان نیز وجود دارد که افراد در دوره های تحصیلی بیش از 6 ماه نیز شرکت کنند اما دریافت اجازه اجباری است. بهتر است پیش از هر گونه اقدام اطلاعات خود درباره کانادا را تا حد امکان افزایش دهید.

اشخاص متقاضی ویزای پنج ساله مولتی پل کانادا برای این که بخواهند اطلاعات جامع تری در رابطه با این موضوع به دست آورند مستلزم این می باشند که از شرایط موجود در این کشور به اطلاعات تقریبی و هم چنین درست و منطقی برسند. در این راستا پیشنهاد می شود مقاله هزینه اقامت در کانادا را مطالعه نمایید.

شرایط زندگی در کانادا 2023

کلا کشور کانادا مخصوصا در قیاس با سایر کشورهای انگلیسی زبان مثل استرالیا، انگلستان و آمریکا کشوری گران محسوب نمی شود. مطابق آمارهای موثق و به روز، متوسط هزینه زندگی در کانادا برای هر فرد حدود 2730$ (دلار کانادا) است که شامل طیف وسیعی از انواع مخارج زندگی شامل هزینه اجاره خانه، خرید از بازار، رستوران، حمل و نقل، تفریحات و سرگرمی و غیره می شود. همانگونه که نمودار توزیع هزینه های زندگی در کانادا نیز نشان می دهد، بالاترین بخش از توان مالی هر شخص در کانادا صرف خرید اقلام زندگی از بازارها با 33% می گردد. البته سهم اجاره خانه با 30% نیز سهم قابل توجهی است:

توزیع هزینه های زندگی در کانادا

برخی ها به دنبال اطلاع از گرانترین و ارزانترین شهرهای کانادا نیز هستند. مطابق آمار سال 2023 از شاخص هزینه های زندگی در شهرهای مختلف کشور کانادا، گرانترین شهر در کشور کانادا شهر تورنتو و در رتبه دوم نیز ونکوور قرار دارد. اما ارزانترین شهر در این کشور نیز شهر لاندن است:

میانگین هزینه زندگی در گرانترین و ارزانترین شهرهای کانادا

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که در عرصه امور مهاجرتی و همچنین گرفتن اقامت سایر کشورها فعالیت دارد می تواند انتخاب مطمئن و خوبی برای اشخاصی باشد که قصد گرفتن اقامت کانادا را دارند.

سوالات پرتکرار درباب ویزای پنج ساله مولتی پل کانادا

سوالات پرتکرار در خصوص ویزای مولتی پل کانادا عبارتند از:

 • چگونه می توان برای ویزای مولتی کانادا اقدام کرد؟ برای اخذ ویزای مولتی کانادا در ابتدا فرد باید مدارک لازم را از طریق سفارت به صورت آنلاین پر نماید و مدارک پشتیبان جانبی دیگر مانند پیرینت حساب بانکی و مدارک معاینه پزشکی، مدارک هویتی و عکس را به سفارت ارائه دهد.
 • چه مدت می توان با ویزای مولتی در کانادا سکونت داشت؟ با ویزای مولتی کانادا می توان به صورت 6 ماه بدون وقفه در کانادا سکونت داشت و برای تمدید مجدد تا 5 سال فقط یک هفته خاک کشور را باید ترک کنند.
 • آیا با ویزای مولتی کانادا می توان کار کرد؟ با ویرای توریستی هیچ گونه اجازه ای از بابت کار و فعالیت وجود نخواهد داشت و فقط فرد می تواند 6 ماه در آن جا سکونت داشته باشد.
 • چه مقدار پول در حساب برای ویزای توریستی کانادا لازم است؟ به طور کلی، یک فرد خارجی ممکن است نیاز به تأیید بودجه به مبلغ تقریبی 1230$ (دلار کانادا) در هر ماه داشته باشد.
 • آیا اخذ ویزای توریستی مولتی کانادا راحت است؟ اخذ این ویزا برای والدینی که فرزندانشان در کانادا در حال تحصیل و یا کار هستند فوق العاده آسان می باشد اما برای افراد عادی با داشتن سابقه شنگن، دعوت نامه قوی و تمکن مالی قوی راحت خواهد بود.
4/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *