مهاجرت کاری فیلیپین

ویزای کار فیلیپین

ویزای کار فیلیپین

کشور فیلیپین که در جنوب شرقی آسیا قرار گرفته است با زبان رسمی فیلیپینی و انگلیسی یکی از کشورهای مهاجر پذیر قاره آسیا محسوب می شود. اطلاع از شرایط و قوانین دریافت ویزای کار فیلیپین برای افرادی که قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارند از اهمیت زیادی برخوردار است. فیلیپین در واقع به سه بخش جغرافیایی جزیره ای تقسیم می شود که ویسایا و میندانائو و لوزون نام دارند و مجموعاً 110 میلیون نفر جمعیت دارند. فیلیپین در تاریخ مستعمره کشورهای زیادی بوده است اما در 1946 میلادی از آمریکا استقلال یافت و روز ملی 12 ماه ژوئن را به عنوان روز استقلال خود نام گذاری کرد. این مقاله توسط کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با هدف راهنمایی علاقه مندان مهاجرت کاری به کشور فیلیپین تهیه و نگارش شده است.

 • شرایط دریافت ویزای کار فیلیپین چیست؟
 • متوسط درآمد در کشور فیلیپین چقدر است؟
 • چه مزایایی در دریافت ویزای کاری کشور فیلیپین وجود دارد؟
 • مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری این کشور چیست؟
 • ساده ترین مسیر دریافت اقامت کاری فیلیپین چیست؟

شرایط و الزامات اخذ ویزای کار فیلیپین در 2022

در اثر بحران اقتصادی طی سال های گذشته اعتماد سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در فیلیپین از بین رفت. با این حال افرادی که موفق به دریافت ویزای کار فیلیپین می شوند از امنیت شغلی و شرایط برابر کاری با شهروندان این کشور بهره مند می شوند. تمام افرادی که قصد کار در فیلیپین را دارند باید ویزای کار فیلیپین را دریافت کنند که این ویزا به اختصار G9 نامیده می شود و قبل از استخدام باید آن را دریافت کنند. کارفرمایان برای ارائه یک شغل به مهاجران خارجی باید به اداره کار و مهاجرت فیلیپین اثبات کنند که شهروند فیلیپینی برای انجام آن شغل وجود ندارد؛ علاوه بر این امر باید اثبات کنند که فعالیت و خدمات فرد خارجی برای عملکرد سیستم شرکت و مدیریت و کنترل و اجرا ضروری خواهد بود.

اگر دوره مأموریت افراد کمتر از 6 ماه به طول بیانجامد به طور خودکار اجازه نامه کار موقت برای فرد مأمور شده در فیلیپین از طریق کنسولگری صادر می شود. اداره کار و استخدام فیلیپین به افرادی که قصد کار طولانی مدت در این کشور را دارند باید یک اجازه کار مخصوص کارمندان خارجی ACR اعطا کند که جز مدارک سفر محسوب نمی شود اما دریافت آن الزامی خواهد بود. دریافت اجازه استخدام فرد خارجی AEP که به ملیت های خارج از این کشور جواز کار در فیلیپین را اعطا می کند الزامی خواهد بود؛ این جواز معمولاً همزمان با ویزای G9 صادر می شود و درخواست آن باید توسط کارفرمای کارمندان انجام شود. مجوز AEP معمولاً یک سال معتبر است اما با نظر به قوانین استخدام و شرایط مشخص می تواند برای زمان طولانی تر معتبر باشد.

شرایط و الزامات اخذ ویزای کار فیلیپین

شرایط و قوانین کار و کاریابی در فیلیپین

فرصت های شغلی در کشور فیلیپین زیاد نیستند اما تنوع زیادی دارند و افراد متخصص در زمینه های مختلف مهندسی یا پزشکی یا کارهای فنی می توانند در این کشور کار پیدا کنند. انواع مشاغل در این کشور به فرصت های شغلی خیابانی که با نام Job Street شناخته می شوند و فرصت های شغلی پست های دولتی و خصوصی Job Openings و فرصت های شغلی با کلاس که با نام Best Job شناخته می شوند تقسیم می شود. بازار کار مشاغل اینترنتی در کشور فیلیپین طی سال های گذشته تغییرات زیادی را دیده است و افرادی که در این زمینه ها کار می کنند افزایش داشته اند.

افرادی که از سطح تحصیلات عالی برخوردارند یا سرمایه زیادی دارند در فیلیپین بهترین فرصت های شغلی و رضایت شغلی و امکانات رفاهی را در اختیار دارند. افرادی متوسط جامعه که در کار منظم هستند و پرتلاش اغلب می توانند در مشاغل دفتری در فیلیپین مشغول به کار شوند و پیشرفت کنند. برای افرادی که تحصیلات کافی ندارند یا سرمایه کافی ندارند تنها مشاغل بدنی کم درآمد و کارگری وجود دارد که طبیعتاً پاسخگوی نیازهای زندگی امروزی نخواهد بود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار فیلیپین

افرادی که می خواهند به صورت قانونی در فیلیپین کار کنند نیاز به دریافت ویزای کار G9 خواهند داشت؛ کارفرمایان بعد از اثبات ضرورت حضور نیروی کار خارجی در آن مقام مشخص باید برای دریافت ویزای کار متقاضی اقدامات لازم را انجام دهند. ویزای کار فیلیپین به دو دسته تقسیم می شود که با توجه به شرایط هر متقاضی یکی از آن ها به وی تعلق می گیرد:

 • ویزای G9 که به ویزای از پیش تنظیم شده برای اشتغال افراد خارجی نیز شناخته می شود.
 • ویزای D9 که در واقع به ویزای تعهد تجاری برای مهاجران خارجی شناخته می شود.

برای دریافت ویزای کار فیلیپین ارائه اسناد و مدارک لیست زیر الزامی می باشد؛ ممکن است با توجه به شرایط متقاضیان و شغل مورد نظر مدارک دچار تغییرات شوند که توسط سفارت فیلیپین به متقاضی اطلاع داده می شود:

 • ارائه پاسپورت معتبر همراه با فتوکپی از صفحات لازم
 • ارائه رزومه و سابقه کاری مرتبط با شغل مورد نظر
 • ارائه نامه درخواست برای دریافت ویزای کار فیلیپین
 • ارائه مدارک مربوط به اطلاعات اقامتگاه یا هتل اقامت
 • ارائه فتوکپی قرارداد استخدام در شرکت فیلیپینی
 • ارائه فتوکپی مدرک ثبت نام SEC مقررات شرکت

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت کاری به کشورهای مختلف جهان از جمله مهاجرت کاری به آلمان، فیلیپین، اتریش، مجارستان و غیره می توانید با وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *