مهاجرت

پاسپورت لوکزامبورگ

پاسپورت لوکزامبورگ

متقاضیان خارجی که تصمیم دارند تابعیت و پاسپورت لوکزامبورگ را کسب کنند باید با توجه به موقعیت خود و خانواده بهترین گزینه را برای مهاجرت و اقامت انتخاب کنند. جهت اخذ پاسپورت لوکزامبورگ که یکی از ثروتمندترین کشورها در دنیاست باید به مدت 5 سال در این کشور اقامت داشته باشید تا بتوانید اقامت دائم این کشور را به دست آورید پس از آن باید با گذشت مدت زمان معین اقدامات لازم را در جهت اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور انجام دهید. لازم به ذکر است متقاضیانی که قصد به دست آوردن تابعیت لوکزامبورگ را دارند باید در آزمون شهروندی که به زبان لوکزامبورگی برگزار می شود نمره قبولی را کسب کنند. در این مقاله کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به راه های ممکن جهت اخذ پاسپورت لوکزامبورگ اشاره می کنند.

  •  اعتبار پاسپورت لوکزامبورگ چگونه است؟
  • چه راه هایی برای دریافت پاسپورت لوکزامبورگ وجود دارد؟
  • محدودیت های استفاده از این پاسپورت چیست؟
  • هزینه دریافت پاسپورت لوکزامبورگ چقدر است؟

درباره پاسپورت لوکزامبورگ

اعتبار پاسپورت به تاثیر آن روی ارتباط با سایر کشورهای دنیا و سفر شهروندان آن کشور بدون اخذ ویزا به سایر کشورها باز می گردد. طبق گزارشات PASSPORT INDEX در سال 2022 بهترین و معتبرترین پاسپورت دنیا متعلق به کشور امارات است که در بین پاسپورت کشورهای دنیا جایگاه اول را به خود اختصاص داده در جایگاه دوم مشترکا متعلق به پاسپورت کشور لوکزامبورگ، کشور آلمان، کشور فنلاند و کشور اسپانیا است. با اخذ پاسپورت لوکزامبورگ شهروندان می توانند بدون اخذ ویزا به 127 کشور سفر کنند، برای ورود به 40 کشور نیاز به اخذ ویزای فرودگاهی و برای ورود به 31 کشور نیاز به اخذ ویزا می باشد. به طور قطعی می توان گفت برای ارائه پاسپورت لوکزامبورگ به فرد خارجی سلامت رفتاری فرد سنجیده می شود تا اطمینان حاصل شود در طول اقامت در این کشور مرتکب جرم و جنایت نشده باشد.

اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند در لوکزامبورگ

تابعیت و اقامت در دنیا بر اساس اصل خون، اصل خاک و در برخی از کشورها بر اساس اصل خون و خاک اعطاء می گردد. کشور لوکزامبورگ پیرو اصل خون برای اعطاء تابعیت و شهروندی است به این صورت که در زمان تولد طفل باید والدین یا حداقل یکی از والدین دارای تابعیت کشور لوکزامبورگ باشند تا فرزند آن ها به عنوان شهروندان این کشور محسوب شود. طبق قوانین وضع شده در این کشور در صورتی که پدر و مادر طفل متولد شده نامعلوم باشند به طفل تابعیت و پاسپورت لوکزامبورگ تعلق می گیرد. شهروندان خارجی و بین المللی که پس از 1 سال اقامت در کشور لوکزامبورگ در این کشور صاحب فرزند شوند، فرزند آن ها در سن 18 سالگی به طور خودکار پاسپورت لوکزامبورگ را کسب می کند به شرط آنکه 5 سال قبل از اخذ پاسپورت به طور مداوم در کشورلوکزامبورگ اقامت داشته باشد.

روند اخذ پاسپورت لوکزامبورگ از طریق ازدواج

در کشور لوکزامبورگ همانند بسیاری از کشورهای دنیا متقاضی خارجی طی ازدواج با فردی با تابعیت کشور لوکزامبورگ تابعیت و شهروندی این کشور را کسب می کند. به یقین می توان گفت اغلب کشورها امکان الحاق به همسر را فراهم کرده اند اما برای این موضوع شرایط و قوانینی در نظر گرفته اند، یکی از مهمترین شرط ها کاغذی نبودن ازدواج است به این صورت که طرفین با ارائه اسناد، مدارک و شواهدی باید اثبات کنند که ازدواج آن ها واقعی بوده و صرفا در جهت اخذ تابعیت کشور لوکزامبورگ نیست.

شرایط اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور لوکزامبورگ به این صورت است که سن متقاضیان باید بیشتر از 18 سال باشد، ازدواج باید به صورت قانونی و مدنی ثبت شده باشد، در صورتی که متقاضی پیش از این ازدواج کرده باشد باید مدارک طلاق یا فوت همسر پیشین ارائه شود و مدارکی جهت اثبات ارتباط و واقعی بودن ازدواج ارائه شود. پس از گذشت 3 سال از ازدواج رسمی و بادوام فرد می تواند اقامت دائم لوکزامبورگ را کسب کند و پس از گذشت 5 سال از زندگی مشترک به فرد تابعیت و پاسپورت لوکزامبورگ تعلق می گیرد.

روند اخذ پاسپورت لوکزامبورگ از طریق ازدواج

سرمایه گذاری یکی از راه های اخذ پاسپورت لوکزامبورگ

یکی از راه های ممکن و قطعی جهت اخذ پاسپورت لوکزامبورگ سرمایه گذاری در این کشور است، سرمایه گذاری در لوکزامبورگ از طریق راه های مختلفی مثل: ثبت شرکت به مبلغ 500000€ (یورو)، سرمایه گذاری به مبلغ 500000€ (یورو) در شرکتی فعال در لوکزامبورگ، خرید ملک به ارزش 500000€ (یورو)، سرمایه گذاری به مبلغ 3000000€ (یورو) در قسمت مدیریت شرکتی که ثبت شده و یا مبلغ 20 میلیون€ (یورو) به صورت سپرده به مدت 5 سال در صندوق یا موسسه های مالی لوکزامبورگ سرمایه گذاری شود. در هر یک از روش های ذکر شده متقاضی پس از گذشت 5 سال اقامت دائم این کشور را به دست می آورد و با گذشت 5 سال از اخذ اقامت دائم فرد می تواند تابعیت و پاسپورت لوکزامبورگ را دریافت کند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رایطه با شرایط سرمایه گذاری در این کشور به مقاله سرمایه گذاری در لوکزامبورگ رجوع کنید.

اخذ پاسپورت لوکزامبورگ از طریق مهاجرت کاری

اخذ پاسپورت لوکزامبورگ از طریق مهاجرت کاری برای متقاضیان خارجی و بین المللی امکان پذیر است، به این صورت که فرد پس از گذشت 5 سال از شروع کار و پرداخت مالیات می تواند اقامت دائم این کشور را به دست آورد و پس از آن می توان اقدامات لازم را در جهت اخذ تابعیت و پاسپورت لوکزامبورگ انجام داد. برای مهاجرت کاری به لوکزامبورگ به دعوت نامه شغلی و ویزای کار این کشور نیاز دارید. لازم به ذکر است که کشور لوکزامبورگ عضوء اتحادیه اروپا می باشد و برای استخدام نیروی کار خارجی و بین المللی از قوانین وضع شده این اتحادیه پیروی می کند.

مهاجرت تحصیلی به لوکزامبورگ

رایج ترین روش برای مهاجرت به کشور لوکزامبورگ و سایر کشورهای دنیا مهاجرت تحصیلی است، متقاضیان با مهاجرت به این روش تنها می توانند به صورت موقت در این کشور اقامت داشته باشند. اگر فردی بخواهد پس از فارغ التحصیلی در کشور لوکزامبورگ اقامت داشته باشد باید از طریق ویزای کاری یا ویزای سرمایه گذاری اقدام کند همچنین فرد می تواند طی ازدواج با فردی با تابعیت کشور لوکزامبورگ اقامت دائم و تابعیت این کشور را کسب کند. شهروندان غیر اتحادیه اروپا برای مهاجرت تحصیلی به لوکزامبورگ به گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه و ویزای تحصیلی این کشور نیاز دارند.

همانطور که گفته شد پاسپورت امارات بهترین و معتبرترین پاسپورت در دنیاست، برای اطلاع از چگونگی دریافت این پاسپورت مقاله تبدیل اقامت به تابعیت در امارات را مطالعه کنید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی دارند تا پرونده های مهاجرتی هموطنان عزیز را با موفقیت به سرانجام برسانند برای دریافت مشاوره های تخصصی با ما در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *