مهاجرت تحصیلی بلاروس

کار دانشجویی در بلاروس

کار دانشجویی در بلاروس

دانشجویان خارجی، شرایط کار دانشجویی در بلاروس با توجه به دوره­ های تحصیلی متفاوت است و در هفته ساعات محدودی برای کار کردن وجود دارد. کشور بلاروس یکی از کشورهای شرق اروپا و از جمله کشورهای استقلال یافته شوروی سابق می­ باشد. پایتخت اروپایی ترین کشور شرق اروپا، شهر مینسک که به مدت 98 سال، پایتخت بلاروس می ­باشد. جمعیت بلاروس تقریباً 10 میلیون نفر است و اقتصاد بلاروس بر پایه صنعت و کشاورزی است. در بین کشورهای شرقی، بلاروس که یکی از صنعتی ترین کشورهای این منطقه است برای تحصیل و زندگی، گزینه بسیار مناسبی می ­باشد. در صورت نیاز به دریافت اطلاعاتی در مورد کار ضمن تحصیل، شرایط کار در بلاروس، شرایط تحصیل و از این قبیل موارد، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می ­باشد.

 • آیا دانشجویان در کشور بلاروس می توانند به کار مشغول شوند؟
 • حداکثر ساعات مجاز برای کار دانشجویی در بلاروس چقدر است؟
 • آیا دانشجویان می توانند از طریق کار هزینه های زندگی خود در این کشور را تامین کنند؟
 • شرایط کار تمام وقت در بلاروس چقدر است؟

شرایط کار دانشجویی در بلاروس در 2021

کار دانشجویی در بلاروس در 2021 مانند اکثر کشورها برای دانشجویان خارجی وجود دارد و یکی از اهداف دانشجویان برای تحصیل در کشور بلاروس، کار در حین تحصیلات می­ باشد. جهت تأمین هزینه­ های زندگی و تحصیل، کار حین تحصیل برای دانشجویان بسیار مناسب می باشد. ساعات کاری دانشجویان برای کار در بلاروس، کمتر از 35 ساعت می ­باشد که دانشجویان با توجه به این مورد تمرکز کافی برای درس خواندن و تحصیل نیز خواهند داشت. فرصت­ های شغلی مناسب در اکثر مناطق این کشور وجود دارد که متقاضیان می­ بایست برای پیدا کردن کار پاره وقت اقدام به جست و جوی کار بپردازند. همچنین دانشجویان می­ توانند درخواست خود را برای کارفرمایان مختلف ارسال نمایند.

کار ضمن تحصیل در مقاطع مختلف بلاروس

مقاطع تحصیلی در دانشگاه­ های کشور بلاروس، دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می­ باشد. طول دوره مقطع کارشناسی حدود 4 سال است و متقاضیان در ضمن تحصیل مجوز 10 ساعت کار در هفته خواهند داشت. طول دوره مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا هر کدام 2 سال می باشد که مجوز کار پاره وقت در این مقاطع در حدود 20 الی 30 ساعت در هفته می ­باشد. حداکثر حقوق و درآمد دانشجویان از طریق کار پاره وقت در حدود 500$ الی 600$ (دلار آمریکا) در ماه می باشد. به طور کلی در هفته یک دانشجو قادر خواهد بود 50€ (یورو) درآمد کسب نماید. لازم به ذکر است که شرایط کار دانشجویی در بلاروس برای افراد ساده نیست و بسیار سخت می ­باشد، تسلط به زبان روسی می­تواند کمک شایانی به متقاضیان نماید.

کار پاره وقت دانشجویی در بلاروس

افراد برای تأمین هزینه­ های زندگی و تحصیلی می­ توانند به صورت پاره وقت در بلاروس به کسب و کار بپردازند. البته کار پاره وقت قسمتی از این هزینه­ ها را می­ تواند پوشش دهد و تمامی هزینه ­ها را پوشش نمی ­دهد. نکته حائز اهمیت در ارتباط با کار پاره وقت، آشنایی با محیط کار و اقتصاد کشور بلاروس می ­باشد. متقاضیان دانشجو می­ توانند با گذراندن دوره ­های کارآموزی و کار در خود دانشگاه، قسمتی از هزینه ­های خود را تأمین نمایند. در رابطه با شرایط کار دانشجویی در بلاروس، مشاغل پاره وقت و مزایای تحصیل و کار می­توانید با دفاتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به صورت مستقیم تماس حاصل نمائید.

کار پاره وقت دانشجویی در بلاروس

فرصت­ های شغلی خارج از دانشگاه بلاروس

فرصت­ های شغلی پاره وقت موجود برای دانشجویان خارجی در خارج از محیط دانشگاه ­های کشور بلاروس طبق موارد زیر می باشد:

 • کار در فروشگاه مواد غذایی
 • کار در پارک ­ها و شهربازی
 • کار در فروشگاه­ های زنجیره­ای بزرگ
 • کار در نمایشگاه ­ها
 • کار در رستوران ­ها
 • کار در پمب بنزین
 • کار در کارخانه و غیره

مزایای تحصیل در بلاروس

سالیانه بیش از 6000 دانشجوی خارجی برای پذیرش تحصیلی موسسات عالی و دانشگاه های بلاروس اقدام می ­نمایند. شانس بیشتر اخذ اقامت دائم بلاروس و اشتغال در قاره اروپا بعد از اتمام تحصیلات تکمیلی در بلاروس تمامی مقاطع تحصیلی در این کشور در سطح بین المللی است و فرصت­ های خوبی برای اشخاص فارغ التحصیل در این کشور وجود دارد. زیرا نظام آموزشی در بلاروس از سطح بین المللی بالایی در اختیار می­ باشد. مخارج تحصیلی در این کشور در قیاس با کشورهای دیگر قاره اروپا بسیار کمتر است. بنابراین متقاضیانی که در رابطه با هزینه ­ها مشکلاتی دارند، بلاروس یک انتخاب خوب برای آنها خواهد بود. میزان دقیق هزینه ها را در مقاله هزینه تحصیل و زندگی در کشور بلاروس ملاحظه فرمائید. دانشگاه ­های بین المللی این کشور، دارای سطح کیفی بالایی می­ باشند که این مورد در رتبه بین المللی دانشگاه­ ها مهم است.

بسیاری از دانشگاه ­های این کشور، دارای کیفیت مناسبی در عرصه ­های هنر، مدیریت، رشته های پزشکی، زبان­ های خارجی و سایر رشته ها می ­باشد. به علت درخواست بالای مهاجرت به بلاروس برای ادامه تحصیل، دولت این کشور جهت راحتی متقاضیان، دوره­ های تحصیلی و دانشگاهی را به زبان انگلیسی ارائه می ­دهند.

دیگر مزایای کار و تحصیل در بلاروس

در ادامه مزایای تحصیل و کار در کشور بلاروس می­ توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اساتید دانشگاه ­های این کشور، معمولاً از کشورهای آمریکا، کانادا و انگلیس هستند، به همین دلیل دانشجویان خارجی قادر خواهند بود از تجربیات این اساتید استفاده نمایند.
 • دریافت ویزای تحصیلی این کشور ساده است و در اکثر موارد به دلیل صدور پذیرش از دانشگاه، ویزای اشخاص نیز گارانتی می­گردد.
 • حین تحصیل در این کشور، دانشجویان قادر خواهند بود در تست ­های پزشکی و پیراپزشکی مانند PLAB-USMLE-ERPM-MCI-DOH-HAAD شرکت و مدارک این دوره­ ها را دریافت نمایند.
 • مراحل اخذ پذیرش دانشگاه­ های بلاروس بسیار آسان است و برای اخذ پذیرش نیاز به هیچگونه مدرک زبانی نیست.
 • فرصت خوبی برای متقاضیان دانشجو ایجاد می­ شود تا با سایر دانشجویان کشورهای دیگر و فرهنگ­ های آنها آشنا گردند.
 • امنیت بالا، کیفیت رفاهی اجتماعی مناسب و سطح بالای زندگی در این کشور، یک گزینه ایده آل برای دانشجویان است.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، زیر نظر پوشش وکیل پایه یک دادگستری در موضوع مهاجرت می ­باشد. تجربه ­های با ارزش وکلا و متخصصان این موسسه، می­ تواند متقاضیان را در کلیه امور مربوط به مهاجرت یاری رساند. پاسخگویی و مشاوره تلفنی و حضوری به تمامی علاقه مندان کار دانشجویی در بلاروس، گوشه ه­ایی از خدمات این موسسه می ­باشد. اقامت پس از تحصیل در بلاروس برای اتباع ایرانی بسیار کم هزینه می باشد.

4.9/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  +  7  =  13