مهاجرت کاری نیوزلند

کار در نیوزلند

کار در نیوزلند

کار در نیوزلند در سال 2023 یکی از گزینه های فوق العاده پرطرفدار برای مهاجرت است چرا که شرایط کار در این کشور در وضعیت مناسبی قرار دارد و آمار بیکاری همواره پایین بوده است. منتهی علاقه مندان کار در این کشور باید توجه داشته باشند که برای ورود با ویزای کاری اجباری است که یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای نیوزلندی ارائه دهند.

در مقاله پیش رو که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه شده سعی بر این بوده تا اطلاعاتی در خصوص کار در نیوزلند و مطالب مرتبط دیگر با این عنوان ارائه گردد که امید است مطالعه آن مفید باشد. از جمله سوالاتی که افراد در همین باب در ذهن دارند و سعی شده پاسخ آنها به طور مختصر بیان گردد عبارتست از:

 • شرایط ویزای کار نیوزلند چیست؟
 • چه افرادی واجد شرایط این نوع ویزا می باشند؟
 • کار در نیوزلند برای ایرانیان به چه صورت است؟
 • هزینه های زندگی در نیوزلند 2023 به چه صورتی است؟

البته اگر چه هزینه های زندگی در کشور نیوزلند یا به نسبت بسیاری از کشورهای جهان بیشتر است اما باید به این نکته نیز اشاره داشت که نیروی کار در این کشور نیز درآمد به مراتب بیشتری را دریافت خواهند داشت.

اینفوگرافیک کار در نیوزلند

جذابیت کار در نیوزلند

نیوزلند برای اغلب کارجویان و متقاضیان کار در خارج یک مقصد ناشناخته ای محسوب می شود. اما با کمی تحقیق و بررسی می توان به این نتیجه رسید که کشور نیوزلند شرایط کاری و بازار کار مشابه اغلب کشورهای اروپایی دارد. همان طوری که در نمودار زیر هم مشاهده می شود، نرخ بیکاری نیوزلند حتی در نیمه سوم سال 2022 نیز در عدد 3.30 ثابت باقی مانده است:

نرخ بیکاری نیوزلند در سالهای اخیر

و همین امر جذابیت کار در نیوزلند 2023 را برای کارجویان خارجی دو چندان کرده است چرا که نیوزلند با همین نرخ بیکاری شرایطی به مراتب بهتر از اغلب کشورهای اروپایی دارد:

مقایسه نرخ بیکاری در نیوزلند و کشورهای دیگر

مهاجرت از طریق کار به نیوزلند در سال 2023

متقاضیانی که در سال 2023 تمایل به مهاجرت به نیوزلند از طریق کار را دارند می بایست در ابتدای امر ویزای کاری این کشور را دریافت کنند. اخذ ویزای کاری نیوزلند کمی شبیه استرالیا است اما در عین حال شرایط مختص به خود را دارد که بدین صورت می باشد:

طیف ویزاهای کاری در کشور نیوزلند گسترده می باشد و اشخاص متقاضی می بایست با بررسی شرایط هر کدام نسبت به این امر اقدام نمایند. از جمله مواردی که در این باب حائز اهمیت می باشد، پیشنهاد شغلی می باشد که می بایست با رشته تحصیلی منطبق باشد.

وبینار تخصصی مهاجرت کاری به آلمان

 

ارزیابی وضعیت مهاجرت به نیوزلند در سال 2023

نیوزلند کشوری محصور در اقیانوس آرام یا پاسفیک می باشد و شهر ولینگتون پایتخت آن بوده ولی بزرگترین شهر این کشور، شهر اوکلند می باشد. اقتصاد نیوزلند جزو یکی از برترین اقتصادهای منطقه و حتی جهان با نرخ بیکاری خیلی پایین، تولید ناخالص داخلی (GDP) کم و نیز سطح درآمدی بالاتر از میانگین جهانی می باشد. تمامی این عوامل موجب ایجاد یک نوع رفاه و استاندارد زندگی رضایت بخشی در نیوزلند می شود که برای مهاجرین خارجی می تواند فوق العاده اغوا کننده باشد.

این تصویر خیالی از واقعیت زندگی در نیوزلند نمی باشد بلکه واقعیتی است که تمامی مهاجران خارجی که وارد نیوزلند شده اند بدان اذعان دارند. وضعیت اقتصادی پر رونق در بخش های پیشرو اقتصادی موجب ایجاد فرصت های نایاب کار و سرمایه گذاری در نیوزلند شده است و این کشور را به مقصد مهاجرتی جذابی برای مهاجرین خارجی بدل کرده است. هم اکنون مهاجرین خارجی می توانند از طرق مختلف شامل سرمایه گذاری، کار، تحصیل، ثبت شرکت، ازدواج و پناهندگی به این کشور مهاجرت نمایند و زندگی جدیدی را توام با شرایط متفاوت تجربه نمایند.

حقوق ماهیانه کار در نیوزلند

مقدمه ای بر ورود به نیوزلند به منظور کار

هر فردی که قصد دارد در این کشور به کار مشغول شود، می بایست یک رزومه کاری قدرتمند برای خود تهیه کند. نوشتن رزومه کاری نیاز به تخصص دارد و هر فرد باید با دقت فراوانی نسبت به تهیه آن اقدام کند. به منظور سهولت روند کار، متقاضیان کار در این کشور، سایت های فراوانی بوجود آمده است که به افراد کمک می کند تا روزمه کاری خود را نگارش کنند. متقاضیان باید کلیه سوابق تحصیلی و کاری مرتبط با آن را به صورت مجزا فراهم آورند. کلیه جوایز، مقالات و هر آنچه که از دید فرد دارای اهمیت است، می تواند در نگارش CV دارای اهمیت باشد.

ویزای کار استعدادهای درخشان در نیوزلند

یکی از گزینه هایی که برای کار در این کشور پیش روی افراد قرار می گیرد، از طریق استعداد ممکن می شود. منظور از استعداد توانایی افراد در رشته های هنری، ورزشی و فرهنگی است. همه افرادی که قصد استفاده از این ویزای کاری در کشور نیوزلند را دارند، تنها در صورتی که بتوانند از طریق اسنادی توانایی خود را به اثبات برسانند قادر خواهند بود تا راهی این کشور شوند.

پس از آنکه فرد مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری را در اختیار سفارت این کشور قرار داد، می بایست مبلغ 635NZD (دلار نیوزلند) را برای بررسی مدارک خود پرداخت کنند. این مبلغ به هیچ عنوان قابلیت استرداد نخواهد داشت. پس از آنکه مراحل صدور ویزا سپری شد، هر فرد باید برای صدور ویزای خود مبلغ 61NZD (دلار نیوزلند) را به سفارت نیوزلند پرداخت کند. مراحل صدور این ویزای کاری حدودا 5 ماه به طول خواهد انجامید، اما در صورتی که سفارت در رابطه با مدارک فرد دچار تردید شود ممکن است روند صدور ویزای کار استعدادهای کشور نیوزلند به مدت زمان بیشتری نیاز داشته باشد.

شرایط ویزای کاری نیوزلند

امتیازبندی ویزای کار در نیوزلند در سال 2023

افراد برای اینکه بتوانند ویزای کاری این کشور را در سال 2023 بدست آورند باید حداقل 100 امتیاز را دریافت کنند. بالاترین امتیاز در اختیار افرادی قرار خواهد گرفت که بتوانند یک پیشنهاد کاری خارج از منطقه آوکلند بدست آورند. در جدول زیر نحوه امتیاز بندی ویزای کاری نیوزلند ارائه شده است.

شرط اصلی شرط فرعی امتیاز
سن کمتر از 20 سال 0
20 تا 39 سال 30
40 تا 44 سال 20
45 تا 49 سال 10
50 تا 55 سال 5
مهارت متقاضی (نیروی کار در کشور نیوزلند) کار در مشاغل دارای کمبود نیروی کار 50 + 10
کار خارج از منطقه آکلند 50 + 30
دریافت درآمد بالاتر از حد مشخص شده 50 + 20*
مهارت متقاضی (دارای پیشنهاد کار در کشور نیوزلند) پیشنهاد در مشاغل دارای کمبود نیروی کار 50 + 10
پیشنهاد خارج از منطقه آکلند 50 + 30
دریافت درآمد بالا تر از حد مشخص شده 50 + 20*
تحصیل در خاک نیوزلند 5 تا 15
کار تجربه کاری در زمینه مرتبط برای هر 2 سال بعلاوه بیمه 10
همسر تجربه کاری/ زبان 0 تا 40

*در صورتی که فرد هر سه شرط را داشته باشد، 110 امتیاز دریافت خواهد کرد.

ویزای اسکیل ورکر نیوزلند

لیست مشاغل مورد نیاز نیوزلند در سال 2023

کشور نیوزلند 4 لیست متفاوت برای مشاغل مورد نیاز خود در سال 2023 ارائه داده است که شامل موارد زیر می شود:

 • مشاغل مورد نیاز بلند مدت
 • مشاغل مورد نیاز منطقه ای
 • مشاغل مربوط به ساخت و ساز و زیر ساخت ها
 • مشاغل سطح بندی شده

هر گاه فردی شغلی در این لیست داشته باشد، می تواند با آسودگی خاطر بیشتری برای دریافت ویزای کار در این کشور اقدام کند. این لیست شامل مشاغل مختلفی در حوزه های مختلف کاری از مهندسی، ساخت و ساز تا پزشکی و علوم دیگر است. باید توجه داشت که هر شغل معرفی شده در این لیست دارای ضوابطی مشخص است که هر فرد باید همه آن ها را در اختیار داشته باشد.

امتیازبندی ویزای کار در نیوزلند

اخذ ویزای کشور نیوزلند

یک مثال ساده در این رابطه، مهندسی عمران است که به عنوان یک نیاز بلند مدت شناخته می شود. فردی که قصد اقدام در این رابطه را دارد باید حداقل مدرک لیسانس عمران را داشته باشد به شرط آن که در آن دوره 240 واحد درسی را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد. فرد همچنین باید حداقل 3 سال سابقه کار داشته باشد به صورتی که در 18 ماه گذشته حداقل 12 ماه سابقه کار مرتبط با شغل مورد نظر خود در نیوزلند را داشته باشد. چنین فردی در صورتی که امتیازات لازم مطابق جدول بالا را اخذ کند می تواند ابتدائا آنلاین درخواست اخذ ویزای نیوزلند را داشته باشد. نکته مثبت در این خصوص امکان اخذ همزمان ویزای همراه است چرا که فرد اصلی از همان ابتدا اجازه کار دارد.

شرایط اقامت و کار در نیوزلند با ویزای کار کارفرما

یکی از شرایط اقامت و کار در نیوزلند از طریق ویزای کار کارفرمای مجوز دار در نیوزلند می باشد. اگر ویزای کار موقتی نیوزلند به شما اعطاء شده است که اجازه کار برای کارفرمای نیوزلندی را با آن بدست می آورید، پس در این صورت شما می توانید متقاضی ویزای دسته اقامتی تخت اقامت از طریق کار شوید. این نوع ویزا موسوم به ویزای استعداد یا Talent Visas می باشد.

شرایط کسب صلاحیت برای اخذ این نوع ویزا به شرح ذیل می باشد:

 • برخورداری از ویزای کار با استعداد برای مدت حداقل 24 ماه
 • برخورداری از قرارداد کاری با کارفرمای معتبر نیوزلندی
 • داشتن مجوز کار کامل یا مشروط در شغل مهارتی مربوطه
 • استخدام در یک کار تمام وقت با میانگین دستمزد سالانه حداقل NZD55000 (دلار نیوزلند)

موسسات معتبر کاریابی در نیوزلند

شرایط اقامت و کار در نیوزلند با فهرست کمبود مهارتی

اگر شما نیز جزو آن دسته از متقاضیانی هستید که دارای ویزای کار موقتی نیوزلند بوده و به وسیله آن برای کارفرمای نیوزلندی در شغلی موجود در فهرست کمبود مهارت بلند مدت کار می کنید، شما نیز به احتمال قوی می توانید برای درخواست اقامت تحت دسته فهرست کمبود مهارت بلند مدت (LTSSL) اقدام نمائید.

شرایط لازم جهت اخذ این دسته ویزای اقامتی به شرح ذیل است:

 • برخورداری از ویزای کار دسته فهرست کمبود مهارت بلند مدت (LTSSL) برای مدت حداقل 24 ماه
 • برخورداری از قرارداد کاری با کارفرمای مجوز دار نیوزلندی
 • استخدام در یک کار تمام وقت با میانگین دستمزد سالانه حداقل NZD45000 (دلار نیوزلند)
 • داشتن سنی کمتر از 55 سال
 • داشتن مجوز کار کامل یا مشروط در شغل مهارتی مربوطه

هزینه زندگی در نیوزلند

یکی از نکات مهم که پیش از انتخاب کشور مقصد باید در نظر گرفته شود این است که هزینه زندگی در آن کشور چقدر است. هزینه ماهیانه زندگی در نیوزلند در سال 2023 برای یک نفر به طور متوسط 3200$ (دلار نیوزلند) می باشد. در جدول ذیل قیمت اقلام مختلف در 2023 در نیوزلند بیان شده است:

اقلام قیمت (دلار نیوزلند)
یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت 20.00$
یک وعده غذا در شعب مک دونالد 12.00$
یک بطری آب معدنی 3.01$
یک بطری یک لیتری شیر 2.64$
یک قالب نان سفید 500 گرمی 2.50$
یک کیلوگرم برنج سفید 2.97$
یک کیلوگرم فیله مرغ 13.04$
یک کیلوگرم سیب 3.75$
یک کیلوگرم سیب زمینی 3.00$
بلیت یکطرفه وسایل نقلیه عمومی 3.50$
بلیت ماهیانه وسایل نقلیه عمومی 165.00$
یک بلیت سینما 16.00$
اجاره ماهیانه یک آپارتمان یکخوابه در مرکز شهر 1617.58$
اجاره ماهیانه یک آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 2646.64$

اگرچه هزینه زندگی در نیوزلند در سال 2023 به شدت بالا به نظر می رسد اما رفاه اجتماعی و سطح درآمد نیز در نیوزلند به میزان قابل توجهی بالاست. در نمودار زیر میتوان با توزیع هزینه های زندگی در نیوزلند آشنا شد. به وضوح میتوان مشاهده کرد که هزینه خرید از بازار بیشترین درصد از هزینه های زندگی افراد را به خود اختصاص میدهد:

توزیع هزینه های زندگی در نیوزلند

در مقاله بالا که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه شده سعی بر این بود تا در خصوص کار در نیوزلند و شرایط امتیازبندی موجود در سال 2023 مورد بررسی قرار بگیرد.

سوالات متداول در خصوص کار در نیوزلند

از سوالات پرتکرار در خصوص کار در نیوزلند در سال 2023 عبارتند از:

 • برای بررسی مدارک ویزای کار در نیوزلند چه مبلغی باید پرداخت شود؟ می بایست مبلغ 635$ (دلار نیوزلند) را برای بررسی مدارک خود پرداخت کنند.
 • هزینه صدور ویزای کار نیوزلند در سال 2023 چقدر است؟ هر فرد باید برای صدور ویزای خود مبلغ 61$ (دلار) را به سفارت نیوزلند پرداخت کند.
 • برای کار در نیوزلند به چند امتیاز احتیاج است؟ افراد برای اینکه بتوانند ویزای کاری این کشور را بدست آورند باید حداقل 100 امتیاز دریافت کنند.
 • لیست مشاغل مورد نیاز نیوزلند شامل چه مواردی است؟ کشور نیوزلند 4 لیست متفاوت برای مشاغل مورد نیاز خود ارائه داده است که شامل مشاغل مورد نیاز بلند مدت، مشاغل کوتاه مدت یا فصلی، منطقه ای و سطح بندی شده می شود.
 • شرایط سابقه کار جهت اخذ ویزای کار نیوزلند چیست؟ فرد باید حداقل 3 سال سابقه کار داشته باشد به شرط اینکه در 18 ماه گذشته حداقل 12 ماه سابقه کار مرتبط با شغل مورد نظر خود در نیوزلند ارائه نماید.
5/5 - (6 امتیاز)

8 دیدگاه برای “کار در نیوزلند

 1. عادله گفت:

  سلام من لیسانس زبان دارم و سه تا مدرک آرایش پیرایش و ناخن از فنی حرفه ای و هم تدریس زبان کردم بمدت ۵ سال هم کار ارایشگاه بمدت ۱۵ سال سنم ۳۸ بعد اونجا کسیو هم دارم ساپورتم کنه از نظر مالی میخواستم‌ببینم واسه من ویزای کار اگه اقدام کنم امتیازم خوبه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

 2. نویده مرتاضی گفت:

  سلام برا مهاجرت به نیوزلند نیاز به مدرک زبان هس؟
  من 32 سالمه ارشد مدیریت آی تی هستم و چند ساله در زمینه تجارت الکترونیکی و سئو کار میکنم

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله مدرک زبان هم نیاز دارید
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 3. شاهین گفت:

  سلام و ادب خدمت دوستان
  احتراما من دارای مدرک کارشناسی ارشد آبخیزداری و بیست سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی میباشم سنم ۴۶سال و آشنایی با زبان انگلیسی دارم ولی مدرک زبان ندارم اگه ممکنه راهنمایی بفرمائید که میتونم با ویزای کار برم

  1. داوری گفت:

   سلام و دورد
   بهتره به کشور دیگه ای برای مهاجرت فکر کنید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 4. مرتضي گفت:

  ممنونم از اطلاعات خيلي خوبتون

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   خواهش میکنم اگر سوالی بود بفرمایید در خدمتتون هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *