مهاجرت تحصیلی انگلستان

کالج کینگز لندن

کالج کینگز لندن

تحصیل در کالج کینگز لندن که بسیاری از رشته ها را ارائه میکند و در واقع جزء 25 دانشگاه برتر جهان محسوب میشود هدف بسیاری از دانشجویان است. این دانشگاه معتبر که در سال 1829 میلادی در شهر لندن افتتاح شد و 27420 دانشجو دارد که 40% از آن ها دانشجویان با استعداد بین المللی می باشند. کالج کینگز لندن را با رشته های علوم انسانی، رشته حقوق، علوم اجتماعی و مطالعات جنگ در جهان می شناسند. این مقاله توسط کارشناسان متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جهت راهنمایی علاقه مندان مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان نگارش شده است.

درباره کالج کینگز لندن

در کالج کینگز لندن رشته های فلسفه، حقوق و پزشکی بالینی جزو 3 رشته برتر در این دانشگاه از لحاظ کیفیت در رنکینگ بین المللی می باشند؛ همچنین رشته های مهندسی، تاریخ، روان شناسی و مطالعه ارتباطات نیز رتبه های خوبی در سطح بین المللی کسب کرده اند. به جرات می توان گفت درباره کیفیت تدریس و مهارت کادر اساتید در کالج کینگز لندن حرفی برای گفتن وجود ندارد. نتایج مطلوبی که کالج کینگز لندن در رنکینگ های جهانی کسب کرد سبب شد که بودجه پژوهش های این دانشگاه معتبر به نسبت سایر مراکز آموزش عالی انگلستان افزایش چشمگیری داشته باشد.

تا قبل از سال 2016 کالج کینگ لندن با مسئله بحران اقامتگاه برای دانشجویان جدید الورود مواجه بود اما در سپتامبر آن سال با در اختیار گرفتن ساختمان های مجاور این مسئله برای دانشجویان مرتفع شد. علاوه بر ساخت ساختمان های مدرن برای خوابگاه وجود بزرگترین کتابخانه های کشور انگلستان در این دانشگاه از دیگر امکانات رفاهی و آموزشی برای دانشجویان است. خوب است بدانید بسیاری از پیشرفت های تکنولوژی دنیای مدرن مانند کشف DNA توسط پژوهشگران مجرب دانشگاه کینگز لندن اتفاق افتاده است.

دانشگاه کینگز لندن علاوه بر مجتمع اصلی دارای 4 پردیس دانشگاهی می باشد که در جنوب و شرق لندن قرار گرفته اند؛ اما دانشکده های غیر پزشکی، دانشکده پرستاری، زیست شناسی و دانشکده مامایی نیز در ساختمان اصلی کالج کینگز لندن قرار گرفته اند. از جمله امکانات رفاهی کالج کینگز می توان به زمین تیراندازی، سالن فوتبال و بسکتبال، استخر شنا و فضای باز پیاده روی اشاره کرد.

رنکینگ کالج کینگز لندن در سال 2021

فارغ التحصیل شدن از کالج کینگز لندن مزیت خیلی بزرگی برای دانشجویان به حساب می آید. کسانی که در این کالج درس می خوانند هم حین تحصیل و هم پس از فارغ التحصیلی شانس بالایی برای کاریابی خواهند داشت؛ چه در خود کشور انگلستان چه در سایر کشورهای توسعه یافته دنیا مثل هلند، آمریکا و غیره. رنكينگ اين كالج در سال 2021 به شرح نمودار ذيل است:

رنکینگ کالج کینگز لندن

اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان

سیستم آموزشی کشور انگلستان یک نظام استاندارد بین المللی به معنای واقعی کلمه با کیفیت می باشد و سالانه بیش از 440 هزار دانشجو در این کشور تحصیل می کنند. تحصیل در دانشگاه های انگلستان به منزله تامین آینده شغلی برای دانشجویان این کشور خواهد بود زیرا مدارک دانشگاهی انگلستان از اعتبار و ارزش بین المللی بسیار خوبی برخوردارند.

تحصیل دوره لیسانس در کشور انگلستان 3 سال به طول می انجامد که در مقایسه با کشورهای اروپایی یک سال کمتر است و از لحاظ هزینه های تحصیل به نفع دانشجو می باشد. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل در کشور انگلستان نیازمند دریافت ویزای تحصیلی انگلستان می باشند که TIER ⁴ نام دارد.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از کالج کینگز لندن

نظام نمره محور ملاک تعیین صدور ویزای دانشجویی برای متقاضیان تحصیل در کشور انگلستان است و به واسطه مدارک زیر متقاضیان را بررسی می کنند:

  • گواهی تسلط به زبان انگلیسی نمره آیلتس حداقل 6.5 و بالاتر
  • ارائه گذرنامه معتبر با حداقل یک سال اعتبار باقی مانده
  • 4 قطعه عکس پرسنلی پاسپورتی جدید
  • کسب حداقل 30 امتیاز در نظام امتیازدهی انگلستان
  • اثبات تمکن مالی از طریق ارائه گواهی حساب بانکی
  • برای تحصیل در رشته های حساس ارائه مدرک ATAS

لازم به ذکر است که جهت اثبات تمکن مالی صرفاً ارائه گواهی بانکی لازم نیست و دانشجویان می توانند با اثبات وجود حامی مالی درخواست ویزای تحصیلی کنند. توصیه می شود حداقل 3 ماه قبل از شروع نیمسال تحصیلی در انگلستان اقدام به ارسال مدارک برای درخواست ویزا کنید و در نظر داشته باشید که 3 هفته پاسخگویی به درخواست شما زمان خواهد برد.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از کالج کینگز لندن

بررسی هزینه تحصیل در کالج کینگز لندن

هزینه تحصیل در انگلستان در بسیاری از مواقع شبیه کشورهای آمریکای شمالی و استرالیا خواهد بود. دانشجویان انگلیسی و دانشجویان شهروند اتحادیه اروپا در حال حاضر بابت هر سال تحصیلی 9250£ (پوند) به دانشگاه های انگلیس شهریه می پردازند. دانشجویان بین المللی اما برای تحصیل در مقطع کارشناسی رشته های غیر پزشکی باید از 10000£ (پوند) در سال تا 38000£ (پوند) در سال شهریه بپردازند. رشته های علوم انسانی، رشته های جامعه شناسی و علوم اجتماعی کمترین هزینه را بابت شهریه به خود اختصاص می دهند در حالی که برنامه های آزمایشگاهی و عملی شهریه ای گران تر خواهند داشت.

بطور میانگین هزینه تحصیل در کشور انگلستان طبق آخرین آمار منتشر شده در سال 2021 میلادی حدود 22100£ (پوند) در سال بوده است. تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در انگلستان یک سال به طول می انجامد و هزینه تحصیل در این دوره حدود 30% بیشتر از دوره کارشناسی خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه راه های مهاجرت به انگلستان با کارشناسان متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.