ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت

اقامت سرمایه گذاری روسیه

اقامت سرمایه گذاری روسیه

از جمله طرق مهاجرت به روسیه و اخذ اقامت در این کشور برای علاقه مندان طی سال 2022 اقامت سرمایه گذاری روسیه به شمار می رود. سرمایه گذاری در روسیه به روش های مختلف قابل انجام است. روش هایی از قبیل راه اندازی کسب و کار، خرید ملک و سرمایه گذاری در شرکت های مختلف این کشور را می توان نام برد. اما نکته ای که در میان کلیه روش های فوق، مشترک است، بحث اقامت روسیه است. بدین معنا که از راه سرمایه گذاری در روسیه می توان به اقامت این کشور دست یافت. برای شفافیت موضوع، مقاله زیر از سوی محققان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه و تنظیم گردیده که توصیه می گردد آن را مطالعه بفرمایید تا به جزئیات امر آگاهی یابید.

 • آیا می توان به عنوان شهروند خارجی در کشور روسیه سرمایه گذاری کرد؟
 • شرایط اقامت روسیه از طریق سرمایه گذاری چیست؟
 • حداقل سرمایه مورد نیاز برای ورود به روسیه جهت اخد اقامت چقدر است؟
 • مهم ترین مزایای اقامت روسیه از طریق سرمایه گذاری چیست؟

درباره اقامت سرمایه گذاری روسیه در 2022

همان طور که می دانید برای اقامت سرمایه گذاری در روسیه و مهاجرت به این کشور می بایست اطلاعات کافی داشته باشید تا در مسیر درستی قرار بگیرید. در سال 2022 مادامی که شغل یک فرد خارجی جهت اقامت و زندگی در کشور روسیه سودآور باشد و در کنار آن هزینه هایی که مربوط به مالیات های مربوطه در مدت 3 سال اقامت می باشد را پرداخت نماید، می تواند پاسپورت روسی را اخذ نماید. مدت اعتبار پاسپورت روسیه به صورت 5 ساله الی 10 ساله بوده و قابلیت تمدید نیز دارد.

فراوانی سرمایه گذاران خارجی در اقتصاد روسیه

مزایای اقامت سرمایه گذاری روسیه

همه بازارهای نوظهور دارای یک عنصر ریسک هستند، نرخ‌های رشد بالای روسیه ممکن است نشانه‌ای صعودی برای سرمایه‌گذاران باشد، اما تاریخچه شطرنجی آن، این کشور را از بازارهای توسعه‌ یافته‌تر خطرناک‌تر می‌کند. با این حال، برای سرمایه گذاران بین المللی سخت است که یکی از داغ ترین بازارهای کالایی جهان را نادیده بگیرند.

 • غنی از منابع طبیعی: روسیه بزرگترین صادرکننده گاز طبیعی در جهان و همچنین یکی از بزرگترین تولید کنندگان نفت و فولاد در جهان است.
 • صنایع نوظهور قوی: برخی از صنایع خاص مانند فناوری اطلاعات و ارتباطات از راه دور رشد قابل توجهی را با سرمایه گذاری در این کشور تجربه کرده اند.
 • رشد طبقه متوسط: روسیه دارای جمعیت عظیمی از 142 میلیون شهروند با درآمدهای شخصی است که تخمین زده می شود هر سال بین 10 تا 15% افزایش یابد.
 • با دریافت پاسپورت روسیه می توان به مدت 5 الی 10 سال در این کشور اقامت دائم داشت. انجام أمور مربوط به دریافت پاسپورت روسیه باید در دفتر خدمات مهاجرتی فدرال روسیه، سفارت، کنسولگری و یا دفتر نمایندگی روسیه صورت پذیرد.
 • برای اخذ اقامت سرمایه گذاری روسیه، حضور فیزیکی فرد متقاضی تنها به مدت 3 ماه در سال اول کافی است.

ریسک های سرمایه گذاری در روسیه

ریسک های سرمایه گذاری در روسیه عبارتند از:

 • فقدان مقررات: روسیه تدابیر زیادی برای حمایت از سرمایه گذاران ندارد، به ویژه در مقایسه با اقتصاد ایالات متحده یا بازار آزاد، این کشور همچنان با سطح بالاتری از بی ثباتی و ریسک نسبت به ایالات متحده مواجه است.
 • اتکا به منابع طبیعی: روسیه یکی از بزرگترین صادرکنندگان انرژی در جهان است، به این معنی که اقتصاد این کشور به قیمت انرژی متکی است. اگر قیمت انرژی کاهش یابد، می تواند بر اقتصاد تأثیر منفی بگذارد، که در طول سال های 2015 و 2016 این اتفاق افتاد.

مزایای اقامت سرمایه گذاری روسیه

اخذ اقامت سرمایه گذاری روسیه

برای اقامت سرمایه گذاری روسیه و دست یافتن به پاسپورت روسی این کشور، دو روش کلی وجود دارد. روش اول مختص کارآفرینان و افرادی است که دارای تجربه در مشاغل آزاد هستند. این دسته افراد می توانند شغل آزاد خود را به کشور روسیه منتقل نموده و چنانچه سودی که شامل مالیات می گردد معادل 10 میلیون RUB (روبل روسیه) برای هر سال باشد و جمعا 3 سال است، تخمین زده شود، می تواند شهروندی روسیه را به دست آورد. روش دوم برای دریافت اقامت سرمایه گذاری روسیه، به کارمندانی اختصاص دارد که دارای مهارت و توانایی های ویژه ای هستند و قادر می باشند در تجارت ها و بیزینس های بزرگ سرمایه گذاری نموده و به موفقیت برسند.

در این حالت لازم است که مبلغ 10 میلیون RUB (روبل روسیه) را برای سرمایه گذاری در روسیه در نظر بگیرید. در این صورت مالکیت 10% از کل سهام، به شما تعلق می گیرد. اما ارزش سهام کل باید حداقل به مبلغ 100 میلیون RUB (روبل روسیه) باشد. میزان مالیاتی که برای 3 سال اقامت روسیه باید پرداخت گردد، به میزان 6 میلیون RUB (روبل روسیه) است. در صورت دارا بودن این شرایط و پرداخت مالیات های مربوطه، گرفتن شهروندی روسیه امکان پذیر می گردد.

شرایط و مدارک لازم برای سرمایه گذاری روسیه

سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری و دریافت اقامت سرمایه گذاری روسیه باید دارای شرایط لازم باشند. این شرایط در زمینه های مختلف سرمایه گذاری متفاوت است. اما به طور کلی شرایطی که یک سرمایه گذار خارجی باید دارا باشد و مدارکی که الزام به ارائه آن دارد، به شرح زیر است:

 • یک فرد سرمایه گذار باید سلامتی کامل خود را با ارائه گواهی سلامت پزشکی و بیمه درمانی به اثبات برساند.
 • فرد سرمایه گذار باید فاقد هر گونه سابقه کیفری یا سوء پیشینه باشد. در این حالت نیز ملزم به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه است.
 • اثبات تمکن مالی و میزان بودجه قانونی که در امر سرمایه گذاری در روسیه مد نظر است، از سوی فرد متقاضی الزامی می باشد.
 • ارائه اصل و تصویر پاسپورت فرد متقاضی همراه با پاسپورت اعضای خانواده وی
 • ارائه گواهی ازدواج فرد متقاضی (در صورت وجود)
 • ارائه گواهی شناسایی هویت مانند گواهی تولد یا شناسنامه فرد متقاضی

لازم به ذکر است موارد ذکر شده باید از سوی سفارت تایید گردد. همچنین توصیه می گردد کلیه موارد به صورت کامل و بدون هیچ گونه نقصی تسلیم سفارت شود. چرا که در صورت وجود مشکل یا نقص در پرونده، انجام امور اداری به تعویق می افتد.

شرایط مهاجرت و اقامت سرمایه‌ گذاری روسیه

اقامت سرمایه گذاری روسیه را می توان به روش‌های مختلفی به انجام رساند که مهاجرت به روسیه از طریق خرید ملک یکی از این روش‌ها به شمار می‌رود. این روش بسیار پر متقاضی بوده و استقبال ویژه ای از سوی مهاجران و افراد خارجی داشته است. چرا که آنان می توانند بدین طریق به اقامت اروپا دست یابند. اما باید دقت نمایید که این روش، روش بسیار حساس و ریسک‌ پذیری است.

بنابراین با برنامه‌ریزی‌های مشخص و سنجیدن کلیه جوانب امر می‌توان به موفقیت های بزرگی دست یافت و از این طریق آینده شغلی و زندگی خود و خانواده را تضمین نمود. پس شایسته است در این زمینه دانش و اطلاعات دقیقی را به دست آورید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این دانش ها را در بهترین روش و حرفه‌ای ترین مشاوره‌ها به شما عزیزان ارائه می نماید. چرا که تجارب ارزنده و طولانی در این خصوص داراست.

4.7/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *