ویزای تحصیلی

تحصیل در آنتیگوا و باربودا

تحصیل در آنتیگوا و باربودا

تحصیل در آنتیگوا و باربودا به عنوان یکی از کشورهای حوزه کارائیب کمتر مورد توجه قرار می گیرد و این امری بدیهی است. در این کشور که جمعیتی در حدود یکصد هزار نفر دارد، دانشگاه های محدودی ایجاد شده است و به همین دلیل است که نمی توان انتظار داشت که گزینه های متعددی برای تحصیل در این کشور در اختیار افراد قرار گیرد. تحصیل در این کشور به هیچ مهاجری توصیه نمی شود اما باید به این نکته اشاره داشت که افرادی که به هر دلیل به ویژه از راه خرید ملک، این کشور را برای زندگی خود و خانواده انتخاب می کنند، باید به مسئله تحصیل در این کشور نیز توجه داشته باشند.

بسیاری از افرادی که خود در آنتیگوا و باربودا زندگی می کنند، سایر کشورهای جهان را برای ورود به دانشگاه انتخاب می کنند چراکه دانشگاه های این کشور در رتبه بندی های جهانی هیچ جایگاهی را به دست نیاورده و نمی توان از آن ها به عنوان مراکز علمی معتبر یاد کرد. با این وجود، مدرک دریافتی از دانشگاه های این کشور در برخی از کشورهای جهان از جمله آمریکا مورد تایید است و این خود شاید برگ برنده ای برای بسیاری از افراد به حساب آید. با وجود محدودیت های بسیار در این مسیر، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تلاش خواهند کرد تا اطلاعاتی را در رابطه با تحصیل در آنتیگوا و باربودا اطلاعات دقیقی را در اختیار علاقمندان به زندگی در این کشور قرار دهند.

  • شرایط تحصیل در آنتیگوا و باربودا چگونه است؟
  • آیا دانشگاه های آنتیگوا و باربودا، رشته های مختلف تحصیلی را ارائه می کنند؟
  • محدودیت های انتخاب آنتیگوا و باربودا به عنوان مقصد تحصیلی چیست؟
  • فرایند مهاجرت به آنتیگوا و باربودا از طریق تحصیل چیست؟

بررسی نظام آموزشی آنتیگوا و باربودا

باید به این نکته توجه کرد که تحصیل برای تمام کودکان 5 تا 16 ساله در آنتیگوا و باربودا کاملا رایگان است و دانش آموزان نیازی به پرداخت هزینه در این کشور ندارند. نظام آموزشی آنتیگوا و باربودا بر اساس نظام آموزشی حاکم در بریتانیا طرح ریزی شده است. سال تحصیلی در این کشور از ماه سپتامبر آغاز می شود و در ماه جون سال بعد میلادی به پایان می رسد. نظام آموزشی در آنتیگوا و باربودا، همانطور که گفته شد رایگان است اما با توجه به سطح درآمد خانوار، مبلغی از دانش آموزان دریافت می شود که از آن برای توسعه سیستم حمل و نقل دانش آموزان، زیر ساخت های مدرسه، تجهیزات و غیره استفاده می شود.

فرایند تحصیل در سنت لوسیا

معرفی دانشگاه های آنتیگوا و باربودا

پس از این که دانش آموزان دوره تحصیلی خود در مدرسه را به پایان رساندند، این امکان را خواهند داشت که وارد دوره آموزش پزشکی شوند. در حال حاضر یک کالج در آنتیگوا و باربودا وجود دارد که دانش آموزان می توانند آن را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنند اما 3 دانشگاه در این کشور وجود دارد که علاقمندان به تحصیل در دانشگاه نیز می توانند آن را برای تحصیل خود انتخاب کنند. این 3 دانشگاه آنتیگوا و باربودا عبارتند از:

  • دانشگاه آمریکایی آنتیگوا و باربودا (AUA) افتتاح شده در سال 2004
  • دانشگاه علوم سلامت آنتیگوا و باربودا (UHSA) افتتاح شده در سال 1982
  • کالج پزشکی متروپلیتن

بهترین دانشگاه های تحصیل در آنتیگوا و باربودا

در چنین شرایطی باید به این نکته اشاره داشت که دانشجویان به ندرت می توانند رشته مورد نظر خود را در این کشور یافت کنند و رشته های محدودی در دانشگاه های این کشور ارائه می شود. شاید بتوان گفت که عمده دلیل مهاجرت بسیاری از جوانان این کشور برای تحصیل نیز، دسترسی به رشته های مختلف در دانشگاه های این کشور و همچنین جایگاه علمی دانشگاه های این کشور است.

بهترین رشته های تحصیلی در آنتیگوا و باربودا

باید به این نکته اشاره داشت که محدودیت هایی برای انتخاب رشته تحصیلی در آنتیگوا و باربودا وجود دارد و دانشجویان علاقمند به تحصیل در این کشور باید مراحل مختلفی را برای تحقیق در رابطه با تحصیل در این کشور طی کنند. در حال حاضر رشته های زیر، بهترین شرایط برای تحصیل در این کشور را ایجاد می کند.

بهترین رشته های تحصیلی در آنتیگوا و باربودا

در دانشگاه های علوم پزشکی این کشور نیز می توان به تحصیل در رشته پزشکی در آنتیگوا و باربودا دست پیدا کرد ولی باید در نظر داشت که در اکثر کشورهای جهان، مدرک دریافت شده فاقد اعتبار کافی است و فرد ناچار خواهد شد که ادامه زندگی و فعالیت خود را نیز در همین کشور طی کند و نمی تواند برای کار به کشورهای دیگر مهاجرت کند.

مسیر مهاجرت از طریق تحصیل به آنتیگوا و باربودا

در صورتی که فردی تمایل داشته باشد که در آنتیگوا و باربودا به تحصیل مشغول شود، باید یک پروسه خاص را پشت سر بگذارد که در اکثر کشورهای جهان نیز یکسان است. اولین قدم برای فرد آن است که پذیرش تحصیلی خود را از یکی از دانشگاه های این کشور دریافت کند. با توجه به سطح آموزش در این کشور، دریافت پذیرش از آن نمی تواند دشوار باشد. در گام بعدی، فرد باید مدارک مورد نیاز خود برای دریافت ویزای تحصیلی آنتیگوا و باربودا را تهیه کند تا در زمان مورد نظر به سفارت این کشور مراجعه کرده و بتواند مسیر اصلی مهاجرت به این کشور را طی کند.

چگونگی دریافت ویزای تحصیلی آنتیگوا و باربودا

تحصیل در آنتیگوا و باربودا برای افرادی که خارج از این کشور زندگی می کنند معقول نیست و به همین دلیل است که مهاجرت به این کشور به افراد توصیه نمی شود ولی باید به این نکته توجه داشت که شهروندان این کشور ممکن است تمایل نشان دهند و در همین کشور اقامت پیدا کنند. در صورتی که تمایل دارید در بهترین کشورهای جهان به ادامه تحصیل بپردازید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *