ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت

سرمایه گذاری در نروژ

سرمایه گذاری در نروژ

سرمایه گذاری در نروژ و اخذ اقامت این کشور اروپایی همواره از جمله موضوعاتی بوده است که توجه عده ای از هم وطنانمان را به خود جلب کرده است. جالب است بدانید در برخی کشورها می توان با سرمایه گذاری اقامت آن کشور را نیز بدست آورد، حال باید دید کشور نروژ می تواند گزینه ای مطلوب در این امر اطلاق گردد یا خیر. کشور نروژ که به طور رسمی پادشاهی نروژ نامیده می شود در شمال غربی قاره اروپا واقع گردیده است.

پایتخت و هم چنین بزرگ ترین شهر نروژ شهر اُسـلو می باشد. کشور نروژ ارتباط سیاسی و اقتصادی نزدیکی هم اتحادیه اروپا و هم با ایالات متحده آمریکا دارد. این کشور هم چنین از جمله تشکیل دهندگان سازمان ملل متحد، ناتو، مجمع تجارت آزاد اروپا، شورای اروپا، شورای نروژی، عضوی از حوزه اقتصادی اروپایی ،WTO و عضوی از حوزه شنگن می باشد. در مقاله ای که مطالعه میفرمائید تیم ترجمه و مهاجرت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به طور خاص اطلاعاتی را راجع به موضوع سرمایه گذاری کردن در این کشور برای شما سروران گرامی آماده کرده اند.

 • وضعیت اقتصادی نروژ به چه صورتی است؟
 • آیا نروژ مقصد خوبی برای سرمایه گذاری بشمار می رود؟
 • شرایط سرمایه گذاری در کشور نروژ چیست؟
 • شرایط اخذ ویزای سرمایه گذار نروژ چیست؟
 • آیا از این طریق میتوان به اقامت دائم نروژ رسید؟
 • به تابعیت نروژ چطور؟
 • حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری و مهاجرت به نروژ چقدر است؟
 • اصولا مزایای سرمایه گذاری در کشور نروژ چیست؟

مهم ترین شهرها جهت سرمایه گذاری در نروژ

مطابق گزارش blog.kurby.ai از مهم ترین شهرهای نروژ جهت سرمایه گذاری می توان به شهرهایی مانند اسلو، برگن، تروندهایم و ترومسو اشاره نمود. میزان مبلغی که جهت سرمایه گذاری در مهم ترین شهرهای نروژ در نظر گرفته می شود با توجه به موقعیت مکانی و رو به رشد بودن ثبت سرمایه متفاوت خواهد بود. به طور کلی در ناحیه های شمالی کشور نروژ میزان درصد سرمایه گذاری ها بیشتر بوده زیرا این مناطق در نروژ مقدار مالیات کمتری دریافت می نمایند. به خصوص اگر در کشور نروژ در زمینه تحقیقات و توسعه به سرمایه گذاری بپردازید، فرصت اخذ اقامت و معافیت مالیاتی خواهید داشت.

مهم ترین شهرها جهت سرمایه گذاری در نروژ

اقتصاد نفت محور نروژ

نروژ کاملا وابسته به منابع نفتی موجود در دریای شمال است. هر چند این اهمیت فوق العاده به صنعت نفت باعث شده است تا در سایر زمینه های اقتصادی افول نسبی وجود داشته باشد. در واقع ارتقای صنعت نفت موجب شده تا از زمان انقلاب صنعتی، کشور نروژ از بحران های اقتصادی که سایر کشورها حتی بعضا کشورهای اروپایی درگیرش هستند دور بماند. اما در عین حال این کشور را تبدیل به یکی از گران ترین کشورهای دنیا کرده است. در باب مهاجرت به نروژ لینک فوق را بخوانید.

حوزه های سرمایه گذاری در نروژ

کشور نروژ در صنایع مختلفی نیز پیشگام است که یکی از دلایل آن برخورداری از منابع طبیعی در مقیاس بالا می باشد و از آن جمله می توان به موارد ذیل اشاره داشت:

 • نفت
 • گاز طبیعی
 • سنگ های معدنی
 • غذاهای دریایی
 • آب تازه

درآمد حاصل از صنعت نفت به طور خاص یک چهارم تولید ناخالص داخلی کشور نروژ را تشکیل می دهد و از شاخص ترین موارد فعالیت نروژی ها است. نقطه منفی محتملی که در این خصوص ممکن است به وجود آید این است که هر گونه تغییر در بازار نفت ایجاد شود تاثیر مستقیم بر روی اقتصاد نروژ می گذارد و به عنوان مثال در صورت ایجاد افول، مشکلات عدیده ای برای مردم نروژ به لحاظ شرایط شغلی و غیره ایجاد می شود.

شرایط سرمایه گذاری در نروژ

شرایط سرمایه گذاری در نروژ

طبق شواهد و قرائن موجود سرمایه گذاری در این کشور برای خود نروژی ها، تابعین کشورهای عضو شنگن و تابعین ایالات متحده آمریکا هموارتر است. مثلا آمریکایی ها می توانند در صنایع مختلف نروژی به خریداری سهام بپردازند که میزان آن از 10000$ تا 100000$ (دلار آمریکا) برای هر سهم تغییر می کند و این باعث می شود تا کسانی که سرمایه کمتری دارند یا تصمیم دارند ابتدائا مبلغ کمتری از سرمایه را وارد بازار نروژ کنند، نیز بتوانند وارد پروسه های سرمایه گذاری در این کشور شوند. مشهورترین و سودآورترین نوع سرمایه گذاری در کشور نروژ، سرمایه گذاری در پروژه های اکتشاف و استخراج نفت و گاز می باشد. در این حوزه شرکت ASA است که در نروژ فعالیت می کند و این شرکت در 41 کشور دنیا فعالیت دارد. و تاکنون 2276 بشکه نفت و 3150 متر گاز طبیعی را استخراج کرده است.

هر چند عمده ترین زمینه سرمایه گذاری در کشور نروژ نفت و گاز می باشد اما بسترهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد لیکن همان طور که پیش تر هم گفته شد، تکیه نروژ و اقتصادش بر روی صنعت نفت و گاز است و در نتیجه آن دسته از افرادی که تمایل به سرمایه گذاری در کشور نروژ دارند، همانند متقاضیان سرمایه گذاری در کانادا باید توجه به این ریسک محتمل داشته باشند که کوچک ترین نزولی درصنعت نفت و گاز علاوه بر خود این صنعت، تاثیرات عمده ای نیز روی سایر زمینه های اقتصاد نروژ می گذارد.

شرایط سرمایه گذاری در نروژ

مزایا و معایب سرمایه گذاری در نروژ در 2024

از مزایای سرمایه گذاری در این کشور در 2024 می توان به این مورد اشاره داشت که کشور فوق العاده پیشرفته ای می باشد هم چنین تابع اصل برابری در دعاوی است و در نتیجه در صورتی که نکته حقوقی خاصی در دادگاه های نروژی بین فرد و اشخاص حقیقی یا حقوقی نروژی پیش آید، قاضی دادگاه بدون توجه به تابعیت و صرفا بر مبنای شواهد، به پرونده فرد رسیدگی می کند.

نکته منفی هم این است که با سرمایه گذاری در شرکت های مختلف و خرید سهام، این کشور به متقاضی به عنوان یکی خارجی اقامت نمی دهد و نهایتا این امر به وی کمک می کند ویزای توریستی نروژ را اخذ نمایید. مگر اینکه در برنامه های که شامل اخذ اقامت می شوند در این کشور سرمایه گذاری کنید. البته به دلیل مالیات بالای این کشور کمتر مهاجری برای سرمایه گذاری در نروژ اقدام می کند. همان طور که مستحضر می باشید ویزای توریستی از انواع ویزاهای اقامتی نیست و متاسفانه با این که اجازه رفت و آمد فرد را به سراسر حوزه شنگن می دهد، حتی بعد از چند سال هم تبدیل به اقامت دائم نمی شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذار نروژ

ویزای سرمایه گذار نروژ از نوع ویزاهای بلندمدت (با اعتبار یکساله و قابل تمدید) این کشور می باشد و سرمایه گذران برای درخواست آن بایستی شخصا به سفارت نروژ مراجعه کنند. آنها برای درخواست این ویزا بایستی یکسری مدارک را از قبل تهیه و به سفارت نروژ تحویل دهند. که این مدارک عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی جدید
 • فرم درخواست تکمیلی
 • بیمه سلامت
 • گواهی تمکن مالی کافی
 • گواهی اسکان در نروژ
 • مدارک شناسایی
 • مدارک مربوط به سرمایه گذاری ثبت شده
 • کاور لتر
 • حساب بانکی در نروژ

اخذ اقامت دائم و تابعیت نروژ از طریق سرمایه گذاری

روش سرمایه گذاری در نروژ یکی از روش های مهاجرتی معمول در کشورهای جهان جهت دسترسی سریع و آسان به اقامت دائم (PR) و تابعیت می باشد. و این درباره کشور نروژ نیز صدق می کند و سرمایه گذاران از این طریق می توانند ضمن رسیدن به مجوز اقامت دائم و تابعیت نروژی همچنین از مزایای آن نیز بهره مند شوند. منتها با این تفاوت که سرمایه گذاری در کشور نروژ مستقیم به اخذ PR و تابعیت نروژی ختم نمی شود بلکه شرایط دریافت آنها از این قرار است:

اخذ اقامت دائم و تابعیت نروژ از طریق سرمایه گذاری

خرید ملک در نروژ

یکی از کم دردسرترین و کم ریسک ترین روش های سرمایه گذاری در غالب کشورهای دنیا از جمله نروژ خرید ملک است. در واقع قوانین نروژ نیز مشابه آلمان، ژاپن، اتریش، هلند و غیره و برخلاف ایتالیا، اسلوونی، رومانی، نیوزلند و غیره خرید ملک توسط خارجی ها را مجاز می داند. البته کسانی که قبل از اقدام به خرید ملک در نروژ اقامت قانونی این کشور را از طریق تحصیل، کار یا ازدواج به دست آورند، پروسه ساده تری خواهند داشت. این بدان معنا نیست که کسانی که اقامت نروژ ندارند نمی توانند در این کشور ملک بخرند، این گروه فقط برای خرید ملک در نروژ راه طولانی تری پیش رو دارند. نرخ خرید ملک در نروژ به عوامل مختلفی از جمله محله و شهری که منزل در آن واقع شده، امکانات، سال ساخت و غیره بستگی دارد.

سرمایه گذاری در نروژ بصورت مطمئن و کم ریسک

پروسه های سرمایه گذاری در این کشور جزو پر ریسک ترین انواع مهاجرت هستند و حتی در کشورهایی که سرمایه گذاری برای ایرانی ها ساده تر می باشد نیز خیلی طرفدار ندارند. زیرا سرمایه زیادی از همان ابتدا درگیر می شود و افراد ترجیح می دهند ابتدائا رمز ورود خود را از طریق کار و تحصیل به کشور مورد نظر خود بزنند و در نهایت با بررسی همه جوانب اقدام به تصمیم گیری نمایند.

در این میان ذکر این نکته نیز اهمیت دارد که به دلیل تحصیل رایگان در نروژ امکان مهاجرت کم هزینه به این کشور و حضور فیزیکی در محیط برای دستیابی به ویزای کار نروژ راهی مطمئن و راحت تر است که بیشتر افراد این مسیر را ترجیح می دهند تا اینکه با مبالغ بالا برای سرمایه گذاری اقدام نمایند. در مجموع پیشنهاد ما به شما این است که پیش از هر اقدامی با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید و با علم و آگاهی بیش تر پس از مشاوره با کارشناسان مجرب مجموعه در خصوص روش مهاجرتی و کشور مقصد خود تصمیم گیری فرمائید.

سوالات پرتکرار سرمایه گذاران در نروژ

افرادی که تمایل به اخذ ویزای سرمایه گذاری این کشور دارند با سوالات زیر روبرو می شوند:

 • بهترین صنایع در کشور نروژ برای سرمایه گذاری چیست؟ صنایع نفت و شیلات مهم ترین صنایع هستند.
 • آیا میتوان در بورس کشور نروژ سرمایه گذاری کرد؟ سرمایه گذاری در بورس این کشور برای شهروندان خارجی نیز امکان پذیر است و بورس اوسلو یکی از ایمن ترین روش های سرمایه گذاری در جهان شناخته شده است.
 • شرایط اقتصادی نروژ چگونه است؟ نروژ یکی از سالم ترین اقتصادهای جهان را در اختیار دارد و اقتصاد این کشور کاملا شیشه ای است. افرادی که قصد سرمایه گذاری دارند باید آگاه باشند که پرداخت مالیات در کشور نروژ بسیار سختگیرانه صورت می پذیرد.
 • بهترین ارز برای سرمایه گذاری کدام است؟ واحد پولی کشور نروژ کرون است اما افراد می توانند به یورو نیز در این کشور سرمایه گذاری کنند. توصیه می شود تا از یورو به عنوان یکی از پرثبات ترین واحدهای ارزی جهان برای انجام معاملات استفاده شود.
 • حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در نروژ چقدر است؟ 100000$ (دلار آمریکا)
 • ویزای سرمایه گذار نروژ تا کی اعتبار دارد؟ این ویزا تا 1 سال اعتبار داشته ولی قابل تمدید است.
 • آیا از طریق سرمایه گذاری در نروژ می توان اعضای خانواده را هم به نروژ آورد؟ بله، منتها به شرط اثبات تمکن مالی برای همسر و فرزند/ فرزندان زیر 18 سال
 • شرایط اخذ PR و تابعیت نروژی چیست؟ شرط اخذ PR اقامت 3 ساله و شرط اخذ تابعیت نروژی نیز اقامت 7 ساله در این کشور است.
5/5 - (25 امتیاز)

2 دیدگاه برای “سرمایه گذاری در نروژ

 1. امیر گفت:

  سلام تنها با خرید خانه به ارزش 500 میلیون در یه کشور اروپایی میشه اقامت گرفت؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   خیر اینطور نیست روش های مهاجرتی متنوع و گسترده است با ما تماس بگیرید تا راهنماییتون کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *