ویزای توریستی

ویزای توریستی دانمارک

ویزای توریستی دانمارک

با توجه به پر طرفدار بودن کشورهای حوزه اسکاندیناوی، اخذ ویزای توریستی دانمارک به عنوان یکی از کشورهای این ناحیه مورد توجه افراد بوده است. کشور دانمارک که به طور رسمی پادشاهی دانمارک نامیده می شود، در ناحیه اسکاندیناوی و در جنوب غربی سوئد و جنوب نروژ واقع شده است. در بخش های جنوبی اش با کشور آلمان هم مرز است.

این کشور همواره در گروه توسعه یافته ترین کشورهای دنیا هم به لحاظ اقتصادی و هم به لحاظ اجتماعی قرار داشته است. دانمارکی ها نیز جزو ملت هایی هستند که بالاترین سطح رفاه اجتماعی را داشته و دارند. در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده در خصوص ویزای توریستی دانمارک توضیحاتی ارائه می شود.

 • آیا دانمارک یک مقصد توریستی معروفی به شمار می رود؟
 • جاذبه های توریستی معروف دانمارک چیست؟
 • برای سفر به دانمارک چه مدارکی مورد نیاز است؟
 • شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی دانمارک چیست؟
 • آیا کشور دانمارک جزو ناحیه شنگن اروپا است؟
 • هزینه ویزای مسافرتی کشور دانمارک چقدر است؟
 • هزینه سفر به کشور دانمارک چقدر است؟
 • آیا سفر به دانمارک سفر گرانی است؟

جذابیت های سفر به دانمارک

نکته جالب توجه این است که چند سال است مردم دانمارک به عنوان شادترین ملت دنیا شناخته شده اند که از دلایل آن هم می توان به سطح بالای تحصیلات و رفاه اجتماعی در این کشور، خدمات پزشکی فوق العاده، حکومت مردم مدار و وجود آزادی های مدنی، ثروتمند بودن اکثریت افراد در این کشور و سطح بالای حقوق و غیره اشاره داشت. در واقع این کشور از جمله کشورهایی است که مردمش بالاترین سطح درآمد و همینطور بالاترین میزان مالیات بر درآمد را دارا می باشند. همه این ها از جمله عللی است که تا کنون بسیاری از افراد را مشتاق تحصیل، کار، سرمایه گذاری و به طور کل زندگی در دانمارک کرده است.

اخذ ویزای توریستی دانمارک در 2023

در سال 2023 همانند گذشته، ویزای توریستی به فرد اجازه می دهد به کشور مورد نظرش برای مدت کوتاه و به عنوان گردشگر وارد شود. این بدین معناست که ویزاهای توریستی تماما کوتاه مدت هستند و در گروه ویزاهای اقامتی قرار نمی گیرند و فردی که چنین ویزایی را اخذ کرده است اجازه کار و تحصیل در آن کشور را ندارد و صرفا به عنوان توریست می تواند آن جا حضور داشته باشد. جزئیات این ویزا به صورت زیر است:

ویزاشرایط
ویزای توریستی دانمارکجهت دیدن از دانمارک
نوع ویزاویزای شنگن کوتاه مدت
مدت اعتباربه مدت حداکثر 3 ماه
مدت زمان رسیدگی15 روز کاری
هزینه ویزاDKK1410 (کرون دانمارک)
نحوه درخواستآنلاین از طریق سایت Applyvisa

پس کشور دانمارک عضو شنگن می باشد و برای بازدید از این کشور به منظور اهداف تجارتی، شخصی یا گردشگری باید ویزای توریستی آن را دریافت کنید. اگر در گروه های ذیل قرار دارید برای ورود به دانمارک نیاز به اخذ ویزای توریستی دانمارک را دارید:

 • عضو کشورهای حوزه اقتصادی اروپا و یا حوزه اتحادیه اروپا نیستید.
 • یکی از اعضای خانواده شما تبعه کشورهای عضو حوزه اقتصادی اروپا یا اتحادیه اروپا نیستند.

دارندگان ویزای توریستی دانمارک

فرآیند درخواست ویزای توریستی دانمارک

همان طوری که گفته شد، ویزای توریستی دانمارک یک نوع شینگن ویزاست که در بازه زمانی 180 روزه پس از صدور ویزا نهایتا 90 روز اعتبار اقامتی دارد. و کلا برای اهداف توریستی و بیزینسی صادر می شود. متقاضیان نیز برای اخذ ویزای مذکور ملزم هستند تا با آمادگی کامل به سفارت دانمارک مراجعه کنند. در اصل درخواست این ویزا مثل درخواست ویزای بلند مدت دانمارک بوده و متقاضیان ناگزیرند تا مراحل مختلفی را طی بکنند.

در جدول زیر می توان با این مراحل آشنا شد:

مراحل پروسه درخواست ویزای توریستی دانمارک 2023
مرحله 1تعیین وقت مصاحبه با سفارت دانمارک
مرحله 2تکمیل فرم درخواست ویزای دانمارک
مرحله 3پرداخت هزینه ویزای توریستی دانمارک
مرحه 4تحویل مدارک مورد نیاز
مرحله 5شرکت در مصاحبه با سفارت دانمارک
مرحله 6انتظار برای دریافت پاسخ از سفارت دانمارک

هزینه سفر توریستی به دانمارک 2023

یکی از موضوعات مهم دیگر که آن را بایستی در رابطه با شرایط سفر به کشور دانمارک مورد ارزیابی قرار داد، هزینه سفر به این کشور زیباست. بر طبق آمار سال 2023 متوسط هزینه روزانه هر گردشگر در کشور دانمارک در حدود $ 158 (دلار)، هفتگی حدود $ 1105 (دلار) و ماهیانه در حدود $ 4734 (دلار) می باشد. که در نوع خود و در مقایسه با برخی از مقاصد توریستی معروف اروپا نسبتا بالاست.

در قالب نمودار زیر نیز می توان با برخی از مهمترین آیتم های هزینه گردشگری در دانمارک آشنا شد:

دارندگان ویزای توریستی دانمارک

 

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای توریستی دانمارک

نکته مهم این است که توجه شود که در تمامی انواع ویزاهای دانمارک از جمله ویزای توریستی، شرط مهم و اساسی برای کسب صلاحیت جهت دریافت ویزا داشتن دعوت نامه رسمی از شرکت، موسسه، دانشگاه، خانواده و غیره می باشد. موارد و مدارک ذیل را به منظور درخواست اخذ ویزای توریستی دانمارک (سال 2023) باید آماده داشته باشید:

مدارک لازمشرایط
فرم ویزاتکمیل الکترونیکی
مدارک شناسائیپاسپورت معتبر
عکس پاسپورتی2 قطعه عکس پاسپورتی
بیمه درمانیبا پوشش 30.000€ (یورو) در کل ناحیه شنگن
انگیزه نامهنامه نشانگر قصد سفر متقاضی
مدارک مسافرتیرزرو بلیت هواپیما و هتل
مدارک مالیگواهی تمکن مالی

توجه داشته باشید که همراه فرم درخواست ویزای خود باید همه مدارک مذکور و همچنین مدارکی که در ادامه مقاله ارائه می گردد ضمیمه نمایید و شخصا به کنسولگری یا سفارت کشور دانمارک در کشور خود تحویل دهید و منتظر اعلام نتیجه باشید.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای توریستی دانمارک

شاغلین و محصلین در دانمارک

اگر در جایی مشغول به کار هستید قرارداد استخدام، گواهی بانکی از حسابتان برای 6 ماه گذشته و یا اخذ اجازه از کارفرما را ارائه دهید. در صورتی که بازنشست شده اید نامه بانک که نشان دهنده دریافت حقوق بازنشستگی شما در 6 ماه گذشته باشد، را باید ارائه دهید. اگر خود اشتغال هستید کپی مدرک تجاری خود، نامه بانک از وضعیت گردش پول در 6 ماه قبل از درخواستتان و گواهی مبنی بر پرداخت مالیات را باید ارائه دهید. در صورتی که دانش آموز و یا دانشجو هستید گواهی اشتغال به تحصیل و یا گواهی عدم ردی از سوی مدرسه را باید ارائه دهید.

مدارک مورد نظر برای اهداف تجاری در دانمارک

مدارکی که برای ورود به این کشور جهت اهداف تجاری خود نیاز دارید شامل دعوت نامه از شرکت مورد نظرتان همراه آدرس دقیق آن شرکت که باید در کنار آن تاریخ ورود و خروج شما را نیز مشخص کرده باشند. مجوز کارفرمای شما در ایران مبنی بر این که اجازه دارید برای مدت مشخص شده در کشور دانمارک به کار بپردازید. در صورتی که قبلا بین شرکت شما و شرکت دانمارکی رابطه تجاری برقرار بوده باید مدارک آن را اعلام دارید. نامه بانک از وضعیت حساب شما در 6 ماه گذشته نیز مورد نیاز است.

مدارک مورد نظر برای اخذ ویزای درمانی دانمارک

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای درمانی دانمارک شامل مدارکی برای گواهی پزشکی محلی، نامه پزشک معالجتان مبنی بر اعلام شرایط پزشکی شما و ذکر این نکته که به منظور بهبود شرایط، سلامت خود نیازمند حضور در دانمارک نزد اطبای این کشور هستید، می شود. هر چند ویزاهای توریستی از جمله ویزاهای اقامتی نیستند و قابلیت تبدیل به هیچ نوع ویزای دیگری را در کشور مقصد ندارند و شما نهایتا باید به کشور خود بازگردید، ویزای توریستی دانمارک همواره مورد توجه بسیاری از افراد بوده است و برای دریافت اقامت این کشور می توانید از طریق ویزای تحصیل در دانمارک اقدام نمائید.

در مقاله ای که از نظر گذراندید سعی شد تا به بیان توضیحاتی در این خصوص پرداخته شود. این مقاله توسط کارشناسان مهاجرتی آگاه به زبان انگلیسی تهیه شده است لیکن در یک مقاله نمی توان همه نکات را کاملا از نظر گذراند. از این رو پیشنهاد ما به شما این است که برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایطتان با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تلفنی یا حضوری استفاده نمایید.

سوالات پرتکرار در خصوص ویزای توریستی دانمارک

افرادی که تمایل به بازدید از کشور دانمارک دارند برای اخذ ویزا موارد زیر را بازگو می کنند:

 1. شرایط ویزای توریستی دانمارک چیست؟ این ویزا به منزله بازدید از کشور و اقوام صادر می گردد که به میزان 1410 کرون دانمارک هزینه دارد.
 2. مدارک لازم برای ویزای توریستی دانمارک چیست؟ تکمیل فرم ویزا، مدارک هویتی و شناسایی، بیمه درمانی به میزان 30000€ (یورو)، گواهی تمکن مالی و پرینت حساب، رزرو بلیط هواپیما.
 3. اصلی ترین مدرک مورد نیاز برای ویزای توریستی دانمارک چیست؟ ارائه دعوت نامه برای بازدید از این کشور از سوی یکی از اقوام و دوستان.
 4. زمان رسیدگی به ویزای توریستی دانمارک چقدر است؟ حداکثر میزان رسیدگی به پروند ویزای توریستی دانمارک به مقدار 15 روز است.
 5. اعتبار ویزای توریستی دانمارک چقدر است؟ حداکثر اعتبار ویزای توریستی کشور دانمارک برای شهروندان ایرانی به میزان 3 ماه یا 90 روز است.
 6. آیا کشور دانمارک عضوی از ناحیه شینگن اروپاست؟ بله، دانمارک نیز جزء 26 کشور شینگن اروپا به حساب می آید.
 7. ویزای توریستی دانمارک چه نوع ویزایی است؟ ویزای توریستی دانمارک یک نوع شینگن ویزاست که در بازه زمانی 180 روزه پس از صدور ویزا نهایتا 90 روز اعتبار اقامتی دارد.
 8. متوسط هزینه سفر به کشور دانمارک چقدر است؟ متوسط هزینه روزانه هر گردشگر در کشور دانمارک در حدود $ 158 (دلار) می باشد.
5/5 - (17 امتیاز)

5 دیدگاه برای “ویزای توریستی دانمارک

 1. امید گفت:

  سلام وقت بخیر کارگر یک رستورانم اگر بخوام برای سفری به دانمارک ویزا بگیرم باید چکار کنم و چه مدارکی و چه مبلغی هزینه کنم؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای ویزای توریستی دانمارک با آژانس های هواپیمایی تماس بگیرید

 2. رها گفت:

  salam man javab soalamo gereftam mersiiiiiiiiiiiiiiiii

 3. sohrab گفت:

  اگر دعوتنامه داشته باشم از دانمارک ویزا می شم حتما ؟ آخه ظاهرا شنیدم اکثر کشورهای شنگن الان سخت ویزای توریستی به ایرانی ها می دن

 4. عادل گفت:

  بسیار عالی ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *