ویزای کاری

کار در اروگوئه

کار در اروگوئه

جهت کار در اروگوئه متقاضیان نیازمند ویزای کار این کشور هستند و این اتفاق فقط از طریق داشتن پیشنهاد کاری از کشور اروگوئه ممکن است. فرصت های شغلی فراوان، هزینه زندگی پایین، امکان اخذ اقامت دائمی و پاسپورت اروگوئه از طریق کار در این کشور جزء امتیازات کار در کشور اروگوئه است. تولید و خدمات دو بخش اصلی و ستون های اقتصادی اروگوئه است. فرصت های کاری در این کشور نیز در همین دو بخش خلاصه می شود. با این توضیح، این سوالات طرح می شود:

  • وضعیت درآمدی در کشور اروگوئه چگونه است؟
  • هزینه زندگی کارگران به چه صورتی می باشد؟
  • شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای کار چیست؟

اروگوئه کشوری کوچک در آمریکای جنوبی است که به خاطر مزارع حاصل خیز و سواحل زیبایش زبانزد خاص و عام است. این کشور در جنوب شرق قاره آمریکای جنوبی به پایتختی مونته ویدئو قرار دارد. همسایگان اروگوئه شامل کشورهای آرژانتین و برزیل می باشد. مطابق برآوردهای سال 2024، اروگوئه دارای جمعیتی معادل 3.51 میلیون نفر است. زبان و فرهنگ مردمان اروگوئه زبان اسپانیایی است. این مقاله به کوشش تیم مطالعاتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در راستای آگاهی بخشی به متقاضیان کار در قاره آمریکا بخصوص کشور اروگوئه ارائه شده است.

شرایط کار در اروگوئه در 2024

نیروی کار اروگوئه بسیار ماهر و تحصیلکرده می باشد. بد نیست بدانید 97% از مردم اروگوئه دارای سواد هستند که این در نوع خود در قاره آمریکای لاتین بی نظیر است. در 2024 در اروگوئه قوانین کمتری راجع به اتحادیه های کارگری وجود دارد، اگرچه کارگران حق تظاهرات و اعتراض را دارند. فقط در حدود 15% از نیروی کار این کشور دارای اتحادیه کاری هستند. به خاطر سیستم تامین اجتماعی جامع، کارفرماها بایستی مالیات هایی معادل 50% از حقوق هر کارگر را پرداخت کنند. برای سهولت آشنایی هر چه بیشتر با قوانین و مقررات حاکم بر کار، ما شرایط کار در این کشور (در سال 2024) را به صورت جدول زیر ارائه می کنیم:

آیتمشرح
جمعیت کل3.51 میلیون نفر
میانگین درآمدی33100UYU (پزو)
هفته کاری استاندارد48 ساعت در صنایع و 44 ساعت در تجارت
ایام مرخصی با حقوق20 روز در سال
سن بازنشستگی60 سال

شرایط کاریابی در اروگوئه برای شهروندان خارجی سخت و دشوار است. اما بازار کار این کشور دارای فرصت های شغلی زیادی مخصوصا برای افراد متخصص و ماهر خارجی است. مشاغل مهندسی و فناوری، کشاورزی، مدیریت، بازاریابی، پزشکی و ساخت و ساز از جمله مشاغل مورد نیاز اروگوئه می باشد. اما جهت کاریابی در کشور اروگوئه، جستجوی کار از طریق سایت های زیر می تواند به متقاضیان کمک کند:

  • Linkedin Jobs
  • BuscoJobs
  • Smart Talent Uruguay
  • CampuTrabajo

مونته ویدئو از بهترین شهرهای اروگوئه برای کار

مونته ویدئو بزرگترین و مهم ترین شهر اروگوئه است که به عنوان پایتخت این کشور شناخته می شود، این شهر در طول 20 سال گذشته تغییرات چشمگیر شهری را تجربه کرده است به طوری که نمی تواند از بستر جهانی جدا شود. تقریبا نیمی از جمعیت اروگوئه و بیشتر مهاجران در شهر مونته ویدئو اقامت دارند این شهر به طور مداوم از نظر Mercer Quality of Living Survey به عنوان بهترین شهر آمریکا جنوبی با کیفیت بالا زندگی معرفی شده است.

اطلاعات بیشتر: بازار کار مهندسی برق در اروگوئه

بیشتر تجارت خارجی کشور اروگوئه از طریق بندر مونته ویدئو انجام می شود، عمده صادرات این شهر پشم و گوشت است. در این شهر کارخانه های نساجی، کفش، صابون، کبریت و پوشاک وجود دارد علاوه بر این ها در شهر مونته ویدئو لبنیات و شراب نیز تولید می شود علاوه بر این ها وجود شرکت های دولتی شناخته شده، کارخانه سیمان، پالایشگاه نفت، فروشگاه های سیستم برق و راه آهن فرصت های شغلی زیادی را در شهر مونته ویدئو به وجود آورده اند.

ریورا از بهترین شهرهای اروگوئه برای کار

یکی دیگر از شهرهای کشور اروگوئه که برای شروع کار و فعالیت مناسب است شهر ریورا است این شهر در شمال کشور اروگوئه جای دارد، یکی از بزرگترین شهرهای اروگوئه شهر ریورا است که مرکز تجاری و تولید مراکز تجاری داخلی و روستایی است. کالاهای اصلی که در این کشور معامله می شوند عبارتند از گاو، غلات، میوه و سبزیجات. علاوه بر این در شهر ریورا جارو، پارچه، سیگار و موزاییک نیز تولید می شود. از طریق راه آهن و بزرگراه به شهرهای مونته ویدئو، تاکوآمبو و برخی دیگر از شهرهای اروگوئه دسترسی دارید.

پایساندو از بهترین شهرهای اروگوئه برای کار

شهر پایساندو در کنار شهرهایی که نام برده شد منطقه مناسبی برای کسب و کار و زندگی در کشور اروگوئه است. این شهر در مرکز استان پایساندو در غرب اروگوئه قرار دارد، پایساندو در سواحل رودخانه اروگوئه واقع شده که مرزی با کشور آرژانتین را تشکیل می دهد. پویساندو سومین شهر بزرگ اروگوئه با اقتصاد نسبتا متنوع دارای دباغی، کارخانه نساجی، کارخانه آرد، تقطیرخانه ها، کارخانه تولید آب میوه و کارخانه فرآوری گوشت است. شهر پایساندو دارای بندر فعال است، این شهر از طریق راه آهن، بزرگراه و خدمات هوایی به شهر مونته ویدئو می رسد.

شرایط زندگی در اروگوئه

یکی از معایب کار در اروگوئه، سطح درآمدی پایین شاغلین و بنابراین شاخص قدرت خرید پایین می باشد. البته از حق نگذریم که شاخص کیفیت زندگی اروگوئه با امتیاز 126.04 در وضعیت تقریبا خوبی قرار دارد. این وضعیت زندگی خوب هم مرهون وجود بخش سلامت پیشرفته و نیز هزینه زندگی پایین است. هزینه زندگی در این کشور به فاکتورهای مختلفی از جمله محل زندگی، سبک زندگی و غیره بستگی دارد. اما در مجموع می توان چنین گفت که هزینه زندگی در اروگوئه ماهانه حدود 650$ (دلار آمریکا) است و در مقایسه با هزینه زندگی در آلمان یا دیگر کشورهای اروپایی بسیار پایین است.

نحوه اخذ ویزا جهت کار در اروگوئه

نحوه اخذ ویزا جهت کار در اروگوئه

قبل از هر چیزی باید بدانید که اروگوئه چیزی با نام یا عنوان ویزای کاری همانند ویزای کار فرانسه ندارد. متقاضیان کار در این کشور با 3 گزینه ساده کارت شناسایی مشروط، ویزای اقامت موقتی و ویزای اقامت دائمی مواجه هستند. همچنین لازم به ذکر است که شهروندان خارجی برای انجام کار در کشور اروگوئه نیازمند داشتن کارفرمای اسپانسر هستند. مسئولیت کارفرما پیگیری اداری و حقوقی اخذ تاییدیه مجوز کار اروگوئه برای کارجوی خارجی است.

اما نحوه اخذ ویزای کار کشور اروگوئه به این نحو است که ابتداء متقاضی درخواست ویزای خود را به سفارت اروگوئه ارائه می کند. برای کسب صلاحیت جهت اخذ ویزای کار اروگوئه، ارائه کپی از پیشنهاد شغلی ضروری است. سپس سفارت اروگوئه برای متقاضیان ویزای ورود با اعتبار 90 روزه را صادر می کند. پس از ورود به اروگوئه با این ویزا، متقاضیان می توانند برای دریافت یکی از مجوزهای زیر اقدام نمایند:

کار در اروگوئه با کارت شناسایی مشروط

کارت مذکور فرم خاصی از کارت شناسایی برای کارگران موقتی است. اعتبار آن در نهایت تا 6 ماه می باشد و امکان تمدید آن وجود ندارد. متقاضیان می توانند کارت شناسایی مشروط را قبل از ورود به خاک اروگوئه درخواست دهند. مدت زمان رسیدگی به درخواست ها در حدود 10 روز کاری است. اما اصلی ترین مدرک جهت کسب صلاحیت دریافت کارت، ارائه نامه پیشنهاد کاری می باشد. این نامه باید به امضای کارفرما رسیده باشد و همراه گواهی محضری موید وجود شرکت تحویل داده شود. همچنین، ارائه مدارک هویتی همانند پاسپورت و شناسنامه نیز برای درخواست این کارت الزامی است.

کار در اروگوئه با ویزای اقامت موقت و دائم

این ویزا مخصوص کارگرانی است که به خاطر کار و زندگی 6 الی 24 ماهه به اروگوئه مهاجرت می کنند. این ویزا قابل تمدید برای 2 سال دیگر نیز می باشد کلا، زمان رسیدگی به این ویزا 2 ماه طول می کشد. همچنین ویزای اقامت موقتی اروگوئه دارای قابلیت تمدید 2 سال دیگر را هم دارد. برای کسب صلاحیت لازم، داشتن تمکن مالی خوب جزو ضروریات اصلی محسوب می شود. اما مزیت اخذ اقامت موقتی اولا دستیابی به کارت شناسایی اروگوئه (Cedula) و فرآیند درخواست آسان و سریع است.

پس از اخذ اقامت موقت اروگوئه، اکنون امکان تبدیل آن به اقامت دائم این کشور وجود دارد. اقامت دائم جهت کار در این کشور برای مدت 2 یا چند سال می باشد. در اخذ این نوع اقامت اروگوئه نیز متقاضیان ملزم به ارایه قرارداد کاری خود می باشند. در پایان یادآوری می شود که کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاوه بر ارائه مشاوره در خصوص دریافت ویزای کار کشورهای خارجی، به ارائه خدمات جهت اخذ ویزای تحصیلی کشورهای مختلف می پردازند.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *