ویزای کاری

کار در فیلیپین

کار در فیلیپین

کار در فیلیپین می تواند بسیاری از افراد را به سمت خود جلب کند با این وجود هنوز هم گزینه های بهتری نسبت به آن وجود دارد. این کشور مقصد خوبی برای یک سفر کوتاه مدت نهایتا یکی دو ماهه است اما به دلایل مختلف از جمله سطح رفاه اجتماعی شهروندان و شرایط اقتصادی مقصد پرطرفداری برای مهاجرت نمی باشد. منتهی اگر احیانا کسی علاقه مند به اخذ ویزای کاری این کشور بود آشنایی با مواردی از جمله بهترین شهرهای فیلیپین برای کار و هزینه زندگی، متوسط درآمد ماهیانه در شهرهای مهم این کشور و غیره پیش از سفر ضروری است. دراین مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است اطلاعات مهمی راجع به کار در فیلیپین ارائه گشته است.

 • شهرهای فیلیپین برای کار چه شرایطی دارند؟
 • مزایای کار در فیلیپین چیست؟
 • بهترین مشاغل در فیلیپین برای کار کدامند؟
 • متوسط درآمد در کشور فیلیپین چقدر است؟
 • در کدام شهرهای فیلیپین فرصت های بیشتری برای کار وجود دارد؟

مهاجرت به فیلیپین در سال 2024

سرمایه گذاری در فیلیپین غالبا از سوی سرمایه داران و ثروتمندان آمریکایی، ژاپنی و چینی به عمل می آید اما محبوب ترین روش برای مهاجرت به فیلیپین در سال 2024 از طریق تحصیل در این کشور می باشد. دلیل این امر لزوم داشتن پیشنهاد کاری برای اخذ ویزای کاری است و این مسئله بدون حضور در خاک فیلیپین عملا ممکن نمی باشد در نتیجه افراد با اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور ویزای تحصیلی می گیرند. پس از اتمام تحصیلات در فیلیپین نیز می توانند با استخدام شدن به راحتی ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کاری کنند. در سال جاری متوسط شهریه دانشگاه های فیلیپین سالیانه 4500PHP (پزوی فیلیپین) تا 8000PHP (پزوی فیلیپین) می باشد؛ هر چند رقم دقیق شهریه بعد از انتخاب رشته و مقطع تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) مشخص می گردد.


البته علیرغم کم هزینه بودن تحصیلات در این کشور نباید از نظر دور داشت که تحصیل در مجارستان، اوکراین، فرانسه، ایتالیا و غیره نیز کم هزینه است و در عین حال مزایای زیادی برای دانشجو به همراه خواهد داشت چرا که این کشور ها عضو حوزه شنگن می باشند. به عنوان مثال هزینه تحصیل در مجارستان سالیانه 2000€ (یورو) تا 8000€ (یورو) است و افراد حتی می توانند با اخذ پذیرش از دوره زبان با مبلغ 5000€ (یورو) تنها یک سال درگیر یادگیری زبان شوند و در نهایت ویزای کاری مجارستان را اخذ نمایند.

مهاجرت از طریق کار به فیلیپین

برای مهاجرت کاری به فیلیپین در سال 2024 نیاز به ویزای کار و برای دریافت ویزای کار نیاز به مراجعه به کنسولگری و سفارت این کشور دارید. در سفارت یا کنسولگری فیلیپین اسناد و مدارک ذیل برای بررسی درخواست مبنی بر صدور ویزای کار فیلیپین درخواست می‌شود:

 • تکمیل و تحویل فرم درخواست ویزا
 • اطلاعات تکمیلی با مدارک همسر و فرزندان
 • گذرنامه معتبر با حداقل شش ماه اعتبار
 • گواهی سلامت جسمی و پزشکی
 • پرداخت هزینه های بررسی درخواست ویزا
 • مدارک تحصیلی یا تخصص با ترجمه رسمی
 • شرکت در مصاحبه حضوری با افسر کنسولگری
 • ثبت اطلاعات بیومتریک در سفارت فیلیپین

مهاجرت از طریق کار به فیلیپین

لازم به ذکر است که صدور ویزای فیلیپین از زمان در خواست تا صدور ویزا کمی بیش از 4000$ (دلار آمریکا) برای متقاضی هزینه خواهد داشت. ویزای کار فیلیپین معمولاً با اعتبار شش ماهه صادر می‌ شود و اگر پس از گذشت این مدت افراد تمایل به ادامه کار در فیلیپین داشته باشند با شرایط مشخص تمدید می‌ شود. لازم به ذکر است افرادی که از طریق پیشنهاد کار بتوانند به کشور فیلیپین مهاجرت کنند فرآیند دریافت ویزا برای آن ها تسهیل و تسریع خواهد شد.

آشنایی با بهترین شهرهای فیلیپین برای کار

شرایط اقتصادی فیلیپین خصوصا در دهه گذشته با سرعت نسبتا خوبی رو به رشد بوده است و گردشگران زیادی در این چند سال از این کشور دیدن کرده اند. البته با فرصت های شغلی در این کشور غالبا در شهرهای مهم و توریستی وجود دارند؛ این شهرها عبارت هستند از: مانیلا (Manila)، سبو سیتی (Cebu City) و داوائو سیتی (Davao City). آمار بیکاری در این مناطق که در واقع بهترین شهرهای فیلیپین برای کار به حساب می آیند طی چند سال گذشته در نمودار ذیل نمایش داده شده است:

بررسی نرخ بیکاری در فیلیپین

متوسط درآمد در فیلیپین

بیشترین میزان درآمد در دنیا را سوئیسی ها با ماهیانه بیش از 3000€ (یورو) دریافت می کنند و فیلیپینی ها جزو ملل نسبتا کم درآمد دنیا به حساب می آیند. مطابق آمارهای اعلامی کم ترین میزان حقوقی که افراد در فیلیپین دریافت می کنند ماهیانه 6840PHP (پزوی فیلیپین) و بیشترین حقوق دریافتی ماهیانه 224000PHP (پزوی فیلیپین) است. متوسط درآمد نیز در این کشور طی سال 2024 ماهیانه 50600PHP (پزوی فیلیپین) یعنی سالی 607000PHP (پزوی فیلیپین) می باشد. در کشورهای دنیا به طور میانگین هر 16 ماه یک بار 3% به حقوق افراد افزوده می شود؛ این رقم مطابق قوانین فیلیپین هر 18 ماه یک بار به میزان 8% است. نکته خیلی منفی راجع به فیلیپین این است که متاسفانه در این کشور تفاوت زیادی بین درآمد یک خانم و آقا در موقعیت شغلی مشابه است.

به عبارت دقیق تر یک آقا با سابقه کاری، سطح تحصیلات و مهارت های شغلی برابر با همکار خانم خود به میزان 22% بیشتر از وی حقوق دریافت می کند. به عبارت دقیق تر در حالی که متوسط درآمد دریافتی آقایان ماهیانه 55700PHP (پزوی فیلیپین) است خانم ها ماهیانه به طور میانگین تنها 45400PHP (پزوی فیلیپین) حقوق می گیرند؛ این رقم در دانمارک و کره جنوبی 7% است. یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در میزان حقوق دریافتی در فیلیپین علاوه بر سطح تحصیلات، سال های سابقه کار، عنوان شغل و جنسیت، حوزه ای است که فرد در آن مشغول به کار می باشد. به عبارت دقیق تر کارمندان ارگان های دولتی فیلیپین حدود 12% بیشتر از شرکت های خصوصی حقوق می گیرند که رقم دقیق آن در نمودار ذیل نشان داده شده است:نمودار مقایسه متوسط درآمد ماهیانه ارگان های دولتی و خصوصی در فیلیپین

پرطرفدارترین مشاغل در فیلیپین

یک سری مشاغل در تمامی کشورهای دنیا از جمله فیلیپین طرفداران زیادی دارد؛ این مشاغل غالبا هم بازار کار خیلی خوبی دارند و هم به دلیل شان اجتماعی و سطح حقوق بالا، افراد زیادی علاقه مند به تحصیل و در نهایت مشغول شدن به کار در آن حوزه ها می باشند. این مشاغل در فیلیپین عبارت هستند از:

 • حسابدار با ماهیانه 33200 PHP(پزوی فیلیپین)
 • دستیار حسابدار با ماهیانه 31000 PHP(پزوی فیلیپین)
 • کتابدار با ماهیانه 26300 PHP(پزوی فیلیپین)
 • عکاس با ماهیانه 33700 PHP(پزوی فیلیپین)
 • مهندس هوا و فضا با ماهیانه 50400 PHP(پزوی فیلیپین)
 • متخصص کنترل ترافیک هوایی با ماهیانه 50500 PHP(پزوی فیلیپین)
 • خلبان با ماهیانه 59600 PHP(پزوی فیلیپین)
 • معمار با ماهیانه 41900 PHP(پزوی فیلیپین)
 • پرستار کودک با ماهیانه 31100 PHP(پزوی فیلیپین)
 • مهندس عمران با ماهیانه 44200 PHP(پزوی فیلیپین)

هزینه زندگی در بهترین شهرهای فیلیپین

زندگی در کشور فیلیپین مشابه ایران است چرا که هزینه زندگی بدون احتساب اجاره منزل 0.53% از ایران ارزان تر است و اجاره خانه در این کشور نیز در سال 2024 به میزان 42% از ایران کم تر می باشد. میزان دقیق هزینه زندگی در فیلیپین ماهیانه حدودا 600$ تا 850$ (دلار آمریکا) می باشد؛ در جدول ذیل قیمت یکی از اساسی ترین موارد یعنی اجاره منزل در فیلیپین بیان شده است:

نوع منزلمتوسط اجاره ماهیانه (دلار آمریکا)
اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر314.41$
اجاره یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر695.60$

البته افراد خارجی که در فیلیپین کار می کنند با اجاره اشتراکی منزل با یک فرد دیگر و دانشجویان با تهیه خوابگاه دانشجویی، می توانند هزینه زندگی خود در فیلیپین را به ماهیانه 500$ (دلار آمریکا) نیز کاهش دهند. در این مقاله اطلاعاتی راجع به بهترین شهرهای فیلیپین برای کار با توجه به تغییرات سال 2024 ارائه شد که امید است مطالعه آن مفید بوده باشد. علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر راجع به تحصیل و کار در فرانسه، فیلیپین، انگلستان، مجارستان، اوکراین، ایتالیا، ترکیه، کانادا، هلند، دانمارک، نروژ، اتریش و غیره می توانند با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایند.

سوالات پرتکرار درباره کار در فیلیپین

از جمله مهم ترین پرسش هایی که در این رابطه مطرح می شوند عبارتند از:

 • آیا کار کردن در فیلیپین می تواند منجر به اخذ اقامت در این کشور شود؟ بله این امکان برای همه شهروندان خارجی وجود دارد. شرط اصلی اما این است که فرد در طول دوره اقامت خود در این کشور، تخلفی مرتکب نشده باشد.
 • آیا کار کردن در این کشور می تواند ارزشمند باشد؟ برای افرادی که می خواهند در این زمینه کار کنند، دریافت اقامت می تواند ارزش مالی بالا داشته باشد.
 • آیا می توان به زبان انگلیسی در این کشور به کار مشغول شد؟ بله این امکان نیز وجود دارد. با این حال باید در نظر داشت که در حال حاضر، امکان کار کردن در همه مشاغل به این زبان وجود ندارد.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *