مهاجرت

آب و هوای شیلی

آب و هوای شیلی

به طور کلی اطلاع از آب و هوا و شرایط جغرافیایی کشور مقصد، یکی از مهم ترین مواردی است که افراد پیش از مهاجرت یا سفر به آن کشور باید در نظر بگیرند. به این منظور بررسی آب و هوای شیلی برای افرادی که قصد اقامت در این کشور را دارند و به فکر زندگی، کار یا تحصیل در شیلی هستند یک امر ضروری است. در کشور شیلی تنوع آب و هوایی بسیاری مشاهده می شود به طوری که بیش از 6 نوع آب و هوا در نواحی مختلف این کشور غالب است. در این مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است به برخی سوالات در مورد شیلی، از جمله موارد زیر پاسخ خواهیم داد:

 • تنوع آب و هوایی موجود در کشور شیلی چگونه است؟
 • چه ماه هایی از سال بهترین زمان سفر به شیلی به شمار می روند؟
 • مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی شیلی کدامند؟
 • محدودیت های مهاجرت به شیلی از نظر آب و هوایی چگونه است؟
 • آیا گرمای تابستان های شیلی زیاد است؟

درباره مهاجرت به کشور شیلی

جمهوری شیلی یکی از کشورهای واقع شده در آمریکای جنوبی بوده که با کشورهایی از جمله آرژآنتین، بولیوی و پرو مرز مشترک و یک خط ساحلی وسیع با اقیانوس آرام دارد. پایتخت این کشور شهر سانتیاگو بوده که نزدیک به نیمی از جمعیت شهرنشین را در خود جای داده است. زبان رایج این کشور اسپانیایی بوده و درصد زیادی از جمعیت آن را شیلی تبارها تشکیل می دهند. به دلیل پیشرفت های اقتصادی و تجاری سانتیاگو در دهه اخیر، این شهر به یکی از پیشرفته ترین پایتخت های آمریکای لاتین تبدیل شده و امکانات گوناگونی را در اختیار ساکنین خود قرار داده است. هم چنین به دلیل وجود شرکت های مهم تجاری، سانتیاگو یکی از قطب های مهم اقتصادی در منطقه به شمار می رود.


در سال های اخیر درصد تقاضا برای مهاجرت به شیلی با افزایش رو به رو بوده است. به دلیل وجود فرصت های اقتصادی گوناگون، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در شیلی یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد. به دلیل وجود دانشگاه ها و مراکز آموزشی معتبر، مهاجرت به شیلی از طریق تحصیل نیز یک گزینه ایده آل به حساب می آید. مهاجرت از طریق کار و ازدواج با بک تبعه شیلی نیز از دیگر روش های ماجرت به این کشور می باشند. قابل ذکر است که آب و هوای شیلی معتدل به شمار می رود و این امر سبب شده تا محبوبیت آن در زمینه مهاجرت و جذب گردشگر افزایش یابد.

نمودار رشد میزان تولید ناخالص داخلی شیلی

ویژگی های جمعیت شیلی در سال 2024

جمعیت شیلی در طی 60 سال گذشته به صورت ثابتی رشد کرده است و از 6 میلیون نفر سال 1950 به تقریبا سه برابر یعنی بیش از 18 میلیون نفر رسیده است. از سال 1960 تا سال 2012، جمعیت کشور شیلی 127% رشد کرده است. اکنون جمعیت این کشور حدود 0.25% از جمعیت کل جهان را تشکیل می دهد. این بدان معنا است که از 404 نفر بر روی زمین یک نفر مقیم شیلی است. شیلی از لحاظ جمعیتی ششمین کشور پر جمعیت آمریکای لاتین محسوب می شود.

با اینکه زبان اول و رایج مردم شیلی به زبان اسپانیایی می باشد اما، شیلی یک جامعه چند ملیتی است. حتی بر اساس مطالعه ای، حدود 30% از جمعیت کشور شیلی اصل و نصب قفقازی دارند. موید این مطلب مطالعه ژنتیکی انجام شده توسط دانشگاه ملی شیلی می باشد. بر اساس این تحقیق، متوسط ژنی شیلیایی ها 35% آمریکایی سرخپوستی و 64% قفقازی هستند. اما مشخصات جمعیت نگاری مردمان شیلی را می توان در لیست زیر مشاهده نمود:

آیتمشرح
آخرین آمار جمعیتی در 202419658839 نفر
شاخص امید به زندگی80.1 سال
نرخ باروری1.8%
رتبه جمعیتی در آمریکای لاتینششمین کشور پر جمعیت آمریکای لاتین
مذهب رسمیدین مسیحیت
زبان رسمیاسپانیایی

تغییرات آب و هوای شیلی در فصول مختلف

یکی از بارزترین ویژگی های کشور شیلی، تنوع آب و هوایی در نقاط گوناگون آن است؛ شمال این کشور را کویر آتاکاما تشکیل می دهد که یکی از خشک ترین نقاط جهان بوده و جنوب آن به دلیل نزدیکی به قطب جنوب، بسیار سرد و قطبی است. مرکز این کشور آب و هوایی معتدل و مدیترانه ای دارد و بهترین منطقه آن از لحاظ اقلیمی به شمار می رود. برخی نقاط شمالی شیلی ممکن است حتی تا سالیان زیادی بارش باران را تجربه نکنند در حالی که در جزیره گوارلو، میزان بارش سالیانه بیش از 9000 میلی متر بوده که حتی از میزان بارش شهر برگن در نروژ که یکی از پر باران ترین شهرهای اروپا به شمار می رود نیز بیشتر است.

فصل تابستان در برخی نقاط شیلی طولانی تر است و شهر سانتیاگو از ماه نوامبر تا مارس روزهایی گرم و آفتابی تجربه می کند در حالی که در نواحی جنوبی این کشور تابستان وجود ندارد. در بازه زمانی ماه مارس تا مه در شیلی فصل پاییز به شمار می رود که در این قصل نیر هوا در نواحی مرکزی معتدل بوده و برای گشت و گذار مناسب است. زمستان در شیلی ماه های ژوئن تا آگوست را در بر می گیرد و ریزش برف در برخی نواحی سبب به وجود آمدن مناطقی مناسب جهت اسکی می شود. در ماه های سپتامبر تا نوامبر، شیلی روزهایی بهاری را تجربه می کند و روزهای طولانی تر و امکان بازدید از شکوفه های زیبا، این فصل را دلپذیرتر کرده اند. سفر به برخی نواحی شیلی از جمله شهر سانتیاگو و بیابان آتاکاما در تمام فصول سال امکان پذیر است.

تغییرات آب و هوای شیلی در فصول مختلف

تاثیر آب و هوای شیلی بر صنعت توریسم این کشور

به دلیل وجود جاذبه های متنوع از جمله جنگل های سرسبز و گوناگون، آتشفشان ها، اماکن تاریخی و سواحل زیبا، شیلی یکی از کشورهای محبوب در حوزه گردشگری به شمار می رود. با سفر به شهرهای مرکزی و سواحل شیلی در فصل تابستان، می توان از یک تعطیلات ایده آل در آب و هوای مدیترانه ای و دمای 20 درجه سانتی گراد در شهر والپارایسو لذت برد. علیرغم کاهش تعداد گردشگران در فصل پاییز، با سفر به شیلی در این فصل می توان از جزیره ایستر و سواحل خلوت در کنار مناطر پاییزی زیبا دیدن نمود. فصل زمستان بهترین زمان برای لذت بردن از پیست های اسکی در شیلی است و به دلیل کاهش گرمای هوا در بخش های شمالی می توان از بیابان آتاکاما نیز بازدید کرد. در فصل کم گردشگر بهار نیز امکان استفاده از پیست های اسکی با قیمتی کمتر وجود دارد.

مزایای زندگی در شیلی

متقاضیانی که کشور شیلی را برای مهاجرت و زندگی انتخاب کرده اند باید بدانند که با مهاجرت به این کشور از مزایای زیر بهره مند خواهند شد.

 • امکان اخذ تابعیت و پاسپورت کشور شیلی برای متقاضیان خارجی و بین المللی وجود دارد
 • هزینه های زندگی ارزان و مقرون به صرفه
 • امکان اخذ ویزای همراه
 • امکان تحصیل در دانشگاه های معتبر با هزینه های ارزان
 • با دریافت پاسپورت شیلی متقاضی می تواند بدون دریافت ویزا به بسیاری از کشورهای دنیا سفر کند
 • مکانی مناسبی برای یادگیری زیان اسپانیایی
 • وجود فرصت های شغلی مناسب برای متقاضیان

نحوه اخذ ویزای توریستی شیلی

جهت اقامت کمتر از 3 ماه در کشور شیلی، شهروندان همه کشورها به جز نروژ ملزم به اخذ ویزای توریستی می باشند. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی کشورشیلی عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • گواهی سلامت و اثبات عدم ابتلا به بیماری عفونی با واگیر دار
 • گواهی عدم سو سابقه کیفری
 • انگیزه نامه و شرح هدف و مدت زمان اقامت در شیلی
 • گواهی تمکن مالی
 • نام و اطلاعات تماس آشنایان در شیلی در صورت وجود
 • اطلاعات تماس و تاریخ سفر فرد متقاضی
 • 3 عدد عکس پاسپورتی
 • گواهی اشتغال به کار یا اشتغال به تحصیل

برای اخذ ویزای توریستی این کشور، پس از ارائه مدارک لازم و تکمیل فرم های مربوطه به صورت آنلاین، به فرد جهت حضور در سفارت این کشور اطلاع داده می شود. یکی از مهم ترین موارد در زمینه اخذ ویزای توریستی، تضمین بازگشت فرد پس از اتمام مدت اقامت در کشور مقصد می باشد که با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل و با نامه از سوی محل کار امکان پذیر است. علاقه مندان سفر به آمریکای جنوبی می توانند از مقاله جاذبه های گردشگری در آرژانتین نیز بازدید کنند. در صورت نیاز به اخذ مشاوره از وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید با ما در تماس باشید.

سوال های مهم درباره کشور شیلی

برخی از مهم ترین پرسش هایی که درباره این موضوع مطرح می شوند عبارتند از:

 • آیا شیلی کشور مناسبی برای زندگی است؟ بله شیلی کیفیت مناسب زندگی را ارائه می کند و می توان به آن توجه ویژه داشت.
 • آیا جمعیت زیادی در شیلی زندگی می کنند؟ نزدیک به 20 میلیون نفر در این کشور سکونت دارند.
 • آیا شیلی آب و هوای مناسبی دارد؟ همجواری با آب های آزاد، تاثیر مثبتی بر آب و هوای این کشور گذاشته است.
 • آیا چالش ویژه ای برای زندگی در این کشور وجود دارد؟ زبان مردم این کشور اسپانیایی است و نمی توان به زبان انگلیسی به راحتی نیازهای خود را برطرف کرد.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *