مهاجرت به کشور استرالیا

اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج

Rate this post

اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج به شما امکان ورود به خاک استرالیا را می دهد و باید شرایط لازم را جهت اخذ ویزای مربوطه احراز نمائید. وقتی شما با یک شخص از اتباع این کشور ازدواج می نمائید، شما فورا ویزای ازدواج آتی را درخواست خواهید کرد، که این ویزا تا زمانی معتبر است که ویزای همسر دائمی شما قبول یا رد شود.

ازدواج در استرالیا

اگر چنانچه شما با اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج وارد استرالیا شوید، پس شما لازم هست تا در عرض ۹ ماه بعد از ورودتان ازدواج نمائید. به منظور احراز شرایط برای ویزای همسر با اقامت دائمی پس از ازدواج، مراسم ازدواج شما باید بطور مناسبی و بر طبق قوانین انجام شود و شما هم باید ازدواج خود را ثبت نمائید. دو نوع ویزای ازدواج جهت دریافت اقامت در استرالیا عبارتند از: ویزای ازدواج آتی (اقامت موقت) و ویزای همسر (اقامت دایمی).

فرایند ازدواج شما توسط آفیسر بررسی می شود که این فرایند بررسی شامل وجود یک برگزار کننده جشن ازدواج مورد وثوق برای انجام مراسم ازدواج، ثبت ازدواج در اداره ثبت محلی که شما ازدواج کرده بودید و درخواست سند ازدواج از دفتر ثبت در محلی که شما ازدواج کرده بودید، می باشد.

نکته قابل توجه اینکه شما باید قبل از اینکه ویزای ازدواج آتی خود را منقضی شود، درخواست ویزای ازدواج بدهید.

شرایط اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج

اگر شما با یک شهروند استرالیایی یا مقیم دائمی نامزد شده اید، پس شما ممکن است با ویزای ازدواج آتی (زیر دسته ۱۳۰) وارد استرالیا شده و با فرد موردنظرتان ازدواج نمائید. همچنین اشخاص نامزد با شهروندان نیوزلندی واجد شرایط هم ممکن است که با ویزای ازدواج آتی وارد استرالیا شوند ( زیردسته ی ۱۳۰). اگر شما با این ویزا وارد استرالیا شوید، شما باید در عرض نه ماه ازدواج نمائید.

اداره مهاجرت به شما در تکمیل سریع و دقیق درخواست شما کمک می نماید، و ۲۴/۷ پشتیبانی تلفنی و ایمیل دوشنبه الی جمعه ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر و به طور خودکار همه فرم هایی که شما برای درخواستتان نیاز دارید را تولید می کند.

زمانیکه ازدواجی در استرالیا صورت گرفت، ویزای اخذ شده (ویزای ازدواج آتی) از نوع موقتی بوده و دارای محدودیت زمانی (حداکثر ۹ ماه) می باشد. در حدود دوسال طول می کشد تا صلاحیت درخواست ویزای همسر دائمی را داشته باشید. مزیت اصلی ویزای ازدواج در استرالیا هزینه آن است. ویزای ازدواج آتی فعلا $ 7000AU می باشد که نسبت به سایر ویزاها در استرالیا ارزانتر هست.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که ویزای ازدواج آتی یک نوع ویزای موقتی، غیرمهاجرتی هست. این بدان معناست که به شما وضعیت اقامت دائمی استرالیا داده نمی شود. برای تبدیل شدن به مقیم دائمی، شما باید که با شهروند استرالیایی یا همسر نیوزلندی صلاحیت دار و مقیم دائمی ازدواج نمائید. به محض ورود به استرالیا و ازدواج با همسرتان، ممکن است که شما درخواست ویزای همسر بدهید. ویزای همسر یک ویزای اقامتی دائمی بشمار می رود.

ویزای همسر(ویزای دائمی)

شما ممکن است که با اخذ ویزای همسر شایسته مهاجرت به استرالیا جهت دریافت اقامت دائم گردید. برای صلاحیت یافتن جهت اخذ ویزای همسر شما باید که با یک شهروند استرالیایی یا مقیم دائمی در استرالیا ازدواج نمائید یا در یک رابطه عرفی باهم باشید.

تحت ویزای همسر، همسرتان ممکن است که اسپانسر شما به مدت دو سال باشد. پس از این، اگر رابطه هنوز اصیل و مداوم باشد، شما ممکن است که واجد شرایط برای اخذ اقامت دائم گردید. درخواست برای ویزای همسر یک فرایند دو مرحله ای است. شما در یک درخواست بطور همزمان برای هر دو ویزای موقتی و ویزای دائمی درخواست می دهید.

نیازمندیها برای اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج

به منظور احراز شرایط مهاجرت به استرالیا برای اخذ ویزای همسر، شما باید نیازمندی های مور نیاز را تامین نمائید. شما و همسرتان دارای تعهدی برای زندگی مشترک به عنوان همسر یا شوهر خواه شما قانونا ازدواج کرده باشید یا خواه غیرقانونی، باشید. رابطه شما اصیل و متداوم باشد، شما و همسرتان باید با هم زندگی نمائید و جدا از هم زندگی نکنید. اگر شما قانونا ازدواج کرده اید، شما باید که به مدت ۱۲ ماه آخر در رابطه زناشویی باشید، که طبیعتا این امر شامل نمایش این نکته هست که شما در طی این دوره باهمدیگر زندگی کرده اید.

همچنین لازم هست که شما هر دو ۱۸ ساله یا بیشتر باشید و شما باید که تست سلامتی و شخصیت را داده باشید. به هنگام درخواست ویزای همسر برای استرالیا شما ممکن است که در استرالیا یا در خارج باشید، اگر چه مزایایی برای درخواست دهی از داخل استرالیا وجود دارد.

زمانیکه درخواست اولیه شما تحویل داده شد، برای شما یک ویزای موقتی صلاحیت گسترده منتشر خواهد شد. این ویزا به شما امکان می دهد تا به مدت دو سال در استرالیا بمانید و شما در طی همین دوره حقوق کاری کاملی خواهید داشت. در برخی شرایط هم انتظار دوره دو ساله قبل از درخواست برای اقامت دائمی ضروری نمی باشد. این امر ممکن است روی دهد اگر:

  •  شما به مدت پنج سال یا بیشتر در هنگام درخواست ویزا با همسرتان در ارتباط باشید.
  • شما به مدت دو سال در ارتباط باشید جایی که کودکان وابسته ای حاصل از این ارتباط وجود داشته باشد.
  • به همسرتان یک ویزای دائمی تحت برنامه بشر دوستانه اعطا شده باشد یا یک ویزای محافظتی اعطا شود و در ارتباط با شما قبل از اعطای ویزا باشد و این ارتباط برای ادارات مهاجرت استرالیایی در آن زمان مشهود و آشکار باشد.

اخذ سکونت دایمی در استرالیا از طریق ازدواج

پس از سپری شدن دوره دو ساله، شما صلاحیت درخواست اقامت دائمی را در استرالیا (اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج) خواهید داشت به شرط آنکه رابطه شما پیوسته باشد. در برخی شرایط، ممکن است که شما صلاحیت اخذ اقامت دائمی را هم داشته باشید حتی اگر این رابطه قبل از پایان دوره دو ساله قطع شود. این شرایط شامل موارد زیر است:

  • اگر همسرتان در طی این دوره فوت بکند.
  • اگر شما و همسر استرالیایی اتان کودکان زیر ۱۸ ساله ای داشته باشید.
  •  اگر شما و وابستگانتان در طی این دوره در معرض خشونت خانگی قرار بگیرند.

بهترین و کم هزنیه ترین مسیر مهاجرت به استرالیا مهاجرت از طریق اخذ ویزای کاری استرالیا می باشد. با توجه به انواع ویزای کاری استرالیا می توانید در صورت احراز شرایط ویزای کار استرالیا اقدامات لازم را انجام دهید. در این مقاله به توضیحاتی در خصوص اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج پرداختیم. برای اخذ اطلاعات بیشتر در خصوص بهترین روش متناسب با شرایط خود پیشنهاد می نمائیم با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 5 =