ویزای تحصیلی

ارزانترین کالج ها در مجارستان

ارزانترین کالج ها در مجارستان

مجارستان از بهترین مقاصد تحصیلی دانشجویان ایرانی محسوب شده و خیلی از دانشجویان درپی یافتن ارزانترین کالج ها در مجارستان 2024 هستند. از امتیازات مهم تحصیل در این کالج ها علاوه بر هزینه تحصیلی ارزان همچنین می توان به امکان اخذ بورس تحصیلی و نیز فرصت کار دانشجوئی نیز اشاره کرد. برای اطلاع بیشتر درباره شرایط تحصیلی در کشور مجارستان از جمله درخواست پذیرش، اخذ ویزای تحصیلی، هزینه های تحصیلی و غیره توصیه می شود که علاوه بر مطالعه این مقاله همچنین از مشاوره های تخصصی ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز بهره مند شوید.

 • شرایط تحصیل در کشور مجارستان 2024 چگونه است؟
 • برترین کالج یا دانشگاه کشور مجارستان چیست؟
 • برای حضور در دانشگاه های مجارستان چگونه می توان ویزای تحصیلی گرفت؟
 • آیا کالج های مجارستان ارزش علمی کافی برای تحصیل را خواهند داشت؟
 • آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی و همچنین فاند در این کالج ها وجود دارد؟
 • آیا کالج های مجارستان امکان زندگی در خوابگاه را به دانشجویان خارجی می دهند؟
 • ارزانترین دانشگاه ها و کالج های کشور مجارستان کدامند؟

ساختار نظام آموزشی مجارستان

نظام آموزش عالی کشور مجارستان عموما در دست دولت این کشور است و توسط وزارت منابع انسانی مجارستان مدیریت می شود. این وزارتخانه متولی اصلی و تنظیم کننده برنامه های تحصیلی در کشور مجارستان است. مطابق قوانین آموزشی کشور مجارستان، آموزش کودکستان در این کشور اجباری است و برای کودکان 3 تا 6 سال برگزار می شود. پس از آن حضور در مدرسه تا سن شانزده سالگی اجباری است.


تحصیلات ابتدائی معمولا 8 سال طول می کشد. تحصیل متوسطه شامل 3 نوع مدارس سنتی متمرکز بر روی سطوح تحصیلی مختلف می باشد. دانش آموزان مجارستانی پس از اتمام دوره ابتدائی خود می توانند وارد مدارس متوسطه عمومی یا حرفه ای شده و به ادامه تحصیل مشغول شوند. بعد از اتمام دوره متوسطه دانش آموزان مجاری به شرطی می توانند وارد دانشگاه های این کشور شوند که از آزمون خروج از دبیرستان یا Matura قبول شوند. معمولا هم تحصیل دانشجویان مجارستانی در دانشگاه های این کشور رایگان است. جدول زیر نشانگر ساختار نظام آموزشی در کشور مجارستان است:

موسسه آموزشیکد برنامه تحصیلیپایه تحصیلی
پیش دبستانی0از سن 3 تا 7 سالگی
دبستان عمومی و دبستان آموزش فنی حرفه ای1AG تا 4CVپایه های 1 تا 4 ساله برای دبستان عمومی و پایه های 5 تا 8 ساله برای دبستان آموزش فنی حرفه ای
مدرسه متوسطه عمومی2AG و 3AGپایه های 5 تا 8 و 7 تا 8
هنرستان فنی و حرفه ای3AP تا 5Bپایه های 9 تا 12
کالج5Aارائه دهنده برنامه آموزش عالی تا سطح تحصیلات کارشناسی ارشد و تربیت معلم
دانشگاه6ویژه دوره های دکتری، کار پژوهشی و ارائه رساله

دوره های تحصیلی دانشگاه های مجارستان

از آنجایی که سیستم آموزشی مجارستان به پیروی از استانداردهای آموزشی اروپا و فرآیند بولونیا عمل می کند، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مجارستان برنامه های تحصیلی خود را در 3 دوره تحصیلی لیسانس (3 تا 4 سال)، فوق لیسانس (2 سال) و دکتری (4 سال) به دانشجویان خارجی ارائه می دهند. اکثر برنامه های تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی هم ارائه می گردد.

دوره کارشناسیاکثر دانشگاه های مجارستان در دوره لیسانس، دانشجو می پذیرند. به منظور پذیرش از برنامه لیسانس در مجارستان، متقاضیان بایستی دیپلم یا مدرک دبیرستان/ پیش دانشگاهی را به همراه ریز نمرات مربوطه به دانشگاه ارائه دهد.
دوره کارشناسی ارشدبرای اخذ مدرک فوق لیسانس، دانشجویان بایستی که علاوه بر قبولی در امتحانات پایان ترم، از پایان نامه خود دفاع کرده و نمره خوبی دریافت کنند. برای پذیرش در این مقطع شما به مدرک لیسانس خوب، ریزنمرات نشان دهنده نمرات، CV، معرفی نامه و انگیزه نامه نیازمندید.
دوره دکتریدوره مذکور از مهم ترین دوره های دانشگاه های مجارستان محسوب می شود و تحصیل در این مقطع نیازمند ارائه مدرک فوق لیسانس معتبر می باشد. اخذ مدرک دکتری در مجارستان منوط به قبولی در آزمون جامع و دفاع از رساله دکتری و اخذ نمره عالی می باشد.

پاسخ به چرایی تحصیل در مجارستان!

بسیاری از دانشجویان هستند که این ادعا را مطرح می کنند که با وجود مقاصد تحصیلی برتری مثل کانادا، آلمان و استرالیا برای ادامه تحصیل در خارج چه نیازی به تحصیل در مجارستان وجود دارد. ابتدا باید در نظر داشت که مجارستان مخصوصا در زمینه تحصیل پزشکی در حال تبدیل شدن به قطب مسلط آموزشی در قاره اروپا است. همین امر به ما وجود کیفیت آموزشی برتر در مجارستان را یادآوری می کند.

از طرف دیگر، دولت مجارستان به شدت پای کار آمده و با اعطای کمک های مالی درصدد جذب حداکثر دانشجویان بین المللی برای توسعه همه جانبه این کشور اروپایی است. امکان گذراندن دوره های متنوعی از قبیل دوره های پیش پزشکی، دورهه ای زبان، پیش از ارشد و پیش دکترا نیز برای آماده سازی جهت ورود به مقاطع مذکور، در مجارستان وجود دارد. اکنون با نمودار شماتیک زیر به بررسی اهم امتیازات تحصیلی در کشور مجارستان 2024 می پردازیم:

امتیازات تحصیلی در کشور مجارستان

شرایط تحصیل در ارزانترین کالج های مجارستان

در انطباق کامل با فرآیند بلونیا که هدف از آن یکسان سازی استانداردهای آموزش عالی در سراسر اروپا است، نظام آموزش عالی کشور مجارستان به متقاضیان داخلی و خارجی برنامه های تحصیلی مختلفی را در قالب 3 مقطع لیسانس alapképzés، فوق لیسانس mesterképzés و دکتری doktori képzés ارائه می کند. برنامه های دوره لیسانس در ارزانترین کالج ها در مجارستان 3 تا 4 سال طول می کشد. برنامه های فوق لیسانس در مجارستان 1 تا 2 سال بوده و برنامه های دکتری نیز 3 ساله است. از معتبرترین کالج ها و دانشگاه های مجارستان مطابق رنکینگ QS می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانشگاهرتبه بین المللیرتبه در آسیای مرکزی و اروپا EECA
دانشگاه سگد560- 50127
دانشگاه اتووس لوراند750- 70130
دانشگاه دبرسن700- 65135
دانشگاه کوروینوس1200- 100145
دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست1000- 80128

برای درخواست پذیرش از ارزانترین کالج ها در مجارستان، متقاضیان بایستی در ابتدا مدرک دیپلم متوسطه و کارنامه ترجمه شده خود را ارائه دهند. از دیگر شروط پذیرش این کالج ها شرکت در آزمون ورودی برخی دوره های خاص است. در نهایت شرط سوم ارائه نمره مدرک زبان انگلیسی آیلتس بین 5.0 الی 6.0 و تافل بین 60 تا 80 است. دانجویان عزیز می توانند جهت اخذ اطلاعات ضروری و تکمیل فرم درخواست پذیرش به وب سایت دانشگاه های مجارستان مراجعه نمایند.

شرایط تحصیل در ارزانترین کالج های مجارستان

ویزا جهت تحصیل در ارزانترین کالج ها در مجارستان

همانند هر کشور اروپایی دیگر، دانشجویان ایرانی برای تحصیل در کشور مجارستان نیز علاوه بر پاسپورت معتبر بایستی ویزای تحصیلی مجارستان (ویزای نوع D) را نیز به همراه داشته باشند. استثناء در این مورد دانشجویان اروپایی است که نیازی به اخذ ویزا ندارند. اما بقیه دانشجویان پس از دریافت تاییدیه پذیرش خود از کالج های مجارستان بایستی با مراجعه به سفارت مجارستان ویزای تحصیلی برای خود درخواست نمایند. بهترین زمان برای درخواست این ویزای مجارستان هم درست 6 ماه قبل از مسافرت به کشور مجارستان می باشد. بر این اساس، مدارکی که دانشجویان ایرانی باید در روز مصاحبه به آفیسر سفارت مجارستان تحویل دهند عبارت است از:

 • پاسپورت (با اعتبار 6 ماهه)
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • مدرک بیمه سلامت
 • رسید پرداخت شهریه ها
 • مدرک تمکن مالی کافی
 • نامه پذیرش از کالج های مجارستان
 • مدرک سکونتی در مجارستان

مزایای تحصیل در بهترین دانشگاه های مجارستان

انتخاب کشور مجارستان به دلایل مختلف بین متقاضیان مهاجرت تحصیلی در اروپا و حوزه شنگن بسیار پر طرفدار است:

مزایاتوضیحات
1با توجه به در نظر گرفتن موضوع هزینه در این کشور می توان نتیجه گرفت که نسبت به سایر کشورهای اروپایی شرایط را برای دانشجویان برای زندگی نسبت به دیگر کشورها راحت تر کرده است.
2دولت این کشور مجوز کاری نیمه وقت برای دانشجویان در نظر گرفته است یعنی در این کشور دانشجویان قادر می باشند در هر هفته به میزان 10 تا 30 ساعت (بستگی به مقطع تحصیلی دارد) به کار دانشجویی بپردازند.
3این کشور به این علت که عضو اتحادیه شنگن می باشد این امکان را برای دانشجویان فراهم می کند که با دریافت نمودن ویزای این کشور به سایر کشورهای عضو شینگن به راحتی سفر کنند.
4از جمله دیگر مزیت های تحصیل نمودن در این کشور می توان به مورد تایید بودن مدارک تحصیلی دانشگاه های این کشور در 25 کشور اروپایی و ایلات متحده و کشور کانادا و حتی کشور خودمان اشاره کرد.
5ورود به این کشور می تواند بدون داشتن مدرک زبان باشد؛ در واقع افراد می توانند برای کالج زبان در مجارستان پذیرش و بر مبنای آن ویزا بگیرند.

معرفی ارزانترین کالج ها در مجارستان 2024

مجارستان کشور غنی از لحاظ آموزشی، فرهنگ و تاریخ محسوب می شود. این کشور فرصت های مختلفی را از نظر تحصیلی، کاری و زندگی به دانشجویان بین المللی عرضه می کند. از جمله برتری های نظام آموزشی این کشور همچنین معرفی ارزانترین کالج ها در مجارستان است. اصولا نیز سطح هزینه تحصیل در کالج های مجارستان بسیار پایین تر از دانشگاه های این کشور می باشد. به همین دلیل، تحصیل در مجارستان نه رایگان بلکه بسیار ارزان و مقرون به صرفه است. به طوری که تعجب می کنید که حداقل و حداکثر سطح شهریه ها در ارزانترین کالج ها در مجارستان از 40€ تا 16900€ (یورو) متغیر است:

ارزانترین کالج ها در مجارستان

بهترین کالج مجارستان (کالج مک دنیل بوداپست)

کالج مک دنیل مجارستان با همکاری دانشگاه وستمینستر آمریکا با نام کالج مک دنیل در سال 1867در آمریکا تأسیس شد. دوره های کارشناسی مدیریت بازرگانی، اقتصاد، ارتباطات، تاریخ هنر، علوم سیاسی و مطالعات بین الملل را ارائه می دهد. امتیازات و مزایای انتخاب و تحصیل در کالج مک دانیل بوداپست به شرح زیر می باشد:

 • استفاده از مدرسان مجرب دانشگاه های این کشور و نظارت مستمر بر برنامه درسی از سوی استادان دانشگاه ها
 • قبولی دانشجویان در امتحان ورودی دانشگاه ها با درصد بالا
 • ارائه دوره ها در ساختمان تاریخی در مرکز شهر بوداپست
 • حضور دانشجویان بین المللی از کشورهای گوناگون
 • دسترسی آسان به حمل و نقل عمومی شهری
 • دارا بودن یک پایگاه اطلاع رسانی اجاره مسکن با بیش از 300 واحد آپارتمان در بوداپست

بهترین کالج مجارستان (کالج دانشگاه پزشکی پچ)

کالج پزشکی پچ به صورت مستقل، دوره پیش دانشگاهی علوم پزشکی را برگزار می نماید. این کالج جزو بهترین و با کیفیت ترین کالج های کشور مجارستان به شمار می آید. رشته های زیست شناسی، شیمی و زبان تخصصی پزشکی به زبان انگلیسی تدریس می شوند. شرایط پذیرش دوره های پیش دانشگاهی کالج پزشکی پچ به شرح زیر می باشد:

 • دانشجویان می بایست دارای دیپلم دبیرستان باشند
 • در رشته های زیست شناسی، شیمی و فیزیک نمرات مناسب و خوبی بدست آورده باشید
 • اگر متقاضیان خواهان ورود به دوره پزشکی می باشند، می بایست در دروس لازم، دوره پیش را بگذرانند
 • برای ورود به دوره های Premedical نیز می بایست دوره پیش را سپری نمایند

دوره های کالج پزشکی پچ در ماه اکتبر آغاز می گردد و متقاضیانی که زبان انگلیسی آن ها ضعیف می باشد، قادر خواهند بود در ابتدا دوره های زبان انگلیسی را سپری نمایند، دوره های زبان شامل 2 ترم است و شهریه آن با دوره پیش دانشگاهی مشابه می باشد. دانشجویان این کالج قادر خواهند بود از امکانات خوابگاه استفاده نمایند، هزینه خوابگاه کالج پچ در حدود 300€ (یورو) در ماه است.

بهترین کالج مجارستان (کالج بین المللی اوسینا)

در ادامه مقاله بهترین کالج مجارستان، به معرفی کالج اوسینا در مجارستان می پردازیم. کالج بین المللی اوسینا در سال 1996 با همت جناب آقای دکتر شاهرخ میرزاحسینی افتتاح شد و در سال 2000 به عنوان یک مرکز علمی و آموزشی مجوز دریافت نمود و پذیرای دانشجویان بسیاری از کشورهای گوناگون گردید.

کالج بین المللی اوسینا، دوره های پیش دانشگاهی علوم پزشکی برای دانشگاه های پزشکی، دوره های پیش دانشگاهی علوم اقتصادی برای دانشگاه های علوم اقتصاد و همچنین دوره های زبان انگلیسی را در کشور مجارستان برگزار می نماید. دروس و رشته های دوره پیش پزشکی و پیش مهندسی کالج اوسینا زبان انگلیسی، زبان انگلیسی پزشکی، بیولوژی سلولی مولکولی، ژنتیک، شیمی آلی، شیمی معدنی، آناتومی، بافت شناسی، زبان انگلیسی فنی، فیزیک و ریاضی است.

کالج دونا بوداپست مجارستان

در پایان مقاله بهترین کالج مجارستان، به معرفی کالج دونا بوداپست می پردازیم. کالج دونا بوداپست، به عنوان یکی از بهترین کالج های کشور مجارستان، دوره های پیش پزشکی، پیش مهندسی و دوره های زبان انگلیسی برگزار می نماید و آماده پذیرایی از دانشجویان ایرانی و سایر کشورها می باشد. این کالج در یکی از نواحی بسیار مناسب شهر بوداپست و در شمال رودخانه دانوب واقع شده است و از جمله کالج های پزشکی کشور مجارستان و کالج های سایر رشته ها به شمار می آید.

تمامی نیروهای آموزشی کالج دونا بوداپست برای متقاضیان تحصیل در این کشور از اساتید با تجربه، دارای تحصیلات عالی و از کشورهای اروپای غربی همانند کشور انگلیس می باشند. این کالج در ارتباط با شرایط زندگی روزمره و تحصیل در کشور مجارستان در تمام ایام تحصیل و بعد از آن کمک می نماید. این کالج همواره ارتباط خوبی با دانشجویان بین المللی برقرار می نماید و از جمله کالج های معتبر و برتر کشور مجارستان محسوب می شود.

سوالات مهم درباره ارزانترین کالج ها در مجارستان

مجارستان بیش از هر چیزی بواسطه وجود کالج ها و دانشگاه های ارزان در بین دانشجویان بین المللی معروف است و همین امر باعث طرح سوالاتی توسط متقاضیان درباب شرایط تحصیلی مجارستان از موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می شود:

 • برترین کالج/ دانشگاه کشور مجارستان برای تحصیل دانشجویان ایرانی چیست؟ دانشگاه سگد با رتبه بین المللی 560-501 و رتبه 1 ملی برترین دانشگاه کشور مجارستان است.
 • مقدار تمکن مالی برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان 2024 چقدر است؟ گواهی تمکن مالی بایستی به صورت صورتحساب بانکی و مبلغی ماهیانه در حدود 853€ (یورو) باشد.
 • شرایط مدرک زبان برای تحصیل در کشور مجارستان چیست؟ جهت اخذ پذیرش از کالج های مجارستان نمره مدرک زبان انگلیسی آیلتس بین 5.0 الی 6.0 و تافل بین 60 تا 80 لازم است.
 • ارزانترین کالج های مجارستان چیست؟ کالج توموری پال، مدرسه بازرگانی وکرله، کالج دنیس گابور و کالج دوناجواروس از ارزانترین کالج های این کشور محسوب می شود.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *