مهاجرت به کشور ایرلند

اقامت ایرلند

اقامت ایرلند

اقامت ایرلند از هر لحاظ به نفع متقاضیان ایرانی است و هموطنان در سال 2021 از طرق مختلفی می توانند به این نوع اقامت اروپایی دست یابند. ازدواج، کار، تحصیل، سرمایه گذاری در ایرلند جزء روش های رایج برای اخذ ویزای ایرلند 2021 می باشد. مسافرت آزاد به کل کشورهای ناحیه شنگن، آزادی کار، زندگی و تحصیل در نقطه به نقطه ایرلند، بیزینس راحت با اغلب کشورهای جهان مخصوصا با تجار آمریکایی و بهره مندی از کلیه خدمات دولتی از جمله امتیازات اقامت جمهوری ایرلند می باشد. به هموطنان گرامی پیشنهاد می شود که ضمن مطالعه این مقاله برای پاسخگوئی به سوالات و ابهامات خود درباره شرایط مهاجرتی ایرلند حتما با وکلای کاردان و خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

انواع اقامت ایرلند

جمهوری ایرلند کشوری ثروتمند و پیشرو و عضو رسمی اتحادیه اروپا (EU) است که از قوانین و مقررات مهاجرتی اروپا بهره می برد. بنابراین مهاجران خارجی بسته به اهداف مهاجرتی خود جهت دریافت اقامت جمهوری ایرلند دو گزینه پیش رو دارند. گزینه اول اقامت کوتاه مدت یا ویزای شنگن (C Visa) بوده و مخصوص گردشگران و بیزینس من ها می باشد. این ویزای ایرلند به دارندگان آن اجازه اقامت کمتر از 90 روز را می دهد. گزینه دوم برای اقامت جمهوری ایرلند درخواست اقامت بلند مدت یا ویزای ملی (D Visa) می باشد که متقاضیان تحصیل، کار و سرمایه گذاری می توانند با این ویزا بیش از 90 روز در ایرلند مانده و به امورات شخصی خود در این کشور برسند. انواع اقامت ایرلند 2021 عبارتند از:

انواع اقامت ایرلند

اقامت ایرلند از طریق تحصیل

شاید تحصیل در ایرلند را آسانترین و کم هزینه ترین روش مهاجرتی برای ایرانیان دانست. چرا که در این روش افراد فقط بنا به اندوخته علمی خود و نه بنا به اندوخته مالی یا مهارتی به ایرلند مهاجرت می کنند. در این روش مهاجرتی، دانشجویان ایرانی برای اخذ اقامت این کشور بایستی از حداقل شرایط جهت تحصیل در کالج ها و دانشگاه های ایرلند برخوردار باشند. از جمله اینکه دانشجویان به هنگام درخواست باید دیپلم متوسطه و مدرک زبان آیلتس یا تافل خود را ارائه دهند. اما از بهترین دانشگاه های ایرلند برای ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی می توان به موارد زیر اشاره کرد که برترین آنها نیز کالج ترینیتی دوبلین می باشد:

 

دانشگاه های برتر ایرلند

دانشجویان به محض دریافت نامه پذیرش از دانشگاه ایرلندی می توانند نسبت به اخذ ویزای تحصیلی ایرلند 2021 از نوع ویزای اقامت بلند مدت اقدام کنند. اما شرایط و مدارک لازم برای اخذ این ویزا عبارت است از:

 • پاسپورت معتبر
 • کپ پاسپورت ها یا ویزاهای قبلی
 • مدرک سکونتی
 • مدرک تمکن مالی کافی به میزان سالانه حدود 7000€ (یورو)
 • نامه پذیرش دانشگاهی
 • رسید پرداخت شهریه دانشگاهی در ایرلند
 • بیمه دانشجوئی
 • مدرک زبان انگلیسی معتبر (تافل یا آیلتس)

اقامت ایرلند از طریق ازدواج

این نوع اقامت به جهت شرط اقامتی کمتر و فرآیند اخذ راحت جزء آسانترین شیوه های اقامت ایرلند 2021 می باشد. اقامت از این طریق هیچ محدویتی برای اتباع ایرانی ندارد و شهروندان ایرانی با ازدواج با اتباع ایرلندی می توانند متقاضی ویزای خانوادگی یا Join Family Visa باشند. از شرایط مهم برای اخذ این نوع اقامت کشور ایرلند داشتن پاسپورت و سند ازدواج جهت اثبات حقیقی بودن رابطه خانوادگی و نیز اثبات تمکن مالی اسپانسر (همسر ایرلندی) با درآمد سالانه قبل از درخواست ویزا به مبلغ حدود 40000€ (یورو) و همسر غیر ایرلندی حدود 30000€ (یورو) می باشد. چک لیست مدارک لازم برای اخذ ویزای الحاق خانوادگی ایرلند 2021 عبارتند از:

 • فرم درخواست امضاء شده
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • اصل پاسپورت ملی
 • فول کپی ار پاسپورت های قبلی
 • نامه درخواست
 • مدرک صلاحیت اسپانسر خانوادگی
 • سند ازدواج رسمی و معتبر
 • گواهی تمکن مالی اسپانسر
 • بیمه سلامت معتبر

اقامت ایرلند از طریق ازدواج

مهاجرت به ایرلند از طریق کار

به طور خلاصه و مفید، هرجویای کار ایرانی می تواند می تواند با اخذ ویزای کار (ویزای بلند مدت ایرلند) در این کشور مقیم شده و کار کند. اما این امکان با اخذ ویزای شنگن که یک ویزای گردشگری است امکان پذیر نیست. ویزای کار ایرلند مخصوص کارگران ماهری است که شغل آنها در لیست مشاغل مورد نیاز ایرلند قرار داشته باشد.

اما فرآیند و نحوه درخواست ویزای کار ایرلند 2021 به این ترتیب ایت که نخست متقاضی بایستی پیشنهاد کاری از یک کارفرمای معتبر ایرلندی داشته باشد تا بتواند مجوز مهاجرتی یا Immigration permission خود را دریافت کند. در واقع پس از دریافت مجوز مذکور است که متقاضی می تواند ویزای کار اقامت بلند مدت (D Visa) را اخذ کند. پس از ورود به ایرلند نیز متقاضیان بایستی اقامت ایرلند را درخواست و در اداره مهاجرت ثبت نام کنند. پس یکبار دیگر به صور تصویری این فرآیند را باهم چک می کنیم:

فرایند مهاجرت کاری به ایرلند

اما شرایط اخذ اقامت از طریق کار این است که اولا داشتن قرارداد کاری برای هر متقاضی جزء ضروریات است. دوما حداقل دستمزد سالیانه هر متقاضی حدود 30000€ (یورو) برای متقاضیان ویزای کار عمومی و بین 30000 الی 80000€ (یورو) برای متقاضیان ویزای کار مهارت های ضروری ایرلند باشد. سوما حداقل 50% کارفرمایان استخدام کننده متقاضی از ملیت ایرلندی باشد. اما مدارک لازم جهت درخواست این نوع ویزای اقامت ایرلند عبارت است از:

 • کپی پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی منطبق با شرایط عکس ایرلندی
 • کپی قرارداد کاری امضاء شده توسط کارگر و کارفرما
 • کپی کارت شناسائی و شناسنامه
 • کپی نامه حمایتی از IDA یا Enterprise Ireland
 • رسید پرداخت هزینه ویزای ایرلندی
 • مدرک سکونتی در ایرلند
 • گواهی تمکن کافی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • بلیط رفت و برگشت
 • بیمه مسافرت

اقامت ایرلند از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در ایرلند در کشوری که بنا به گزارش Economic Eye یا چشم اقتصادی انتظار می رود که در سال 2021 به نرخ رشد 3.4% برسد، یک سرمایه گذاری جذابی به نظر می رسد. مخصوصا که به نظر کارشناسان ایرلند برای شروع استارت آپ ها بهترین جای اروپا است. اما به هر جهت، متقاضیان با سرمایه گذاری در ایرلند می توانند به راحتی اقامت خانوادگی 5 ساله خود را در اروپا تضمین کنند. اقامتی که نیاز به هیچ آزمون زبانی ندارد. در عرض 2 ماه سریعا اخذ شده و پس از 5 سال اقامت در ایرلند نیز به اقامت دائم (PR) و تابعیت ایرلندی تبدیل می شود. اما دلایل سرمایه گذاری در ایرلند 2021 را می توان به این صورت خلاصه کرد:

دلایل سرمایه گذاری در ایرلند

گزینه های سرمایه گذاری در ایرلند تنوع خوبی داشته و دست سرمایه گذار را تا حد زیادی باز می گذارد. فعلا ایرلند برای اقامت سرمایه گذاران 4 برنامه مختلف دارد که در بخش زیر به بررسی مفصل آنها می پردازیم.

گزینه های جذاب سرمایه گذاری در ایرلند

افراد با انتخاب یکی از گزینه های زیر می توانند مجوز اقامت خود و اعضای خانواده همراهشان را اخذ کنند. درست است که در قالب این برنامه اجباری به زندگی در ایرلند نیست اما متقاضی برای تمدید اقامت خود حداقل بایستی دیگر یکبار در سال از ایرلند دیدن کند. اما گزینه های سرمایه گذاری عبارتند از:

آپشن های سرمایه گذاریشرایط و الزامات
سرمایه گذاری در شرکت به میزان 1000000€ (یورویی)حالا این شرکت ممکن است از نوع LLC و یا استارت آپ هم باشد. در اینجا حداقل دوره سرمایه گذاری حدودا 3 ساله است.
صندوق سرمایه گذاری به میزان 1000000€ (یورو)متمرکز در صندوق های مربوط به برنامه سرمایه گذار ایرلند تحت نظارت بانک مرکزی ایرلند به مدت 3 سال
شرکت یا تراست سرمایه گذاری املاک (REIT) به میزان 2000000€ (یورو)سرمایه گذاری در هر REIT ایرلندی که در بازار سهام ایرلند فهرست شده. مدت این سرمایه گذاری 3 ساله و بعد از 3 سال 50% سهام فروخته می شود و بعد از 4 سال نیز 25% دیگر هم آزاد می شود و بعد از 5 سال دیگر اجباری به نگهداشت سرمایه وجود ندارد.
بخشش 500000€ (یورویی)بخشش در پروژه های عمومی عام المنفع به صورت بخشش بشردوستانه و غیرقابل برگشت

در این میان، وکلای مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تهیه برنامه مهاجرتی سریع و دقیق متناسب با شرایط هر سرمایه گذار به متقاضیان در جهت اخذ اقامت این کشور کمک می کنند. وکلای متخصص اقامت اروپا با توجه به فرآیند کاری زیر اطمینان می دهند که درخواستتان به صورت صحیحی تحویل داده شده و سپس تایید درخواست آنرا پیگیری می کنند:

فرآیند دستیابی به پاسپورت ایرلند

سوالات مکرر درباره اقامت از طریق کار در ایسلند

اقامت ایرلند همان اقامت اروپا است و هموطنانی هستند که به دلیل مزایای این نوع اقامت در فکر مهاجرت به ایرلند بوده و سوالات زیر را می پرسند:

 • انواع اقامت کشور ایرلند کدامند؟ جمهوری ایرلند دو نوع اقامت کوتاه مدت و بلند مدت را به متقاضیان مهاجرت به این کشور ارائه می کند.
 • حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای اخذ اقامت ایرلند چقدر است؟ این برنامه سرمایه گذاری از متقاضیان می خواهد تا در یکی از 4 گزینه سرمایه گذاری در ایرلند مبلغی بین 500000€ الی 2000000€ (یورو) سرمایه گذاری کنند.
 • آیا متقاضیان برای اخذ اقامت ایرلند از طریق سرمایه گذاری نیازی به مدرک زبان دارند؟ خیر، اصلا یکی از مزایای بزرگ اقامت سرمایه گذار ایرلند عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی است.
 • شرط درآمدی برای اخذ ویزای کار ایرلند چیست؟ حداقل دستمزد سالیانه هر متقاضی حدود 30000€ (یورو) برای متقاضیان ویزای کار عمومی و بین 30000€ الی 80000€ (یورو) برای متقاضیان ویزای کار مهارت های ضروری ایرلند باشد.
 • هزینه اخذ ویزای کار ایرلند چقدر است؟ هزینه این ویزا (ویزای نوع D ایرلند) حدود 60€ (یورو) می باشد.
 • آیا با ویزای تحصیلی ایرلند می توان کار هم انجام داد؟ بله، با این ویزا دانشجویان تا 20 ساعت در هفته می توانند کار نیمه وقت دانشجوئی انجام دهند.
 • مبلغ لازم برای اثبات تمکن مالی جهت اخذ ویزای تحصیلی ایرلند چند یورو می باشد؟ دانشجویان برای اخذ ویزای تحصیلی ایرلند بایستی مدرک تمکن مالی کافی به میزان سالانه حدود 7000€ (یورو) را ارائه دهند.
 • مبلغ لازم برای اثبات تمکن مالی جهت اخذ ویزای همسر ایرلند چقدر می باشد؟ قبل از درخواست ویزای همسر ایرلندی اثبات تمکن مالی اسپانسر (همسر ایرلندی) با درآمد سالانه به مبلغ حدود 40000€ (یورو) و همسر غیر ایرلندی حدود 30000€ (یورو) الزامی می باشد.
5/5 - (16 امتیاز)

17 دیدگاه برای “اقامت ایرلند

 1. راد گفت:

  با سلام
  بنده با ویزای کار ضروری وارد ایرلند شدم و در حال حاضر که بیش از ۲ سال گذشته ویزای استمپ ۴ گرفتم به تازگی. سوال بنده این است با توجه به اینکه من قصد ازدواج دارم شرایط لازم برای اینکه همسر ایرانی خود را به ایرلند بیاورم چیست؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   برای این کار پیشنهاد میکنم ابتدا مقاله اخذ اقامت ایرلند از طریق ازدواجرو مطالعه نمایید و سپس برای اطلاع بیشتر با ما تماس بگیرید

 2. علی گفت:

  بنطرم من اقامت ایرلند ارزش مند نیست چون شرایط خوبی نداره

 3. sohrab گفت:

  رشته آی تی بازار کار فوق العاده ای داره تو این کشور اما برای ایرانیها گرفتن پیشنهاد کاری از خارج از اروپا خیلی سخته

 4. صبا صابری گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  ممنون از اطلاعات مفیدتون
  هزینه تحصیل و زندگی در کشور ایرلند چه طور میباشد؟

  1. داوری گفت:

   سلام وعرض ادب
   لطفا در این خصوص مقاله هزینه های تحصیل و زندگی در ایرلند رو مطالعه نمایید

 5. ترانه گفت:

  آیا انگلستان راحتر ویزا می دهد یا ایرلند؟ و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای انگلستان چیست؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   سوالتون خیلی کلی هستش و بستگی به فردی داره که میخواد اقدام کنه. در خصوص مدارک لطفا مقاله نحوه گرفتن ویزای انگلستان رو مطالعه نمایید

 6. هما گفت:

  ممنون از اطلاعات خوبتان

 7. diana گفت:

  ba salam va tashakor az site khoobetoon hazine zendegi dar irland chegoone ast?

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   در این خصوص مقاله هزینه زندگی در ایرلند رو مطالعه نمایید

 8. مهسا گفت:

  سلام و خسته نباشید
  ایا پس از ۵ سال حضور در کشور ایرلند می توانم اقامت دائم این کشورو دریافت کنم؟

  1. داوری گفت:

   سلام سلامت باشید
   بله امکانپذیره سرکار خانم

 9. اشکان گفت:

  ایرلند شمالی با جمهوری ایرلند فرق داره ؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   بله متفاوته

 10. بیژن گفت:

  فرق زندگی تو ایرلند با انگلیس چیه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   فرقش در اینه که اونجا در ایرلند زندگی میکنید اون یکی در انگلیس
   منظورتون رو از این سوال متوجه نمیشم لطفا واضح تر بفرمائید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *