مهاجرت به کشور ایرلند

اقامت ایرلند

اقامت ایرلند از طریق تحصیل
اقامت ایرلند
میانگین امتیاز 5 تعداد 15

بر اساس تجربه در اخذ اقامت ایرلند ، افراد زیادی به دنبال راه های ارزان و بدون مدرک زبان میباشند که با آگاهی از اطلاعات زیر میتوانند در این راه قدم بردارند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سال ها تجربه در مسائل حقوق بین المللی زیر نظر وکیل پایه یک دادگستری و کارشناسان ارشد رشته حقوق بین الملل دارای پیشینه ای قوی در امر مهاجرت و صدور مجوز ورود می باشند.

 • ایرلند چه کشوری هست؟
 • اقامت ایرلند از چه راه هایی امکان پذیر می باشد؟
 • هزینه و احتیاجات اولیه زندگی و تحصیل در ایرلند چقدر می باشد؟

برای ورود و اخذ اقامت ایرلند راه های مهاجرتی زیادی وجود دارد که افراد باید با توجه به شرایط اقتصادی خود، سن، سابقه کار، میزان تحصیلات و در آخر علاقه خود یکی از این راه ها را انتخاب نمایند. راه های اخذ اقامت ایرلند به شرح زیر می باشد:

اقامت ایرلند از طریق تحصیل مانند مقاطع تحصیلی مختلف، دوره های یک ساله کالج، دوره های زبان
اقامت ایرلند از طریق کار از طریق پیشنهاد کار از کارفرمای خارجی، جستجوی کار
اقامت ایرلند از طریق تولد سیستم خون و سیستم خاک
اقامت ایرلند از طریق ازدواج با تبعه خارجی
اقامت ایرلند از طریق سرمایه گذاری مانند خرید ملک، تمکن مالی، خرید اوراق قرضه
اقامت ایرلند از طریق ثبت شرکت
اقامت ایرلند از طریق پناهندگی توصیه نمی شود

درباره کشور ایرلند و اقتصاد آن

کشور ایرلند سومین جزیره بزرگ در اروپا و بیستمین جزیره بزرگ جهان می باشد، این کشور در قسمت شمال غربی اروپا واقع شده است و از قسمت شرق با بریتانیا همسایه است که این دو کشور با دریای ایرلند از هم جدا می شوند. این کشور از دو قسمت جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی تشکیل شده است که از 6 میلیون نفر، حدود 4 میلیون نفر در جمهوری ایرلند حضور دارند.

بر اساس آمار صورت گرفته از سوی وب سایت های رسمی این کشور، اقتصاد ایرلند در حال رونق می باشد و نسبت به سال های گذشته حدود 7% رشد اقتصادی داشته که این میزان با کشورهای برتری چون آمریکا و چین برابری می کند. در سال های گذشته این کشور دچار بحران اقتصادی بسیار شدیدی شد که با تصمیمات مقامات این کشور باعث شد اصلاحات مالی رفت و برگشتی صورت گیرد و این کشور بدهی های بانکی خود را پرداخت کرده و رشد صادرات در این کشور باعث رشد اقتصاد شود.

شرایط اخذ اقامت ایرلند از پر مخاطب ترین راه ها

هر کشور برای اعطای اقامت قوانین مهاجرت خاص به خود را دارد به عنوان مثال، برای زندگی و کار در ایرلند یک کارت سبز و اجازه کار مورد نیاز خواهد بود. چه افرادی نیازمند اخذ ویزا برای ورود به ایرلند می باشند؟ اگر فردی تبعه یکی از کشورهای اروپایی و ایالات متحده و کانادا باشد نیاز به اخذ ویزا برای ورود به کشور به ایرلند ندارد و افرادی که از تبعه های غیر از کشورهای بالا می باشند برای ورود به ایرلند و اقامت ایرلند نیازمند اخذ ویزا و مجوز ورود خواهند بود.

اقامت ایرلند از طریق کار

قوانین مربوط در هر کشور برای اخذ مجوز کار متفاوت می باشد، به عنوان مثال برای اخذ مجوز کار و کارت سبز ایرلند دو گزینه وجود دارد:

 • استخدام شامل حقوق و دستمزد 60000 یورو و یا بیشتر
 • استخدام شامل حقوق و دستمزد 30000 یورو یا بیشتر

هر دو پروسه های بالا یک استراتژیک مهم نامیده می شوند، زیرا که این نوع اقامت از طریق کار شامل مشاغل مورد نیاز پرستاری، مهندسان IT و دیگر کارگران ماهر نیز می شود. (اداره کار آفرینی کشور ایرلند هر ماهه لیستی از مشاغل مورد نیاز این کشور را در وب سایت رسمی اعلام میکند)

وقتی فردی کارت سبز دریافت می کند این کارت صرفا به منظور اشتغال به کار در ایرلند نمی باشد بلکه این کارت به افراد اجازه اقامت بلند مدت به مدت 2 سال را با رعایت قوانین کشور می دهد. سایر استخدامی ها مبتنی بر مجوز کار به صورت استخدام عمومی برای افرادی که دارای حقوق و دستمزد حدود 30000 یورو یا بیشتر در هر حرفه ای مربوط به وابستگان خواهد شد.

اقامت ایرلند از طریق تحصیل

بررسی سیستم نظام آموزشی ایرلند: آموزش برای کودکان در ایرلند از سن 6 تا 16 سالگی اجباری است یعنی 3 دوره آموزشی اجباری می باشد. سیستم آموزش و پرورش ایرلندی از آموزش ابتدایی، دوم، سوم و آموزش عالی تشکیل شده است. آموزش و پرورش دولتی در همه سطوح در دسترس است، مگر اینکه متقاضیان تصمیم به ارسال فرزند خود را به موسسه خصوصی که به صورت پولی است داشته باشند.

پس از اخذ دیپلم، آموزش سطح سوم شروع میشود که از چند بخش تشکیل شده است که شامل دانشگاه، بخش فن آوری و کالج های تحصیلی می شود و به طور قابل ملاحظه ای از سوی دولت تامین می گردد. علاوه بر این تعدادی از کالج های خصوصی مستقل وجود دارد. دانشگاه هایی هستند که مستقل و خود مختار هستند. آنها برنامه های مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه میدهند.

برخی از کالج های کارآموزی در کشور ایرلند وجود دارند که افراد میتوانند با تحصیل در این دوره ها در رشته های مهندسی IT، تکنولوژی، زبان شناسی و موسیقی به مدت یک سال وارد بازار کار شوند. افراد میتوانند در مقاطع مختلف دانشگاهی برای اخذ ویزای تحصیلی ایرلند پس از پذیرش اقدام کنند، وقتی فردی در کشور ایرلند مشغول به تحصیل می باشد، اجازه کار بین 20 الی 30 ساعت در هفته را خواهد داشت.

روش های اخذ اقامت ایرلند

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی ایرلند

مهم ترین مدارک به شرح زیر می باشند:

 • برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارائه ترجمه مدرک اتمام دوره دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات
 • برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد ارائه ترجمه مدرک اتمام دوره کارشناسی به همراه ریز نمرات
 • برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع دکترا ارائه ترجمه مدرک اتمام دوره کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات
 • انگیزه نامه SOP و 3 عدد توصیه نامه
 • رزومه CV
 • ترجمه از صفحات شناسنامه و پاسپورت
 • نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی، GRE و GMAT در صورت نیاز
 • نامه تمکن مالی

اقامت ایرلند از طریق ازدواج

افراد می توانند با ثابت کردن رابطه صادقانه با یک تبعه ایرلندی از طریق ویزای مشارکت مدنی، ازدواج قانونی خود را ثبت کرده و به راحتی برای اخذ این ویزا به منظور اقامت ایرلند اقدام نمایند. نکته قابل توجه این است که تبعه ایرلندی باید به عنوان اسپانسر هزینه یک سال زندگی دو نفر و حقوق ماهیانه کافی برای زندگی دو نفر را اثبات نماید و افراد باید 3 ماه قبل از سفر به ایرلند اقدام به اخذ ویزای ازدواج نمایند.

اقامت ایرلند از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در ایرلند یکی از راحت ترین اما پر ریسک ترین و پرهزینه ترین راه ها در بین راه های دیگر می باشد.

 • سرمایه گذاری بنیادین: مبلغ مورد نیاز برای این نوع سرمایه گذاری حدود 50000 یورو خواهد بود و متقاضیان سرمایه گذاری از روش بنیادین قادرند از توانایی خود در زمینه های ورزشی، هنر و بهداشتی استفاده کنند و در این روش افراد میتوانند به صورت شریکی، 5 نفری با مبلغ 400،000 یورو نیز این کار را انجام دهند.
 • سرمایه گذاری از طریق تشکیلات اقتصادی: این نوع سرمایه گذاری با شروع کسب و کار با مبلغ 500،000 یورو می باشد که شخص باید به مدت 3 سال گردش مالی نیز برای تمدید هر ساله ویزای خود نشان دهد.
 • سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه: برای این نوع سرمایه گذاری مبلغ 10،000،000 یورو می باشد و متقاضی باید به مدت پنج سال این اوراق قرضه ها را نگهداری کنند.
 • سرمایه گذاری از طریق صندوق سرمایه گذاری دولتی: این نوع سرمایه گذاری مبلغ 500،000 یورو با تایید دولت در یکی از صندوق های مورد تایید کشور ایرلند سپرده میشود.
 • سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

شما عزیزان میتوانید برای اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ایرلند به مقاله مربوطه در این سایت مراجعه کنید.

هزینه زندگی در ایرلند

هزینه زندگی در ایرلند برای متقاضیان اخذ اقامت ایرلند شامل موارد زیر میشود:

یک وعده غذا در رستوان معمولی 15.00 یورو یک قرص نان 500 گرمی 1.47 یورو
غذا برای 2 نفر در رستوران معمولی 58.00 یورو 1 کیلو گرم برنج سفید 1.60 یورو
McMeal در McDonalds 8.00 یورو تخم مرغ 12 عدد 2.62 یورو
کاپوچینو 3.03 یورو 1 کیلوگرم پنیر محلی 8.01 یورو
کوکا/ پپسی (بطری 0.33 لیتر) 1.68 یورو 1 کیلوگرم سینه مرغ 7.69 یورو
آب (0.33 لیتر بطری) 1.34 یورو 1 کیلوگرم گوشت گاو 9.07 یورو
شیر (1 لیتر) 0.97 یورو 1 کیلوگرم سیب زمینی 1.35 یورو

در مقاله بالا سعی بر این شد تا در مورد راه های پرمخاطب اقامت ایرلند مانند تحصیل در ایرلند، ویزای کار ایرلند، ویزای سرمایه گذاری ایرلند صحبت شود، پیشنهاد میکنیم قبل از هر اقدامی برای کم ریسک بودن و موفق بودن در امر مهاجرت با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

9 دیدگاه برای “اقامت ایرلند

 1. بیژن مرتضوی گفت:

  فرق زندگی تو ایرلند با انگلیس چیه؟

 2. مهسا گفت:

  سلام و خسته نباشید
  ایا پس از ۵ سال حضور در کشور ایرلند می توانم اقامت دائم این کشورو دریافت کنم؟

 3. diana گفت:

  ba salam va tashakor az site khoobetoon hazine zendegi dar irland chegoone ast?

 4. هما گفت:

  ممنون از اطلاعات خوبتان

 5. ترانه گفت:

  آیا انگلستان راحتر ویزا می دهد یا ایرلند؟ و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای انگلستان چیست؟

 6. صبا صابری گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  ممنون از اطلاعات مفیدتون
  هزینه تحصیل و زندگی در کشور ایرلند چه طور میباشد؟

 7. اشکان گفت:

  ایرلند شمالی با جمهوری ایرلند فرق داره ؟

 8. sohrab گفت:

  رشته آی تی بازار کار فوق العاده ای داره تو این کشور اما برای ایرانیها گرفتن پیشنهاد کاری از خارج از اروپا خیلی سخته

 9. علی گفت:

  بنطرم من اقامت ایرلند ارزش مند نیست چون شرایط خوبی نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =