مهاجرت به کشور اتریش

اقامت هنرمندان در اتریش

اقامت هنرمندان در اتریش

اقامت هنرمندان در اتریش به عنوان کشوری که شاید بتوان گفت بهترین کشور برای مهاجرت هنرمندان، مورد توجه بسیاری از فرهیختگان قرار گرفته است. دریافت مجوز اقامت در این کشور برای هنرمندان کار ساده ای نیست ولی با رعایت قوانین و مقررات امکان پذیر است. در طول دهه گذشته کشور اتریش به عنوان بهترین شهر در دنیا شناخته شد، این کشور به دلیل شرایط مطلوب اقتصادی، کاری، آموزش، رفاهی و زندگی مورد توجه بسیاری از مهاجران برای کار و زندگی قرار گرفته است. هنرمندان بسیاری هستند که قصد مهاجرت و اقامت در کشورهای اروپایی را دارند و در این خصوص سوالات زیادی مطرح می کنند، اتریش یکی از معدود کشورهایی است که برای هنرمندان مجوز اقامت صادر می کند که در نتیجه کارشناسان موسسه حقوقی سفیاران سروش سعادت بر آن شدند تا در قالب مقاله به بررسی اقامت هنرمندان در اتریش بپردازند.

 • بهترین مسیر مهاجرت هنرمندان به اتریش چیست؟
 • هنرمندان برای مهاجرت به اتریش چه مسیرهایی را پیش رو دارند؟
 • آیا می توان بدون مدرک زبان در اتریش به عنوان هنرمند کار کرد؟
 • فرآیند مهاجرت هنرمندان به اتریش چیست؟

شرایط عمومی اقامت هنرمندان در کشور اتریش

کشور اتریش از نظر فرهنگی بسیار غنی است به طوری که از زمان قرون وسطی برای خود نام و نشان برجسته ای ایجاد کرده، این کشور از دیرباز به عنوان مهد موسیقی و هنر محسوب می شود. این کشور در اروپای مرکزی قرار دارد و از لحاظ فرهنگی پیوند فرهنگی با سایر همسایگان این کشور دارد. پیش از بررسی شرایط اقامت هنرمندان در اتریش سعی داریم به این سوال پاسخ دهیم که به چه شخصی هنرمند گفته می شود؟ به طور بالقوه می توان گفت هنرمند شخصی است که آثار هنری خلق می کند، فعالیت های هنرمند تنها در زمینه تجسمی معنا نمی شود بلکه در زمینه های مختلف مثل: موسیقی، بازیگری، نوازندگی، مجسمه سازی، گرافیک، عکاسی، نویسندگی، نقاشی و غیره تداعی می شود. بنابراین اخذ مجوز اقامت هنرمندان اتریش برای تمامی افرادی که دارای پیش زمینه هنری هستند امکان پذیر است.

دریافت ویزا جهت اقامت هنرمندان در اتریش

متقاضیان می توانند با دریافت ویزای هنرمندان اتریش که یکی از جدیدترین و آسانترین روش های برای اقامت در این کشور است به اتریش مهاجرت کنند. برای دریافت ویزای هنرمندان شرایط و قوانین وضع شده است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

 • ارائه قرارداد کاری وضع شده با حقوق ماهانه بین 2000€ تا 3000€ (یورو)، دلیل اینکه برای ارائه ویزای هنرمندی حداقل حقوق و دستمزد تعیین شده است این است که فرد اثبات کند با فعالیت های خود می تواند امرار معاش کند و پس از اقامت در کشور اتریش سربار دولت این کشور نمی باشد.
 • ارائه گواهی تمکن مالی جهت اثبات توانایی در پرداخت هزینه های زندگی تا زمان دریافت اولین حقوق
 • یکی دیگر از شرایط لازم برای اخذ ویزای هنرمندان اتریش این است که فرد اثبات کند هنرمند است و در زمینه خاصی تخصص دارد به این منظور متقاضی باید سوابق کاری و آثار هنری خلق شده را ارائه کند.
 • ارائه رزومه و سوابق کاری، برای مثال یک نقاش زمانی می تواند ویزای هنرمندان را دریافت کند که اثبات کند گالری هایی در سابقه هنری خود برپا کرده است و از فروش تابلوهای نقاشی درآمد قابل قبولی کسب کرده است.

لازم به ذکر است ارائه مدارک دانشگاهی لازم و ضروری نیست زیرا ارائه سوابق کاری گواهی مناسبی دال بر هنرمندی متقاضی است.

دریافت ویزا جهت اقامت هنرمندان در اتریش

شرایط اخذ ویزای همراه برای هنرمندان

یکی از مزایای مهاجرت هنرمندان به کشور اتریش این است که فرد می تواند برای اعضای خانواده خود ویزای همراه دریافت کند. بر اساس قوانین وضع شده در کشور اتریش ویزای همراهان به همسر متقاضی و فرزندان وی با سن کمتر از 18 سال تعلق می گیرد. زمانی که متقاضی موفق به اخذ ویزای هنرمندان اتریش شود می تواند اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای همراهان انجام دهد.

پس از مهاجرت به این کشور فرد می تواند مشغول به کار شود و یا ادامه تحصیل دهد، همچنین همسر فرد می تواند وارد بازار کار کشور اتریش شود و یا اقدامات لازم را در جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های اتریش انجام دهد. فرزندان این افراد نیز می توانند به صورت رایگان در مدارس اتریش تحصیل کنند. برای اطلاع از بهترین شهرهای این کشور برای کار و زندگی پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین شهرهای اتریش برای کار را با دقت مطالعه کنید.

مزایای اقامت هنرمندان در کشور اتریش

اقامت هنرمندی در اتریش اقامت موقت است و اگر فرد بتواند به عنوان هنرمند مشغول به کار شود و از پس هزینه های زندگی خود و اعضای خانواده برآید میتواند اقامت دائم اتریش را دریافت کند. هنرمندانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند با اقامت در اتریش از مزایایی برخوردار خواهند شد که عبارتند از:

 • با اخذ ویزای هنرمندی فرد میتواند در این کشور مشغول بکار شود و یا ادامه تحصیل دهد.
 • با این نوع اقامت نیازی به پرداخت مالیات و حق بیمه نیست.
 • پروسه دریافت ویزای هنرمندی در مقایسه با سایر ویزاها کوتاه است.
 • اخذ اقامت دائم اتریش پس از 5 سال اقامت مستمر و اخذ تابعیت و پاسپورت پس از گذشت 7 سال از اقامت
 • پرداخت بیمه بازنشستگی و سلامت توسط دولت اتریش
 • متقاضی میتواند به صورت مستقل مشغول بکار شود.
 • برای درآمد سقفی تعیین نشده است.
 • توانایی عرصه آثار هنری و فروش در کشورهای مختلف در دنیا
 • امکان سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون محدودیت
 • امکان تحصیل فرزندان به صورت رایگان در مدارس اتریش وجود دارد.
 • همسر فرد میتواند در موسسات آموزش عالی اتریش تحصیل کند و یا مشغول بکار شود.
 • امکان دریافت وام بانکی برای متقاضی وجود دارد.
 • امکان سفر به 27 کشور بدون نیاز به دریافت ویزا

کشور اتریش از شمال با کشور آلمان دارای مرزهای زمینی مشترک است. کشور آلمان نیز می تواند گزینه مناسبی برای شروع کار هنرمندان باشد برای اطلاع از شرایط کار در این کشور به مقاله کاریابی رشته های هنری در آلمان رجوع کنید. هموطنان عزیز می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت هنرمندان و یا بهترین دانشگاه های دنیا برای ادامه تحصیل در رشته های هنری با تیم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *