مهاجرت تحصیلی کانادا

بررسی شرایط تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل در کانادا
5 (100%) 1 vote[s]

در سال های اخیر متقاضیان ایرانی تحصیل در کانادا چند برابر شده است و این امر نیاز به بررسی شرایط تحصیل در کانادا را الزامی می سازد. در صورتی که شما هم علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های برتر کانادا می باشید، پس قبل از هر چیزی شما نیازمند اطلاع از شرایط تحصیل در کانادا هستید. در همین راستا، ما در نگارش فعلی شما را با مباحثی همچون فرآیند اخذ پذیرش از کانادا، آزمون های لازم جهت تحصیل، هزینه تحصیل، بورسیه های تحصیلی و مدارک لازم جهت تحصیل در کانادا آشنا می کنیم. مسلما توصیه همیشگی ما بهره گیری از مشاوره های تخصصی وکلای مهاجرتی مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد که با بهترین دانشگاه های کانادا ارتباط داشته و طرف قرارداد با وکلای رسمی مهاجرت کانادا ICCRC می باشد.

چرا تحصیل در کانادا؟

کانادا، به عنوان یک مرکز تحصیلی جذاب به واسطه تنوع فاکتورهایی شامل کیفیت برتر آموزشی، مقرون به صرفه بودن تحصیل در این کشور، اعتبار و شهرت جهانی، وجهه را حفظ کرده است. خود کانادا به تنهایی معیارها و استانداردهای تحصیلی خاصی را تدوین و برنامه ریزی کرده است و سیستم های خیلی قوی برای ارتقا کیفیت آموزشی دارد که نهایتا طوری طراحی شده است که فرصت ها برای بلند مدت را گسترش دهد. هزینه های تحصیلی و زندگی و کلا کیفیت زندگی در کانادا در قیاس با سایر مراکز آموزشی برتر همانند ایالات متحده آمریکا و انگلستان بسیار پایین تر است. مجموعا 13 دانشگاه کانادا، توسط QS در بین 200 دانشگاه برتر دنیا رتبه بندی شده است که 3 تا از این دانشگاه ها در بین 50 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند. دانشگاه های برتر کانادایی شامل؛

 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه واترلو
 • دانشگاه مک گیل
 • دانشگاه دالهوزی
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا (C.U)
 • دانشگاه آلبرتا

همچنین دانشگاه ها و کالج های کانادایی در رشته ها و زمینه های تحصیلی علوم هوافضا، انیمیشن، پزشکی، مهندسی (متخصص در صنایع خودرویی، عمران، معدن و نفت)، انرژی، ارتباطات از دور، کشاورزی، فناوری اطلاعات، علوم محیطی، زیست تکنولوژی و بازرگانی، امور مالی و اقتصاد دارای مزیت نسبی هستند.

فرآیند پذیرش تحصیلی در کانادا

اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در طی مراحل زیر صورت می گیرد که اطلاع متقاضیان از بررسی شرایط تحصیل در کانادا الزامی است: مرحله اول از پذیرش تحصیلی در کانادا، آمادگی برای اخذ پذیرش می باشد که شامل تهیه مدارک مورد نیاز و شرکت در آزمون های پذیرش تحصیلی می باشد. جهت آمادگی برای پذیرش تحصیلی در کانادا، لازم است که شما حداقل از یک سال قبل برنامه ریزی های لازم را  انجام دهید. شرایط و مدارک مورد نیاز هر دانشگاه و دوره تحصیلی را مدنظر قرار داده و از قبل برای تامین این نیازمندی ها آماده شوید. لازم به ذکر است که شرایط تحصیلی در کانادا امکان دارد از دانشگاهی به دانشگاه دیگر و از کالجی به کالج دیگر متفاوت باشد. با این حال، مدارک مورد نیاز برای پذیرش اکثر دانشگاه های کانادا، احتمالا شامل مدارک زیر را می باشد:

 • پاسپورت معتبر
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • مدرک اثبات کننده تمکن مالی جهت تامین مالی تحصیلی

لازم است که دانشجویان متقاضی تحصیل در کانادا قبل از درخواست پذیرش، یک یا چند آزمون زبان را گذرانده و مدرک لازمه را اخذ کنند. مدارک زیان انگلیسی مورد تایید دانشگاه ها و کالج های کانادا عبارتند از GRE, GMAT, SAT, TOEFL و IELTS. مدارک زبان فرانسوی TEF, DALF و DELF یا TCF از نظر دانشگاه هایی مثل دانشگاه کبک کانادا معتبر می باشد.

انتخاب دانشگاه و دوره تحصیلی در کانادا

این مرحله، مرحله ای حساس بوده و نیازمند دقت و بررسی همه جانبه شرایط تحصیلی در کانادا می باشد. در این مرحله می بایستی که مطمئن شوید شما از دانشگاه یا کالجی درخواست پذیرش کرده اید که در فهرست موسسات آموزشی معتبر (DLI) می باشد، چراکه یکی از معیارهای اخذ روادید تحصیلی کانادا پذیرش از کالج ها یا دانشگاه دولتی موجود در فهرست مذکور می باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در باب بهترین دانشگاه های کانادا به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

همانطوری که در مطالب فوق هم بیان شد فرآیند پذیرش به طور قابل توجهی از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است. پس با اطلاع کامل از دوره و دانشگاه مورد علاقه، دست به انتخاب زده و سپس فرم درخواستتان را تکمیل کنید تا دانشگاه پس از بررسی شرایط و مدارک شما، برای شما نامه پذیرش ارسال کند. از طریق همین نامه پذیرش اخذ شده و مدارک دیگر، اخذ ویزای تحصیلی برایتان مقدور خواهد شد. توجه کنید که هزینه درخواست پذیرش تحصیلی در هر مقطع دانشگاهی کانادا می تواند بین CA$100 (US$78) تا CA$250 (US$195) متفاوت باشد.

بررسی شرایط تحصیل در کانادا

اخذ روادید تحصیلی کانادا

در کانادا ویزای تحصیلی با عنوان روادید تحصیلی یا Study permit شناخته می شود. در بررسی شرایط تحصیل در کانادا باید گقت که پس از دریافت نامه پذیرش، فرآیند پذیرش تمام نشده است. شما در مرحله آخر، نیازمند درخواست ویزای تحصیلی کانادا می باشید. در این مرحله، شما برای اخذ ویزای تحصیلیتان لازم است که مدارک زیر را به نزدیکترین کنسولگری یا سفارت کانادا تحویل دهید:

 • کپی برابر اصل مدارک دیپلم، کارشناسی یا کارشناسی ارشد
 • نامه پذیرشتان
 • کپی برابر اصل ریزنمرات تحصیلیتان
 • مدارک مهارت زبانی
 • توصیه نامه از دانشگاه قبلیتان
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • انگیزه نامه (SOP)
 • رزومه
 • نامه بورسیه تحصیلی (در صورت لزوم)
 • فیش پرداخت هزینه ها

میزان هزینه در بررسی شرایط تحصیل در کانادا

اگر قصد شما تحصیل در کانادا است، اطلاع از هزینه تحصیل در این کشور و بررسی شرایط تحصیل در کانادا فاکتور خیلی مهمی است. هزینه آموزش عالی در کانادا در مقایسه با هزینه تحصیلی در بریتانیا، استرالیا، نیوزلند و ایالات متحده کاملا مقرون به صرفه است و دانشجویان ایرانی از این بابت نباید دغدغه ای داشته باشند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در باب هزینه تحصیل و زندگی در کانادا به لینک مربوطه مراجعه نمایید. هزینه های تحصیلی در کانادا به صورت کلی به شرح زیر است:

هزینه تحصیل و زندگی در کانادا مبلغ هزینه با دلار کانادا
مقطع کارشناسی $15,000
مقطع کارشناسی ارشد $10,000 تا  $16,000
اجاره خانه CAD$ $3000  الی $ 7500

بورس در بررسی شرایط تحصیل در کانادا

در کانادا فهرستی از بورس ها و کمک هزینه های تحصیلی با حمایت مالی دولت کانادا به دانشجویان خارجی تعلق می گیرد. به دانشجویانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند توصیه می شود که درخواست بورسیه تحصیلیشان را 8 الی 12 ماه پیش از پذیرش که بین ماه های سپتامبر و جولای است، انجام دهند. مبنای اعطای بورسیه تحصیلی کانادا نیز بر پایه صلاحیت های تحصیلی همانند معدل تحصیلی بالا، تعداد مقالات علمی و نیز نمره زبان انگلیسی می باشد.

اگر شما علاقه مند به تحصیل در کشور کانادا هستید، با مطالعه مقاله حاضر تحت عنوان بررسی شرایط تحصیل در کانادا به اطلاعات خوبی درباره تحصیل در کانادا دست خواهید یافت، اما برای اطمینان از اخذ پذیرش کانادا، بهترین توصیه مشاوره با وکلای مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به دو دلیل اصلی است. اولا، موسسه سفیران سروش سعادت از بالاترین آمار اخذ ویزاهای تحصیلی کانادا در ایران برخوردار بوده و با این کارنامه درخشان تضمین پذیرش تحصیلی شما در کانادا در تخصص این موسسه می باشد. دوما، شما با مشاوره و راهنمایی دقیق و تخصصی از طریق یک تعداد مراحل کلیدی و آماده سازی مدارک لازم، شانستان در اخذ پدیرش تحصیلی کانادا به چند برابر حالت عادی افزایش خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =