مهاجرت تحصیلی فرانسه

بهترین دانشگاه های فرانسه

بهترین دانشگاه های فرانسه

اگر تمایل به تحصیل در فرانسه دارید، به شما پیشنهاد می کنیم کمی درمورد بهترین دانشگاه های فرانسه بیشتر آشنا شده و ادامه مقاله را دنبال کنید. بر اساس رتبه بندی Times Higher Education’s World University 34 موسسه آموزشی فرانسه در میان دانشگاه های برتر دنیا قرار گرفتند. در این میان 8 موسسه در پاریس از شناخته شده ترین موسسات در کل کشور فرانسه می باشد.

دانشگاه های پاریس 5 جایگاه اول بهترین دانشگاه های فرانسه 2021 را به خود اختصاص داده اند ولی موسسات و دانشگاه های دیگر در شهرهای مارسی، لیون، گرنوبل و تولوز نیز در میان 10 دانشگاه های برتر فرانسه قرار گرفته اند. Paris Sciences et Lettres یا PSL Research University Paris بهترین دانشگاه فرانسه، با داشتن 25 موسسه آموزش عالی و تحقیقاتی در پاریس و 3 مرکز تحقیقاتی ملی می باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از موسسات بین الملل در باب اخذ اقامت تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

تحصیل در بهترین دانشگاه های فرانسه 2022

بهترین دانشگاه های فرانسه در سطح ملی در سال 2022 عبارت هستند از:

موسسه آموزش عالی رتبه ملی در سال 2022
Universite PSL 1
Ecole Polytechnique 2
Sorbonne Unniversity 3
CentralSupelec 4
ENS de Lyon 5
Sciences Po 6
Ecole des ponts ParisTech 7
Universite Paris 1 Pantheon- Sorbonne 8
ENS Paris- Saclay 9
University of Strasbourg 10

وبینار تخصصی مهاجرت بدون مدرک زبان

 

چهار دانشگاه برتر فرانسه

تحصیل در بهترین دانشگاه های فرانسه 2022 یکی از افکار متقاضیان تحصیل در فرانسه است. زبان تحصیل در فرانسه، هزینه تحصیل در فرانسه، هزینه زندگی در فرانسه، کار ضمن تحصیل و پس از تحصیل در فرانسه از جملات سوالات ایجاده شده در ذهن متقاضیان مهاجرت تحصیلی به فرانسه است که توانسته مورد توجه افراد قرار گیرد. دانشجویان می بایست در نظر داشته باشند که تحصیل در این کشور در دانشگاه های رایگان به زبان فرانسوی می باشد.

4 دانشگاه برتر در لیست بهترین دانشگاه های فرانسه 2022 قرار دارند که عبارتند از:

Paris Sciences et Lettres – PSL Research University Paris

همانطور که گفته شد 25 موسسه این دانشگاه در آپریل سال 2010 توسط 5 موسسه برجسته فرانسه یعنی École Normale Supérieure ،Collège de France ،Paris Observatory ،Chimie ParisTech و ESPCI ParisTech تاسیس شد. موسسات زیر نظر این دانشگاه، ترکیبی از مراکز قدیمی که در طول دوره روشن فکری به وجود آمده اند و موسسات جدید هستند.

هدف اصلی دانشگاه به ثبت رساندن خود به عنوان یکی از برترین موسسات تحقیقاتی در دنیا می باشد. در مجموع 26 جایزه نوبل در فیزیک، شیمی، ادبیات، فیزیولوژی، پزشکی و اقتصاد به تحقیقات ارائه شده از سوی این دانشگاه اعطا شده است. هم چنین این موسسه پیوند توسعه یافته ای با بهترین دانشگاه های دنیا مانند:

 • University of Cambridge UCL
 • Peking University
 • National Taiwan University

دانشگاه سوربون فرانسه (Sorbonne University)

دانشگاه سوربون یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در پاریس می باشد. این دانشگاه از ادغام 2 دانشگاه Paris Sorbonne و Pierre and Marie Curie و تعدادی از موسسات کوچک دیگر به وجود آمد. این دانشگاه از 3 دانشکده علوم انسانی، علوم و پزشکی تشکیل شده است. دانشگاه سوربون تعدادی کالج در نقاط مختلف پاریس و یک کالج ماهواره ای در ابوظبی دارد. سوربون محل نگهداری از 8 مجموعه تحقیقاتی برجسته و عظیم است که بجز مجموعه های مرتبط باجانورشناسی، زمین شناسی و معدن، تنها به روی محققین باز می باشد.

دانشگاه École Polytechnique فرانسه

دانشگاه École Polytechnique به طور خاص بر علوم و علوم فنی متمرکز است. شعار آن ها این عبارت است: برای میهن، دانش و شکوه. کم تر از 3000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند که مرکز آن در حومه Palaiseau در فاصله 10 مایلی شهر پاریس قرار دارد. با وجود کم بودن تعداد دانشجویان تقریبا 30% آن ها بین المللی هستند که بر اساس تجربه های شخصی یک دانشجوی اسپانیایی، در آن جا به دانشجویان خارجی توجه خاصی می شود و برنامه های آماده سازی برایشان ترتیب داده می شود تا از بروز مشکل جلوگیری شود.

École Polytechnique دسترسی به دوره های میان رشته ای و چند رشته ای را با فراهم کردن یک برنامه تحصیلی برای دانشجویان لیسانس و پروژه های تحقیقاتی بعد از اتمام تحصیل در فرانسه برای آن ها امکان پذیر نموده است. دانشجویان دوره لیسانس علاوه بر کلاس های فنی مهندسی یا علوم تخصصی خود ملزم به شرکت در برخی کلاس های علوم انسانی و ورزشی نیز هستند. نکته جالب دیگر درمورد دانشگاه École Polytechnique این است که از آن جایی که دانشگاه توسط وزارت دفاع فرانسه اداره می شود، دانشجویان فرانسوی موظف به انجام خدمت سربازی به مدت 8 ماه در اولین سال تحصیل خود هستند.

بررسی بهترین دانشگاه های فرانسه

Paris Diderot University

این دانشگاه نام خود را در سال 1994 به افتخار Denis Diderot فیلسوف، منتقد هنری و نویسنده فرانسوی در قرن هیجدهم Paris Diderot University قرار داده است. این دانشگاه برای دانشکده های علوم خود به خصوص ریاضیات شناخته شده است. این دستاورد به راحتی درموفقیت های دانش آموخته های این دانشگاه در به دست آوردن 2 جایزه نوبل، 2 مدال Fields وهمچنین 2 وزیر قبلی تحصیلات فرانسه مشهود است. هم چنین کتابخانه مرکزی دانشگاه بزرگترین کتابخانه دانشگاهی در پاریس می باشد. تعداد زیادی انجمن ها و گروه های دانشجویی مانند برخی باشگاه های ورزشی غیرمعمولی مثل بندبازی هنرهای سیرک و یا جاز-ژیمناستیک وجود دارند.

بررسی بهترین دانشگاه های فرانسه

ادامه رتبه بندی بهترین دانشگاه های فرانسه 2022 عبارتند از:

نام دانشگاه موقعیت در پاریس
École des Ponts ParisTech  در شهر پاریس
École Normale Supérieure de Lyon  در شهر لیون
Paris-Sud University  در شهر پاریس
Aix-Marseille University  در شهر مارسی
Federal University of Toulouse Midi-Pyrénées در شهر تولوز
Grenoble Alpes University  در شهر گرنوبل

اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های فرانسه

بهترین دانشگاه های فرانسه که اتفاقا اصطلاحا به دانشگاه های رایگان هم معروف هستند، چون حتی از دانشجویان غیر اروپایی نیز شهریه کمی دریافت می نمایند، دانشگاه های دولتی این کشور هستند. برای اخذ پذیرش و تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه تسلط داشتن به زبان فرانسوی اجباری است. در نتیجه افرادی که به این زبان مسلط نیستند ابتدائا حداقل یک سال در کالج زبان های فرانسه تحصیل می کنند و پس از اتمام دوره و تسلط به زبان فرانسوی یا وارد دانشگاه می شوند یا بعضا مستقیم وارد بازار کار می گردند.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های برتر فرانسه هر فردی مطابق رشته تحصیلی خود مدارکی را تهیه و ارائه می کند اما مهم ترین و کلی ترین مدارک را می توان به این شرح دانست:

 • CV/رزومه
 • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی
 • ترجمه رسمی ریز نمرات
 • مدرک زبان
 • توصیه نامه از 2 تا 3 تن از اساتید پیشین
 • انگیزه نامه
 • پرداخت هزینه بررسی مدارک که در هر دانشگاهی متفاوت است (application fee)

امید بر این است که با به اتمام رسیدن مقاله بهترین دانشگاه های فرانسه 2022 توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در این باب در اختیار دانشجویان قرار دهیم. مهاجرت از طریق تحصیل از برترین طرق مهاجرت به فرانسه محسوب می گردد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخر به ارائه راهنمایی لازم در همین باب می باشد.

سوالات پرتکرار درباب بهترین دانشگاه های فرانسه

برای بررسی بهترین دانشگاه های فرانسه سوالات زیر را مطالعه نمایید:

 1. بهترین دانشگاه های فرانسه 2022 کدام اند؟ Paris Sciences et Lettres، دانشگاه سوربن، دانشگاه Ecole Polytechnique ،Paris Diderot University
 2. اهداف Paris Sciences et Lettres چیست؟ اهداف این دانشگاه به ثبت رساندن خود به عنوان یک مرکز تحقیقاتی در دنیا می باشد. در مجموعه 26 نوبل به این دانشگاه اعطاء گردیده است.
 3. دانشگاه سوربن فرانسه چگونه دانشگاهی است؟ این دانشگاه از ادغام دو دانشگاه تشکیل گردیده است و دارای دانشکده و کالج های مختلف می باشد.
 4. دانشگاه École Polytechnique فرانسه چگونه دانشگاهی است؟ تمرکز این دانشگاه بر علوم فنی است. این دانشگاه توسط وزارت دفاع فرانسه اداره می گردد.
 5. Paris Diderot University چگونه دانشگاهی است؟ این دانشگاه در خصوص ریاضی مشغول به کار می باشد که جوایز زیادی را به خود اختصاص داده است.
4.9/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8  +  2  =