مهاجرت

تبدیل اقامت به تابعیت نیوزلند

تبدیل اقامت به تابعیت نیوزلند

مسئله اکثر متقاضیان دارای اقامت دائم نیوزلند در سال 2023 همانند گذشته تبدیل اقامت به تابعیت نیوزلند و بررسی شرایط آن می باشد. تابعیت نیوزلند دارای مزایای بیشتر نسبت به اقامت دائم این کشور است. افرادی که تابعیت نیوزلند را دریافت می­ نمایند بخودی خود اقامت دائم آن ها باطل می­ گردد و نیازی به مراجعه به اداره برای ابطال اقامت خود ندارند. نیوزلند کشوری است که از شرایط اقتصادی و بازارهای کاری بسیار مناسبی برخوردار است. این کشور بدلیل برخورداری از دانشگاه های معتبری با رتبه های برتر در سطح جهان، مقصد بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل می باشد. مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات مفیدی را در زمینه راه های مهاجرت و اخذ اقامت نیوزلند در اختیار عزیزان قرار می­دهند.

  • شرایط تبدیل اقامت به تابعیت در نیوزلند چیست؟
  • چه کسانی می توانند تابعیت کشور نیوزلند را به دست آورند؟
  • دریافت پاسپورت کشور نیوزلند چه مزایایی را به همراه دارد؟
  • چه راه هایی برای اقامت در کشور نیوزلند وجود دارد؟
  • مسیرهای رساندن اقامت کشور نیوزلند به تابعیت این کشور چیست؟

شرط اقامت برای تبدیل اقامت به تابعیت نیوزلند

افرادی که از طریق راه های مختلف از جمله کار، سرمایه گذاری و یا تحصیل به کشور نیوزلند مهاجرت نموده اند پس از مدت 5 سال زندگی در نیوزلند می­ توانند برای خود و اعضای خانواده خود اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند، البته در برخی موارد دولت نیوزلند این 5 سال را به 3 سال کاهش داده و افراد تنها با گذشت 3 سال می­ توانند اقامت دائم نیوزلند را دریافت نمایند. اکثر افرادی که اقامت دائم را کسب می ­کنند نیز خواهان اخذ تابعیت و شهروندی این کشور هستند.

البته برخی از مردم نیوزلند نژادپرست هستند، علی الخصوص در مقابل پناهندگان که رویکرد خوبی ندارند. ولی وقتی افراد با تخصص خود با ویزاهای قانونی مثل تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت می کنند، غالبا شرایط خیلی خوبی خواهند داشت. با توجه به این که پاسپورت نیوزلند اعتبار بین المللی زیادی دارد و با داشتن آن بدون داشتن ویزا می توان به بسیاری از کشورهای دنیا سفر کرد، افراد زیادی سالانه تلاش می کنند به طرق مختلف از جمله تحصیل و کار، اقامت این کشور را به دست آورند. در جدول ذیل جایگاه پاسپورت نیوزلند در سال 2023 با تعدادی دیگر از کشورهای دنیا مقایسه شده است:

نام کشورتعداد کشورهایی که بدون ویزا می توان به آن ها سفر کرد
نیوزلند130
مجارستان129
مالتا128
لیختن اشتاین127
قبرس126
کرواسی125

راه های اخذ اقامت نیوزلند در 2023

افراد به دو طریق نیز می ­توانند ابتدا اقامت موقت نیوزلند را اخذ و پس از آن اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. در روش اول که اکثراً افرادی که دارای تحصیلات دانشگاهی و یا تخصص ویژه ای هستند، مدارک خود را به اداره مهاجرت این کشور ارسال می نمایند. این اداره پس از بررسی و ارزشیابی مدارک فرد برای وی ویزای Skilled Migration صادر می­ کند، این ویزا در واقع اقامت دائم فرد در نیوزلند می ­باشد.

ناگفته نماند افراد برای اخذ این ویزا باید حداقل امتیاز را کسب نمایند. در سال 2023 در صورتیکه برخی افراد از امتیاز کمتری برخوردار باشند می ­توانند با دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایی در نیوزلند امتیاز خود را افزایش دهند. افرادی که نتوانند دعوتنامه شغلی اخذ کنند می ­توانند با حداقل امتیاز با ویزای کار در نیوزلند به این کشور سفر نمایند و سپس با یافتن شغل و انعقاد قرارداد کاری با کارفرمای نیوزلندی اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند.

روش دوم روشی است که افراد می ­توانند اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل نمایند. تبدیل اقامت موقت به دائم در صورتی امکان پذیر است که شغل فرد در لیست مشاغل مورد نیاز کشور نیوزلند موجود باشد. این دسته افراد که دارای اقامت موقت با 9 ماه اعتبار هستند می ­توانند پس از ورود به کشور نیوزلند و یافتن شغل مورد نظر خود اقامت خود را به اقامت دائم این کشور تبدیل نمایند.

شرایط اقامت نیوزلند از طریق کار و تخصص

افرادی که دارای مهارت و یا تخصص ویژه ای هستند و قصد اخذ اقامت دائم کشور نیوزلند را دارند باید دارای شرایط زیر باشند تا اقامت دائم این کشور برای آن ها صادر گردد: حداقل از 3 سال سابقه کاری در حرفه و یا مهارت مورد نظر برخوردار باشد، از لحاظ سلامت و شخصیتی مورد تأیید اداره مهاجرت نیوزلند قرار بگیرد، شغل و یا مهارت فرد باید جزء آن دسته از مشاغلی باشد که کشور نیوزلند به آن نیازمند است، دارای تحصیلات عالیه و یا گواهی اشتغالی که مورد ارزیابی قرار گرفته است باشد. اخذ این اقامت دارای محدودیت سنی است و تنها افرادی که کمتر از 56 سال هستند می­ توانند برای اخذ این اقامت اقدام نمایند.

مزایای اخذ اقامت دائم نیوزلند

مزایای اخذ اقامت دائم نیوزلند

همانطور که می ­دانید استقبال افراد در وهله اول اخذ اقامت دائم کشور نیوزلند می ­باشد زیرا اقامت دائم این کشور دارای مزایای زیر می ­باشد:

  • برخورداری از خدمات بیمه اجتماعی
  • مجوز تحصیل و کار بدون هیچ محدودیتی
  • سفر به تمامی کشورهای جهان مادامی که که کارت اقامت دارای اعتبار است.
  • امکان اخذ تابعیت و شهروندی نیوزلند پس از گذشت 5 سال زندگی در این کشور
  • بهر­ه ­مندی از خدمات درمانی و بهداشتی کشور نیوزلند در همان ابتدای ورود
  • قابلیت اسپانسر برای اعضای خانواده تا اخذ اقامت دائم نیوزلند

همانطور که می ­دانید افراد پس از اخذ اقامت دائم سعی بر این دارند تابعیت و شهروندی نیوزلند را اخذ نمایند زیرا تابعیت دارای مزیت هایی است که افرادی که دارای اقامت هستند از این مزیت ها بی بهره هستند. بدین منظور افراد درصدد این هستند تا بتوانند با تبدیل اقامت به تابعیت نیوزلند از این مزایا بهره­ مند گردند.

مزایای تبدیل اقامت به تابعیت نیوزلند

با اخذ تابعیت این کشور فرد نیز می ­تواند بصورت دائم و بدون محدودیت مکانی در این کشور زندگی نماید. فرد می­ تواند نسبت به اخذ پاسپورت نیوزلند اقدام و پس از دریافت این پاسپورت به عنوان تبعه­ نیوزلند به تمامی کشورهای جهان بصورت آزادانه سفر نماید. شخص می­ تواند جهت انتصاب نمایندگان پارلمانی این کشور خود را کاندید نماید.

افرادی که تابعیت نیوزلند را دریافت می­ نمایند می­ توانند بدون محدودیت از تمامی بورسیه های تحصیلی رشته های مختلف این کشور و جایزه های علمی نیوزلند برخوردار گردند. شخص مورد نظر از تمامی حقوق مالکیت و اقتصادی در این کشور برخوردار می­ گردد همچنین می­ تواند بعنوان نماینده ورزشی نیوزلند در مسابقات ورزشی حضور یابد. در مقابل تمامی امتیازات و مزایایی که به فرد تعلق می­گیرد وی دارای وظایفی نسبت به دولت نیوزلند می­ باشد که شرکت در انتخابات کشور، پرداخت مالیات به دولت نیوزلند و الزام رعایت قوانین موجود در نیوزلند جزئی از آن می باشد.

مدارک لازم جهت تبدیل اقامت به تابعیت نیوزلند

افراد به هنگامی که درخواست تبدیل اقامت به تابعیت نیوزلند را به اداره مهاجرت این کشور ارائه می­ نمایند می­ بایست مدارک زیر را نیز به این اداره تحویل نمایند:

  • ارائه پاسپورت
  • ارائه دو قطعه عکس
  • ارائه مدارک هویتی فرد (اعم از شناسنامه یا کارت هویتی)
  • حضور شخصی بعنوان شاهد که بیشتر از 16 سال دارد و دارای پاسپورت معتبر می ­باشد.
  • فرد برای درخواست تابعیت نیوزلند باید مبلغ 20470$ (دلار نیوزلند) و برای تأیید آن نیز مبلغ 40112$ (دلار نیوزلند) پرداخت نماید.

افراد ممکن است با سوالات متعددی در زمینه تبدیل اقامت به تابعیت نیوزلند روبرو شوند از جمله اینکه آیا افرادی که قصد ثبت شرکت در نیوزلند را دارند می­ بایست ویزای کاری این کشور را اخذ نمایند. ویزای Skilled worker نیوزلند دشوارتر از ویزای کشورهایی مثل کانادا، آلمان و هلند به دست می آید. مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همیشه سعی بر این دارند تا پاسخ تمامی سوالات عزیزان در زمینه مهاجرت به نیوزلند را با راهنمایی های لازم در اختیار شما قرار دهند.

سوالات متداول درباب تبدیل اقامت به تابعیت نیوزلند

سوالات پرتکرار در خصوص تبدیل اقامت به تابعیت در این کشور عبارتند از:

  • شرایط کلی اقامت نیوزلند از طریق کار و تخصص چیست؟ حداقل از 3 سال سابقه کاری در حرفه و یا مهارت مورد نظر برخوردار باشد.
  • مزایای اخذ اقامت دائم نیوزلند چیست؟ اقامت دائم این کشور دارای مزایایی از قبیل برخورداری از خدمات بیمه اجتماعی، مجوز تحصیل و کار بدون هیچ محدودیتی می باشد.
  • مزایای تبدیل اقامت به تابعیت نیوزلند چیست؟ با اخذ تابعیت این کشور فرد نیز می ­تواند بصورت دائم و بدون محدودیت مکانی در این کشور زندگی نماید، همچنین به عنوان تبعه­ نیوزلند به تمامی کشورهای جهان بصورت آزادانه سفر نماید.
  • شرایط اعطای تابعیت نیوزلند به بزرگسالان چیست؟ دولت نیوزلند برای بزرگسالانی که از سابقه خوبی در مدت اقامت در این کشور برخوردار باشند و به مدت 5 سال بصورت مستمر در این کشور زندگی نموده باشد، تابعیت اعطا می نماید.
  • مدارک لازم جهت تبدیل اقامت به تابعیت نیوزلند چیست؟ این مدارک شامل پاسپورت، ارائه 2 قطعه عکس، ارائه مدارک هویتی و غیره می باشد.
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *