مهاجرت تحصیلی سوئیس

تحصیل در مدارس شبانه روزی در سوئیس

مدارس شبانه روزی در سوئیس
Rate this post

یکی از بهترین فرصت های آموزشی در کشور سوئیس را می توان تحصیل در مدارس شبانه روزی در سوئیس عنوان کرد که دارای مزایای فراوانی می باشد. مجوز تحصیل در سوئیس برای دانش آموزان بین المللی از سن یازده سالگی شروع می شود. والدینی که قصد دارند در خصوص تحصیل در مدارس شبانه روزی سوئیس برای فرزندان اقدام داشته باشند می بایست به اطلاعاتی کافی در این باب دست یابند که گروه مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به ارائه توضیح در این زمینه پرداخته است.

موقعیت کشور سوئیس

شاید در نگاه اول موقعیت کشور سوئیس در دید بسیاری از والدین بی ارزش به نظر برسد اما سوئیس دقیقا در مرکز قاره اروپا قرار دارد. همسایگان کشور سوئیس و ارتباط مستقیم این کشور با آن ها بر جذابیت سوئیس می افزاید. مناظر دیدنی کوهستانی و دریاچه های این کشور می تواند تعطیلات فوق العاده ای را به ارمغان آورد. امکان کوهنوردی و قایقرانی در تابستان و اسکی در فصل زمستان تجربه ای بی نظیر را در کشور سوئیس فراهم می آورد.

مدارس کشور سوئیس با توجه به شرایط سنی دانش آموزان تدابیری را برای استفاده از این موقعیت ها فراهم می آورند. کشور سوئیس یک کشور چند ملیتی است و کارخانجات متعدد بین المللی در این کشور مشغول به فعالیت هستند. امنیت در کشور سوئیس نیز در سطح بسیار بالایی بوده و شهرهای این کشور معمولا در جمع برترین شهرهای جهان از نظر کیفیت زندگی قرار دارند. در حقیقت فرزند شما در یک محیط امن، تحت نظر معلمان بین المللی و در کنار دانش آموزان بین المللی رشد خواهد کرد.

مدارس شبانه روزی در سوئیس

سوئیس یکی از کشورهای با سابقه طولانی در زمینه آموزش در مراکز علمی است به گونه ای که قدمت برخی از دانشگاه های این کشور به قرن 15 میلادی می رسد. از همین رو هنوز خانواده های زیادی وجود دارند که فرزندان خود را برای تحصیل در مدارس شبانه روزی در سوئیس آماده می کنند.

یکی از برتری های مدارس شبانه روزی در سوئیس، امکان انتخاب سیستم آموزشی این مدارس است، شما با توجه به شرایط می توانید یکی از سیستم های آمریکایی، آلمانی و یا سوئیسی را برای ادامه تحصیل فرزند خود انتخاب کنید. علاوه بر این، امکان تحصیل در مقاطعی که در پایان، مدرک های بین المللی نیز ارائه می دهند نیز وجود خواهد داشت. فرزندان شما در یک فضای کاملا چند ملیتی و چند زبانه رشد پیدا خواهند کرد، در حقیقت محیط آموزشی آن ها تنها به دیوارهای کلاس ختم نخواهد شد. دانش آموزان برای مهاجرت تحصیلی به سوئیس به ویزای تحصیلی نیاز خواهند داشت.

زبان تحصیل در مدارس شبانه روزی در سوئیس

یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که در باب ویزای تحصیلی سوئیس ایجاد می شود، زبان تحصیل در این کشور است. زبان های آلمانی، رومانیایی، ایتالیایی و فرانسوی چهار زبان رسمی در کشور سوئیس هستند، در قسمت هایی از این کشور زبان اسپانیایی نیز رایج است.  علاوه بر این 5 زبان، تحصیل به زبان انگلیسی نیز در مدارس و دانشگاه های این کشور امکان پذیر است.

در بسیاری از مواقع زبان تحصیل در این مدارس چند گانه است و دانش آموزان به حداقل دو زبان در این مدارس مشغول به تحصیل می شوند. یکی از برترین موقعیت هایی که مدارس شبانه روزی برای کودکان ایجاد می کند، آموزش زبان های خارجی است، گاهی زبان های آسیایی نیز به عنوان یک زبان معتبر مانند عربی، ژاپنی یا چینی به دانش آموزان آموزش داده می شود.

تحصیل در مدارس شبانه روزی در سوئیس

هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی سوئیس

به طور تقریبی هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی در سوئیس در حدود 40 تا 90 هزار فرانک در سال است. هزینه نهایی تحصیل در این مدارس به امکاناتی بستگی دارد که در این مدارس ارائه می شود. هزینه های اولیه هر مدرسه معمولا شامل هزینه های مربوط به نظارت بر تکالیف در ساعات حضور در مدرسه، استفاده از کتابخانه و دسترسی به اینترنت می شود. مدارس چندزبانه هزینه ای را به این دلیل دریافت نمی کنند.

یکی دیگر از هزینه هایی که پیش روی متقاضیان قرار می گیرد، هزینه های مربوط به اقامت است. در صورتی که فرزند در خوابگاه های در نظر گرفته شده اقامت داشته باشد، سه وعده غذایی او به عهده خوابگاه خواهد بود و در طول روز نیز به او تغذیه داده خواهد شد. در بسیاری از خوابگاه ها پرستارانی برای رفع نیاز های کوتاه مدت کودکان نیز وجود دارند. دانش آموزان همچنین می توانند به فعالیت های ورزشی و آموزشی مدرسه نیز دسترسی داشته باشند.

هزینه های جانبی در مدارس شبانه روزی سوئیس

علاوه بر هزینه های اولیه تحصیل و اقامت این امکان وجود دارد که دوره های آموزشی دیگری نیز در مدرسه برگزار شود. این کلاس ها معمولا هزینه های سنگینی را در بر خواهند داشت، برای مثال می توان به کلاس های موسیقی و ورزشی خصوصی اشاره کرد. گاهی نیز مدارس اردوهایی خارج از فضای مدرسه را برای دانش آموزان در نظر می گیرند. دانش آموزان همچنین باید کتاب های درسی خود را تهیه کرده و هزینه های مربوط به آن ها را نیز پرداخت نمایند.

تحصیل در مدارس شبانه روزی در سوئیس فرصتی ایده آل برای مهاجرت دانش آموزان است. سوئیس به معنای واقعی یکی از برترین مقاصد دنیاست. سایر کشورها نظیر کانادا، انگلستان، استرالیا و … می توانند مقصد مناسبی برای تحصیل فرزندان محسوب شوند به طور مثال تحصیل فرزندان در  کانادا از دیگر طرق برتر مهاجرتی به همراه والدین واجد شرایط است که نباید از آن چشم پوشی کرد.

تحصیل در مدارس شبانه روزی کشور سوئیس هزینه ثبت نام بسیار زیادی را در بر خواهد داشت اما اقامت فرزند شما در خوابگاه های دانش آموزی، باعث آسودگی خاطر خواهد شد. در مدارس شبانه روزی این کشور همه دروس به زبان رسمی منطقه که مدرسه در آن مستقر است، تدریس می شوند. با این وجود معمولا به دانش آموزان یک زبان بین المللی دیگر نیز آموزش داده می شود. محیط مدارس شبانه روزی معمولا یک محیط کاملا بین المللی است و گاها معلمان این مدارس نیز بین المللی هستند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اند تا با اخذ پذیرش از مدارس شبانه روزی در کشور سوئیس، امکان تحصیل فرزند شما در این مدارس فراهم کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =