ویزای تحصیلی

تحصیل در کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی 2024 فرصتی استثنایی جهت تحصیل در کشوری پیشرفته است که در بین کشورهای آسیایی بالاترین میزان سرمایه گذاری را در بخش آموزشی انجام داده است. سرمایه گذاری و رشد و نوآوری و فن آوری به این معنی است که این کشور به عنوان یکی از چهار اقتصاد آسیایی ببر در کنار هنگ کنگ، سنگاپور و تایوان شناخته می شود. کره جنوبی در سال 1984 به کشوری جداگانه و مستقل تبدیل شد که در میان همسایگان خود به صورت قابل توجهی متفاوت بوده است و تحت عنوان نیروگاه آسیا نیز شناخته شده است. فناوری، آموزش و گردشگری از جمله حسن های این کشور محسوب می گردد که توانسته به این کشور لقب ببر آسیا را اختصاص دهد. ما در این مقاله که توسط موسسه سفیران سروش سعادت نیز نگارش شده است.

شرایط تحصیل در کره جنوبی

بطور کل می توان چنین گفت که تحصیل در کره جنوبی تجربه فوق العاده ای است. خصوصا زمانی که اشخاص مشتاق آشنایی با فرهنگ و زبان دیگری باشند. حضور در کره جنوبی فرصتی استثنایی برای افراد است تا بواسطه آن بتوانند لحظه ها و اتفاقات منحصر به فردی را تجربه کنند. اشخاصی که مشتاق تحصیل در کره جنوبی هستند، چند نکته وجود دارد که لازم است، بدانند.

مقطعانواع برنامه های تحصیلی در دانشگاه های کره جنوبی 2024
لیسانس علوم (B.Sc.)18 برنامه تحصیلی
فوق لیسانس علوم (M.Sc.)28 برنامه تحصیلی
فوق لیسانس مدیریت بازرگانی (M.B.A.)13 برنامه تحصیلی

زمانی که صحبت از جذب دانشجوهای خارجی می شود باید به این مسئله اشاره کرد که دانشگاه های کره ای بسیار رقابتی عمل می کنند. در حقیقت با جذب دانشجوهای خارجی می خواهند به استانداردهای جهانی دست یابند و اشخاص نیز به آنها کمک می کنند تا تصویر بین المللی خوبی در دنیا از خود به نمایش بگذارند. علاوه بر این دانشجوهای خارجی منبع درآمد خوبی برای دانشگاه ها به شمار می آیند. همچنین دانشگاه ها این اجازه را دارند که هر تعداد می خواهند دانشجوی بین المللی ثبت نام کنند. (مگر در شرایطی که وزارت آموزش و پرورش کره اعلام نماید که تعداد مشخصی دانشجوی کره ای حتما می بایست در دانشگاه مشغول به تحصیل باشند.) این بدین معناست که تقریبا تمام دانشگاه های کره ای از حضور دانشجویان بین المللی استقبال خواهند نمود.

مهاجرت به کره جنوبی از طریق تحصیل

یکی از راه ­های مهاجرت به کره جنوبی اقدام از طریق مهاجرت تحصیلی به این کشور است. این روش در کنار روش­ های دیگر مهاجرت مثل سرمایه­ گذاری و اخذ ویزای کار کره جنوبی می ­باشد. در همه روش­ های فوق، شخص پس از مهاجرت به کره جنوبی باید نسبت به اخذ اقامت و نهایتا تابعیت یا شهروندی کره جنوبی اقدام نماید. آموزش و پرورش در کره جنوبی بسیار رقابتی می باشد و این دلیلی برای ارائه خدمات آموزش و پرورش با کیفیتی بسیار بالا و جذب دانشجو از سراسر دنیا می باشد.

اما چند حقیقت مهم درباره تحصیل در کره 2024 است که باید بدانید:

آیتمشرح
واحد پولی کره جنوبیوون کره (KRW) پس هر 1$ (دلار) معادل KRW1212.74 (وون)
شاخص هزینه زندگی در سئول94.87% گرانتر از تهران
رتبه گرانی شهر سئول در دنیا36 از 464 شهر جهان
بیشترین درصد هزینه ها در کرهخواروبار (45.4%)
شاخص کیفیت زندگیبالا (131.13)

در مقایسه با کشورهای انگلیسی زبان همانند آمریکا، کانادا و انگلستان تحصیل و زندگی در کره جنوبی بسیار ارزان می باشد و کمک هزینه های تحصیلی بسیاری در اختیار دانشجویان خارجی قرار می گیرد بنابراین دانشجویان خارجی بدون مانع اقتصادی و به راحتی می توانند مشغول تحصیل در این کشور شوند. اما مطابق آمار، هزینه های ماهیانه فردی در کره جنوبی البته بدون محاسبه اجاره خانه در حدود 1027.27$ (دلار) می باشد.

معرفی بهترین شهرهای کره جنوبی برای تحصیل

کشور کره جنوبی در بخش جنوبی شبه جزیره کره جای گرفته است طبق آخرین تقسیمات کشور، کره جنوبی دارای 9 استان یا ایالت، 1 شهر ویژه و 9 کلان است. استان های این کشور شامل چجو، چولای شمالی، چولای جنوبی، چونگچونگ شمالی، چونگچونگ جنوبی، کنگوون، جیونگسانگنام شمالی، جیونگسانگنام جنوبی و کیونگی می شود. کشور کره جنوبی دارای 71 شهر می باشد که از این بین شهرهایی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم جزء شهرهای دانشجویی این کشور محسوب می شوند.

 • شهر سئول
 • شهر دائگو
 • شهر بوسان
 • شهر چانچئون
 • شهر گیونگسان

سئول یکی از بهترین شهرهای کره جنوبی برای تحصیل

اگر به دنبال اقامت در یک شهر بی نظیر آسیایی هستید که با شهرهای توکیو، لندن و نیویورک رقابت می کند شهر سئول بهترین گزینه برای شماست. سئول بزرگترین شهر کره جنوبی است که به عنوان پایتخت این کشور نیز محسوب می شود، در مقایسه با سایر شهرهای بزرگ در دنیا شهر سئول در جایگاه شانزدهم قرار گرفته است. این شهر از ساختار زیر بنایی پیشرفته ای برخوردار می باشد به طوری که مترو این شهر به عنوان سومین شبکه بزرگ مترو در دنیا است، مترو شهر سئول سالیانه 200 میلیون نفر را جا به جا می کند. این شهر به عنوان مرکز آموزشی و فرهنگی در کره جنوبی می باشد به طوری که دانشگاه های معتبر کره جنوبی در این شهر قرار دارند.

زبان کره ای جهت تحصیل در کره جنوبی

احتمالا دانش جویان مجبور خواهند شد به زبان کره ای صحبت کنند. دانش جویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری را دارند، دانستن زبان انگلیسی برای ثبت نام در اکثر دانشگاه ها کافی خواهد بود. اما اگر تمایل به ثبت نام بعنوان یک دانش آموز یا دانشجوی مقطع کارشناسی را دارند می بایست به زبان کره ای یک تسلط نسبی داشته باشند. در واقع بیشتر دانشگاه های کره ای از افراد نیز می خواهند که به آنها مدرک (TOPIK (Test of Proficiency in Korean ارائه کنند. اشخاث می بایست نمره حداقلی 4 را در آن کسب نمایند. در مقطع ارشد هم وضعیت تقریبا به همین صورت است اگرچه بعضی دانشگاه ها و رشته ها برای افراد امکان تحصیل به زبان انگلیسی را هم فراهم می کنند.

زبان انگلیسی جهت تحصیل در کره جنوبی

بین 25% تا 30% کلاس ها به زبان انگلیسی تدریس خواهد شد. برای رسیدن به سطح استانداردهای جهانی، در تعداد زیادی از کلاس های دانشگاه های کره ای تدریس به زبان انگلیسی انجام می پذیرد. این مسئله در خصوص اکثر قریب به اتفاق رشته ها (به استثنای رشته زبان کره ای) صدق می کند. اما لازم است به این نکته توجه گردد که هر چند اساتید به زبان انگلیسی تدریس می کنند اما مهارت خیلی بالایی در این زبان ندارند و به همین جهت و علاوه اینکه انگلیسی را با لهجه کره ای صحبت می کنند.

هزینه های زندگی و تحصیل در کره جنوبی

هزینه تحصیل در این کشور بطور قابل ملاحظه ای ارزان قیمت است. متوسط هزینه شهریه 1 سال در یک دانشگاه کره ای 6700000KRW (وون) است. تهیه خوابگاه دانشجویی هم حدودا 700000KRW (وون) هزینه در بر خواهد داشت. دبیرستان های کره ای به ندرت ترکیبی از مقاطع تحصیلی مختلف اند بنابراین بسیاری از کره ای ها با ورود به دانشگاه اولین بار است که در فضایی کنار گروه های سنی مختلف قرار می گیرند.

سال پایینی ها هم چنین سال بالایی ها را بعنوان راهنمای خود می دانند و در اکثر مواقع همان کاری را می کنند که بزرگترها به آنها می گویند، انجام دهند و با توجه به اینکه کره ای ها قبل از ورود به دانشگاه تقریبا همیشه بسیار سخت درس خوانده اند دانشگاه فشار بسیار کمتری برای آنها دارد و در نتیجه اکثر اوقات بسیار بیشتر از دانشجوهای کشورهای دیگر به جشن، تفریح و خوشگذرانی می پردازند. خوابگاه های دانشجویی معمولا ارزان ترین گزینه برای اقامت محسوب می گردد که معمولا هزینه ای به طور میانگین 280$ الی 1300$ (دلار) در هر ترم را به خود اختصاص می دهد.

همچنین در این جدول هزینه های تحصیل و زندگی را در مقاطع مختلف ارائه نموده ایم.

عنوانهزینه به دلار
شهریه تحصیل در دانشگاه های دولتیبین 2000$ تا 5000$
هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصیبین 3000$ تا 6000$
ارزش خوابگاه دانشجویان ماهیانهبین 500$ تا 700$
هزینه مسکن برای دانشجویان خارج از خوابگاهبین 800$ تا 1200$

در ادامه از مدارک ضروری برای اخذ پذیرش و اپلای از دانشگاه های پزشکی کره جنوبی می توان به مدارک زیر اشاره کرد:

 • پاسپورت ملی با اعتبار 18 ماهه
 • مدارک تحصیلی 10- ام و 12-= ام دبیرستان
 • مدارک هویتی
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس

انواع بورسیه تحصیلی در کشور کره جنوبی

در حال حاضر بیش از 123000 دانشجو خارجی در حال تحصیل در کره جنوبی نیز هستند. دولت این کشور در حال افزایش این میزان دانشجو در سال های متوالی نیز می باشد. کمک هزینه های تحصیلی در این کشور برای دانشحویان بین المللی به طور گسترده ای نیز مهیا می باشد و از 30% و گاهی اوقات 100% هزینه های تحصیل را پوشش می دهد. بورسیه تحصیلی در کشور کره جنوبی 3 نوع دارد که در این نوشتار به این موارد نیز پرداخته می شود.

کمک هزینه های دولتی که از سوی دولت کره جنوبی به دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری جهت بالاتر بردن سطح دانشگاه های کره و دوستی متقابل با کشورهای دیگر اعطا می شود. این بورسیه بدین صورت است که در سایت سفارت قرار می گیرد (برای مقطع کارشناسی حدودا در ماه سپتامبر و برای مقطع ارشد و دکتری در ماه فوریه) و از دانشجویان خواسته می شود تا در تاریخ اعلام شده مدارک خود را به سفارت کره جنوبی در تهران ببرند. از بین این افراد تعدادی برای مصاحبه انتخاب می شوند و در ایران بعد از مصاحبه معمولا 2 نفر در مقطع کارشناسی، 2 نفر در مقطع ارشد و 2 نفر در مقطع دکتری بورسیه می شوند.

دانشگاه ها جهت تحصیل در کره جنوبی

لیست دانشگاه ها جهت تحصیل در کره جنوبی

با بیش از 370 مرکز ارائه دهنده تحصیلات تکمیلی رسمی، کره جنوبی گزینه های فراوانی برای پیشنهاد به دانشجویان بین المللی دارد. از دانشگاه های برتر کشور کره جنوبی می توان به دانشگاه یونسی، دانشگاه هانیانگ، دانشگاه کیونگ هی و دانشگاه ایوها (که به بانوان اختصاص دارد) اشاره نمود که تمامی این دانشگاه ها بجز کیونگ هی که در پایتخت واقع شده است نشان دهنده این امر است که در میان شهرهای کره، سئول بالاترین سطح تحصیلات را ارائه می نماید.

اکنون در جدول زیر با برترین دانشگاه های کره جنوبی در سال 2024 آشنا می شوید:

دانشگاهTHEQSARWU
دانشگاه ملی سئول624194
دانشگاه سونگ کیونک وان145145151-200
موسسه پیشرفته علم و فناوری کره8356201-300
دانشگاه علم و فناوری پوهانگ149100301-400

راه های مهاجرت به کره جنوبی رو میدونی؟

تحصیل در رشته های هنری در کره جنوبی

کره جنوبی مرکز هنر و فرهنگ آسیایی است. این کشور برای مدت طولانی تحت نفوذ غرب بود، اما در دهه های اخیر شروع به ترویج فرهنگ منحصر به فرد خود کرده است. در نتیجه، امروزه دانشگاه های کره جنوبی برنامه های خلاقانه متنوعی را به دانشجویان ارائه می دهند. تحصیل در رشته های هنری در کشور کره جنوبی، این روزها متقاضیان زیادی در میان دانشجویان بین المللی پیدا کرده است. تحصیل در این رشته ها به زبان کره ایی امکان پذیر است و طول دوره بسته به مقطع و دانشگاه بین 2 تا 5 سال متغیر است. شهریه تحصیل در رشته های زیر شاخه گروه هنر بین 6300$ تا 20000$ (دلار آمریکا) است.

هنرهای زیبا یکی از جالب ترین زمینه ها در دانشگاه های کره جنوبی است. از برترین دانشگاه ها برای تحصیل در حوزه هنر می توان به دانشگاه ملی سئول، دانشکاه کوریو، سانگ کیونگ وان و Ewha Womans اشاره کرد که دانشگاه ملی سئول در این زمینه در رده 150 دانشگاه برتر جهان قرار می گیرد. دانشگاه Ewha Womans نیز بزرگترین دانشگاه زنان در جهان است که در سال 1886 توسط یک مبلغ کلیسای متدیکال آمریکا تأسیس شد. برنامه های این حوزه با هدف شکل گیری تفکر خلاق ویژه در دانش آموزان، بیان افکار و احساسات از طریق هنر است. اگر تمایل دارید که به غیر از رشته های هنری در رشته های دیگری اخذ پذیرش رسمی از کشور ژاپن داشته باشید، می توانید در خصوص رشته جراحی مغز و اعصاب در کره جنوبی لینک مشخص شده را مطالعه بفرمائید.

هنرهای تجسمی در کشور کره جنوبی عبارتند از:

رشته های هنرهای تجسمی در کره جنوبی

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در کره جنوبی

ویزای تحصیلی کره جنوبی یا D-2 visa ویزایی مخصوص دانشجویان بین المللی است که پذیرش خود را از دانشگاه های کره دریافت کرده اند و قصد تحصیل یک برنامه فول تایم در این کشور دارند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • مدارک شناسایی شامل کارت ملی و شناسنامه
 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت
 • معرفی یک حساب بانکی معتبر با جودی برابر با هزینه یکسال زندگی در کره جنوبی
 • تایید مدارک توسط سفارت

بر طبق قوانین کشور کره جنوبی نیز ویزای تحصیلی این کشور به دانشجویان بین المللی اختصاص می یابد که قصد تحصیل در دوره های بیش از 3 ماه را دارند و متقاضیان برای انجام کلیه مراحل مربوط به اخذ ویزای خود بایستی به سفارت این کشور مراجعه کنند. معمولا نیز مدت زمان رسیدگی به درخواست متقاضیان این ویزای کره جنوبی 15 روزه بوده و هزینه آن نیز در حدود $60 (دلار) می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ ویزای کره جنوبی و همچنین اساسا اخذ اقامت در کره جنوبی با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

سوالات مکرر درباره تحصیل در کره جنوبی

در اینباره بیشتر سوالات کلیدی زیر مطرح می شود:

 • بهترین دانشگاه کره جنوبی برای تحصیل دانشجویان بین المللی چیست؟ بالاترین رنک را در میان دانشگاه های کشور کره جنوبی، دانشگاه سئول دارد و در رنکینگ QS جهانی (QS World University Rankings 2024) نیز رتبه 41 را داشته و رتبه 11 را در میان دانشگاه های آسیایی (the QS Asia University Rankings) کسب کرده است.
 • آیا تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های کره فراهم است؟ بله برخی از دانشگاه های کره جنوبی این امر را برای دانشجویان خودشان فراهم کرده اند.
 • هزینه تحصیل در دانشگاه های کره جنوبی چقدر است؟ متوسط هزینه شهریه 1 سال در یک دانشگاه کره ای 6.700.000 KRW (وون) است.
4.4/5 - (10 امتیاز)

15 دیدگاه برای “تحصیل در کره جنوبی

 1. مطهره گفت:

  با سلام و عرض ادب
  ببخشید من مدرک ایلتس دارم و فوق دیپلم رشته نرم افزار. برا بورسیه میتونم اقدام کنم؟
  و اینکه میتونم باز از نو شروع کنم از دیپلم برم برای لیسانس چون معدل دیپلمم خیلی بهتره…. شاغلی برای زبان ایلتس در کره خوبه ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما می تونید برای دوره لیسانس هم شرکت کنید ولی سنتون هم باید متناسب با درخواستتون باشه.
   برای بورسیه اصلا نمیشه اطمینان داشت چون شرایط دانشجوهای رشته های مختلف رو نمیشه تشخیص داد از الان

 2. Shah.k گفت:

  سلام من می‌خواهم در رشته علوم سیاسی به کره مهاجرت کنم..میخواستم بدونم آیا دانشجو علوم سیاسی هم قبول میکنن واینکه در کل با همه مخارج در یک سال باید حداقل 7000دلار داشته باشم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   باید سایت دانشگاه مورد نظرتون رو بررسی کنید که شهریه ای که تعیین کردند چقدر هست.
   در نظر داشته باشید که کنار این هزینه، باید حدودا ماهی 1200$ هم برای زندگی داشته باشید

 3. مهرداد گفت:

  سلام
  من رشته م انسانی و میخواستم بدونم که چه رشته هایی احتمال انتخاب شدنم بیشتره

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   برای تصمیم گیری و صحبت در این رابطه نیاز هست که اطلاعات دقیق تری درباره شما داشته باشیم.
   بهتر هست با مشاورین ما تماس بگیرید یا در رابطه با سن و همچنین معدل تحصیلی خودتون بیشتر توضیح بدید

 4. آنیتا گفت:

  وقت بخیر
  گواهی سلامت چجوریه؟من بیماری التهابی روده دارم یعنی نمیتونم ویزای تحصیلی بگیرم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   گواهی سلامت در رابطه با بیماری هایی دریافت می شه که هزینه بسیار زیادی برای درمان اون ها لازم باشه.
   دولت ها با این کار قصد دارند از ورود افرادی که برای درمان به این کشورها مراجعه می کنند جلوگیری کنند.

 5. ... گفت:

  سلام خسته نباشید
  برای بورسیه دانشگاه های کره، حد اقل نمره باید چقدر باشه؟ و اینکه من رشته طراحی لباس میخام، کارهای عملی چقدر توی بورسیه شدن تاثیر داره؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   حداقلی نمیشه تعیین کرد اگر معدلتون خوب باشه میشه درخواست بورس داد

 6. sahar گفت:

  سلام من کلاس دهم رشته ی انسانی هستم.میخواستم بپرسم باید چقدرر درس بخونم تا بتونم برای رفتن به دانشگاه برم کره؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   باید مدرک دیپلمتون رو بگیرید

 7. ریحانه گفت:

  سلام
  من ترم 2 شیمی کاربردی دانشگاه تهران هستم.قصد دارم در زمینه پزشکی و یا داروسازی ادامه تحصیل بدم.میخواستم ببینم میتونم برای کره جنوبی اقدام کنم و یا بورس تحصیلی بگیرم؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب لطفا مقاله را مطالعه کنید https://emigrationplus.com/تحصیل-پزشکی-در-کره-جنوبی/

 8. عباس زنگنه گفت:

  برادر زاده من مارس ۲۰۱۷ وارد کره شد و در کلاسهای زبان آموزی زبان کره ای ثبت نام کرد و سه ترم رو گذروند. اواسط ترم چهارم بدلیلی که البته خودش میگه افسردگی و به عقیده من سهل انگاری و تحت تاثیر متاسفانه دوستان هموطن که اطلاع غلط بهش دادند حدود ۲ ماه پیش بدون هیچ دلیلی به دانشگاه نرفت و الان که مراجعه کرده برای ادامه تحصیل به دانشگاه ایشون رو نپذیرفتن و گفتند دیگه ثبت نام نمیکنند.از طرفی هم شنیدم که گویا دانشگاههای دیگه هم ثبت نام نمیکنند مگه اینکه دانشگاه قبلی تایید کنه.میخواستم از شما خواهش کنم و بپرسم آیا راه حلی برای این مشکل هست؟
  سپاسگزار میشم اگه راهنمایی کنند.ممنون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *