مهاجرت کاری بلژیک

حقوق ماهیانه کار در بلژیک

حقوق ماهیانه کار در بلژیک

متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به کشور بلژیک را دارند باید حقوق ماهیانه کار در بلژیک را بررسی کنند و اطلاعات کاملی در این خصوص کسب کنند. مهاجرت کاری یکی از راه های رایج برای مهاجرت به این کشور است که دارای قوانین و شرایطی است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم. کشور بلژیک یکی از اعضای اصلی اتحادیه اروپا می باشد که دارای اقتصاد رو به رشدی است. کیفیت زندگی شهروندان در این کشور در سطح بالایی قرار دارد، به همین دلیل مهاجرت و اقامت در کشور بلژیک مورد توجه متقاضیانی می باشد که قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله تصمیم دارند به بررسی شرایط کار و حقوق ماهیانه کار در بلژیک بپردازند و اطلاعات مفیدی در این خصوص در اختیار هموطنان قرار دهند.

 • شرایط کار در کشور بلژیک چگونه است؟
 • آیا می توان با کار در بلژیک مخارج زندگی را تامین کرد؟
 • شرایط دریافت درآمد بالا در کشور بلژیک چگونه است؟
 • بالاترین درآمد در بلژیک مربوط به چه مشاغلی است؟

شرایط و حقوق ماهیانه کار در بلژیک

در حال حاضر نرخ بیکاری در کشور بلژیک 5.5% اعلام شده است که نشان می دهد بازار کار در این کشور در شرایط خوبی قرار دارد. در مقایسه با کشور آلمان و کشور هلند نرخ بیکاری در کشور بلژیک بالا بوده ولی در مقایسه با کشور فرانسه نرخ بیکاری در بلژیک پایین است. طبق قوانین کار در کشور بلژیک ساعت کار در این کشور در طول هر هفته 40 ساعت است، لازم به ذکر است نرخ مالیات در کشور بلژیک بالا است البته دولت کشور بلژیک تلاش می کند در زمان بیماری خدمات درمانی مناسب و در زمان بیکاری حقوق ماهیانه مناسب در اختیار شهروندان قرار دهد تا شرایط متعادل شود. متقاضیان خارجی و بین المللی برای مهاجرت کاری به کشور بلژیک به دعوت نامه شغلی یا قرار داد کاری نیاز دارند.

متقاضیان می توانند شغل مورد نظر خود را در کشور بلژیک از طریق وب سایت ها و موسسات کاریابی معتبر و آگهی های شغلی پیدا کنند. همچنین دولت کشور بلژیک هر ساله لیستی از مشاغل مورد نیاز در این کشور منتشر می کند، افرادی که در مشاغل معرفی شده دارای تخصص و مهارت و مدرک تحصیلی باشند شانس زیادی برای یافتن کار در بلژیک دارند. برخی از مشاغل مورد نیاز در کشور بلژیک عبارتند از بانکداری، توریست و گردشگری، رسانه، خدمات، موارد قانونی و قضایی، شیشه سازی، فنی و مهندسی، پارچه بافی، قطعات خودرو تکنولوژی، داروساز و غیره.

شرایط و حقوق ماهیانه کار در بلژیک

حقوق ماهیانه کار در برترین مشاغل کشور بلژیک

حقوق و دستمزد ماهیانه بلژیک در مشاغل و حرفه های مختلف متفاوت است، میانگین حقوق ماهیانه در کشور بلژیک 6190€ (یورو) است. با نگاهی کلی به حقوق ماهیانه کار در بلژیک می توان گفت، میزان حقوق ماهیانه در مقایسه با هزینه های زندگی در کشور بلژیک رقم بالایی می باشد و معمولا شهروندان بخش زیادی از درآمد ماهیانه خود را پس انداز می کنند. متوسط هزینه زندگی برای هر فرد در کشور بلژیک ماهانه بین 600€ تا 800€ (یورو) است که این میزان با توجه به موقعیت و سبک زندگی فرد متغیر می باشد. برای بررسی دقیق هزینه های زندگی در کشور بلژیک می توانید به مقاله هزینه زندگی در بلژیک رجوع کنید. در ادامه به حقوق ماهیانه کار در برخی از مشاغل در کشور بلژیک اشاره می کنیم.

معرفی شغل حقوق و دستمزد ماهانه به یورو
جراح قلب و عروق 23500€
جراح کودکان 21800€
متخصص بیهوشی 19200€
مداخله گر 18100€
پزشک زنان و زایمان 15200€
پزشک فیزیولوژی 15500€
متخصص اطفال 14400€
مدیر عامل 13500€
مدیر بانک 12800€
مدیر برنامه 9930€
آسیب شناس گفتار و زبان 9840€
مدیر عملیاتی 9730€
استاد اقتصاد 9550€
مدیر منطقه ای 9410€
مشاور عمومی 9350€
رئیس دانشکده 9130€
مدیر روابط مالی 8050€

مدارک لازم برای دریافت ویزای کار بلژیک

متقاضیان خارجی باید علاوه بر دعوت نامه شغلی/ قرار داد کاری، ویزای کار کشور بلژیک را دریافت کنند. به طور کلی ویزای کار کشور بلژیک به 3 دسته 1. ویزای نوع At 2. ویزای نوع B، 3. ویزای نوع C تقسیم می شود که هر ویزا با توجه به شرایط متقاضی صادر خواهد شد. جهت اخذ ویزای کشور بلژیک متقاضی باید به سفارتخانه یا کنسولگری کشور بلژیک مراجعه کند و درخواست خود را اعلام کند. همچنین متقاضی می تواند با دریافت ویزای همراهان، با همراه با همسر و فرزندان خود (با سن کمتر از 18 سال) در کشور بلژیک اقامت داشته باشد.

پس از گذشت 5 سال از شروع کار در کشور بلژیک، پرداخت مالیات تعیین شده و رعایت قوانین متقاضی می تواند اقامت دائم کشور بلژیک را کسب کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط اقامت در این کشور می توانید به مطالعه مقاله اقامت بلژیک بپردازید. مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار کشور بلژیک عبارتند از:

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • پاسپورت معتبر و مدت دار
 • مدارک شناسایی
 • عکس پاسپورتی
 • دعوت نامه شغلی دریافت شده
 • مدرک تحصیلی
 • رزومه و سوابق کاری
 • مدرک معتبر زبان
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • مدارک پزشکی تایید شده
 • رزرو از بلیط رفت و برگشت به کشور بلژیک
 • مشخص شدن محل اقامت در کشور بلژیک

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص حقوق ماهیانه کار در بلژیک کسب کردید و تلاش بر این است برای رسیدن به این کشور بتوانید تمام کمک های لازم را از ما کسب نمایید و برای این مسیر بهتر است با موسسه تماس بگیرید. به همین جهت متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط کار در کشورهای مطرح اروپایی یا استرالیا با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از طریق تلفن مشاوره در تماس باشند و از مشاوره تخصصی وکلای ما استفاده نمایند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *