مهاجرت تحصیلی انگلستان

دانشگاه لیدز انگلستان

دانشگاه لیدز انگلستان

دانشگاه لیدز انگلستان دانشگاه تحقیقاتی دولتی در شهر لیدز، وست یورک شایر انگلستان است که در سال 1874 به عنوان کالج علوم یورک شایر تاسیس شد. در سال 1884 با مدرسه پزشکی لیدز ادغام شده و مجددا با نام کالج یورک شایر معروف شد. این دانشگاه به بخشی از دانشگاه ویکتوریای فدرال در سال 1887 تبدیل شد. بعدها یه کالج اوونز (که اکنون به دانشگاه منچستر معروف است) و کالج دانشگاهی لیورپول (حالا با نام دانشگاه لیورپول) ملحق شد. در سال 1903 عنوان سلطنتی توسط کینگ ادوارد ششم به این دانشگاه اعطاء گردید. اگر شما نیز علاقه مند به تحصیل در پنجمین دانشگاه بزرگ انگلستان می باشید و نیاز به اخذ مشاوره های دقیق در این زمینه دارید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

شرایط تحصیل در دانشگاه لیدز انگلستان در 2023

دانشگاه لیدز به عنوان پنجمین دانشگاه بزرگ انگلستان از بین 167 دانشگاه فهرست شده این کشور معروف است. این دانشگاه در سال 2023، دارای بیش از 33300 دانشجوی داخلی و خارجی است. درآمد دانشگاه لیدز کشور انگلستان در سال 2023 از قبل گرندهای تحقیقاتی و قراردادهای فی مابین در حدود 137.1£ میلیون (پوند) است. دانشگاه لیدز دارای 1230 جریب (498 هکتار) زمین، به همراه یک پردیس با مساحتی حدود 98 جریب است. پردیس اصلی دانشگاه در یک کیلومتری مرکز شهر لیدز قرار دارد و شامل ساختمان های Gothic revival, art deco, Brutalist و postmodern است.

دانشکده های دانشگاه لیدز انگلستان

دانشگاه لیدز دارای دانشکده های مختلفی است. این موارد شامل دانشکده هنر، علوم انسانی و فرهنگ ها، دانشکده علوم زیستی و دانشکده بازرگانی است. دانشگده آموزش، علوم اجتماعی و حقوق، دانشکده مهندسی، دانشکده محیط زیست، دانشکده ریاضیات و علوم فیزیک، دانشکده پزشکی و بهداشت نیز در این مجموعه قرار دارد. به علاوه، دانشگاه لیدز انگلستان از امکانات آموزشی و رفاهی مختلفی نیز برخوردار است. این امکانات شامل کتابخانه گسترده و بزرگی با 2.78 میلیون کتاب، 26000 مجله چاپی و الکترونیک، 850 پایگاه داده و 6000 کتاب الکترونیک، 9000 کامپیوتر شخصی به همراه 150 کامپیوتر و سرور خورشیدی، چندین مرکز تحقیقاتی و پژوهشی و بیمارستان پزشکی St James’s University Hospital، خوابگاه های مجهز دانشگاهی و میادین و باشگاه های ورزشی است. این دانشگاه از دانشگاه های معتبر در زمینه تحصیل پزشکی علوم زیستی است. دانشکده مهندسی آن نیز جزو دانشگده های خوب و معروف این دانشگاه می باشد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه لیدز انگلستان

شهرت دانشگاه لیدز در بین دانشگاه های دیگر انگلستان به واسطه ارائه برنامه های پزشکی این دانشگاه است. برای همین، در این بخش از مقاله به بررسی دانشکده پزشکی دانشگاه لیدز می پردازیم. دانشکده پزشکی لیدز یکی از بزرگ ترین و معروف ترین دانشکده های پزشکی در اروپا است. همه ساله در حدود 250 دانشجوی پزشکی از این دانشکده فارغ التحصیل می شوند. دانشکده پزشکی لیدز با برخورداری از بهترین هیئت علمی و کیفیت آموزشی بالا دارای مراکز علمی متعددی به شرح ذیل است:

 • انیستیتوی علوم ژنتیک لیدز
 • انیستیتوی سلامت و درمان (LIGHT)
 • انیستیتوی علوم بهداشتی لیدز (LIHS)
 • انیستیتوی آموزش پزشکی لیدز (LIME)

بر طبق رتبه بندی روزنامه های گاردین و ایندپندنت، دانشکده پزشکی لیدز در رتبه های 14-11 بهترین دانشکده های پزشکی انگلستان قرار دارد. دانشکده پزشکی لیدز انگلستان دارای ارتباط نزدیکی با NHS است. این مرکز آموزشی به صورت تنگاتنگی با تراست NHS بیمارستان های آموزشی لیدز، متشکل از 6 بیمارستان و چندین مراکز آموزش پزشکی در یورک شایر و هامبر همکاری می کند. در حال حاضر، این دانشکده دارای دو بیمارستان آموزشی است. بیمارستان دانشگاهی سنت جیمز جزو یکی از بزرگ ترین بیمارستان های آموزشی در اروپا محسوب می شود.

تحصیل پزشکی در دانشگاه لیدز انگلستان

شرایط پذیرش دانشگاه لیدز انگلستان در 2023

دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه لیدز در سال 2023 باید مراحل درخواست خود را به صورت آنلاین و از وب سایت اداره خدمات پذیرش کالج ها و دانشگاه های انگلستان (UCAS) پیگیری نمایند. میانگین نمره دانشجویان ورودی جدید دانشگاه در حدود 427 UCAS، معادل ABBab در گریدهای A-Lavel می باشد. اما حداقل شرایط پذیرش در کلیه برنامه های مقطع لیسانس دانشگاه لیدز کشور انگلستان گذراندن ترکیبی از 5 موضوع درسی در آزمون GCSE و آزمون های GCE A-level یا معادل آن می باشد. شرایط شامل حداقل گرید یا نمره A* تا C/ 4-9 به زبان انگلیسی در آزمون GCSE، فهم اعداد (که این شرط به دوره تحصیلی بستگی دارد)، نمره یا گرید A-E در سطوح A سه گانه است.

همانطوری که در ابتدای بحث نیز اشاره شد، تمامی مدارک باید به صورت الکترونیکی ارسال شود. مدارک حتما باید به یک فایل تبدیل شده و به صورت فایل PDF با عنوان و نام کامل متقاضی تحویل داده شود. مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه لیدز به این شرح است:

 • مدرک دیپلم متوسطه
 • ریزنمرات تحصیلی
 • توصیف سیستم نمره دهی در مدرسه یا دانشگاه قبلی
 • مدرک زبان انگلیسی (TOEGL/IELTS): نمره کل 6.0 برای مدرک IELTS و TOEFL با نمره حداقل 87
 • کپی صفحه اطلاعات در پاسپورت یا کارت شناسایی معتبر
 • 2 الی 3 توصیه نامه تحصیلی
 • مجموع آثار برای متقاضیان موسیقی

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه ویزای تحصیلی انگلستان را نیز مطالعه نمایید.

هزینه تحصیل در دانشگاه لیدز

شهریه های اعلامی از طرف دانشگاه لیدز بر مبنای تحصیل تمام وقت از دانشجویان مقاطع مختلف اخذ می شود و به صورت سالانه به حساب دانشگاه واریز نمی شود. نرخ این شهریه ها برای هر سال تحصیلی ثابت می باشد و این امر به شما اجازه برنامه ریزی مالی تحصیلاتتان را در انگلستان فراهم می کند. شهریه دانشگاه در واقع هزینه های تحصیلی، آزمون و نیز عضویت در اتحادیه دانشجوئی را شامل می شود. این پرداختی ها برای دانشجویان غیر انگلیسی بالاتر است. چرا که آنها از سوبسیدهای دولتی برخوردار نمی شوند. شهریه سالیانه دانشجویان ورودی سال 2023 در حدود 6250£ (پوند) است.

انگلستان یکی از مقاصد تحصیلی برتر برای دانشجویان خارجی محسوب می شود. همه ساله دانشجویان زیادی از کشور ایران نیز برای تحصیل در یکی از دانشگاه های برتر این کشور به انگلستان اعزام می شوند. با وجود هزینه های بالای تحصیل در انگلستان اما مدارک تحصیلی معتبر، کیفیت آموزشی بالا، هیئت علمی برتر، محیط آکادمیک، بورسیه های تحصیلی، امکان کار ضمن تحصیل و غیره جزو دلایل دانشجویان برای تحصیل در این کشور می باشد. هدف کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت کمک جهت دست یابی به این هدف والا با ارائه بهترین مشاوره ها به هموطنان مشتاق می باشد.

سوالات متداول درباب دانشگاه لیدز

متقاضیان تحصیل در دانشگاه لیدز سوالات زیر را عنوان می نمایند:

 • چه تعدادی از فارغ التحصیلان دانشگاه لیدز توانسته اند به موقعیت کاری دست یابند؟ از جهت به اشتغال رسیدن بعد از تحصیل دانشگاه لیدز جایگاه سوم را در بین دانشگاه های انگلستان و رتبه 20 را در میان دانشگاه های دنیا به خود اختصاص داده است.
 • دانشگاه لیدز دارای چه امکاناتی است؟ این دانشگاه پنجمین دانشگاه بزرگ از 167 دانشگاه ثبت شده انگلستان است و هم اکنون بیش از 33 هزار دانشجو داخلی و خارجی در این دانشگاه در 8 دانشکده مختلف این دانشگاه در حال تحصیل هستند.
 • آیا امکان تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های انگلستان می باشد؟ بله، خوشبختانه دانشکده پزشکی دانشگاه لیدز هر ساله حدود بیش از 250 فارغ التحصیل پزشکی داراست.
 • شرایط برای ورود دانشجویان خارجی به دانشگاه لیدز چگونه است؟ هر ساله بیش از 9000 دانشجوی خارجی جدید درخواست جهت تحصیل در دانشگاه لیدز را دارند که این رقم نشان از محبوبیت این دانشگاه نزد دانشجویان بین المللی دارد.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *