مهاجرت تحصیلی اسلواکی

دانشگاه های رایگان اسلواکی

دانشگاه های رایگان اسلواکی

برای تحصیل در دانشگاه های رایگان اسلواکی دانشجویان باید شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور را داشته باشند، چراکه تحصیل در این کشور رایگان نیست. تحصیل در دانشگاه های اسلواکی با توجه به مزایایی مثل: امکان اخذ بورس تحصیلی، هزینه های زندگی کم، هزینه های تحصیل مقرون به صرفه در مقایسه با سایر دانشگاه های اروپایی، امکان کار در طول دوران تحصیل، تحصیل به زبان انگلیسی و تحصیل در دانشگاه هایی با کیفیت آموزشی بالا مورد توجه بسیاری از متقاضیان قرار گرفته است. در ادامه کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی دارند به بررسی شرایط تحصیل در دانشگاه های رایگان اسلواکی بپردازند، اگر موسسات آموزش عالی اسلواکی یکی از گزینه های شما برای ادامه تحصیل در خارج از کشور می باشد تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 • بهترین دانشگاه های اسلواکی برای تحصیل کدامند؟
 • هزینه تحصیل رشته های مختلف در اسلواکی چقدر است؟
 • آیا می توان به صورت رایگان در این کشور تحصیل کرد؟
 • فرایند دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور چیست؟
 • بورسیه تحصیلی اسلواکی در اختیار چه کسانی قرار می گیرد؟

شرایط تحصیل در دانشگاه های رایگان اسلواکی

شرایط تحصیل در این کشور با توجه به نوع دانشگاه انتخابی متفاوت است، معمولا اخذ پذیرش از دانشگاه های خصوصی کشور اسلواکی آسان تر از اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی این کشور می باشد. طول مدت تحصیل در دانشگاه های این کشور در مقطع کارشناسی بین 3 تا 4 سال، مقطع کارشناسی ارشد 2 سال، مقطع دکتری 4 سال و رشته های پزشکی 6 سال است. دروس تحصیلی به زبان های اسلواکی و انگلیسی تدریس می شود اما دقت داشته باشید که ارائه رشته ها به زبان انگلیسی محدود است، اگر قصد ادامه تحصیل به زبان اسلواکی را دارید می توانید بدون مدرک هم پذیرش دانشگاه را کسب کنید اما باید پیش از ورود به دانشگاه در دوره های آموزشی شرکت کنید و پس از تسلط به زبان سال تحصیلی را آغاز کنید.

معرفی دانشگاه های رایگان اسلواکی

نظام آموزش عالی اسلواکی به 2 دسته موسسات غیر دانشگاهی و دانشگاهی تقسیم می شود، موسسات دانشگاهی این کشور به سه صورت عمومی، دولتی و غیر دولتی می باشند که شامل: 3 موسسه آموزش عالی دولتی و 13 موسسه آموزش عالی خصوصی می شود. لازم به ذکر است برخی از دانشگاه های کشور اسلواکی مورد تایید وزارت علوم ایران برای سال تحصیلی 2022- 2023 است، تحصیل در رشته های پزشکی در کشور اسلواکی مورد توجه بسیاری از دانشجویان ایرانی است اما باید دقت داشته باشید که هیچ یک از دانشگاه های پزشکی این کشور مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست و در واقع پس از پایان تحصیل دانشجو نمی تواند با مدرک دانشگاهی در کشور ایران مشغول به کار شود. در جدول زیر به معرفی دانشگاه های کشور اسلواکی می پردازیم.

معرفی دانشگاه رتبه در کشور اسلواکی رتبه جهانی
Slovenská technická univerzita v Bratislave 1 1306
Technická univerzita v Košiciach 2 1359
Univerzita Komenského v Bratislave 3 1567
Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici 4 2104
Prešovská univerzita v Prešove 5 3105
Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach 6 3185
Žilinská univerzita v Žiline 7 3335
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre 8 3574
Trnavská univerzita v Trnave 9 3912
Slovenská Polnohospodárska Univerzita v Nitre 10 4279

معرفی دانشگاه های رایگان اسلواکی

بورسیه تحصیلی در دانشگاه های رایگان اسلواکی

همانطور که در ابتدا مقاله گفته شد یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه های اسلواکی این است که دانشجویان واجد شرایط می توانند بورسیه تحصیلی دریافت کنند. با دریافت بورسیه تحصیلی دانشجویان می توانند به صورت رایگان ادامه تحصیل دهند، برای اخذ بورس تحصیلی شرایط و قوانینی در نظر گرفته شده است به این صورت که فرد باید به زبان اسلواکی تسلط داشته باشد و دارای رزومه تحصیلی بسیار عالی باشد. بورسیه تحصیلی در دانشگاه های اسلواکی در مقطع کارشناسی ارشد و مقطع دکتری بیشتر از مقطع کارشناسی ارائه می شود و معمولا هزینه های تحصیل و هزینه زندگی را پوشش می دهد. هزینه های تحصیل در دانشگاه های اسلواکی متفاوت است و معمولا بر اساس نوع دانشگاه، رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی تعیین می شود.

شهریه سالانه دانشگاه در مقطع کارشناسی بین 2000€ تا 5000€ (یورو)، مقطع کارشناسی ارشد بین 3000€ تا 5000€ (یورو) و در رشته های دکتری بین 9000€ الی 10000€ (یورو) می باشد. اگر واجد شرایط لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی نمی باشید می توانید در طول دوران تحصیل در مشاغل پاره وقت مشغول به کار شوید و بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی در کشور اسلواکی را تامین کنید. دانشجویان باید بر اساس مقطع تحصیلی خود بین 10 الی 30 ساعت در طول هر هفته مشغول به کار باشند، امکان کار در محوطه دانشگاه و بیرون از دانشگاه برای فرد وجود دارد. برای یافتن مشاغل دانشجویی می توانید از بخش خدمات دانشگاه، وب سایت های کاریابی، موسسات کاریابی و آگهی های محلی منتشر شده کمک بگیرید.

نحوه اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی

دانشجویان خارجی و بین المللی برای ادامه تحصیل در کشور اسلواکی علاوه بر گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه به ویزای تحصیلی این کشور نیز نیاز دارند. به این منظور پس از اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر در کشور اسلواکی می توانید با مراجعه به سفارتخانه یا کنسولگری این کشور اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای دانشجویی انجام دهید. با توجه به اینکه کشور اسلواکی دارای سفارتخانه در شهر تهران است دانشجویان ایرانی می توانند به راحتی اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای تحصیلی انجام دهند. متقاضیانی که قصد دارند همراه با اعضای خانواده به کشور اسلواکی مهاجرت کنند و در این کشور اقامت داشته باشند می توانند برای اطلاع از شرایط اخذ ویزای همراه این کشور مقاله شرایط ویزای همراه اسلواکی را مطالعه کنند. مدارک و مستندات لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی اسلواکی به شرح زیر است.

 • تکمیل فرم ارائه شده توسط سفارتخانه
 • ارائه گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر در کشور اسلواکی
 • مدارک تحصیلی و ریز نمرات
 • ارائه مدرک معتبر زبان
 • گواهی تمکن مالی
 • انگیزه نامه
 • مدارک شناسایی
 • گذرنامه معتبر و مدت دار
 • 2 قطعه عکس پاسپورتی
 • ارائه توصیه نامه
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • ارائه ترجمه رسمی و تایید شده تمامی مدارک

دانشجویان می توانند برای اطلاع از شرایط آزمون GRE و GMAT در کشور اسلواکی به مقاله شرایط آزمون GRE و GMAT در اسلواکی رجوع کنند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این امکان را برای هموطنان عزیز فراهم کرده است تا برای دریافت مشاوره های تخصصی همه روزه به صورت حضوری و غیر حضوری با تیم مجرب موسسه در ارتباط باشند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

81  +    =  85