ویزای تحصیلی

دانشگاه Basel سوئیس

دانشگاه Basel سوئیس

دانشگاه های سوئیس با بهترین رنکینگ های جهانی هم به دلیل سطح فوق العاده آموزش و هم به خاطر این که راه ورود به سوئیس به عنوان یکی از بهترین کشورهای دنیا به لحاظ شرایط اقتصادی و رفاه و امنیت اجتماعی هستند همواره مورد علاقه متقاضیان تحصیل از سرتاسر دنیا بوده اند. دانشگاه Basel سوئیس توانسته است طی سالیان متمادی به یکی از پر طرفدارترین مقاصد تحصیلی حتی برای دانشجویان بین المللی تبدیل گردد. در مقاله پیش رو تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر علم مهاجرتی خود به ارائه اطلاعاتی در خصوص تحصیل در سوئیس و به طور خاص دانشگاه مذکور پرداخته اند که امید است مطالعه آن مفید واقع شود.

  • شرایط تحصیل در دانشگاه بازل سوئیس چیست؟
  • آیا می توان با تحصیل در دانشگاه بازل، اقامت این کشور را به دست آورد؟
  • آیا دانشگاه بازل از نظر علمی سطح بالایی دارد؟
  • شرایط زندگی در سوئیس چگونه است؟
  • مزایای تحصیل در سوئیس چیست؟

تحصیل در سوئیس

چشم انداز بسیار خوبی که پیش روی فارغ التحصیلان دانشگاه های سوئیس وجود دارد این کشور را حتی در اتحادیه اروپا نیز متمایز کرده است. البته تحصیل درسوئیس حتی در دانشگاه های دولتی نیز رایگان نیست و متناسب با رشته و مقطع تحصیلی غالبا سالیانه بین 1200€ (یورو) تا حتی 40000€ (یورو) از دانشجویان شهریه اخذ می کنند. بر خلاف سوئیس برخی دیگر از کشورهای اروپایی نظام تحصیلی رایگان دارند که از آن جمله می توان به تحصیل در نروژ و اتریش اشاره کرد. در حقیقت هر چند آمار بیکاری 0.09% سوئیس و تورم 1.2% حاکی از قدرت اقتصادی سوئیس دارد و حقوق ماهیانه کار در سوئیس به طور متوسط بالای 6000€ (یورو) می باشد، اما دانشجویان باید توجه داشته باشند که حین تحصیل اجازه کار تمام وقت ندارند و باید پیش از ورود مطمئن شوند که توانایی پرداخت هزینه های خود را دارند.

آشنایی با دانشگاه Basel سوئیس

دانشگاه Basel سوئیس که در سال 1460 میلادی تاسیس شده، از قدیمی ترین دانشگاه های اتحادیه اروپا است و برای دانشجویانی که می توانند هزینه زندگی در سوئیس را بپردازند گزینه مناسبی می باشد. این دانشگاه سابقه درخشانی درحوزه تدریس و پژوهش دارد و در گروه دانشگاه هایی قرار می گیرد که در غالب رشته ها شهریه کمی اخذ می کنند، به طور دقیق تر شهریه متوسط سالیانه در دانشگاه Basel سوئیس 1550€ (یورو) می باشد. جدول ذیل مطابق رنکینگ دانشگاه های جهان یا WUR (World University Rankings) که برای رتبه بندی دانشگاه ها پیرو ملاک نوعی می باشد و همچنین رتبه بندی QS، رتبه دانشگاه Basel سوئیس را در سال جاری و دو سال گذشته به نمایش گذاشته است:

سال202020212022
رتبه جهانی مطابق WUR9510394
رتبه Qs149160151

آشنایی با دانشگاه Basel سوئیس

چگونگی ورود به دانشگاه Basel سوئیس

برای ورود به این دانشگاه لازم است دانشجو مقطع قبلی تحصیلی خود را به اتمام رسانیده باشد و مدارک مختلفی را برای دانشگاه Basel سوئیس ارسال نماید که البته با توجه به رشته و دانشکده ای که فرد قصد تحصیل در آن را دارد این مدارک کمی متفاوت خواهد بود اما کلیات عبارت اند از مدرک تحصیلی مقطع قبلی به همراه ریز نمرات و مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل. لازم به ذکر است نمره مورد نظر دراین آزمون ها بستگی به رشته و مقطع تحصیلی فرد متفاوت است به عنوان مثال مقاطع بالاتر یعنی کارشناسی ارشد و دکتری نمره زبان بالاتری نسبت به مقطع کارشناسی مد نظر دارند.

فرد متقاضی خود یا به کمک کارشناس مهاجرتی باید با دانشگاه ارتباط برقرار کرده و با پرداخت هزینه بررسی مدارک به دانشگاه، منتظر پاسخ پذیرش خود باشد. در نهایت در صورت موفقیت آمیز بودن فرآیند پذیرش، گام های بعدی پرداخت جلوتر شهریه دانشگاه و اقدامات نهایی به منظور اخذ ویزای تحصیلی سوئیس می باشد. این ویزا در محیط قابل تبدیل به ویزای کاری است به این صورت که دانشجو پس از فارغ التحصیلی چند ماه فرصت خواهد داشت تا با اقامت در سوئیس به دنبال کارفرما باشد. نکته مهمی که متقاضیان تحصیل در سوئیس باید مد نظر داشته باشند لزوم تسلط به حداقل یکی از زبان های رسمی سوئیس یعنی فرانسوی، آلمانی یا ایتالیایی، در صورت تمایل فرد به کار حین تحصیل و همچنین پیدا کردن کار تمام وقت بعد از تحصیل است.

نظر دانشجویان راجع به دانشگاه Basel سوئیس

مرور نظرات دانشجویانی که تجربه تحصیل در این دانشگاه را داشته اند نشان می دهد که از انتخاب خود راضی بوده اند به عنوان مثال یکی ازدانشجویان از سال های تحصیل خود در دانشگاهBasel به عنوان نقطه قوت زندگی آکادمیک خود یاد کرده و بیان داشته که تحصیل در این دانشگاه باعث شده بتواند بسیار بهتر و علمی تر از قبل به پژوهش بپردازد. دانشجوی دیگری ترم اول خود را به دلیل وجود کلاس های فوق فشرده دانشگاه سخت توصیف کرده اما در ادامه بیان داشته که این دانشگاه وی را به خوبی برای بازار کار آماده کرده به طوری که یک ماه قبل از فارغ التحصیلی شغل دلخواه خود را یافته است.

در مقاله بالا که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه شده سعی شد اطلاعاتی در خصوص دانشگاه Basel سوئیس بیان شود که امید است مطالعه آن مفید بوده باشد. در این مقاله برای ایجاد شناخت بهتر برای متقاضیان تحصیل در سوئیس، هم رتبه دانشگاه از نظر سایت های تعیین رنکینگ جهانی و هم نظرات دانشجویانی که پیش تر تحصیلات خود را در این دانشگاه به اتمام رسانده اند توضیح داده شد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *