مهاجرت تحصیلی کانادا

دانشگاه Windsor در کانادا

مدارک پذیرش در دانشگاه Windsor در کانادا

تحصیل در دانشگاه Windsor در کانادا که جزء دانشگاه های تحقیقاتی و عمومی این کشور است، میتواند گزینه بسیار ایده آلی برای متقاضیان تحصیل محسوب گردد. این دانشگاه در سال 1857 میلادی به تاسیس رسید و فعالیت خود را آغاز نمود. شمار دانشجویانی که تا به امروز از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند، به 100000 دانشجو می رسد. در حال حاضر نیز تعداد 13000 دانشجو در دانشگاه مذکور در حال تحصیل می باشند. برای آشنایی بیشتر با این دانشگاه و نحوه تحصیل در دانشگاه، از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پیشنهاد می گردد ضمن مطالعه مطالب این مقاله، از کارشناسان و مشاوران موسسه مذکور راهنمایی های لازم را دریافت دارند. به شما اطمینان می دهیم که اعتماد شما به این موسسه منجر به موفقیت شما در امر مهاجرت می گردد.

مدارک پذیرش در دانشگاه Windsor کانادا

از جمله شرایطی که برای تحصیل در کانادا و پذیرش تحصیلی مقطع لیسانس در دانشگاه Windsor در کانادا مورد نیاز است، ارائه گواهی فارغ التحصیلی دوره متوسطه و پیش دانشگاهی است. به طور یقین ارائه مدرک زبان انگلیسی از الزامات این دانشگاه به شمار می رود. لذا بایستی قبل از پذیرش تحصیلی در آزمون های تافل یا آیلتس شرکت نموده و نمره قبولی که مورد نظر دانشگاه است، کسب کنید.

اگر موفق به کسب نمره حداقل 6.5 در آزمون زبان انگلیسی آیلتس یا نمره حداقل 83 الی 220 در آزمون تافل شده اید، اطمینان داشته باشید که از سوی این دانشگاه مورد پذیرش تحصیلی قرار خواهید گرفت. اما ممکن است فرد دانشجو مدرک زبان نداشته باشد. برای این موضوع نیز راه حل وجود دارد. در این حالت، وی بایستی در دوره های یادگیری زبان انگلیسی که در دانشگاه Windsor در کانادا و به مدت 12 هفته برگزار می گردد، شرکت نموده و موفق به کسب نمره حداقل 75 % از کل دوره شود.

شرایط پذیرش تحصیلات تکمیلی در دانشگاه Windsor

شرایط پذیرش تحصیلی مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا همانند مقطع کارشناسی ارشد انجام می گیرد. با این تفاوت که برای درخواست پذیرش در مقاطع مذکور، ممکن است مدرک قبولی آزمون های GRE یا GMAT نیز در برخی رشته ها از فرد متقاضی خواسته شود. افرادی که رشته های علوم انسانی را انتخاب می کنند، به جهت این که بایستی دانش زبانی بالایی برای مکالمه، تحصیل و اشتغال داشته باشند، لذا نمره مدرک زبان انگلیسی آنها بایستی بین 7 تا 7.5 باشد. ارائه ریز نمرات در کلیه مقاطع تحصیلی به صورت ترجمه رسمی و همراه با تاییدیه الزامی است.

سایر مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش شامل موارد زیر است:

 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • رزومه تحصیلی
 • پاسپورت
 • مدرک معتبر زبان

دروس پیش‌نیاز رشته‌ های تحصیلی دانشگاه Windsor

همان طور که می دانید برای هر رشته تحصیلی، دروس خاصی به عنوان دروس پیش نیاز در نظر گرفته می شود. دروس پیش نیاز مربوط به هر رشته، اهمیت خاص و ویژه ای در آن رشته دارد. در این قسمت، برخی دروس مهم و کاربردی برای انتخاب رشته های مختلف در دانشگاه Windsor در کانادا آورده شده است که می توانید مشاهده نمایید:

 • دروس شیمی، ریاضی و فیزیک در سطح پیشرفته برای انتخاب رشته های علوم پایه دارای اهمیت هستند.
 • دروس شیمی، فیزیک و ریاضی سطح پیشرفته برای انتخاب رشته مهندسی، از اهمیت خاصی برخوردار هستند.
 • برای انتخاب رشته پرستاری، دروسی مانند زیست، شیمی و انگلیسی بسیار مهم بوده و در رشته بازرگانی نیز اهمیت ویژه ای برای درس ریاضیات در سطح پیشرفته وجود دارد.

رشته های تحصیلی دانشگاه Windsor در کانادا

رشته های تحصیلی دانشگاه Windsor در کانادا

رشته های مختلف و متعددی در دانشگاه Windsor در کانادا برای دانشجویان تدریس می گردد که تعداد آنها بسیار زیاد است. برای مثال تعداد 120 رشته تحصیلی برای دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی و 55 رشته نیز برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد که دانشجویان بر اساس علایق و سلایق خود می توانند در یکی از رشته های این دانشگاه مشغول تحصیل شوند.

برخی رشته های تحصیلی در این دانشگاه ارائه می گردد که شرایط انترنی (internship) برای آن رشته وجود دارد. در این حالت دانشجویان این امکان را دارند که بر حسب اختیار خود، دوره انترنی را نیز پشت سر بگذارند که با پرداخت حقوق و دستمزد بسیار کمی این دوره گذرانده می شود. اصطلاحات آن را (CO-OP) می نامند. اکثریت این گونه رشته ها شامل رشته های پزشکی می گردد. بنابراین تحصیل پزشکی در کانادا یا تحصیل دندانپزشکی در کانادا می تواند گزینه مناسبی برای دانشجویان ایرانی محسوب شود.

دانشکده های دانشگاه Windsor در کانادا

در بخش های قبلی مقاله گفته شد که تنوع رشته ای و برنامه های تحصیلی که در دانشگاه Windsor در کانادا برای دانشجویان ارائه می گردد، بسیار زیاد است. این رشته ها از سوی 10 دانشکده مختلف تدریس می گردند که فهرست آنها عبارت است از:

 • دانشکده هنر
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی
 • دانشکده فیلمسازی و آموزش
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی
 • دانشکده علوم پایه
 • دانشکده کسب و کار و بازرگانی
 • دانشکده موسیقی

دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در رشته مورد علاقه خود می توانند به سادگی در همان رشته مشغول کار شوند. بدین صورت که ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری کانادا تبدیل نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جهت راهنما بودن و ارائه مشاوره های لازم در این خصوص، آمادگی کامل داشته و قادر است کلیه امور مربوط به مهاجرت متقاضیان را به صورت کاملا قانونی و در کوتاه ترین زمان ممکن به صورت تضمینی به انجام برساند.

پرسش های متداول در خصوص دانشگاه Windsor در کانادا

برخی از سوالات پرتکرار در خصوص این دانشگاه عبارتند از:

 • فاصله دانشگاه Windsor تا تورنتو چقدر می باشد؟ فاصله بین تورنتو و دانشگاه windsor 335 کیلومتر است. مسافت جاده 371.3 کیلومتر است.
 • مشخصات دانشگاه Windsor چیست؟ این دانشگاه تعداد 16,000 دانشجو دارد و این دانشگاه طیف گسترده ای از فرصت های دانشگاهی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. به عنوان یک دانشجوی مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد، می توانید در بیش از 120 رشته در مقطع تحصیلات تکمیلی و بیش از 70 رشته در مقطع کارشناسی و دکترا در موضوعاتی مانند مهندسی، پزشکی قانونی و تجارت شرکت نمایید.
 • مدارک مورد نیاز برای پذیرش از دانشگاه Windsor چیست؟ انگیزه نامه، توصیه نامه، رزومه تحصیلی، پاسپورت، مدرک معتبر زبان از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از این دانشگاه می باشد.
 • مهم ترین دانشکده در دانشگاه Windsor کدامند؟ دانشکده هنر، دانشکده حقوق، دانشکده مهندسی، دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی، دانشکده فیلم سازی و آموزش، دانشکده پرستاری، دانشکده موسیقی و دانشکده مدیریت از مهم ترین دانشکده های این دانشگاه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *