مهاجرت کاری هلند

درآمد مهندسان در هلند

میزان درآمد مهندسان در هلند

کشور هلند با نرخ بیکاری %4 یکی از کشورهای مطلوب برای افرادی است که قصد کار دارند. درآمد مهندسان در هلند بسیار بیشتر از سایر مشاغل مدیریتی و حسابداری میباشد. کاریابی رشته های مهندسی در کشور هلند به خصوص در شهر آمستردام به مانند کشورهای آلمان یا انگلستان راحت نیست. برای افرادی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیستند سخت تر از شهروندان اتحادیه اروپا کار پیدا می شود. برای افرادی که قصد خود اشتغالی و راه اندازی یک کسب و کار جدید را در کشور هلند دارند شرایط خوب و ساده‌ای فراهم شده است. این مقاله در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و صرفا جهت راهنمایی شما علاقه مندان عزیز در رابطه با درآمد مهندسان در هلند نگارش شده است.

میزان درآمد مهندسان در هلند

میزان درآمد رشته های مهندسی در کشور هلند برای مردان و زنان متفاوت است و به طور میانگین زنان درآمد کمتری در شرایط کاری مشابه با مردان دارند. در لیست زیر درآمد مقاطع مختلف تحصیلی را برای دو جنس بررسی می نماییم:

مشاغل مردان زنان
مقطع دیپلم ریاضی و تجربی 47000€ (یورو) 42000€ (یورو)
مقطع لیسانس 56000€ (یورو) 50000€ (یورو)
مقطع فوق لیسانس 61000€ (یورو) 57000€ (یورو)
مقطع دکترا 62000€ (یورو) 57000€ (یورو)
مهندسان نفت و گاز 63000€ (یورو) 58000€ (یورو)
مهندسان نرم افزار 60000€ (یورو) 57000€ (یورو)
مهندسان کامپیوتر 52000€ (یورو) 48000€ (یورو)
مهندسان ساخت و ساز 48000€ (یورو) 41000€ (یورو)
مهندسان مکانیک 58000€ (یورو) 52000€ (یورو)
مهندسان ناظر 100000€ (یورو) 96000€ (یورو)
مهندسان طراحی خودرو 155000€ (یورو) 147000€ (یورو)

بیشترین میزان درآمد در میان شهرهای هلند متعلق به “دن هاگ” و “آمستردام” است و کمترین میزان درآمد متعلق به شهرهای “تیلبرگ” و “آیندوون” می باشد. توجه کنید که حداکثر میزان ساعت کاری در کشور هلند 40 ساعت در هفته می باشد و کارمندان از حدود 20 الی 28 روز مرخصی سالانه بهره مند خواهند شد.

اخذ ویزای کاری کشور هلند

به مانند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای کار در هلند اگر شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا است نیازی به اخذ مجوز مجزا ندارید. تنها کاری که شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای کار در هلند باید انجام دهند ثبت ورود خود در اداره پلیس هلند در روز هشتم ورود می باشد. شهروندان کشورهای دیگر برای اخذ مجوز کاری هلند باید در کنسولگری این کشور درخواست اقامت ارائه کنند. ارائه یک دعوت نامه معتبر از سوی کارفرمایان هلندی می‌تواند فرایند دریافت ویزای کاری هلند را بسیار تسهیل کند.

ویزای کاری در هلند انواع مختلفی دارد که از جمله آن ها می توان به ویزای کوتاه مدت و ویزای بلند مدت کاری اشاره کرد. ویزای کوتاه مدت C اجازه 90 روز اقامت و کار در کشور هلند را به متقاضیان می دهد. به دلیل مناسب بودن درآمد مهندسان در هلند، میزان تقاضا برای دریافت ویزای کاری هلند نیز بسیار زیاد است. مدارک زیر همواره برای اخذ ویزای کاری کشور هلند مورد نیاز است:

  • پاسپورت معتبر که بیش از 6 ماه اعتبار داشته باشد
  • تکمیل و تحویل فرم درخواست ویزا
  • ارائه مدارکی مبنی بر تمکن مالی
  • چند قطعه عکس پاسپورتی با زمینه سفید
  • ارائه دعوت نامه دریافتی از سوی کارفرمای هلندی

تسلط به زبان هلندی و انگلیسی یکی از بزرگترین برگ برنده های متقاضیان محسوب می شود زیرا اکثر هلندی ها به زبان انگلیسی تسلط دارند. مدارک فوق می تواند با توجه به شرایط متقاضی و نوع ویزای درخواستی وی با تغییراتی مواجه شود.

شرایط کاریابی برای دستیابی به درآمد برای مهندسان در هلند

شرایط کاریابی برای دستیابی به درآمد برای مهندسان در هلند

علاوه بر امکان ارتباط خصوصی با کارفرمایان هلندی و ارسال رزومه برای آن ها می توانید برای شغل مورد نظر خود از طریق موسسات کاریابی اقدام کنید. موسسات کاریابی بسیاری در هلند وجود دارد اما معتبرترین موسسات UWV / EURES / EXPATICA JOB می‌باشند که در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.  موسسه Expatica Job در زمینه یافتن شغل هایی به زبان انگلیسی در حوزه مدیریت بازاریابی، IT و مدیریت نرم افزار فعال می باشد. موسسه EURES صرفاً برای شهروندان اتحادیه اروپا فعالیت می کند و موسسه UWV زیر نظر دولت هلند کار می کند و برای اکثر مشاغل به کاریابی می‌پردازد. استفاده از موسسات کاریابی برای یافتن شغل مورد نظر با توجه به دایره گسترده اطلاعات و ارتباطات این موسسات یک انتخاب منطقی می باشد.

بیشتر فرصت های شغلی در شهرهای آمستردام و دن هاگ متمرکز شده اند و مهاجران محترم باید بدانند که شانس یافتن کار در این شهرها بیشتر است. درآمد مهندسان در هلند باید مکفی باشد و کفاف هزینه های خانواده را بدهد زیرا هلند کشوری گران برای زندگی کردن است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به هلند و اخذ ویزای کاری هلند با کارشناسان متخصص و وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *