مهاجرت

راه های اخذ اقامت فنلاند

یکی از اطلاعات مهم برای کسب اقامت کشور فنلاند آگاهی در مورد راه های اخذ اقامت فنلاند درسال 2023 و شرایط مربوط به آن می باشد. این سوالی است که شاید بسیاری از آنانی که خواهان مهاجرت هستند، در پی پاسخ آن می باشند. این کشور سردسیر در شمال اروپا توانسته است به لطف سیاست های موفق سالهای اخیر به جایگاهی برسد که بسیاری از مهاجران از اطراف دنیا و به دنبال رسیدن به زندگی دلخواه خویش عازم آن کشور شوند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه هرگونه خدمات در باب راه های اخذ اقامت فنلاند به شما عزیزان می باشد.

 • روش های مختلف مهاجرت به فنلاند چیست؟
 • آسانترین روش مهاجرت به کشور فنلاند چیست؟
 • مزایا و معایب مهاجرت به کشور فنلاند چیست؟
 • شرایط کار در کشور فنلاند چگونه است؟
 • چگونه می توان از فنلاند 2023 پذیرش گرفت؟
 • حداقل میزان سرمایه برای اخذ اقامت فنلاند چقدر است؟
 • دلایل راه اندازی استارت آپ برای اخذ اقامت فنلاند چیست؟
 • هزینه زندگی در فنلاند چقدر است؟
 • آیا امکان اخذ اقامت فنلاند پس از اتمام تحصیلات در این کشور وجود دارد؟

فنلاند از سال 2001 میلادی به عضویت اتحادیه اروپا و همچنین پیمان منطقه ای شنگن درآمد. به موجب این امتیاز، شهروندان و افراد مقیم آن کشور می توانند آزادانه و بدون هیچ محدودیتی در سراسر منطقه تردد کرده و در هر جای آن که خواستند به کار و یا تحصیل بپردازند. افزون بر مطلب فوق که می توان آن را اصلی ترین امتیاز فنلاند دانست، امتیازات دیگری نیز دارد که مربوط به فرهنگ و سبک زندگی آن ها می باشد. فنلاندی ها مردمانی مهاجر پذیرند ولی خیلی خونگرم نیستند و این البته ناشی از روحیه بسیار منضبط آن ها است که در عین حال، نگاهی جهان محوری دارند.

5 راه آسان مهاجرت به فنلاند

راه های اخذ اقامت فنلاند عبارت است از:

 1. تحصیل در فنلاند
 2. کار در فنلاند
 3. سرمایه گذاری در فنلاند
 4. ازدواج با تبعه فنلاند
 5. پناهندگی یا قاچاقی رفتن به فنلاند

هر یک از راه های مهاجرت، شرایط خاص خود را دارد و لازم است که متقاضی مهاجرت قبل از هر اقدامی کاملا از آن آگاهی یابد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با برخورداری از کارشناسانی با تجربه در امور مهاجرتی، راهنمای شما در رسیدن به موفقیت خواهد بود.


چرا مهاجرت به فنلاند؟

فنلاند یکی از کشورهای اروپایی و حوزه اسکاندیناوی با شرایط مطلوب برای زندگی است. فنلاند را می توان هم از لحاظ کاری، هم از لحاظ سرمایه گذاری، هم از لحاظ تحصیلی و در یک کلام از نظر شاخص کیفیت زندگی جزء کشورهای رتبه بالای اروپا دانست. شرایط سرمایه گذاری در فنلاند برای کارآفرینان و سرمایه گذاران علاقه مند به راه اندازی بیزینس کاملا فراهم است. نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها تا حداکثر 20% جزء پایین ترین نرخ ها بوده و هزینه ثبت شرکت در این کشور نیز با حداقل 2500€ (یورو) جزء پایین ترین هزینه ها می باشد. جدا از این موضوع فنلاند از نظر شاخص شفافیت مالی با امتیاز 86 بعد از دانمارک در رتبه دوم کل اروپا قرار دارد:

رتبه فنلاند در شاخص شفافیت مالی

همچنین فنلاند از لحاظ سیستم آموزش عالی نیز جزء برترین نظام های آموزشی اروپا می باشد. به طوری که هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند نه رایگان بلکه ارزانتر از آنچیزی است که دانشجویان بین المللی تصور کنند. متوسط شهریه سالانه دانشجویان بین المللی در فنلاند بین دانشگاه های مختلف حدود €4000 الی 18000€ (یورو) و هزینه زندگی در این کشور نیز حدود 700€ الی 1100€ (یورو) می باشد. در نمودار زیر می توان با ارزانترین دانشگاه های این کشور آشنا شد:

ارزانترین دانشگاه های فنلاند

درباره کار در فنلاند نیز باید بدانید که با وجود افزایش چند درصدی بیکاری در این کشور به دلیل بروز بیماری کرونا، همچنان سطح درآمد در این کشور روندی افزایشی را طی می کند به طوری که میانگین درآمد در این کشور به طور متوسط 4690€ (یورو) اعلام شده است.

مقایسه بیشترین و کمترین نرخ بیکاری در کشور فنلاند

شرایط اخذ اقامت فنلاند

فنلاند یکی از شمالی ترین کشورهای قاره اروپا است. این کشور یکی از کشورهای حوزه معروف به اسکاندیناوی می باشد که از شرق و شمال به ترتیب با دو کشور دیگر اسکاندیناوی یعنی سوئد و نروژ هم مرز است. از شرق نیز با کشور پهناور روسیه هم مرز می باشد. همچنین از جنوب به دریا و آب های آزاد راه دارد. فنلاند کشور پهناوری است که از جنوب و دریای بالتیک تا مناطق شمالی نزدیک قطب شمال و دریای برنت امتداد دارد. جمعیت این کشور بیش از 5.5 میلیون نفر است که پراکندگی آن هر چه رو به سمت شمال می رویم به دلیل آب و هوای سردتر و خشن تر کمتر می شود. از این رو جمعیت در مناطق جنوبی، جمعیت بیشتری ساکن است تا جایی که حدود یک پنجم کل جمعیت کشور فقط در شهر هلسینکی زندگی می کنند که در جنوبی ترین نقطه آن کشور واقع است.

نرخ رشد اقتصادی فنلاند بالا و نرخ بیکاری در آن پایین می باشد و این به خوبی گویای وضعیت اقتصادی آن کشور است. کشور فنلاند پس از عضویت در اتحادیه اروپا و در این قریب به دو دهه گذشته طی برنامه ریزی ها و موفقیت در اجرای آن ها موفق شده است که بر اساس بسیاری از شاخص های سنجش رشد و سطح کیفیت، همواره در رده برترین های دنیا قرار گیرد. این امر نه تنها مسائل اقتصادی بلکه شامل مسائل اجتماعی و سایر جنبه های زندگی نیز می شود. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در باب شرایط مهاجرت به فنلاند به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.

راه های اخذ اقامت فنلاند از طریق تحصیل

مجوز اقامت در کشور فنلاند در 2023

شهروندان اتحادیه اروپا و همچنین شهروندان کشورهایی چون ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ، سوئیس و غیره تا 90 روز می توانند در فنلاند بدون نگرانی اقامت داشته باشند. بسته به دلایلی که متقاضیان برای مهاجرت و اقامت به این کشور دارند انواع مختلفی از فرم های درخواست اجازه اقامت وجود دارد از جمله فرم اقامت کاری، تحصیلی و غیره.

یکی از بهترین روش های اخذ اقامت کشور فنلاند به همراه خانواده، دریافت ویزای استارت آپ فنلاند است که می تواند منجر به اخذ اقامت 2 ساله شود در این کشور شود و در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم و حتی پاسپورت این کشور خواهد شد.

شرایط و انواع مجوز اقامت در کشور فنلاند

راه های اخذ اقامت فنلاند از طریق تحصیل

یکی از راه های اخذ اقامت فنلاند مهاجرت به آن بر پایه تحصیل رایگان در اروپا در فنلاند است. رشد و توسعه خیره کننده ای که این کشور در سالهای اخیر یافته است، شامل نظام آموزشی آن نیز میشود. نظام آموزشی فنلاند امروزه از ابتدایی ترین مرحله آن تا تحصیلات تکمیلی، نظامی کاملا مترقی و منطبق بر استانداردهای روز دنیا می باشد.

نظام آموزشی در این کشور اصولا بر اساس زبان بومی آن یعنی فنلاندی و سوئدی است. تنها در سطح دانشگاهی و مقطع تحصیلات تکمیلی است که دوره هایی به زبان انگلیسی نیز برگزار می گردد. سیستم آموزشی آن به گونه ای تعریف شده که امکان پذیرش متقاضیان خارجی نیز وجود دارد و اتباع کشورهای دیگر نیز می توانند بعد از اخذ پذیرش از یکی از موسسات آموزشی این کشور، ویزای اقامت از طریق تمکن مالی بلند مدت آن را گرفته و برای تحصیل، عازم فنلاند گردد.

برای اخذ پذیرش تحصیلی باید درخواستی رسمی را تنظیم و به همراه سایر مدارک مورد نیاز برای مرکز آموزشی مورد نظر ارسال کرد. در صورت موافقت، با نامه پذیرش و به همراه مدارک تکمیلی باید به سفارت مراجعه کرده و ویزای تحصیلی دریافت کرد. نهایتا عازم آن کشور شده و شروع به تحصیل نمود. فارغ التحصیلان از سیستم آموزشی فنلاند، پس از پایان تحصیلات خود مدتی را فرصت خواهند داشت که در این کشور بمانند و به دنبال کار بگردند و با یافتن کار متناسب، اقامتشان به اقامت کاری تبدیل شده و کماکان در آن کشور بمانند. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در باب تحصیل رایگان در فنلاند به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در باب ویزای تحصیلی فنلاند به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.

کار دانشجوئی و بورسیه تحصیلی در فنلاند

برای تامین مخارج تحصیلی در کشور فنلاند دانشجویان بین المللی دو گزینه خوبی را در اختیار دارند. اولا همان طوری که در نمودار زیر هم مشاهده می شود، دانشجویان خارجی در فنلاند مجاز هستند تا در هفته حداکثر تا 30 ساعت به کار از نوع پاره وقت بپردازند. آنها از همین طریق می توانند معمولا ساعتی 8€ تا 10€ (یورو) کسب درآمد داشته باشند:

مقایسه تایم کار پاره وقت دانشجوئی در فنلاند و دیگر کشورهای اروپایی

دوما طیف وسیعی از بورسیه های  مالی، برای دانشجویانی که می خواهند در خارج از کشور در فنلاند به صورت رایگان تحصیل کنند وجود دارد. یکی از روش های دریافت بورسیه درخواست مستقیم از دانشگاه است. هر دانشگاه در فنلاند در طیف وسیعی برای دانشجویان بین المللی بورسیه ارائه می دهد که تا حد زیادی مبتنی بر شایستگی های دانشجو است و اغلب برای هر بورسیه تحصیلی در فنلاند سهمیه مشخصی وجود دارد. برخی از بورسیه‌ها تمام هزینه شهریه را پوشش می دهند که بنام بورسیه های فول- فاند شناخته می شود ولی برخی دیگر تنها تا 50% از شهریه شما را پوشش میدهد که به آنها پارت- فاند گفته می شود.

از جمله معروفترین این بورس ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

برنامه بورس تحصیلینوع بورسواجدین شرایط
بورسیه های دولت فنلاند 2023- 2024فول- فانددانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد
پوزیشن های بیزینس دویلوپر در دانشگاه آلاتوپارت- فانددانشجویان تحصیلات تکمیلی
بورسیه های ایرلی بیرد مقطع لیسانس  برای دانشجویان بین المللی50% شهریهدانشجویان کارشناسی

اخذ اقامت فنلاند پس از تحصیل

در شرایط فعلی دانشجویان بین المللی جهت اقامت پس از تحصیل در فنلاند 2023 آپشن های مختلف زیر را در اختیار خواهند داشت. با در نظر گرفتن شرایط و پیش از اتمام اعتبار ویزای تحصیلی خود می توانند یکی از این سه آپشن را انتخاب کنند:

گزینه های اخذ اقامت فنلاند پس از تحصیل

گزینه اول مخصوص فارغ التحصیلانی است که با یک اسپانسر یا کارفرمای فنلاندی دارای قرارداد کاری می باشند. و بدین ترتیب به محض اتمام تحصیلاتشان سریعا می توانند وارد بازار کاری فنلاند شده و اقامت تحصیلی خودشان را به اقامت کاری فنلاند تبدیل وضعیت دهند. اما آمارها چیز دیگری را نشان می دهند. آن اینکه بیش از 80% فارغ التحصیلان خارجی از کشور فنلاند هیچ گونه پیشنهاد شغلی (Job Offer) ندارند. بنابراین آنها چند ماه قبل از پایان اعتبار ویزایشان بایستی از طریق مراجعه به اداره مهاجرت فنلاند جهت اخذ مجوز اقامت پسا تحصیل (ویزای جاب سیکر) با اعتبار یکساله درخواست دهند.

و بالاخره برخی از فارغ التحصیلان با توجه به شرایطشان نیز ممکن است مسیر دیگری در پیش بگیرند که درخواست ویزای محقق یا Researcher Visa است. این در صورتی ممکن است که آنها با یک سازمان یا مرکز پژوهشی در کشور فنلاند قرارداد کاری ببندند. به هر ترتیب با داشتن پیشنهاد کاری است که آنها می توانند اقامت تحصیلی خودشان را به اقامت کاری فنلاند تبدیل کنند.

اخذ مجوز اقامت کاری فنلاند

بهترین دانشگاه های فنلاند

تحصیل در فنلاند فرصت عالی برای افرادی است که می خواهند در یک محیط امن و در رفاه نسبی در بهترین دانشگاه های اروپا در محدوده اسکاندیناوی به تحصیل بپردازند.

 • هلسینکی: دانشگاه هلسینکی قدیمی ترین دانشگاه فنلاند است که در سال 1640 تأسیس شده است. امروزه دانشگاه هلسینکی بالاترین رتبه در فنلاند را داراست و در رتبه 104 جهانی قرار دارد.
 • دانشگاه آلتو: دانشگاه آلتو که در پایتخت قرار دارد، دومین دانشگاه معتبر در فنلاند است که در حال حاضر در رتبه 112 جهان قرار دارد.
 • تورکو: دومین دانشگاه بزرگ فنلاند، دانشگاه تورکو است که بیش از 20000 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند. این دانشگاه که در رتبه 295 جهان قرار دارد. دانشگاه تورکو در سال 1920 با کمک های مالی بیش از 22000 شهروند تأسیس شد.

دانشگاه های برتر فنلاند در رتبه بندی QS

راه های اخذ اقامت فنلاند از طریق کار

ابتدا لازم است کمی درباره بازار کار در کشور فنلاند سخن بگوئیم تا ذهن علاقه مندان نسبت به شرایط کار در کشور فنلاند آماده شود. بازار کار فنلاند فعلا در ماه ژانویه سال 2023 با نرخ بیکاری 7.6% از یک شرایط نسبتا خوبی برخوردار است. فنلاندی ها با 40 ساعت کار در هفته می توانند به متوسط درآمد خالص ماهیانه  2704€ (یورو) دست یابند. در حالی که هزینه ماهانه زندگی یک نفر در فنلاند حدود  1656€ (یورو) است که مقایسه این دو رقم را در نمودار زیر مشاهده می کنید:

مقایسه هزینه های زندگی و درآمد در فنلاند به یورو

یکی از راه های اخذ اقامت فنلاند مهاجرت به آن کشور بر پایه کار در فنلاند است. مهاجرت کاری به فنلاند قالبا از طریق دعوت نامه کاری اتفاق می افتد و متقاضی لازم است که یک دعوت نامه کاری از یک کارفرمای آن کشور داشته باشد. این نحوه مهاجرت خیلی به ندرت اتفاق می افتد زیرا پروسه ای دارد که معمولا به انجام نمی رسد. به موجب قوانین مربوطه، لازم است که آن کارفرما، نخست در داخل فنلاند و برای مدت سه ماه آگهی نماید زیرا نیروی کاری داخل آن کشور، اولویت دارد. اگر در مرحله دوم و در سطح کشورهای اتحادیه اروپایی نیز هیچ فرد واجد صلاحیتی یافت نشود، آن گاه تازه نوبت به آن نیروی کار خارجی می رسد.

پر واضح است که با وجود نیروی کار در سرتاسر کشورهای اتحادیه اروپا و مخصوصا پناهندگان و دانشجویان، رسیدن به مرحله سوم بسیار بعید است. بهترین و مطمئن ترین طریقه برای کار در فنلاند، کاری است که در پی فرصت پس از تحصیلات میسر می شود. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در باب کار در فنلاند به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.

مجوز اقامت کاری فنلاند

طبق قوانین کشور فنلاند، در صورتی که تبعه خارجی مایل به کار در فنلاند و اقامت بیش از 90 روز باشد بایستی برای اخذ مجوز اقامتی residence permit درخواست دهد. برای اخذ مجوز اقامت کاری فنلاند نیز مهمترین پیش شرط داشتن پیشنهاد کاری یا جاب آفر از سوی کارفرمای فنلاندی است. در اینجا نیز دولت فنلاند برای واجد شرایط دو نوع مجوز اقامتی به شرح زیر صادر می کند:

شرایط مجوز اقامت کاری فنلاند

راه های اخذ اقامت فنلاند از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه های اخذ اقامت فنلاند مهاجرت به آن کشور بر پایه سرمایه گذاری در فنلاند است. یکی از چندین شاخصی که فنلاند توانسته در صدر رتبه بندی جهانی قرار گیرد، شاخص سهولت راه اندازی کسب و کار و نیز امنیت سرمایه گذاری است. بر این اساس، این کشور موفق شده است که یک جذابیت خاصی را برای سرمایه گذاران در این کشور فراهم آورد و سرمایه های بسیاری را به سوی خود جلب نماید.

عمده این سرمایه گذاری ها نیز در زمینه هایی مانند ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار می باشد. مهم ترین پیش نیاز برای ثبت شرکت نیز تهیه طرح تجاری است که باید به تصویب مقامات مربوطه برسد. البته سرمایه گذاری در فنلاند، منحصر به ثبت شرکت نیست و روش های دیگری نیز وجود دارد. در جدول زیر می توان با شرایط و جزئیات این نوع سرمایه گذاری برای کسب اقامت فنلاند آشنا شد:

شرایط ویزای سرمایه گذار فنلاند 2023شرح
حداقل سرمایه گذاری350000€ (یورو)
سابقه کارحداقل 3 سال سابقه کاری
میزان تحصیلاتمقطع دبیرستان یا بالاتر
سن و سال21 الی 60 سال
موارد دیگرعدم سوء سابقه کیفری و برخورداری از سلامت جسمانی

اما نکات مهمی درباب مزایا و امتیازات این نوع اقامت فنلاند 2023 نیز وجود دارد که ما در این بخش قصد داریم تا با تصویر شماتیک زیر آنرا به اطلاع هموطنان گرامی برسانیم:

مزایای اخذ اقامت فنلاند از طریق سرمایه گذاری

پس نوع سرمایه گذاری در فنلاند تحت برنامه بیزینس سرمایه گذاری اکتیو بوده و اکثر درخواست ها در عرض 8 تا 12 ماه مورد رسیدگی قرار می گیرد. این نوع سرمایه گذاری بسیار مطمئن و ایمن است و 100% مالکیت از آن متقاضی است. فرد پس از 4 سال هم می تواند برای دریافت پاسپورت فنلاند هم اقدام نماید. استارت آپ در فنلاند نیز روشی بی نظیر برای مهاجرت به این کشور است.

استارت آپ روشی بی نظیر برای اخذ اقامت فنلاند

یکی از روش های آسان و کم هزینه مخصوصا پیش پای کارآفرینان خلاق و نوآور در اخذ اقامت فنلاند، راه اندازی استارت آپ Start-up در این کشور است. دولت فنلاند از کارآفرینان خارجی نوآور با ویزای استارت آپ استقبال می کند. این ویزا به کارآفرینان خلاق خارجی این اجازه را می دهد تا ایده استارت آپی خودشان را در این کشور عملیاتی کرده و به بخشی از اکوسیستم استارت آپ فنلاند تبدیل شوند. بنابراین اگر کارآفرین خارجی بتواند یک استارت آپ موفقی را در کشور فنلاند راه اندازی کند او براحتی صلاحیت اخذ مجوز اقامت استارت آپ فنلاند Finnish Start- up Residence Permit را کسب می کند. اما چگونه؟

در واقع اداره ثبت شرکتهای فنلاند بمنظور صدور گواهی صلاحیت مثبت به ارزیابی مواردی مثل مدل بیزینسی، منابع شرکت استارت آپ، استراتژی بازار و نیز پتانسیل رشد سریع بین المللی بیزینس متقاضیان می پردازد. این گواهی صلاحیتی نیز از زمان صدورش تا 2 ماه اعتبار داشته و کارآفرینان خارجی در طی همین مدت می توانند جهت درخواست مجوز اقامت فنلاند اقدام کنند. معمولا مدت زمان لازم برای راه اندازی یک استارت آپ در فنلاند تا 24 ماه و مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزای استارت آپ نیز تا 3 ماه می باشد.

اقامت فنلاند از طریق ازدواج

یکی از راه های اخذ اقامت فنلاند مهاجرت به آن کشور بر پایه ازدواج با یک شهروند فنلاند است. ازدواج قانونی با یک تبعه فنلاند منجر به اخذ اقامت آن کشور می شود. ازدواج قانونی یعنی این که صوری نبوده و واقعی باشد و مقدمات آن نیز رعایت شده باشد و همچنین به ثبت رسمی هم رسیده باشد. این ازدواج حتی می تواند در کشور فنلاند اتفاق بیفتد. برای این منظور می توان ویزای نامزدی و ازدواج در فنلاند را گرفت و به آن کشور رفت و در آن جا با همسر فنلاندی ازدواج کرد و نهایتا هم اقامت آن جا را به دست آورد.

اقامت فنلاند از طریق پناهندگی

پناهندگی طریقه ای است که اصولا مختص به گروه خاصی از افراد است و هرگز به عموم توصیه نمی گردد. می توان گفت که پناهندگی نیازمند سه مرحله کلی است که برای موفقیت در آن باید طی شود: رسیدن به کشور مقصد، کیس یا همان دلیل پناهندگی، مدارک و شواهد اثبات کننده کیس پناهندگی. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در هزینه زندگی در فنلاند به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید. وکلای زبده ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، ضمن مشاوره و آگاه کردن شما از تمامی زوایای مهاجرت، شما را به خواسته هایتان می رسانند.

مزایای زندگی در کشور فنلاند

زندگی در کشور فنلاند به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان، مزایای فراوانی را به همراه دارد. در ادامه برخی از مهم ترین مزایای زندگی در فنلاند به عنوان یک شهروند را به صورت تیتروار معرفی خواهیم کرد:

 • زندگی در فنلاند به معنای امکان تحصیل به صورت رایگان است
 • زندگی در فنلاند به معنای دسترسی به درآمد بالاتر از استانداردهای جهانی است
 • زندگی در فنلاند به معنای حضور در کنار شهروندان شاد است
 • زندگی در فنلاند به معنای دسترسی به خدمات درمانی با کیفیت بالا است
 • زندگی در فنلاند به معنای زندگی در یک محیط شهری با معماری و طراحی عالی است
 • زندگی در فنلاند به معنای زندگی در یک محیط شهری با آب و هوای پاک است
 • زندگی در فنلاند به معنای زندگی در بالاترین سطح امنیت است

معایب زندگی در فنلاند

علاوه بر مزایا بهتر است با معایب زندگی در فنلاند نیز آشنا شوید:

 • زمستان ها در کشور فنلاند بسیار سرد است
 • هزینه زندگی در فنلاند برای مهاجران بالا است
 • نرخ اعتیاد به مشروبات الکلی در فنلاند بالا است
 • فراگیری زبان فنلاندی دشوار است
 • نرخ مالیات بر درآمد در فنلاند بالا است

اگر به کشور فنلاند مهاجرت می کنید، ممکن است ورود به این کشور برای شما به معنی زندگی همیشگی در آن باشد چرا که جذابیت های فراوانی در زندگی در فنلاند وجود دارد. شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره در باب راه های اخذ اقامت فنلاند با موسسه سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

سوالات متعدد در رابطه با راه های اخذ اقامت فنلاند

درحال حاضر دریافت اقامت فنلاند خواسته بسیاری از افراد است و سوالاتی در همین رابطه در ذهن متقاضی ایجاد می شود که به آن ها پاسخ می دهیم.

 • بهترین روش برای اخذ اقامت فنلاند چیست؟ در حال حاضر تحصیل و کار بهترین روش های مهاجرت به کشور فنلاند هستند.
 • شرایط اخذ اقامت در فنلاند از طریق سرمایه گذاری چیست؟ 350000€ (یورو) حداقل میزان سرمایه مورد نیاز برای ورود به این کشور از طریق سرمایه گذاری است.
 • آیا تحصیل در فنلاند منجر به اخذ اقامت این کشور می شود؟ خیر، تحصیل به خودی خود باعث دریافت اجازه اقامت نیست و دانشجویانی که پس از تحصیل، در این کشور مشغول به کار شده یا ازدواج کنند می توانند در این کشور اقامت بلند مدت داشته باشند.
 • شرایط دریافت اقامت کاری فنلاند چیست؟ افرادی که در کشور فنلاند مشغول به کار باشند، بسته به شرایط خود می توانند پس از مدتی، اقامت بلند مدت فنلاند را بدست آورند.
 • شرایط کار دانشجوئی در فنلاند چیست؟ دانشجویان بین المللی دارای مجوز اقامت تحصیلی در این کشور می توانند تا حداکثر 30 ساعت ضمن تحصیل کار بکنند.
 • فاند شخصی لازم برای درخواست ویزای استارت آپ فنلاند چقدر است؟ در حدود USD 26760 (دلار)
 • متوسط درآمد و هزینه زندگی در فنلاند 2023 چقدر میباشد؟ متوسط درآمد خالص ماهیانه در فنلاند حدود  2704€ (یورو) و متوسط هزینه زندگی در اینن کشور هم حدودا  1656€ (یورو) است.
5/5 - (12 امتیاز)

12 دیدگاه برای “راه های اخذ اقامت فنلاند

 1. محمد گفت:

  سلام من کارشناس ارشد رشته حقوق در ایران دارم سنم ۳۲ سال و متاهلم امکان اخذ اقامت کاری یا تحصیلی در فنلاند رو دارم ؟ حین تحصیل میتونم کار کنم ؟ همسرم رو میتونم بیارم ؟ هزینه ها چطوره ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   توصیه می کنم مقاله استارتاپ فنلاند رو مطالعه کنید.این روش می تونه به شما کمک کنه به راحتی وارد فنلاند بشید و البته اگر بخواید کار کنید و یا تحصیل. همسرتون هم به راحتی می تونه همراه شما باشه.

 2. tamanna گفت:

  az maqale khoobetoon mamnoonam

 3. sohrab گفت:

  کشور سردیه و تحصیل هم که از پارسال پولی شد برای ایرانیا

 4. مهسا شهبازی گفت:

  من لیسانس تربیت بدنی دارم ۲۴ سالمه، از چه راهی میتونم برای فنلاند اقدام کنم؟

  1. رهنما گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که از این کشور پیشنهاد کاری دارید میتوانید از راه ویزای کار اقدام کنید در غیر این صورت ویزای تحصیلی می تواند گزینه مناسبی برای شما محسوب شود.

 5. amir abbas گفت:

  بابت مقاله خوبتون تشکر میکنم اکه میشه راجع به گرفتن اقامت ایسلند هم مطلب بذارید

  1. رهنما گفت:

   سلام و وقت بخیر
   دوست عزیز میتوانید مقاله پاسپورت ایسلند را مورد مطالعه قرار دهید.

 6. تبسم گفت:

  من به یک فردی که شهروند فنلان دهست ازدواج کردم اما چون اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج کمی طولانی بود ایشون برای من پذیرش از دانشگاه گرفت

 7. بیژن مرتضوی گفت:

  مقاله جامعی بود

 8. محمدحسین گفت:

  فنلاند عضو کشورهای حوزه اسکاندیناویه؟

  1. رهنما گفت:

   خیر دوست عزیز
   سوئد، نروژ و دانمارک کشورهای حوزه اسکاندیناوی می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *