مهاجرت تحصیلی کانادا

رشته میکروبیولوژی در کانادا

رشته میکروبیولوژی در کانادا

رشته میکروبیولوژی در کانادا به عنوان یکی بهترین رشته های مرتبط با علوم پزشکی شناخته می شود که متقاضیان بسیار زیادی را به خود جلب کرده است. دانشگاه های بسیار زیادی در کشور کانادا به ارائه این رشته می پردازند و همین مسئله به متقاضیان آزادی عمل می دهد تا با توجه به رزومه خود و همچنین شرایط هر دانشگاه، رشته مورد علاقه خود را انتخاب کرده و برای دریافت پذیرش اقدامات لازم را انجام دهند و در صورتی که نسبت به سایر متقاضیان شرایط بهتری را داشته باشند، قادر خواهند بود تا پذیرش مورد نیاز خود را دریافت کنند.

رشته میکروبیولوژی در طول سال های اخیر متقاضیان بسیار بیشتری پیدا کرده است و به همین دلیل دانشجویان برتر در جهان تلاش می کنند تا با ایجاد شرایطی مناسب برای دانشجویان نخبه و جذب آن ها، شرایط بهتری را از نظر علمی برای خود ایجاد کنند. در کشور کانادا دانشگاه های با رتبه علمی بسیار بالا در رشته میکروبیولوژی وجود دارد که به دانشجویان اطمینان می دهند بهترین اطلاعات موجود در این رشته را دریافت خواهند کرد و می توانند در بازار کار شرایط بسیار مناسبی را برای خود ایجاد کنند. به دلیل اهمیت این رشته و همچنین تحصیل در کشور کانادا، مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به بررسی همین موضوع خواهند پرداخت.

  • شرایط تحصیل رشته میکروبیولوژی در کانادا چیست؟
  • بهترین دانشگاه های ارائه کننده رشته میکروبیولوژی در این کشور کدامند؟
  • شرایط اقامت پس از تحصیل در کانادا چگونه است؟
  • درامد یک میکروبیولوژیست در کانادا چه مقدار است؟

بهترین دانشگاه های ارائه کننده رشته میکروبیولوژی در کانادا

اشاره کردیم که دانشگاه های بسیار زیادی در کشور کانادا وجود دارند که به دانشجویان دروس مرتبط با رشته میکروبیولوژی را با بهترین کیفیت ممکن ارائه می کنند. زبان تحصیل در این دانشگاه ها بسته به موقعیت قرار گیری آن ها می تواند انگلیسی یا فرانسوی باشد و متقاضیان باید پیش از اخذ پذیرش به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

دانشگاه تورنتو در کانادا بهترین جایگاه را در میان دانشگاه های ارائه کننده رشته میکروبیولوژی به خود اختصاص داده است. این دانشگاه رتبه 39 جهان در این رشته را به خود اختصاص داده در حالی که در رده بندی برترین دانشگاه های جهان رتبه 17 را در اختیار دارد. دانشگاه بریتیش کلمبیا نیز با قرار گرفتن در رده 31 در جهان یکی از بهترین موسسات آموزشی در این کشور است اما باید به این نکته اشاره داشت که در رشته میکروبیولوژی رتبه 53 جهان را به خود اختصاص داده است. دانشگاه مک گیل به عنوان یکی از دانشگاه های فرانسوی زبان در کانادا نیز سومین دانشگاه برتر کانادا در ارائه رشته میکروبیولوژی است که توانسته جایگاه 58 جهان در این رشته را به خود اختصاص دهد.

دانشگاه آلبرتا نیز در رشته میکروبیولوژی رتبه 101 جهان را به خود اختصاص داده است و همچنان یکی از بهترین دانشگاه های جهان در این رشته شناخته می شود. دانشگاه کلگری نیز دیگر دانشگاه برتر کانادا در این رشته است و توانسته رتبه 122 را به خود اختصاص دهد. دانشگاه مونترئال نیز با قرار گرفتن در رده 147 جهان در رشته میکروبیولوژی ششمین دانشگاه برتر کانادا در این رشته است و در رده بندی کلی دانشگاه های جهان رتبه 140 را به خود اختصاص داده است. باید در نظر داشت که اخذ پذیرش از این دانشگاه ها ساده نیست و دانشجویان به رزومه ای قدرتمند نیاز خواهند داشت.

بهترین دانشگاه های ارائه کننده رشته میکروبیولوژی در کانادا

هزینه تحصیل رشته میکروبیولوژی در کانادا

یکی دیگر از موضوعاتی که باید مورد توجه متقاضیان تحصیل در کانادا قرار گیرد، هزینه ای است که باید به صورت سالانه به عنوان شهریه به دانشگاه پرداخت کنند. هزینه تحصیل در کانادا به نسبت بسیاری از کشورهای مطرح اروپایی بیشتر است و دانشجویان به عنوان شهریه سالانه باید مبلغی در حدود 16000$ تا 32000$ (دلار کانادا) را در نظر داشته باشند. البته در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شهریه دانشگاهی برای دانشجویان رشته میکروبیولوژی به صورت قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

هزینه زندگی در کشور کانادا نیز برای دانشجویان بسیار متغیر خواهد بود و به شهر محل زندگی آن ها بستگی دارد و می تواند سالانه در حدود 11500$ تا 17000$ (دلار کانادا) باشد. البته خوشبختانه یکی از مزایای تحصیل در کانادا آن است که دانشجویان قادر خواهند بود به صورت نیمه وقت در این کشور کار کرده و بخش عمده هزینه زندگی در کانادا را جبران کنند. دانشجویان در کانادا می توانند برای همسر و فرزندان خود نیز ویزای همراه دریافت کنند و افراد همراهی که بیش از 18 سال داشته باشند، قادر خواهند بود تا به صورت تمام وقت در این کشور به کار مشغول شوند و این خود یک امتیاز بسیار بزرگ برای آن ها خواهد بود.

درآمد میکروبیولوژیست ها در کانادا

یکی از مزایای تحصیل در کانادا شرایط بسیار مناسبی است که اقامت پس از تحصیل در این کشور به همراه خواهد داشت. دانشجویان تا سقف 2 سال اجازه کاریابی پس از تحصیل در این کشور را خواهند داشت و در صورتی که یک قرارداد کاری به امضا برسانند، عملا امتیازات کافی برای ورود از طریق سیستم اکسپرس انتری را به دست آورده اند.

میکروبیولوژیست ها در کانادا نیز مانند بسیاری از نقاط دیگر در جهان از فرصت دسترسی به درآمدی بالاتر از متوسط درآمد در این کشور دسترسی خواهند داشت و این مسئله می تواند شرایط کار برای این افراد را جذاب تر سازد. در نمودار زیر، متوسط درآمد یک میکروبیولوژیست در کشور کانادا نشان داده شده است.

درآمد ماهانه متخصصین میکروبیولوژیست در کشور کانادا

نیازی به توضیح بیشتر در این رابطه وجود ندارد که یک میکروبیولوژیست در کانادا به طور متوسط به میزانی از درآمد دسترسی دارد که می تواند به کمک آن به راحتی هزینه زندگی یک خانواده 5 نفره را نیز تامین کند. شرایط تحصیل و دریافت ویزای تحصیلی کانادا دارای حساسیت های ویژه ای است و علاقمندان به این موضوع بهتر است پیش از مهاجرت به این کشور، کلیه داده های مورد نیاز را جمع آوری کنند تا در این مسیر پر فراز و نشیب دچار مشکل نشوند. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، از آمادگی کامل در این زمینه برخوردارند تا متقاضیان را در این مسیر تا رسیدن به خواسته نهایی همراهی کنند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *