ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت

سرمایه گذاری در پاراگوئه

سرمایه گذاری در پاراگوئه

بر اساس قانون سرمایه گذاری در پاراگوئه برای سرمایه گذاران بین المللی در سال 2022، سرمایه گذاری مشمول هیچ گونه محدودیتی نیست. این بدان معناست که کلیه افراد اعم از بومی یا خارجی از حقوق، تعهدات، تضمین ها و مزیت های یکسانی برخوردار می باشند. در واقع دولت پاراگوئه در این مورد تبعیض قائل نشده است. همین امر موجب جذب بسیاری از سرمایه گذاران خارجی به سمت این کشور شده است.

جزئیات حساس و بیشتری در این خصوص وجود دارد که برای اطلاع از آنها لازم است مقاله ذیل را مورد مطالعه قرار دهید. از سوی دیگر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاوه بر ارائه مقالات مختلف در زمینه مهاجرتی، آماده ارائه خدمات مشاوره ای به صورت حرفه ای و تخصصی نیز می باشد. شایسته است جهت مهاجرت به کشورهای خارجی از جمله پاراگوئه از مشاوره ها و راهنمایی کارشناسان این موسسه بهره کافی ببرید.

 • آیا می توان با سرمایه گذاری در این کشور اقامت پاراگوئه را به دست آورد؟
 • شرایط سرمایه گذاری در این کشور چیست؟
 • بهترین زمینه ها برای سرمایه گذاری در پاراگوئه کدامند؟
 • مزایای سرمایه گذاری در پاراگوئه چیست؟

نگاهی به کشور پاراگوئه

جمهوری پاراگوئه در آمریکای جنوبی واقع گردیده و شهر آسونسیون به عنوان پایتخت آن شناخته شده است این شهر جمعیتی تقریبا 6.5 میلیون نفری را در خود جای داده است. دو زبان رسمی در این کشور وجود دارد که زبان های اسپانیایی و گوارانی می باشند. واحد پول در این کشور با واحد گوارانی محاسبه می گردد. کشورهای آرژانتین، برزیل و بولیوی از همسایگان کشور پاراگوئه بشمار می روند. پس از این که کشور اسپانیا در سال 1811 میلادی مستقل شد، کشور پاراگوئه نیز به حکومت تبدیل شد. بیشترین زمان قرن بیستم را فردی به نام آلفردو اشتروسنر حکومت این کشور را در دست داشت. اما در سال 1988 میلادی، وی از حکومت برکنار و ساقط گردید و فرآیند انتخابات آزاد در سال 1993 میلادی در این کشور پایه گذاری شد.

امروزه پاراگوئه جزو کشورهای در حال توسعه محسوب می شود که اقتصاد آن بر پایه بازار آزاد به جلو پیش می رود. دامداری و کشاورزی از محورهای اصلی و مهم اقتصاد این کشور به شمار می روند. سویا مهمترین محصول صادراتی کشاورزی پاراگوئه است که در سطح گسترده و وسیعی به کشورهای دیگر صادر می گردد. با توجه به مطالبی که گفته شد، امر سرمایه گذاری در پاراگوئه بسیار موفقیت آمیز است.

وضعیت سرمایه گذاری در پاراگوئه

همان طور که گفته شد پاراگوئه در فهرست کشورهایی قرار دارد که همواره در حال توسعه و پیشرفت است. بنابراین با هر گونه سرمایه گذاری موافقت به عمل می آورد. این همکاری برای سرمایه گذاران بین المللی به صورت ویژه ای فراهم است و دولت پاراگوئه در این زمینه بستر سازی نموده و از سرمایه گذاری در پاراگوئه از سوی سرمایه گذاران خارجی به شدت استقبال می نماید. چرا که قصد دارد روند توسعه ای و رو به پیشرفت خود را در جهت قدرتمند شدن در سطح جهانی همچنان ادامه دهد.

زمینه های سرمایه گذاری در پاراگوئه در 2022

از آنجا که پاراگوئه در دهه اخیر رشد اقتصادی بالایی را تجربه نموده است، به همین دلیل در سال 2015 میلادی توانست از بین بزرگترین اقتصادهای جهانی، رتبه 11 را به خود اختصاص دهد. منابع معدنی غنی در این کشور وجود دارد. از صنایع پیشرفته در این کشور در سال 2022 می توان به صنایع زیر اشاره نمود:

 • صنعت خودروسازی
 • صنایع شیمیایی و نفت
 • صنایع غذایی
 • صنایع چوب و کاغذ
 • صنایع معدنی و فلزی
 • صنعت شیلات
 • صنعت کشاورزی (تولید گسترده محصولاتی چون گندم، دانه های روغنی، میوه، سبزیجات و توتون)

شرایط سرمایه گذاری در پاراگوئه همانند سرمایه گذاری در آمریکا و دیگر کشورهای اروپایی است.

زمینه های سرمایه گذاری در پاراگوئه

ویزای تجاری جهت سرمایه گذاری در پاراگوئه

افراد خارجی برای مهاجرت و سرمایه گذاری در پاراگوئه نیاز به ویزای مربوطه دارند. این ویزا تحت عنوان ویزای خارجی خوانده می شود که صدور آن با شرایط خاصی انجام می پذیرد. علاوه بر سرمایه گذاری، جهت راه اندازی کسب و کار جدید و یا ثبت شرکت در این کشور نیز می توان از ویزای تجاری استفاده نمود. تجار و بازرگانانی که با هدف برقراری روابط اقتصادی و گسترش زمینه شغلی خود در سطح بین المللی و همچنین کسب درآمد بیشتر، مجاز به دریافت ویزای سرمایه گذاری خواهند بود. علاوه بر مدارکی که در این خصوص لازم است، در دست داشتن کارت بازرگانی برای تجار و بازرگانان الزامی می باشد.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در پاراگوئه

برخی افراد سرمایه گذار، با بررسی بازار کار این کشور و وضعیت مسکن و ملک قصد دارد با خرید ملک اقدام به سرمایه گذاری نماید. در واقع املاک و مستغلات می تواند زمینه ساز سرمایه گذاری در این کشور گردد. در مجموع آغاز یک فعالیت تجاری یا سرمایه گذاری در ملک و همچنین سایر روش های سرمایه گذاری که در این کشور وجود دارد، هیچ گونه محدودیتی را برای سرمایه گذاران بین المللی به همراه نخواهد داشت. اما در خصوص کشورهایی مانند برزیل و آرژانتین که از کشورهای هم جوار پاراگوئه به شمار می روند، در زمینه خرید ملک و مستغلات در مرزهای این دو کشور، محدودیت های جزئی وجود دارد.

بیان این مطلب اهمیت دارد که نرخ مالیات در کشور پاراگوئه در پایین میزان قرار دارد. به طوری که مالیات در نظر گرفته شده از سوی دولت پاراگوئه برای شرکت ها و سازمان و همچنین افراد حقیقی معادل 10% می باشد. علاوه بر این که در کشور پاراگوئه می توانید سرمایه گذاری نمایید، سایر کشورهای اروپایی مانند سرمایه گذاری در ایتالیا نیز می تواند گزینه ایده آلی محسوب شود.

مناطق مورد سرمایه گذاری در پاراگوئه

برای سرمایه گذاری در پاراگوئه در زمینه املاک و مستغلات، این نوع سرمایه گذاری را می توان در دو بخش روستایی و شهری در نظر گرفت. اعتقاد برخی کارشناسان بر این است که سرمایه گذاری و خرید ملک در مناطق روستایی نسبت به مناطق شهری فرصت بهترین محسوب می شود. چراکه اولا رشد و گسترش در مناطق روستایی بیشتر است. ثانیا هزینه های مورد نظر در مناطق روستایی پایین تر از هزینه در مناطق شهری است و به سهولت می توان بودجه لازم را فراهم نمود. سرمایه گذاری در مناطق شهری با نام Asuncion خوانده می شود. با این تفاسیر، بدون شک مناطقی که سرمایه گذاران بین المللی جهت سرمایه گذاری انتخاب می کنند، مناطق روستایی است.

سرمایه گذاری در زمینه کشاورزی در پاراگوئه

زمین های روستایی بهترین گزینه برای کشاورزی و سرمایه گذاری محسوب می شوند. سرمایه گذاران بین المللی با خرید زمین های کشاورزی، ضمن این سرمایه خود را محفوظ می دارند، اقدام به رشد و گسترش فعالیت خود نیز می نمایند. برای این منظور دو راه وجود دارد. اول این که می توانید زمین کشاورزی خود را اجاره داده و از آن درآمد کسب نمایید. چه بسا این درآمد بسیار بالا بوده و می تواند یک زندگی ایده آل را برای سرمایه گذار فراهم سازد. راه دوم این است که برخی شرکت های مدیریتی در این کشور وجود دارند که شما می توانید زمین خود را در اختیار آنها قرار داده و آنان به خوبی مدیریت زمین را بر عهده می گیرند.

علاقمندان مهاجرت به کشورهای خارجی علاوه بر سرمایه گذاری در پاراگوئه، می توانند کشورهای دیگری مانند کانادا، آمریکا، ایتالیا و اتریش را نیز انتخاب نمایند. برای مثال سرمایه گذاری در کانادا به عنوان یک کشور اروپایی جذابیت ها و منافع بسیاری دارد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مهاجرت به سایر کشورها مانند مهاجرت به آمریکا را نیز پیشنهاد می نماید.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *