ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در جمهوری چک

سرمایه گذاری در  چک

سرمایه گذاری در کشور چک

سرمایه داران مهاجر می توانند با سرمایه گذاری در چک و ایجاد یک شغل موفق برای خود و انجام تعهدات مخصوصا مالی بعد از چند سال به اقامت این کشور نیز برسند. به دلیل اینکه پروسه سرمایه گذاری دارای ریسک های زیادی میباشد افراد قبل از هر اقدامی باید از شرایط زیر اطلاع یابند:

شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در چک چگونه هست؟

مزیت سرمایه گذاری در چک چگونه میباشد؟

انواع راه های سرمایه گذاری در چک چیست؟

از میان روش های مختلف در خصوص اخذ اقامت جمهوری چک و مهاجرت به چک می توان به اخذ اقامت جمهوری چک از طریق سرمایه گذاری که یکی از روش های جذاب اخذ اقامت چک محسوب می شود، اشاره کرد که پیشنهاد میشود برای آگاهی از سوالات زیر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در چک

شما به عنوان یک تبعه ایرانی برای ورود به این کشور نیاز به ویزا دارید، شما می توانید برای سرمایه گذاری در کشور جمهوری چک از طریق ثبت شرکت با مسئولیت محدود و یا سرمایه گذاری از طریق خرید ملک و مستغلات در جمهوری چک اقدام نمائید. فرد سرمایه گذار در کشور چک می بایست حداقل 8200 € برای سرمایه گذاری در چک داشته باشد که باید نیمی از این مبلغ برای شخص متقاضی باشد.

درباره کشور چک

جمهوری چک یکی از اعضای اتحادیه اروپا (شنگن) ودر اروپای مرکزی واقع شده است، پایتخت جمهوری چک پراگ از شهرهای بزرگ و مهم در امر سرمایه گذاری می باشد. واحد پول این کشور با وجودی که در اتحادیه اروپا است کرونا چک است و مردم جمهوری چک به زبان چکی که از زبان های اسلاوی ریشه میگیرد صحبت می کنند از لحاظ جمعیت نیز  این کشور بالغ بر 10 میلیون و 500.000 نفر می باشد. بنا به گزارشی بانک جهانی جمهوری چک را در زمره کشورهای توسعه یافته قرار داده است . جمهوری چک یکی از کشورهای عضو CEE (اصطلاح اروپای مرکزی و شرقی) می باشد. که موفق ترین کشور CEE در جذب سرمایه گذار خارجی به طور مستقیم می باشد.

بالغ بر 173.000 شرکت در این کشور به واسطه سرمایه گذاران خارجی پشتیبانی می شود. پیوستن جمهوری چک در سال 2004 به اتحادیه اروپا باعث اشتیاق بیشتر سرمایه گذاران خارجی، برای سرمایه گذاری در این کشور شد. جمهوری چک برای جذب سرمایه گذاران خارج از اتحادیه اروپا که همراه با خانواده خود قصد مهاجرت به این کشور را دارند. برنامه مهاجرتی ارزان از طریق سرمایه گذاری را فراهم نموده است.

هزینه های زندگی در کشور چک 

بهتر است بدانید هزینه زندگی در کشور چک یکی از مقرون به صرفه ترین هزینه های زندگی است. لازم به ذکر است میزان هزینه های زندگی با توجه به سطح زندگی هر شخصی متفاوت می باشد. هزینه زندگی در کشور چک به نسبت دیگر کشورهای عضو اتحدیه اروپا، ارزان تر و مناسب تر می باشد. املاک و مستغلات مسکونی و تجاری دارای قیمت مناسبی هستند و این مساله باعث جذب بسیاری از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در املاک جمهوری چک شده است.

اخذ اقامت اولیه و اقامت دائم چک

اشخاصی که بیشتر از 90 روز قصد اقامت در جمهوری چک را داشته باشند باید برای ویزای بلند مدت این کشور اقدام نمایند. ویزا برای سرمایه گذار خارجی در ابتدا به مدت 6 ماه صادر می شود و بعد از اتمام 6 ماه می توان آن را به مدت 2 سال افزایش داد و بعد از آن میتوان یک بار در سال تمدید نمود. با کسب این ویزا شخص سرمایه گذار به راحتی می تواند در حوزه 25 کشور عضو شنگن و کشورهای همجوار خود مانند اتریش و آلمان تردد نماید و برای حداکثر 3 تا 6 ماه اقامت داشته باشد.

برای کسب اقامت بلند مدت کشور چک شما باید در این کشور به عنوان یک مدیر و یا کارفرما در این کشور سرمایه گذاری کنید و به آسانی ویزای بلند مدت کشور چک را کسب نمایید. شخص سرمایه گذار اگر برای مدت 5 سال در کشور چک اقامت داشته باشد می تواند برای کسب اقامت دائم کشور چک اقدام نمایند، همچنین می تواند بعد از 10 سال حق شهروندی این کشور را کسب کند. مواردی که برای اخذ اقامت مورد بررسی قرار می گیرد:

عدم دارا بودن سابقه کیفری
انجام تمامی تعهدات در رابطه با بیمه درمانی
پرداخت های مربوط به تامین اجتماعی، پرداخت مالیات
بازنشستگی و سایر هزینه ها
مصاحبه با یک مقام دولتی در کشور چک برای نشان دادن تسلط کافی بر زبان چک

سرمایه گذاری در  چک

مزیت های سرمایه گذاری در چک

از مزایای سرمایه گذاری در این کشور عبارت است از:

 • عضویت در اتحادیه اروپا
 • قرار گرفتن در مرکز اروپا برای جذب نیروی کار ماهر
 • گرد هم آیی سرمایه گذاران خارجی در آموزشهای متوسطه و عالی
 • نیروی کار با دستمزدهای مناسب وثبات دستمزد
 • زیر ساخت های اقتصادی بالا
 • سبک زندگی و فرهنگ مناسب
 • دسترسی آسان برای تامین نیازها
 • سیستم شفاف برای سرمایه گذاری
 • همسر و فرزندان زیر 18 سال شخص متقاضی سرمایه گذاری ،به عنوان همراه میتوانند در این کشور اقامت بگیرند.
 • اجازه اقامت طولانی مدت تنها بعد از سه ماه
 • اخذ اقامت اتحادیه اروپا پس از گذشت 5 سال
 • درخواست شهروندی جمهوری چک بعد از 10 سال اقامت در این کشور

مدارک مورد نیاز برای سرمایه گذاری در چک

در قدم اول مدارک زیر برای سرمایه گذاری باید آماده شوند:

مستندات مربوط به ثبت شرکت با مسئولیت محدود در جمهوری چک و (SRO) تکمیل فرم های مربوط به آن محل اقامت در جمهوری چک تعیین شده باشد و سپرده برای اجاره آن پرداخت شده باشد که 2 ماه اجاره آن قبل از ویزا باید پرداخت شده باشد.
شخص متقاضی ثابت کند که قادر به پرداخت هزینه های زندگی خود و همراهان (همسر و فرزندان زیر 18 سالش) است.
از طریق حقوق و دستمزد از شرکت تاسیس شده در کشور چک و یا ازطریق ارائه نامه بانکی مبنی بر تمکن مالی شخص سرمایه گذار، نشان داده شود
بیمه بهداشتی و درمانی در کشور چک حداقل 60000 €
لازم به ذکر است میزان تمکن مالی برای پوشش هزینه های زندگی و مسکن به میزان 10000 تا 12000 € می باشد.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در چک 

این نوع شرکت از نظر ساختاری محبوب ترین نوع شرکت برای سرمایه گذاران خارجی می باشد که یک شخص به تنهایی و یا یک شخص به همراه شرکا می تواند آن را تاسیس نماید که حداقل 8200 € برای سرمایه گذاری در آن نیاز می باشد و حداقل 50% از آن باید متعلق به شخص متقاضی سرمایه گذار خارجی باشد.

شخص سرمایه گذار برای دریافت این نوع ویزا و مهاجرت و اقامت در چک، هیچ محدودیتی برای سن و یا تجربه در کسب و کار و یا مهارت برای زبان ندارند. البته تسلط بر زبان انگلیسی و یا چکی و داشتن مدرک و سابقه کاری میتواند نقاط مثبتی برای دریافت ویزای سرمایه گذاری و ویزای کار در چک باشند. شما می توانید با خرید املاک و مستغلات با قیمت مناسب در کشور چک و همچنین ثبت شرکت با مسئولیت محدود، به این کشور مهاجرت نمائید. این املاک و مستغلات می تواند مسکونی باشد مانند خرید آپارتمان، ویلا، تجاری مانند یک استودیو و… که با این نوع سرمایه گذاری مالیات به حداقل می رسد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =